Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Przyłączenie się dla świętego spokoju  (Przeczytany 8863 razy)

Offline Drengr

Przyłączenie się dla świętego spokoju
« dnia: 26 Maj, 2019, 21:01 »
Pewna osoba zaproponowała mi żebym przyłączył się tak proforma, to będzie łatwiej mieć ze mną relację - tylko dla korzyści technicznych. (jestem wykluczony).

Co myślicie o takiej propozycji? - (ta osoba twierdzi że zależy jej na mnie).
« Ostatnia zmiana: 26 Maj, 2019, 21:36 wysłana przez Drengr »


Offline Gremczak

Odp: Przyłączenie się dla świętego spokoju
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Maj, 2019, 21:24 »
Do czego przyłączył?


Offline PoProstuJa

Odp: Przyłączenie się dla świętego spokoju
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Maj, 2019, 21:30 »
Pewna osoba zaproponowała mi żebym przyłączył się tak proforma, to będzie łatwiej mieć ze mną relację - tylko dla korzyści technicznych.

Co myślicie o takiej propozycji? - (ta osoba twierdzi że zależy jej na mnie).

To wspaniała propozycja! Od razu biegnij i z niej skorzystaj!
Na pewno przynależenie do zboru ŚJ jest GWARANCJĄ spokoju i szczęścia!
Każdy kto odchodzi z tej wspaniałej religii to szaleniec!  ;D ;D ;D

Jeśli masz znajomych także w innych miejscach, to również idź im na rękę. Jak jakiś znajomy jest w więzieniu - zrób napad na bank i będziecie się cieszyć swoim towarzystwem we wspólnej celi!
Bycie w sekto-religii, aby dogodzić innym, to świetny pomysł!


Offline Cytryna

Odp: Przyłączenie się dla świętego spokoju
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Maj, 2019, 21:47 »
Zbyt ogólnie napisałeś.Ciężko cokolwiek mysleć  ;D


Offline Alicja

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 87
  • Polubień: 202
  • "we're all mad here"
Odp: Przyłączenie się dla świętego spokoju
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Maj, 2019, 22:16 »


Pewna osoba zaproponowała mi żebym przyłączył się tak proforma, to będzie łatwiej mieć ze mną relację - tylko dla korzyści technicznych. (jestem wykluczony).

Co myślicie o takiej propozycji? - (ta osoba twierdzi że zależy jej na mnie).

Ponowne przyłączenie się oznacza dużo upokorzeń, nie wiem czy chcesz przez to przechodzić tylko po to żeby komuś było łatwiej mieć z Tobą relację. Jak chce mieć z Tobą relację to niech ją ma, a nie każe Ci się dostosować. Może niech ona się odłączy, żebyście mieli ułatwiony kontakt? :D

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

'How do you know I'm mad?' said Alice.
'You must be,' said the Cat, 'or you wouldn't have come here.'


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: Przyłączenie się dla świętego spokoju
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Maj, 2019, 00:16 »
Ponowne przyłączenie się oznacza dużo upokorzeń, nie wiem czy chcesz przez to przechodzić tylko po to żeby komuś było łatwiej mieć z Tobą relację. Jak chce mieć z Tobą relację to niech ją ma, a nie każe Ci się dostosować. Może niech ona się odłączy, żebyście mieli ułatwiony kontakt? :D

Popieram. Przyłączenie się to często wielomiesięczny proces w którym musisz przychodzić na Salę Królestwa i dawać się traktować jak powietrze, dodatkowo płaszcząc się przed starszymi, którzy uważają się za panów życia i śmierci, pisać listy które i tak nie mają żadnego wpływu na ich decyzję, bo to oni decydują ile czasu musi minąć zanim Twoja wina zostanie zmazana. Musisz też udawać, że Ci zależy na byciu Świadkiem Jehowy i że wierzysz w to, czym niewolnik ich karmi, a zakładam, że już tak nie jest, więc nie będzie to łatwe.

Nie polecam, 2/10.


Offline hello_him

Odp: Przyłączenie się dla świętego spokoju
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Maj, 2019, 08:37 »
Dla towarzystwa to Cygan dał się powiesić !! Ja dla świetego spokoju to bym kopnął takiego przyjaciela/ przyjaciółkę w 4 litery. Przyłączenie jest związane z posłuszeństwem wobec ‚osmiornicy’ zza oceanu, każdy Ci będzie zaglądał przez ramię czym się zajmujesz w życiu, co kupujesz jaka masz rozrywkę. O nie napewno bym nie pozwolił by kilka osób które lubię miały wpływ na wszystko co robię w moim życiu. Ostateczna decyzja należy do Ciebie.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Przyłączenie się dla świętego spokoju
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Maj, 2019, 08:57 »
Pewna osoba zaproponowała mi żebym przyłączył się tak proforma, to będzie łatwiej mieć ze mną relację - tylko dla korzyści technicznych. (jestem wykluczony).

