Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Koniec notatek  (Przeczytany 29174 razy)

DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Koniec notatek
« Odpowiedź #210 dnia: 30 Maj, 2019, 13:26 »
Dla mnie jest oczywistym, że ORG chce być czysty prawnie i dlatego takie wytyczne w oficjalnym liście do zborów.
Ciekawy jest wstęp tego listu o notatkach:

"Branie udziału w służbie kaznodziejskiej od zawsze jest osobistym wyrazem wiary każdego
chrześcijanina i pragnienia głoszenia dobrej nowiny o Królestwie Bożym (Mat. 28: 19, 20). Przez
lata mogliście przyzwyczaić się do zbierania danych osobowych w związku z Waszą służbą."


Fajne umycie rąk. ;)  Obydwu, i lewej, i prawej.  ;D Nie dość, że jak piszą "głosiciele nie powinni zbierać danych osobowych w związku ze służbą
kaznodziejską."
to, co chyba istotniejsze, dowiadujemy się, że samo głoszenie to osobista inicjatywa głoszącego.  ;)



Offline UWAGA AWARIA

Odp: Koniec notatek
« Odpowiedź #211 dnia: 30 Maj, 2019, 14:42 »
oczywiście tak jak w statucie wydaje sie pokorną organizacją ,ale pokrętnie chce przejąć władzę danego państwa z którym statut podpisuje
tak też ewentualna kara niech spada na głosiciela,w razie draki wyraziliśmy im zgodę na przetwarzane danych.maja nas na widelcu 8-)
po raz kolejny zrobili nas w konia,a nawet jestem pewien że w razie draki udostępnią twoje dane jako sprawcy
a sami będą starali się umyć ręce

tak jest w tej organizacji co przekracza prawo to ustnie mówi  się za pośrednictwem OB
może już czas ich nagrywać,ponieważ będzie to jedyny dowód w razie draki
tylko też obecnie są wyczulani na nagrywanie
« Ostatnia zmiana: 30 Maj, 2019, 14:48 wysłana przez UWAGA AWARIA »


Offline gerontas

Odp: Koniec notatek
« Odpowiedź #212 dnia: 30 Maj, 2019, 16:26 »
Zaraz zaraz, chcesz powiedzieć, że jednak nowe światło w sprawie głoszenia grupowego zamiast trzymania terenów osobistych było nietrafione i teraz wracają do tego, co było? Szok, niedowierzanie, miliony pytań bez odpowiedzi :o.

Kiedy przeczytałem list o zakazie robienia notatek w służbie, od razu pomyślałem sobie, że rozwiązaniem na ten problem będzie przydzielenie głosicielom małych terenów osobistych. Ja tylko czekam kiedy pojawią się nowe wytyczne i na dzień dzisiejszy teren osobisty będzie OK a służba grupowa już nie tak do końca.
Pamiętam ten czas kiedy w Polsce była nagonka na służbę grupową jakieś 7 lat temu (choć tak naprawdę wspominano o niej dużo wcześniej ale jakoś zbory w Polsce nie bardzo chciały się zastosować). Mówiono wówczas, że na świecie (przynajmniej w tej cywilizowanej części) głosi się grupowo i my żeby być jednomyślni musimy się zastosować do wskazówek niewolnika. Kiedy wprowadzono tę formę głoszenia w zborze, bracia mówili o jak fajnie, jak super, jest lepiej niż było, Jehowa nam pobłogosławił. Teraz będzie na odwrót. Jednak znowu tereny osobiste okażą się lepsze.
Cieszy mnie to bardzo, bo to będzie kolejny impuls dla niektórych śJ, że coś tu nie gra. W moim przypadku od tego właśnie się wszystko zaczęło. Bo nie może być tak, że dziś coś jest ok a jutro niż nie. Nie może się tak dziać w organizacji kierowanej duchem świętym.
« Ostatnia zmiana: 30 Maj, 2019, 16:32 wysłana przez gerontas »


