Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Ostracyzm  (Przeczytany 22422 razy)

Offline Klepsydra

Odp: Ostracyzm
« Odpowiedź #105 dnia: 30 Czerwiec, 2019, 13:59 »
Wers 1 Kor 5:11 mówi o ostracyzmie wobec "brata" i to z nim nie jadać (chyba, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem tego postu). Wobec tego pokaż mi jakikolwiek fragment biblijny, gdzie będzie "nie jadajcie z wykluczonym". A na jakiej podstawie odbywa się sąd, że ktoś będąc ŚJ poznał wolę Boga? Łuk 6:37 - "Przestańcie osądzać, potępiać". Z Bibli wynika, że wolę Bożą poznał ktoś, kto otrzymał ducha świętego. Do tego przyznają się "namaszczeni ŚJ, a nie szeregowi. Zatem Twa powyższa argumentacja upada, ale poniższą podajesz poprawnie.Dodam uzupełnienie, że dotyczy "braci Jezusa namaszczonych DŚ", któży są odrębną grupą w stosunku do "drugich owiec" (nowożytni cudzoziemcy - ak 17). Same CK ŚJ podaje w Strażnicy, że sądzenie wszystkich innych poza "namaszczonymi", to sprawa przyszłości. Nie dziwię się, że mętlik ma samo CK ŚJ, a za nimi ci, co obstają za nimi, nie dostrzegając sprzeczności, lecz przyjmują bezmyślnie, stereotypowo.  Badać otwartym umysłem co jest prawdą Dz 17:11, a nie zamknąć się w błędzie "cielca" i go czcić na równi z Bogiem. Prosże dać sobie czas na otwieranie linków, które są na niebiesko.Z tego wynika, że jednak nie Biblia, lecz interpretacja literatury ŚJ Cię przesiąkła.
No przecież w tym samym fragmencie masz napisane aby"złego usunąć spośród siebie" ! To co ? Mają usunąć brata ze zboru a potem dalej spotykać się z nim bo to już nie brat? Sorry ale taka interpretacja rozwala mnie.
« Ostatnia zmiana: 30 Czerwiec, 2019, 14:01 wysłana przez Klepsydra »


Offline Tatra

Odp: Ostracyzm
« Odpowiedź #106 dnia: 30 Czerwiec, 2019, 14:17 »
Tak wynika jasno z Biblii. Tzw źródła historyczne nie są dla prawdziwego chrześcijanina źródłem wiary. Tylko Biblia jest natchniona przez Boga i z tego co czytam w Biblii z wykluczonym nie wolno nawet jeść.


Klepsydra trzymajmy się więc samej Biblii, jak chcesz. W Biblii mamy dwa sprzeczne stanowiska co do wykluczonych:

1. Zakaz stosowania ostracyzmu i nakaz utrzymywania kontaktu sformułowany i potwierdzony przez Jezusa z Nazaretu;

2. Nakaz stosowania ostracyzmu i zakaz utrzymywania kontaktu sformułowany przez Pawła z Tarsu.

Czego mam się zatem trzymać Jezusa czy Pawła?


Haha to mnie zawsze u Swiadkow wzrusza. Jak my wykluczamy (za COKOLWIEK, a chociazby za to, ze ktos juz nie chce byc w organizacji) to osoby, ktore nie utrzymuja kontaktow z wykluczonym - SA duchowo DOJRZALE, wierne Bogu/bogu. Ale jak ktos porzuca katolicyzm np (Bo juz nie chce byc w tej organizacji) I zostaje Swiadkiem I jego rodzina przestaje sie do niego odzywac, to wtedy ta rodzina jest proba wiary, inspirowana przez Szatana.


PRZEPRASZAM COŚ POCHRZANIŁEM. PONIŻEJ SĄ JUŻ MOJE PRZEMYŚLENIA, A NIE CYTAT Z SAFARI ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAM

Dodałbym, że stosowanie ostracyzmu przez katolików jest sprzeczne z  nauczaniem Kościoła. W tym wątku podałem jak kodeks prawa kanonicznego definiuje skutki ekskomuniki:

"Ekskomunikowanemu zabrania się:
1. jakiegokolwiek udziału posługiwania w sprawowaniu Ofiary eucharystycznej lub w jakichkolwiek innych obrzędach kultu;
2. sprawować sakramenty i sakramentalia oraz przyjmować sakramenty;
3. sprawować kościelne urzędy lub posługi albo jakiekolwiek inne zadania, bądź wykonywać akty rządzenia (kanon 1331 § 1)".

