Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA  (Przeczytany 32969 razy)

Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #270 dnia: 01 Lipiec, 2019, 13:41 »
Dlatego podczas uboju ma być spuszczona krew z krwioobiegu i nawet Bóg nie będzie ci już robił problemów . A gdzie czytasz o spuszczaniu krwi z mięsa ?

Przypomnę, ze Żydzi oprócz zakazu spożywania krwi czy mięsa ze zwierząt ofiarowanych bałwanom , mieli jeszcze wiele innych zakazów spożywania określonych zwierząt. Przyjście Jezusa znosiło to. Dlatego Jezus mówi, że od tej pory można jeść nawet te tzw nieczyste zwierzęta.
Mimo to w Dz 15,20 czytamy, że dalej koniecznym jest aby powstrzymywać się i od krwi i od nierządu i od ofiar składanych bałwanom.
Idę do niewiernego czyli wyznawcy bałwana, ten mówi mi, ze to mięso to ofiara dla jego bożka. To co będzie znaczyło dla tego niewiernego, ze ja jej to mięso ? Pomyśli sobie, że mój Bóg pozwala na to czyli jest wart tyle samo co i bałwan.
To tak samo jakbyś poszedł do znajomego katolika na śniadanie wielkanocne. I on mówi ci, ze to jest pokarm poświęcony przez księdza z okazji Wielkiej Nocy. Czy ty  jako świadek Jehowy, zjesz taki pokarm ? Bo ja na pewno nie.
To co cytujesz dotyczy sytuacji gdy gospodarz mówi ci, ze jadło pochodzi z ofiary złożonej bałwanowi. Jeśli gospodarz zaprasza mnie i nic nie mówi, to wtedy możesz jeść wszystko.

Ale gdzie tam jest  zezwolenie na jedzenie mięsa z krwią ?
[/b][/size]

Więc i ja posłużę się przykładem. Mam znajomego, który zaprosił mnie na obiad. Podczas stawiania posiłku mówi mi, że okazyjnie dostał kawł dzika od koła łowieckiego. Było święto lasu, upolowali zwierzynę, ksiądz pokropił kropidłem, a potem aby nie marnować góry mięsa rozdali to znajomy i on takowe poświęcone przez kapłana dostał do garnka aby spożyć. Dla niego to nie ma znaczenia, bo sumienie mu pozwala jeść i dla mnie też nie ma znaczenia. Jeżeli nikogo nie gorszę w tym gospodarza to mogę z czystym sumieniem zjeść to mięso.

Co do twego pytania: To zależy czy będzie to miało znaczenie dla gospodarza, który to mięso postawił na stole.



Cytat: Gremczak w Dzisiaj o 11:50
Czyli można jeść krew?


Nie można.

Wykrwawianie zwierzęcia było tylko symboliczne. Całej krwi ze zwierzęcia nie usuniesz, tak więc pomimo wykrwawienia, krew jesz.
« Ostatnia zmiana: 01 Lipiec, 2019, 13:45 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Gremczak

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #271 dnia: 01 Lipiec, 2019, 16:05 »
  Krew jest w naczyniach krwionośnych a one znajdują sie mięsie.Zapewniam Ciebie ,że cala krew nie zejdzie z krwiobiegu. Trochę fizyki przydałoby się Tobie .Dlatego cały czas mówię ,że bóg nie zabronił jeść krwi .Krwi która została niespuszczona.

Czyli można jeść krew?



Nie można.
A ta krew co zostanie w naczyniach krwionośnych nie jest krwią? Samej krwi nie można jeść ale z mięsem już można? Tak to wynika z twego sposobu myślenia. O to się rozchodzi?


Offline Startek

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #272 dnia: 01 Lipiec, 2019, 21:35 »
Juz sie pogubiłem albo głupi jestem. Czyli mozna robic transfuzje krwi ? jedni napisali tak drudzy nie. W sumie ratuje to zycie. Sam bóg mowil ze, nie chce by ludzie umierali. wiedz transfuzja jest ok skoro ratuje to zycie. Bo gdyby bylo inaczej gdyby bog zabronil okazało by sie ze chce aby ta osoba umarła czyż nie ?
Ortodoksyjni Żydzi którzy nie spożywają żadnej krwi , to jeśli chodzi o ratowanie życia nie mają żadnych przeciwwskazań do do transfuzji . To co wymyśliła organizacją Strażnicy jest zwykłym nadużyciem , które doprowadziło do śmierci tysięcy ludzi a innych uczyniło warzywami na wskutek niedotlenienia mózgu . Ja miałem ten sam problem gdy moje dziecko chorowało na białaczkę ,  Trafiłem wtedy na stronę Słowo Nadziei wydawana przez byłego świadka gdzie w prosty sposób za pomocą Biblii zostałem przekonany o bezpodstawnym zakazie co do krwi wydanym przez strażnicę . To mi pomogło drążyć temat dalej . Właśnie w tym miesiącu mija trzy lata tj. 20 lipca jak syn otrzymał przeszczep szpiku od swojej siostry.  Otrzymał 37 transfuzji krwi plus płytki krwi . Dzisiaj jest pod kontrolą lekarzy i wyniki są dobre ,  Pracuje i cieszy się życiem i strach by pomyśleć gdyby był betonowym świadkiem ,  NIE MIAŁBYM DZIECKA  !  Dzięki artykułom ze Słowa Nadziei , oraz  Włodka Bednarskiego jestem dziś trzy lata wolnym człowiekiem i chrześcijaninem . 