Co myślicie o takiej propozycji? - (ta osoba twierdzi że zależy jej na mnie).
Jak tej osobie na Tobie zależy to nie powinna Cię nakłaniać do powrotu, tylko spróbować zrozumieć Twoje stanowisko. A jak chce utrzymywać nieskrępowane kontakty z Tobą i dlatego namawia Cie do przyłączenia, to wiedz, ze jakby nie było zawsze będziesz dla niej na drugim miejscu, a na pierwszym będzie niebieski kwadratowy cielec.
To takie moje zdanie. Ty zrobisz oczywiście jak uważasz. Twoje życie, Twoje decyzje.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Xevres

Odp: Przyłączenie się dla świętego spokoju
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Maj, 2019, 09:13 »
Ze swojego doświadczenia wiem(byłem raz przyłączany), ze nigdy więcej nie stracę godności i nie będę przed człowiekiem drugim się prosił o co kolwiek. Najgorsze 6 miesięcy mojego życia. Po przyłączeniu nie minęły dwa lata gdy napisaliśmy listy o odłączeniu. Tym razem to ja byłem na gorze a oni wydzwaniali i prosili żebym to przemyślał. Powód zmiany ich nastawienia? Mam nagrania ich kłamstw i matactw i dowody pijaństwa. Od tej pory jeden ze starszych, który był moim największym przeciwnikiem przestał chodzić na zebrania około pół roku temu bo niektórzy głosiciele przypadkiem z nieznanego źródła dostali nagranie gdzie chodzi obszczany i się przewraca. Niebawem wyślę kwity na kolejnego starszego. I tak po kolei. 7 starszych, 7 dowodów, ze jedyne do czego maja kwalifikacje to orać pole a i tego by pewnie nie zrobili dobrze bo to tez wymaga myślenia i jakiś umiejętności.

Podsumowując, nie wracaj do tej sekty, dasz palec, będą chcieli rękę. Potem będą teksty to może być do służby poszedł? Może do szkoły się zapisz? Nie Ty masz się dostosować do nich tylko oni do Ciebie bo inaczej ta sekta wygrywa.
wolnym jest się dopiero wtedy gdy można wszędzie i zawsze być sobą


Offline Siedemtwarzy

Odp: Przyłączenie się dla świętego spokoju
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Maj, 2019, 12:00 »
Zacytuje wypowiedź mojego dobrego kumpla: komitet sądowniczy to nic w porównaniu do tego jak został upodlony podczas przyłączenia.
Wiem, że mówię to z pozycji formalnie świadka, ale czy warto wracać dla takiej osoby. Jeśli jej zależy na Tobie, dlaczego religie czyni kartą przetargową?


Offline Storczyk

Odp: Przyłączenie się dla świętego spokoju
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Maj, 2019, 12:24 »
Z drugiej strony patrzeć ,gdy przyłączy się z informacjami jakie wie o tym wyznaniu, to nie bedzie nic przeżywał, brał do siebie.Wejdzie na chłodno.Może być tak, ze osobę zmanipulowaną(bo tylko taka takie warunki stawia osobie na ktorej jej zależy) wyciagnie  z sekty pomału.


Offline Ruda woda

Odp: Przyłączenie się dla świętego spokoju
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Maj, 2019, 18:33 »
wrócisz do swoich wymiocin jak pies... obrzydlistwo. nigdy więcej organizacji, nawet dla rodziny
dla świętego spokoju to można sobie w lesie pokrzyczeć a nie do takiego g... za przeproszeniem wracać
ale rozumiem, każdy ma inną psychikę i sytuację
ja nigdy więcej organizacji ani żadnej innej sekty / religii
"Nigdy nie próbuj upodobnić kogoś do siebie. Ty wiesz - i Bóg wie to również - że jeden taki egzemplarz jak ty zupełnie wystarczy"  Ralph Waldo Emerson


Offline Storczyk

Odp: Przyłączenie się dla świętego spokoju
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Maj, 2019, 19:18 »
Nikt tam przypadkiem nie trafił (rodzice wasi przypadkiem  w to też nie weszli)niejednemu pomogła sekta głowę podnieś do góry  cokolwiek to oznacza..Niejeden z nas nie wiadomo gdzie by dziś byl gdyby nie to ze...Pozwólmy Drengerowi podjac decyzje to jego życie....Jeśli ma tam kogos bardzo ważnego..


Offline Światus

Odp: Przyłączenie się dla świętego spokoju
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Maj, 2019, 19:24 »
A czy w drugą stronę to nie działa?
Szybciej (i lepiej) będzie, jeśli twój znajomy się ODŁĄCZY.
Spokój i dobre kontakty gwarantowane.
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Fantom

Odp: Przyłączenie się dla świętego spokoju
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Maj, 2019, 21:58 »
 Przyłącz się dla świętego spokoju:) Potem opisz nam, jak ten święty spokój wygląda po powrocie:).
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s