Żeby uzupełnić: zaleca się katolikom unikania rozmów z osobą ekskomunikowaną w sprawach wiary, z wyjątkiem kapłanów, którym nakazuje się podejmować z ekskomunikowanym taką rozmowę ile razy osoba ekskomunikowana wyrazi taką wolę.

Osoba ekskomunikowana nie przestaje być członkiem Mistycznego Ciała Jezusa Chrystusa - czyli w nomenklaturze katolickiej Kościoła, bo w chwili Chrztu to Jezus włącza człowieka do Kościoła i tylko Jezus może to cofnąć.

Cofnięcie ekskomuniki nie wymaga komitetu przyłączeniowego lub innego takiego wynalazku lecz skierowania prośby do ordynariusza miejsca i złożenia publicznego wyznania wiary. Są też inne formy cofnięcia ekskomuniki, np. ekskomunikę zaciąganą mocą samego prawa za aborcję może obecnie cofnąć każdy ksiądz w czasie spowiedzi.

Duchowny katolicki, który został ekskomunikowany lub zaciągnął na siebie ekskomunikę może w sytuacji zagrożenia życia udzielić ważnej i godnej spowiedzi oraz ważnego i godnego sakramentu ostatniego namaszczenia.

W razie zagrożenia śmiercią ekskomunikę może cofnąć każdy ksiądz. A jeśliby ksiądz nie zdążył do umierającego ekskomunika jest cofnięta poprzez wyrażenie żalu za grzechy i woli pojednania się z Kościołem.


Oczywiście w praktyce zdarza się, że katolicy otaczają ostracyzmem osoby, które przystępują np. do Świadków Jehowy i postępują wobec nich niegodnie. Ale nie jest to zgodne z nauką Kościoła Katolickiego lecz pozostaje w niej w oczywistej sprzeczności.

Rozpisuję się nad Kościołami ortodoksyjnymi (katolicyzm wszelkich obrządków oraz prawosławie), bo Świadkowie uwielbiają porównywać się do Kościoła Katolickiego, więc przyjmuję metodę Świadków z tym zastrzeżeniem, że staram się przedstawiać naukę Kościoła Katolickiego taką jaką ona jest, a nie taką jaką widzą ją Świadkowie lub protestanci.


Offline Ruda woda

Odp: Ostracyzm
« Odpowiedź #107 dnia: 30 Czerwiec, 2019, 14:22 »
No przecież w tym samym fragmencie masz napisane aby"złego usunąć spośród siebie" ! To co ? Mają usunąć brata ze zboru a potem dalej spotykać się z nim bo to już nie brat? Sorry ale taka interpretacja rozwala mnie.
Klepsydra, a jeśli brat sam odchodzi, bo nie zgadza się z naukami? nie cudzołoży, nie kradnie, jest dobrym człowiekiem? albo po wykluczeniu uregulował swoje sprawy i też wiedzie przykładne życie, ale wracać nie chce? to co - w czym jest tym złym?
Ciebie rozwala interpretacja, a mnie Twój brak logicznego myślenia.
Gdzie w biblii pisze, ze nie można wysłać smsa albo zadzwonić i porozmawiać? ano nigdzie. cały czas opierasz się na wytycznych CK zapisanych w strażnicy, które to co jest napisane w biblii rozciągają jak gumę z majtek - do granic możliwości
"Nigdy nie próbuj upodobnić kogoś do siebie. Ty wiesz - i Bóg wie to również - że jeden taki egzemplarz jak ty zupełnie wystarczy"  Ralph Waldo Emerson


Offline Klepsydra

Odp: Ostracyzm
« Odpowiedź #108 dnia: 30 Czerwiec, 2019, 14:29 »

Klepsydra trzymajmy się więc samej Biblii, jak chcesz. W Biblii mamy dwa sprzeczne stanowiska co do wykluczonych:

1. Zakaz stosowania ostracyzmu i nakaz utrzymywania kontaktu sformułowany i potwierdzony przez Jezusa z Nazaretu;

2. Nakaz stosowania ostracyzmu i zakaz utrzymywania kontaktu sformułowany przez Pawła z Tarsu.

Czego mam się zatem trzymać Jezusa czy Pawła?


