Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pocieszanie ofiar wykorzystania seksualnego  (Przeczytany 16707 razy)

Offline Sylas

Odp: Pocieszanie ofiar wykorzystania seksualnego
« Odpowiedź #120 dnia: 15 Lipiec, 2019, 11:37 »
Dzień dobry wszystkim.
 Czy ktoś na forum mógłby mi podać bezpośredniego linka do ustaleń komisji australijskiej (tych gdzie są podane te liczby 1008 pedofili i 1700 spraw). Nie chciałbym w dyskusjach posługiwać się tabelkami z niewiadomych źródeł.
 U nas na zebraniu jedna siostra przepłakała całą strażnicę i była bardzo roztrzęsiona. Inni byli w szoku gdy ktoś w komentarzu powiedział o tysiącach pedofili w orgu.

W opisie poniższego filmu z zeznań członka ciała kierowniczego w procesie dotyczącym zatajania pedofilii władzom znajdziesz link do dokumentu

https://www.youtube.com/watch?v=qeod8uAgthg
« Ostatnia zmiana: 15 Lipiec, 2019, 11:51 wysłana przez Sylas »


Offline Vog

Odp: Pocieszanie ofiar wykorzystania seksualnego
« Odpowiedź #121 dnia: 15 Lipiec, 2019, 12:11 »
https://www.childabuseroyalcommission.gov.au/media-releases/report-jehovahs-witness-organisations-released
"It also examined evidence from case files held by the organisation which recorded allegations, reports or complaints of child sexual abuse by 1,006 members of the organisation."
Jest jeszcze tabela z dokładnie rozpisanymi przypadkami 1006 sprawców, także na oficjalnej witrynie.


Offline Lemuel

Odp: Pocieszanie ofiar wykorzystania seksualnego
« Odpowiedź #122 dnia: 15 Lipiec, 2019, 12:33 »
Vog- dzięki, to jest konkret 👍
Sylas- to nie są chyba bezpośrednie linki do dokumentów, lecz do jekiegoś docdro.id. (poza tym są martwe).
 Czy komisja stworzyła tabelkę , w której szczegółowo podano liczby (stopień w orgu, wiek ofiar itp)? Wiem, że krąży taka po necie,
ale żadna nie leży na serwerach childabuseroyalcommission.gov.au


Offline klara kot

Odp: Pocieszanie ofiar wykorzystania seksualnego
« Odpowiedź #123 dnia: 15 Lipiec, 2019, 12:45 »
Jeżeli w tym artykule napisano kłamstwa, a na sali siedziały osoby których te sprawy dotyczą osobiście i miały możliwość przekonać się, że w praktyce nie jest tak jak w strażnicy, to myślę powinno zapalić im się światełko, może to być przełomowy artykuł w ich życiu


Offline Siedemtwarzy

Odp: Pocieszanie ofiar wykorzystania seksualnego
« Odpowiedź #124 dnia: 15 Lipiec, 2019, 12:51 »
Nie poszedłem, dopóki pierdziela o tych nowych swiatłach, to mnie to nie rusza. Jednak kiedy temat jest poważny, a oni poprostu okłamują zbór, bo listy mówią co innego, nie dałbym rady wytrzymać. Włączyłem transmisje, ale po 10 min, jak brat starszy powiedział, że starsi są specjalnie szkoleni do takich przypadków wyłączyłem. Poźniej zadzwonił brat, co tam nas nie było, więc mówię mu, że w zbiorowym kłamstwie nie dałbym rady uczestniczyć. Oczywiście lekko się żachnął, ale zapytałem się go czy pedofil skazany wyrokiem sądu, ale okazał na komitecie skruchę może być w zborze? Cisza i takie no chyba nie. To mu wysłalem list z 2017 o postępowaniu w takich przypadkach. Ciekawe jaka bedzie reakcja.


Offline Drengr

Odp: Pocieszanie ofiar wykorzystania seksualnego
« Odpowiedź #125 dnia: 15 Lipiec, 2019, 13:14 »
Nie poszedłem, dopóki pierdziela o tych nowych swiatłach, to mnie to nie rusza. Jednak kiedy temat jest poważny, a oni poprostu okłamują zbór, bo listy mówią co innego, nie dałbym rady wytrzymać. Włączyłem transmisje, ale po 10 min, jak brat starszy powiedział, że starsi są specjalnie szkoleni do takich przypadków wyłączyłem. Poźniej zadzwonił brat, co tam nas nie było, więc mówię mu, że w zbiorowym kłamstwie nie dałbym rady uczestniczyć. Oczywiście lekko się żachnął, ale zapytałem się go czy pedofil skazany wyrokiem sądu, ale okazał na komitecie skruchę może być w zborze? Cisza i takie no chyba nie. To mu wysłalem list z 2017 o postępowaniu w takich przypadkach. Ciekawe jaka bedzie reakcja.