Offline Kyuubi

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #273 dnia: 02 Październik, 2019, 17:31 »
https://sjwp.pl/index.php?topic=8993.0

zaraszam do dyskusji tutaj

Mam studium dotyczace krwi z książki Trwajcie w miłości bożej
wiecej wyjasnienia w poście ;)


Offline matowa

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #274 dnia: 04 Październik, 2019, 15:31 »
Ten artykuł i wersety są dla mnie super.

https://www.fronda.pl/a/czy-biblia-zakazuje-spozywania-krwi,81324.html

„Niechaj więc nikt o was nie wydaje sądu co do jedzenia i picia, bądź w sprawie święta czy nowiu, czy szabatu!” (2,16)... „Jeśli razem z Chrystusem umarliście dla „żywiołów świata”, dlaczego – jak gdyby żyjąc jeszcze na świecie – dajecie sobie narzucać nakazy: „Nie bierz ani nie kosztuj, ani nie dotykaj...!” (2,20-21).
Napis z butelki wina mówi:
"Koty nie chodzą na spacery, żeby gdzieś dojść, a żeby odkrywać."
Nie jestem niczyim krytykiem, ale do nikogo nie należę.


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #275 dnia: 04 Październik, 2019, 16:21 »
https://sjwp.pl/index.php?topic=8993.0

zaraszam do dyskusji tutaj

Jest 1881 różnych postów na temat krwi. Innych tematów to też dotyczy. Ty zakładasz kolejny i tam spraszasz. Aż boje się sprawdzać co ty masz w głowie. Ale aikido zna najlepiej moja deska drewniana do krojenia warzyw - robi super przedziałek.
Może zmień psychola. Chciałem na tym forum poczytać coś w miarę, nawet z humorem, ale na poziomie.
Może coś o krwi napiszę, ale znajdę sobie inny wątek.
Osobista rada: zapisz się do świadków! Tam takich potrzebują. Ze świadkami najlepiej pogadać o krwi. Oni dużo w temacie tłumaczą. Najbardziej tacy, co krwi na oczy nie widzieli.


Offline humble

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #276 dnia: 05 Październik, 2019, 08:36 »
A więc Ci wytłuszczę bo może niedowidzisz. (27): A jeśli was kto z niewiernych zaprosi, a chcecie pójść, jedzcie wszystko, co wam podadzą, o nic nie pytając dla spokoju sumienia.
Jeżeli nie wiesz lub inni nie wiedzą, a sumienie pozwala to możesz spożywać.

Kiedyś jak byłam mała SJ zrobili aferę o to że w jakichś tam wędlinach jako konserwantu używano plazmy krwi.Zaczeli panikować i pytali w sklepach o skład owych wędlin(wówczas producenci żywności nie mieli obowiązku nalepiac etykietek że składem)

Gdyby bardziej zwracali uwagę na to co pisze w Biblii ,a nie słuchali ślepo strażnicy mieli by o niebo łatwiejsze życie i nie wystawiali by się na niepotrzebne pośmiewisko.Chociaz w sumie jest im to na rękę ,bo oni takie różne sytuacje uznają za "prześladowania".

Ja po tylu latach po za organizacja ,współczuję im tylko...

"19 Dlatego ja sądzę, że nie należy nakładać ciężarów na pogan, nawracających się do Boga, 20 lecz napisać im, aby się wstrzymali od pokarmów ofiarowanych bożkom, od nierządu, od tego, co uduszone, i od krwi5. 21 Z dawien dawna bowiem w każdym mieście są ludzie, którzy co szabat czytają Mojżesza i wykładają go w synagogach».

Klepsydra ,zwróć uwagę na werset 21

Ponadto jest użyte określenie powstrzymać się,co to oznacza?Czy to jest bezwzględny zakaz grożący śmiercią?Zresztą nie wspomniano nawet o konsekwencjach w tym kontekście.Konsekwencje ponosili Żydzi i nie była to kara śmierci czy nie możność wejścia do królestwa Bożego.