Haha to mnie zawsze u Swiadkow wzrusza. Jak my wykluczamy (za COKOLWIEK, a chociazby za to, ze ktos juz nie chce byc w organizacji) to osoby, ktore nie utrzymuja kontaktow z wykluczonym - SA duchowo DOJRZALE, wierne Bogu/bogu. Ale jak ktos porzuca katolicyzm np (Bo juz nie chce byc w tej organizacji) I zostaje Swiadkiem I jego rodzina przestaje sie do niego odzywac, to wtedy ta rodzina jest proba wiary, inspirowana przez Szatana.


PRZEPRASZAM COŚ POCHRZANIŁEM. PONIŻEJ SĄ JUŻ MOJE PRZEMYŚLENIA, A NIE CYTAT Z SAFARI ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAM

Dodałbym, że stosowanie ostracyzmu przez katolików jest sprzeczne z  nauczaniem Kościoła. W tym wątku podałem jak kodeks prawa kanonicznego definiuje skutki ekskomuniki:

"Ekskomunikowanemu zabrania się:
1. jakiegokolwiek udziału posługiwania w sprawowaniu Ofiary eucharystycznej lub w jakichkolwiek innych obrzędach kultu;
2. sprawować sakramenty i sakramentalia oraz przyjmować sakramenty;
3. sprawować kościelne urzędy lub posługi albo jakiekolwiek inne zadania, bądź wykonywać akty rządzenia (kanon 1331 § 1)".

Żeby uzupełnić: zaleca się katolikom unikania rozmów z osobą ekskomunikowaną w sprawach wiary, z wyjątkiem kapłanów, którym nakazuje się podejmować z ekskomunikowanym taką rozmowę ile razy osoba ekskomunikowana wyrazi taką wolę.

Osoba ekskomunikowana nie przestaje być członkiem Mistycznego Ciała Jezusa Chrystusa - czyli w nomenklaturze katolickiej Kościoła, bo w chwili Chrztu to Jezus włącza człowieka do Kościoła i tylko Jezus może to cofnąć.

Cofnięcie ekskomuniki nie wymaga komitetu przyłączeniowego lub innego takiego wynalazku lecz skierowania prośby do ordynariusza miejsca i złożenia publicznego wyznania wiary. Są też inne formy cofnięcia ekskomuniki, np. ekskomunikę zaciąganą mocą samego prawa za aborcję może obecnie cofnąć każdy ksiądz w czasie spowiedzi.

Duchowny katolicki, który został ekskomunikowany lub zaciągnął na siebie ekskomunikę może w sytuacji zagrożenia życia udzielić ważnej i godnej spowiedzi oraz ważnego i godnego sakramentu ostatniego namaszczenia.

W razie zagrożenia śmiercią ekskomunikę może cofnąć każdy ksiądz. A jeśliby ksiądz nie zdążył do umierającego ekskomunika jest cofnięta poprzez wyrażenie żalu za grzechy i woli pojednania się z Kościołem.


Oczywiście w praktyce zdarza się, że katolicy otaczają ostracyzmem osoby, które przystępują np. do Świadków Jehowy i postępują wobec nich niegodnie. Ale nie jest to zgodne z nauką Kościoła Katolickiego lecz pozostaje w niej w oczywistej sprzeczności.

Rozpisuję się nad Kościołami ortodoksyjnymi (katolicyzm wszelkich obrządków oraz prawosławie), bo Świadkowie uwielbiają porównywać się do Kościoła Katolickiego, więc przyjmuję metodę Świadków z tym zastrzeżeniem, że staram się przedstawiać naukę Kościoła Katolickiego taką jaką ona jest, a nie taką jaką widzą ją Świadkowie lub protestanci.
Czy w czasach Jezusa byli już odstępcy? Wątpię. Dlatego Paweł później wskazuje jak postępować z niegodziwymi. Jezus pokazuje nam np to, że ważniejsi mają być dla nas bracia niż rodzina.
Klepsydra, a jeśli brat sam odchodzi, bo nie zgadza się z naukami? nie cudzołoży, nie kradnie, jest dobrym człowiekiem? albo po wykluczeniu uregulował swoje sprawy i też wiedzie przykładne życie, ale wracać nie chce? to co - w czym jest tym złym?
Ciebie rozwala interpretacja, a mnie Twój brak logicznego myślenia.
Gdzie w biblii pisze, ze nie można wysłać smsa albo zadzwonić i porozmawiać? ano nigdzie. cały czas opierasz się na wytycznych CK zapisanych w strażnicy, które to co jest napisane w biblii rozciągają jak gumę z majtek - do granic możliwości
Skoro odszedł to jest jak odstępca. Ale nie wiem co zrobi z nim Bóg.