Możesz wrzucić ten list?


Offline Vog

Odp: Pocieszanie ofiar wykorzystania seksualnego
« Odpowiedź #126 dnia: 15 Lipiec, 2019, 13:22 »
Czy komisja stworzyła tabelkę , w której szczegółowo podano liczby (stopień w orgu, wiek ofiar itp)? Wiem, że krąży taka po necie,
ale żadna nie leży na serwerach childabuseroyalcommission.gov.au
Leży.
Za kilka godzin wstawię bo w podróży jestem. Chyba że ktoś to wcześniej zrobi  :)


Offline Lemuel

Odp: Pocieszanie ofiar wykorzystania seksualnego
« Odpowiedź #127 dnia: 15 Lipiec, 2019, 13:44 »
Leży.
Za kilka godzin wstawię bo w podróży jestem. Chyba że ktoś to wcześniej zrobi  :)
Znalazłem raport końcowy na serwerze komisji:
https://www.childabuseroyalcommission.gov.au/sites/default/files/file-list/Case%20Study%2029%20-%20Findings%20Report%20-%20Jehovahs%20Witnesses.pdf
Wprawdzie to nie tabelka, ale strona 58 zawiera wiele szczegółów i liczb.


Offline Drengr

Odp: Pocieszanie ofiar wykorzystania seksualnego
« Odpowiedź #128 dnia: 15 Lipiec, 2019, 14:06 »
Ciekawi mnie jak sobie z tym artykułem poradzili właśnie w Australii - powinien być chyba taki sam tekst prawdy?

Znacie jakieś fora ex ŚJ z Australii?


Offline Siedemtwarzy

Odp: Pocieszanie ofiar wykorzystania seksualnego
« Odpowiedź #129 dnia: 15 Lipiec, 2019, 14:13 »
Drengr
https://wtsarchive.com/letter/20170901-p_dot-chronienia-maloletnich-przed-wykorzystywaniem
Jak odebrano w australii. Coż tam sprawa nabrała większego rozmachu. Starsi muszą odbyć szkolenie państwowe z odpowiedniego reagowania na wykorzystywanie seksualne dzieci. Bez tego certyfikatu nie mogą być oficjalnie starszymi. Także, tam już dokanano dosyć głebokich cięć w betonowym WTS.


Offline Drengr

Odp: Pocieszanie ofiar wykorzystania seksualnego
« Odpowiedź #130 dnia: 15 Lipiec, 2019, 15:20 »
Drengr
https://wtsarchive.com/letter/20170901-p_dot-chronienia-maloletnich-przed-wykorzystywaniem
Jak odebrano w australii. Coż tam sprawa nabrała większego rozmachu. Starsi muszą odbyć szkolenie państwowe z odpowiedniego reagowania na wykorzystywanie seksualne dzieci. Bez tego certyfikatu nie mogą być oficjalnie starszymi. Także, tam już dokanano dosyć głebokich cięć w betonowym WTS.

Dzięki.

"Jeśli wykroczenie zostanie udowodnione, a winowajca nie okaże skruchy, powinien być wykluczony (ks10 7:26). Jeśli natomiast winowajca okaże skruchę i zostanie upomniany, należy podać w zborze ogłoszenie o upomnieniu (ks10 7:20, 21). Ogłoszenie to będzie służyło ochronie zboru. Nie prowadzi się postępowania sądowniczego wobec ofiar seksualnego wykorzystywania dziecka. Jeśli jednak grono starszych uważa, że działania zboru mogą być uzasadnione w przypadku, gdy dojrzała osoba małoletnia była dobrowolnym uczestnikiem wykroczenia, dwóch starszych powinno zadzwonić do Działu Służby przed podjęciem działań."

Śmieszne to... okazać skruchę za gwałt na dziecku

Ciekawi mnie to zdanie: "dojrzała osoba małoletnia była dobrowolnym uczestnikiem wykroczenia"  czyli może być tak według CK że dziecko zgodziło się być ofiarą pedofila?