Jeżeli sumienie pozwala Tobie nawet przyjąć transfuzję to Twoja sprawa no i git,więc nie rozumiem po ço ta cała afera z krwią??Takie lelum polelum ,bicie piany tak?
« Ostatnia zmiana: 05 Październik, 2019, 09:07 wysłana przez humble »


Offline Kyuubi

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #277 dnia: 13 Październik, 2019, 08:17 »
Zastanawiam się czy powinienem dac sobie spokój z SJ dlaczego?
1) Transfuzja krwi - którą nie ma oparcia w bibli, wszędzie się toczy o krwi zwierzęcej. Również są wersety który mówią o szanowaniu życia itp
2) watccot i hort. SJ korzystali z ich tekstów krytycznych potwierdzenie jest w samym ich przekladzie a ci dwaj panowie byli okultystami i założyli stowarzyszenie duchow. I to mnie odstrasza bardzo

Nawet jeśli nazwa mnie odstępca albo wyklucza, bo tego nie odczuje?

A wymyślicie jak powinienem do rozegrać?
« Ostatnia zmiana: 13 Październik, 2019, 08:26 wysłana przez Kyuubi »


Offline dziewiatka

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #278 dnia: 13 Październik, 2019, 09:41 »
A czy tego ubitego dzika zbadał weterynarz ,bo jak nie to nawet pokropionego przez księdza nikt nie powinien  tego mięsa jeść .  Według kucharzy dzik to mięso ,według biblii dzik to dusza ,czy zatem mięso to dusza i czy duszę na kilogramy kupujemy u rzeźnika?


Offline Kyuubi

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #279 dnia: 29 Październik, 2019, 12:42 »
Witajcie ponownie przeanalizowałem ksiege Dziejów Apostolskich i werset na ktory powołuja sie swiedkowie jehowy a mianowicie na werset:

Dzieje 15:28, 29
Duch Święty i my postanowiliśmy nie nakładać na was żadnego ciężaru oprócz rzeczy koniecznych: Powstrzymajcie się od pokarmów złożonych na ofiarę bożkom, od krwi, od jedzenia mięsa z uduszonych zwierząt oraz od nierządu. Jeżeli będziecie unikać tego wszystkiego, dobrze uczynicie. Bądźcie zdrowi!". [Biblia Paulistów, Dz 15]

Jest jedno "Ale" w tym wersecie zeby zrozumiec sens tego wersetu co Apostoł Paweł miał na myśli musimy sie cofnać na sam początek roździału 15 i przeczytac cały kontekst wtedy to rzuci nam swiatło na sprawe o co dokłądnie chodzi i w jakim celu Apostoł Paweł dał ten zakaz wyjaśniam.

Zgodnie z Wersetami ktore zamieszczam ponizej:

Dz 15:1-2
(1): Przybyli pewni ludzie z Judei i przekonywali braci: "Nie będziecie zbawieni, jeżeli nie poddacie się obrzezaniu, zgodnie z nakazami Mojżesza". (2): I tak doszło do kłótni i ostrych dyskusji między nimi a Pawłem i Barnabą. Postanowiono więc, że Paweł i Barnaba oraz kilku innych uda się w tej sprawie do apostołów i starszych w Jeruzalem.  [Biblia Paulistów, Dz 15]
(5): Lecz pewni członkowie stronnictwa faryzeuszów, którzy przyjęli wiarę, uznali, że należy obrzezać nawróconych pogan i zobowiązać ich do zachowania Prawa Mojżesza. [Biblia Paulistów, Dz 15]

Jak możemy zauwazyc początek mowi nam o ludziach z judei ktorzy przywiązywali duża wage do Prawa Mojżesza i dlatego miedzy Pawłem i Barnabą i nimi doszło do sporu poniewarz ci ludzie uwazali  zeby byc zbawienym trzeba sie poddać obrzezaniu i zobowiazac do zachowania prawa mojrzeszowego. Noi wtedy udali sie do Jeruzalem w celu rozpatrzenia sprawy.
O to wersety 15:4-10
(4): Kiedy przybyli do Jeruzalem, zostali przyjęci przez Kościół, apostołów i starszych. Opowiedzieli o wszystkim, czego Bóg przez nich dokonał. (5): Lecz pewni członkowie stronnictwa faryzeuszów, którzy przyjęli wiarę, uznali, że należy obrzezać nawróconych pogan i zobowiązać ich do zachowania Prawa Mojżesza. (6): Dlatego zebrali się apostołowie i starsi, aby rozpatrzyć tę sprawę. (7): Po długiej dyskusji wystąpił Piotr i powiedział: "Bracia! Wiecie, że Bóg już dawno wybrał mnie spośród was, aby z moich ust poganie usłyszeli słowa Ewangelii i uwierzyli. (8): Bóg, który zna serca, zaświadczył na ich korzyść, udzielając im Ducha Świętego, tak samo jak nam. (9): Nie wprowadził więc żadnej różnicy między nami i nimi. Wiarą oczyścił ich serca. (10): Dlaczego więc teraz wy występujecie przeciw Bogu i chcecie nałożyć na uczniów ciężar, którego ani nasi przodkowie, ani my sami nie mogliśmy udźwignąć? [Biblia Paulistów, Dz 15]