Offline Ruda woda

Odp: Ostracyzm
« Odpowiedź #109 dnia: 30 Czerwiec, 2019, 14:46 »
jest jak odstępca???
a któż to Ci dał prawo osądzać innych i przyklejać im łatki?
rozumiesz w ogóle słowo ODSTĘPCA?

LOGIKA. ROZUM. zacznij myśleć
to jest to, co zabrania się świadkom i nie bez przyczyny. tępy lud łatwiej mieć w garści
"Nigdy nie próbuj upodobnić kogoś do siebie. Ty wiesz - i Bóg wie to również - że jeden taki egzemplarz jak ty zupełnie wystarczy"  Ralph Waldo Emerson


Offline Klepsydra

Odp: Ostracyzm
« Odpowiedź #110 dnia: 30 Czerwiec, 2019, 14:52 »
jest jak odstępca???
a któż to Ci dał prawo osądzać innych i przyklejać im łatki?
rozumiesz w ogóle słowo ODSTĘPCA?

LOGIKA. ROZUM. zacznij myśleć
to jest to, co zabrania się świadkom i nie bez przyczyny. tępy lud łatwiej mieć w garści
Biblia daje mi takie prawo.


Offline Tatra

Odp: Ostracyzm
« Odpowiedź #111 dnia: 30 Czerwiec, 2019, 14:52 »
Czy w czasach Jezusa byli już odstępcy? Wątpię. Dlatego Paweł później wskazuje jak postępować z niegodziwymi. Jezus pokazuje nam np to, że ważniejsi mają być dla nas bracia niż rodzina.Skoro odszedł to jest jak odstępca. Ale nie wiem co zrobi z nim Bóg.

Jaka piękna technika manipulacji zastosowana tylko po to żeby uciec od odpowiedzi na proste pytanie Kogo mam zdaniem Świadków Jehowy słuchać - Jezusa czy Pawła?

A poza tym jak mi przed chwilą Klepsydra wyjaśnił ostracyzm dotyczy odstępców i wykluczonych, ale NIE DOTYCZY KASABUBU ODSTĘPCÓW.

Komu tedy Świadkowie Służą Jehowie czy KasaBubu?
« Ostatnia zmiana: 30 Czerwiec, 2019, 15:01 wysłana przez Tatra »


Offline Klepsydra

Odp: Ostracyzm
« Odpowiedź #112 dnia: 30 Czerwiec, 2019, 15:02 »
Jaka piękna technika manipulacji zastosowana tylko po to żeby uciec od odpowiedzi na proste pytanie Kogo mam zdaniem Świadków Jehowy słuchać - Jezusa czy Pawła?
Ich obu. Jezus nie mówi nic o odstępcach, Paweł pisze o odstępcach, całe Pismo jest natchnione. Sprzeczności tam nie ma żadnych, co najwyżej dla szukających ich po to aby udowodnić, że jest mądrzejszy od Biblii.


Offline Tatra

Odp: Ostracyzm
« Odpowiedź #113 dnia: 30 Czerwiec, 2019, 15:08 »
Ich obu. Jezus nie mówi nic o odstępcach, Paweł pisze o odstępcach, całe Pismo jest natchnione. Sprzeczności tam nie ma żadnych, co najwyżej dla szukających ich po to aby udowodnić, że jest mądrzejszy od Biblii.

Tylko widocznie nauka Pawła jest bardziej natchniona niż nauka Jezusa. Ale zaraz zaraz skoro Jezus postępował niezgodnie z wytycznymi Świadków Jehowy to należy go wykluczyć.

A może Klepsydra udzieli odpowiedzi kto był pierwszym Świadkiem Jehowy?

DO WSZYSTKICH WYKLUCZONYCH I ODSTĘPCÓW NA FORUM:

Jesteście w doskonałym towarzystwie, bo skoro Jezus postępował niezgodnie z wytycznymi Świadków Jehowy to jest też pierwszym odstępcą - zazdroszczę wam.


P.S. w innym wątku Klepsydra wyjaśnił, że ostracyzmem są obłożeni odstępcy, a nie ich pieniądze;)
« Ostatnia zmiana: 30 Czerwiec, 2019, 15:14 wysłana przez Tatra »


Offline Klepsydra

Odp: Ostracyzm
« Odpowiedź #114 dnia: 30 Czerwiec, 2019, 15:14 »
Tylko widocznie nauka Pawła jest bardziej natchniona niż nauka Jezusa. Ale zaraz zaraz skoro Jezus postępował niezgodnie z wytycznymi Świadków Jehowy to należy go wykluczyć.

