Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Ostracyzm  (Przeczytany 22249 razy)

Offline Klepsydra

Odp: Ostracyzm
« Odpowiedź #120 dnia: 30 Czerwiec, 2019, 15:43 »
Poczytaj Ewangelię - bez Strażnicy - to się dowiesz. Nawet w tym wątku masz podane.

P.S. do kogo mam napisać, żeby bracia z komitetu sądowniczego osądzili Jezusa  i wykluczyli go ze Zboru?
Nie zacytujesz gdzie Jezus mówi w Ewangelii o odstępcach? Zacytuj proszę bo ja nie mogę znaleźć.
A w którym to zborze Jezus jest niegodziwcem? W twoim? może zgłoś to najpierw do starszych.....


Offline Ruda woda

Odp: Ostracyzm
« Odpowiedź #121 dnia: 30 Czerwiec, 2019, 15:45 »
Biblia daje mi takie prawo.
Ja nie sądzę. A niegodziwych ze zborów Bóg każe usuwać.

masz rozdwojenie jaźni?
"Nigdy nie próbuj upodobnić kogoś do siebie. Ty wiesz - i Bóg wie to również - że jeden taki egzemplarz jak ty zupełnie wystarczy"  Ralph Waldo Emerson


Offline Klepsydra

Odp: Ostracyzm
« Odpowiedź #122 dnia: 30 Czerwiec, 2019, 15:48 »
masz rozdwojenie jaźni?
Ja nie.


Offline Tatra

Odp: Ostracyzm
« Odpowiedź #123 dnia: 30 Czerwiec, 2019, 15:50 »
masz rozdwojenie jaźni?

Jest tylko Świadkiem Jehowy wyćwiczonym w dwójmysleniu i logice "być może"


Nie zacytujesz gdzie Jezus mówi w Ewangelii o odstępcach? Zacytuj proszę bo ja nie mogę znaleźć.
A w którym to zborze Jezus jest niegodziwcem? W twoim? może zgłoś to najpierw do starszych.....

Ja ŚJ nie jestem, ale skoro tak się brzydzicie odstępców - choć już ich pieniądze jak sam napisałeś są całkiem ok - to jasne, że z troski o dobro bliźniego powinienem poinformować, że niejaki Jezus z Nazaretu jest odstępcą. Myślisz, że CK będzie właściwą instytucją?


Offline Klepsydra

Odp: Ostracyzm
« Odpowiedź #124 dnia: 30 Czerwiec, 2019, 15:53 »
Jest tylko Świadkiem Jehowy wyćwiczonym w dwójmysleniu i logice "być może"


Ja ŚJ nie jestem, ale skoro tak się brzydzicie odstępców - choć już ich pieniądze jak sam napisałeś są całkiem ok - to jasne, że z troski o dobro bliźniego powinienem poinformować, że niejaki Jezus z Nazaretu jest odstępcą. Myślisz, że CK będzie właściwą instytucją?
Spróbuj gdzie chcesz. Powodzenia życzę.


Offline pies berneński

Odp: Ostracyzm
« Odpowiedź #125 dnia: 30 Czerwiec, 2019, 15:54 »
Skoro z wykluczonym nie wolno było nawet jeść to nie wyobrażam sobie aby była zapraszana na Pamiątkę.

                         Wytęż wyobraźnię.

Obecnie wykluczeni mogą przychodzić na pamiątkę.
Ciekawe czy w pierwszym wieku takiego delikwenta wypraszano?
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline Klepsydra

Odp: Ostracyzm
« Odpowiedź #126 dnia: 30 Czerwiec, 2019, 15:55 »
                         Wytęż wyobraźnię.

Obecnie wykluczeni mogą przychodzić na pamiątkę.
Ciekawe czy w pierwszym wieku takiego delikwenta wypraszano?
Na Pamiątkę może przyjść każdy. Nie ma tam sprawdzania kim jesteś. Może przyjść nawet papież.


Offline Tatra

Odp: Ostracyzm
« Odpowiedź #127 dnia: 30 Czerwiec, 2019, 15:58 »
Spróbuj gdzie chcesz. Powodzenia życzę.