Jak mozemy zauwazyc w wersecie 10 apostoł paweł pisze ze wystepuja przeciw Bogu i chca nałozyc na nich cieżar którego sami nie potrafią udźwignąć. I te slowa uswiadamiaj tym bardziej ze to prawo nas nie obowiazuje tylko pawel kierował je własnie do zydow ktorzy sie spierali co do prawa mojżeszowego.

Dalsze wersety wyjaśniaja

(19): Dlatego uważam, że nie należy czynić trudności poganom zwracającym się do Boga, (20): ale trzeba im napisać, aby się powstrzymali od spożywania pokarmów złożonych na ofiarę bożkom, od nierządu, od jedzenia mięsa z uduszonych zwierząt i od krwi. (21): A co do Prawa Mojżesza, to od najdawniejszych czasów w każdym mieście jest ono czytane w synagogach i wyjaśniane co szabat". [Biblia Paulistów, Dz 15]

Teraz bysmy musieli przeczytac roździał 21 Dziejow Apostolskich ktory nam rzuci nowe swiatło na tą sprawe a mianowicie:
Dzieje 21:18-22

 Następnego dnia Paweł razem z nami poszedł do Jakuba, u którego zebrali się też wszyscy starsi. (19): Przywitał ich i szczegółowo opowiedział, czego Bóg dokonał dzięki jego pracy wśród pogan. (20): Kiedy o tym usłyszeli, wielbili Boga, a jemu powiedzieli: "Posłuchaj, bracie! Wiele tysięcy Żydów uwierzyło, a jednak gorliwie przestrzegają Prawa. (21): Tymczasem słyszeli, że Żydów żyjących wśród pogan wzywasz do odstąpienia od Mojżesza. Twierdzisz, że nie muszą obrzezywać synów ani zachowywać zwyczajów. (22): Co robić? Z pewnością dowiedzą się, że tu jesteś! [Biblia Paulistów, Dz 21]

Jak moglismy zauwazyc ze dziwili sie dlaczego oni gorliwie przestrzegają tego prawa! czyli co nam pokazuje ze to co mowil paweł w wersetach Dzieje 15:28, 29 nas nie dotyczy i nie musimy go przestrzegac poniewaz paweł kierował te słowa do zydów i ludzi ktorzy przykładaja ogromna wage do Prawa Mojrzeszowego! i sam paweł mówił ze oni nie musza przestrzegac tego prawa. Ciag dalszy wersetów

Dzieje 21:24-27
(24): Razem z nimi poddaj się oczyszczeniu i pokryj za nich koszty, aby mogli ostrzyc sobie głowy. Wtedy wszyscy zrozumieją, że ty także przestrzegasz Prawa, a oskarżenia przeciw tobie są niesłuszne. (25): Poganom zaś, którzy uwierzyli, rozesłaliśmy na piśmie zalecenie, aby się powstrzymywali od spożywania pokarmów złożonych na ofiarę bożkom, od krwi, od jedzenia mięsa z uduszonych zwierząt i od nierządu". (26): Wtedy Paweł wziął ze sobą tych mężczyzn. Następnego dnia razem z nimi poddał się oczyszczeniu. Wszedł do świątyni, aby ogłosić, że dni oczyszczenia się wypełniły i że za każdego z nich zostanie złożona ofiara. (27): Po siedmiu dniach Żydzi z Azji zauważyli go w świątyni. Natychmiast podburzyli tłum i rzucili się na niego. [Biblia Paulistów, Dz 21]

Chyba nie musze juz tłumaczyc co o tym sądzicie ? mam racje ? uwazam ze tak i te wersety dobitnie to pokazuja :)


Offline Gremczak

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #280 dnia: 29 Październik, 2019, 12:49 »
A czy tego ubitego dzika zbadał weterynarz ,bo jak nie to nawet pokropionego przez księdza nikt nie powinien  tego mięsa jeść .  Według kucharzy dzik to mięso ,według biblii dzik to dusza ,czy zatem mięso to dusza i czy duszę na kilogramy kupujemy u rzeźnika?
To zależy jak ustalimy. Można ustalić,ze mięso to dusza. Będziemy wtedy mówili u rzeźnika ,poproszą kilogram duszy.

Ja jak kupuję piersi z kurczaka to mówię, poproszę dwa cycki.