Obcowanie płciowe i inne czynności seksualne z osobą poniżej 15. roku życia stanowią przestępstwo z art. 200 Kodeksu karnego. Nadużycie stosunku zależności lub wykorzystanie krytycznego położenia, a także nadużycie zaufania lub udzielenie korzyści majątkowej lub osobistej albo jej obietnicy, w celu doprowadzenia małoletniego (czyli osoby, która nie ukończyła 18 lat i nie zawarła małżeństwa) do obcowania płciowego lub poddania się innej czynności seksualnej albo wykonania jej karane jest pozbawieniem wolności od 3 miesięcy do lat 5. Na zasadach określonych w Kodeksie karnym odpowiadają osoby, które popełniły czyn po ukończeniu 17 lat. Odpowiedzialność nieletnich określa ustawa o postępowaniu w sprawach nieletnich.


Czy głosiciele mają zapewniony dostęp do takiej wiedzy poprzez medium z którego głównie korzystają - czyli pokarm od CK?

Czy może tylko starsi poprzez Dział Prawny mają taką wiedzę...i już od działu prawnego zależy czy ta wiedza zostanie przekazana głosicielowi?

W czyim interesie zatem występuje tutaj instytucja działu prawnego? Kiedy o tym czy zgłosić odpowiednim służbom zdarzenie czy nie, decyduje dział prawny a nie sam czyn który jest jednoznacznie opisany w Polskim prawie.
« Ostatnia zmiana: 15 Lipiec, 2019, 15:29 wysłana przez Drengr »


Offline Asturia

Odp: Pocieszanie ofiar wykorzystania seksualnego
« Odpowiedź #131 dnia: 15 Lipiec, 2019, 16:55 »
Czy komisja stworzyła tabelkę , w której szczegółowo podano liczby (stopień w orgu, wiek ofiar itp)? Wiem, że krąży taka po necie,
ale żadna nie leży na serwerach childabuseroyalcommission.gov.au

tabelka stworzoną przez Royal Commission, jak rozumiem tego szukasz, wydrukuj i rozdawaj wśród świadków będą zadowoleni  ;D ;D
« Ostatnia zmiana: 15 Lipiec, 2019, 16:57 wysłana przez Asturia »


Offline Kleryk

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 465
  • Polubień: 2245
  • Aby zacząć myśleć musisz przestać brać 'Prozium'
Odp: Pocieszanie ofiar wykorzystania seksualnego
« Odpowiedź #132 dnia: 15 Lipiec, 2019, 17:27 »
Jeśli jednak grono starszych uważa, że działania zboru mogą być uzasadnione w przypadku, gdy dojrzała osoba małoletnia była dobrowolnym uczestnikiem wykroczenia, dwóch starszych powinno zadzwonić do Działu Służby przed podjęciem działań."

Śmieszne to... okazać skruchę za gwałt na dziecku

Ciekawi mnie to zdanie: "dojrzała osoba małoletnia była dobrowolnym uczestnikiem wykroczenia"  czyli może być tak według CK że dziecko zgodziło się być ofiarą pedofila?

Chodzi tu na przyklad o 17 latka który uprawia seks. Zanim zrobią mu komitet muszą zadzwonić.

Starsi których iloraz inteligencji nie przewyższa mózgu szympansa mogą wpaść na genialny pomysł aby zrobić komiten 14 latce bo nie krzyczała. Dlatego zanim zaczną coś robić maja dzwonić do działu prawnego który wybije im to z głowy bo nie zamierza płacić odszkodowań.
"Kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą."
Josef Goebbels


Offline Lemuel

Odp: Pocieszanie ofiar wykorzystania seksualnego
« Odpowiedź #133 dnia: 15 Lipiec, 2019, 18:02 »
tabelka stworzoną przez Royal Commission, jak rozumiem tego szukasz, wydrukuj i rozdawaj wśród świadków będą zadowoleni  ;D ;D
Dzięki, ale ten dokument nie leży na serwerze Królewskiej Komisji. Nie może być dowodem, bo każdy mógł sobie taką tabelkę spreparować.
A tak przy okazji: podobnie jest z dokumentami pokazującymi inwestycje ORGA w różne podejrzane firmy (banki krwi, zbrojeniowe, tytoniowe)-
również nie prowadzą do źródła, bo albo to są to kopie, albo martwe linki.
« Ostatnia zmiana: 15 Lipiec, 2019, 18:11 wysłana przez Lemuel »


Offline Drengr

Odp: Pocieszanie ofiar wykorzystania seksualnego
« Odpowiedź #134 dnia: 15 Lipiec, 2019, 18:16 »
Oj... Coś czuję że będzie zaraz jechane  ;D