Powołam się też na Ciebie. Bracia z pewnością się ucieszą z Twojej czujności;)


A swoją drogą - długo jesteś Świadkiem Jehowy? Bo interesuje mnie po jak długim stażu włącza się wam potrzeba donosicielstwa i dekonspiracji odstępców. A przyznam Ci szczerze jesteś pierwszym Świadkiem jakiego spotkałem, który w taki jawny sposób zdemaskował i zakablował do ogółu tego odstępcę Jezusa.
« Ostatnia zmiana: 30 Czerwiec, 2019, 16:02 wysłana przez Tatra »


Offline pies berneński

Odp: Ostracyzm
« Odpowiedź #128 dnia: 30 Czerwiec, 2019, 16:01 »
Na pamiątce spożywa się chleb i wino więc jest wspólnota stołu.Jeśli nie mogę być na weselu z wykluczonym to nie mogę tez uczestniczyć w pamiątce z wykluczonym.
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline Klepsydra

Odp: Ostracyzm
« Odpowiedź #129 dnia: 30 Czerwiec, 2019, 16:01 »
Powołam się też na Ciebie. Bracia z pewnością się ucieszą z Twojej czujności;)
Raczej podziękują twojej czujności. Ja nie głoszę, że Jezus to odstępca. Dla mnie Jezus to mój Pan, syn Boga.
Na pamiątce spożywa się chleb i wino więc jest wspólnota stołu.Jeśli nie mogę być na weselu z wykluczonym to nie mogę tez uczestniczyć w pamiątce z wykluczonym.
Spożywają tylko wybrani. Ci z wielkiej rzeszy nie spożywają.
« Ostatnia zmiana: 30 Czerwiec, 2019, 16:11 wysłana przez Klepsydra »


Offline pies berneński

Odp: Ostracyzm
« Odpowiedź #130 dnia: 30 Czerwiec, 2019, 16:15 »
W pierwszym wieku nie było wielkiej rzeszy.Ale i tak to nie zmienia faktu,że jest wspólnota stołu duchowego.
« Ostatnia zmiana: 30 Czerwiec, 2019, 16:17 wysłana przez pies berneński »
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline Klepsydra

Odp: Ostracyzm
« Odpowiedź #131 dnia: 30 Czerwiec, 2019, 16:21 »
W pierwszym wieku nie było wielkiej rzeszy.Ale i tak to nie zmienia faktu,że jest wspólnota stołu duchowego.
Wspólnota stołu jest tylko dla spożywających emblematy. Pozostali to tylko obserwatorzy.


Offline Tatra

Odp: Ostracyzm
« Odpowiedź #132 dnia: 30 Czerwiec, 2019, 16:31 »
Raczej podziękują twojej czujności. Ja nie głoszę, że Jezus to odstępca. Dla mnie Jezus to mój Pan, syn Boga.Spożywają tylko wybrani. Ci z wielkiej rzeszy nie spożywają.

W organizacji totalnej wszystko jest możliwe. Skoro wbrew Biblii ogłosiliście, że Jezus nie jest Bogiem to możecie go ogłosić odstępcą.

Jezus to Twój Pan powiadasz, ale widocznie Twojego Pana musi korygować Paweł, bo widocznie nie wiedział co robi.

Mogę Ci podesłać Minnesocki Inwentarz Osobowości jestem ciekaw jak wypadniesz w skali kłamstwa i neurotyzmu.


Offline Klepsydra

Odp: Ostracyzm
« Odpowiedź #133 dnia: 30 Czerwiec, 2019, 16:39 »
W organizacji totalnej wszystko jest możliwe. Skoro wbrew Biblii ogłosiliście, że Jezus nie jest Bogiem to możecie go ogłosić odstępcą.

Jezus to Twój Pan powiadasz, ale widocznie Twojego Pana musi korygować Paweł, bo widocznie nie wiedział co robi.

Mogę Ci podesłać Minnesocki Inwentarz Osobowości jestem ciekaw jak wypadniesz w skali kłamstwa i neurotyzmu.
Jezus jest bogiem, nie jest bogiem równym Jehowie. Tak mówi Biblia i tego trzymają się świadki.
Przetestuj siebie.


Offline Tatra

Odp: Ostracyzm
« Odpowiedź #134 dnia: 30 Czerwiec, 2019, 16:42 »
Jezus jest bogiem, nie jest bogiem równym Jehowie. Tak mówi Biblia i tego trzymają się świadki.
Przetestuj siebie.

To powiedz mój drogi w czyje imię przyjąłeś chrzest? i z jaką intencją ten chrzest przyjąłeś?