DO WSZYSTKICH WYKLUCZONYCH I ODSTĘPCÓW NA FORUM:

Jesteście w doskonałym towarzystwie, bo skoro Jezus postępował niezgodnie z wytycznymi Świadków Jehowy to jest też pierwszym odstępcom - zazdroszczę wam.


P.S. w innym wątku Klepsydra wyjaśnił, że ostracyzmem są obłożeni odstępcy, a nie ich pieniądze;)
Jezus jest synem Boga a nie odstępcą. Był jednością ze swoim Ojcem w tym co głosił.
Znasz odstępców którzy wspierają datkami świadków?


Offline Ruda woda

Odp: Ostracyzm
« Odpowiedź #115 dnia: 30 Czerwiec, 2019, 15:17 »
Biblia daje mi takie prawo.

wow, nieźle
nadal widać strażnicowa papka. niestety nijak ona się ma do biblii

„Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone.” (Ewangelia  Łukasza 6:37)
"Nigdy nie próbuj upodobnić kogoś do siebie. Ty wiesz - i Bóg wie to również - że jeden taki egzemplarz jak ty zupełnie wystarczy"  Ralph Waldo Emerson


Offline Klepsydra

Odp: Ostracyzm
« Odpowiedź #116 dnia: 30 Czerwiec, 2019, 15:20 »
wow, nieźle
nadal widać strażnicowa papka. niestety nijak ona się ma do biblii

„Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone.” (Ewangelia  Łukasza 6:37)
Ja nie sądzę. A niegodziwych ze zborów Bóg każe usuwać.


Offline Tatra

Odp: Ostracyzm
« Odpowiedź #117 dnia: 30 Czerwiec, 2019, 15:28 »
Jezus jest synem Boga a nie odstępcą. Był jednością ze swoim Ojcem w tym co głosił.
Znasz odstępców którzy wspierają datkami świadków?


Klepsydra to proste działania logiczne. Mogę Ci je rozpisać rachunkiem predykatów, ale z logiką u Ciebie słabo, więc rozpiszę to w najprościej jak umiem:

PRZESŁANKI:

1. Jak nazywa się osobę, która głosi poglądu lub postępuje niezgodnie z naukami Świadków Jehowy;

2. Jezus głosił zakaz poddawania ostracyzmowi i praktykował kontakty (w tym o zgrozo spożywanie posiłków) z osobami obłożonymi ostracyzmem.

3. Stanowisko Jezusa jest niezgodne ze stanowiskiem Świadków Jehowy.

WNIOSEK

JEZUS JEST ODSTĘPCĄ.

P.S. ostracyzmem obłożona jest osoba odstępcy, nie zaś pieniądze odstępcy, które członków CK jakoś w łapki nie palą.


Offline Klepsydra

Odp: Ostracyzm
« Odpowiedź #118 dnia: 30 Czerwiec, 2019, 15:31 »

Klepsydra to proste działania logiczne. Mogę Ci je rozpisać rachunkiem predykatów, ale z logiką u Ciebie słabo, więc rozpiszę to w najprościej jak umiem:

PRZESŁANKI:

1. Jak nazywa się osobę, która głosi poglądu lub postępuje niezgodnie z naukami Świadków Jehowy;

2. Jezus głosił zakaz poddawania ostracyzmowi i praktykował kontakty (w tym o zgrozo spożywanie posiłków) z osobami obłożonymi ostracyzmem.

3. Stanowisko Jezusa jest niezgodne ze stanowiskiem Świadków Jehowy.

WNIOSEK

JEZUS JEST ODSTĘPCĄ.

P.S. ostracyzmem obłożona jest osoba odstępcy, nie zaś pieniądze odstępcy, które członków CK jakoś w łapki nie palą.
Któż kto był obłożony tzw ostracyzmem w czasach Jezusa?


Offline Tatra

Odp: Ostracyzm
« Odpowiedź #119 dnia: 30 Czerwiec, 2019, 15:35 »
Któż kto był obłożony tzw ostracyzmem w czasach Jezusa?

Poczytaj Ewangelię - bez Strażnicy - to się dowiesz. Nawet w tym wątku masz podane.

P.S. do kogo mam napisać, żeby bracia z komitetu sądowniczego osądzili Jezusa  i wykluczyli go ze Zboru?