Offline dziewiatka

Odp: Koniec notatek
« Odpowiedź #213 dnia: 31 Maj, 2019, 10:44 »
Zmiany metod głoszenia to wynik poszukiwania z jednej strony skutecznej metody pozyskiwania zainteresowanych a z drugiej skutecznej motywacji głosicieli.Pamiętam jak w latach 80 lub90 zachwycali się wzrostem w Japonii.Pamiętam dyskusję z możnymi z polskiego BO.Mówili zwróć uwagę na ilość godzin przypadającą na jednego głosiciela.Dokładnie nie pamiętam ale z pewnością ,kilkakrotnie przewyższała średnią w  naszym zborze ,która wynosiła od18-20 godzin .Mówili to dobry wynik ale ile w roku pozyskujecie  nowych ,patrz na Japonię.Przeżyłem głoszenie grupowe ,tereny osobiste regularne (raz w tygodniu)odwiedzanie terenu osobistego,znowu głoszenie grupowe a teraz słyszę o reaktywacji terenów osobistych.Z moich obserwacji wynika ;jeśli nie będą szukać zainteresowanych z zaangażowaniem poświęcając dużo godzin to to umrze śmiercią naturalną.


Offline Cytryna

Odp: Koniec notatek
« Odpowiedź #214 dnia: 31 Maj, 2019, 11:38 »
Tu ,gdzie mieszkam-czy były notatki czy ich nie będzie.Czy głoszenie grupowe czy nie,wsio ryba  ;D ;D Żadnego posłuchu nie ma.Już od kilku lat nie ma napływu osób zainteresowanych.A zbór stary wiekowo oj stary...dwoje malutkich dzieci.Młodych małżeństw jak na lekarstwo.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Koniec notatek
« Odpowiedź #215 dnia: 31 Maj, 2019, 23:05 »
Dla mnie jest oczywistym, że ORG chce być czysty prawnie i dlatego takie wytyczne w oficjalnym liście do zborów.


Fajne umycie rąk. ;)  Obydwu, i lewej, i prawej.  ;D Nie dość, że jak piszą "głosiciele nie powinni zbierać danych osobowych w związku ze służbą
kaznodziejską."
to, co chyba istotniejsze, dowiadujemy się, że samo głoszenie to osobista inicjatywa głoszącego.  ;)
W niedalekiej przyszłości napiszą ,,Wykluczanie, poniżanie, dręczenie, stanie na stojaku, głoszenie, kablowanie, zdawanie owocu, nieinformowanie o przestępstwach jest OSOBISTYM WYRAZEM WIARY, prosimy nie łączyć naszych złotodajnych korporacji z tymi działaniami."


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Koniec notatek
« Odpowiedź #216 dnia: 01 Czerwiec, 2019, 04:49 »
 :)xyz 8-)


Offline Walt Kowalski

Odp: Koniec notatek
« Odpowiedź #217 dnia: 02 Czerwiec, 2019, 21:24 »
Zaraz zaraz, chcesz powiedzieć, że jednak nowe światło w sprawie głoszenia grupowego zamiast trzymania terenów osobistych było nietrafione i teraz wracają do tego, co było? Szok, niedowierzanie, miliony pytań bez odpowiedzi :o.

U nas to było podane jako propozycja miejscowego grona w odpowiedzi na smutne wieści. Taka reakcja po odczytaniu listu żeby bracia głów nie pozwieszali.  Była to raczej samowolka ale padła z podium.
Od grupowej służby centrala nie będzie chciała odejść moim zdaniem  bo w ten sposób łatwiej kontrolować gorliwosc. Na zbiorkach grupowych  widać kto jest kto nie. Kiedyś może było się ślizgac, umawiac np. na spacery kiedy popularne było głoszenie na ulicy zakończone w barze.


Offline klara kot

Odp: Koniec notatek
« Odpowiedź #218 dnia: 03 Czerwiec, 2019, 09:49 »
to będzie kolejny impuls dla niektórych śJ, że coś tu nie gra. W moim przypadku od tego właśnie się wszystko zaczęło. Bo nie może być tak, że dziś coś jest ok a jutro niż nie. Nie może się tak dziać w organizacji kierowanej duchem świętym.
może dla niektórych tak. Ale póki co, z tego co widzę, to wszyscy starają się dostrzegać korzyści braku notatek. Na zbiórce był omówiony fragment z 1 kor 9:22 ("Dla słabych stałem się jak słaby, by pozyskać słabych. Stałem się wszystkim dla wszystkich, żeby w ogóle ocalić przynajmniej niektórych.") czyli zachęta do elastyczności. Bez względu na okoliczności (obecnie związane z zaniechaniem pisania notatek) chcemy być elastyczni i dobrze wywiązywać się z naszego zadania. Jeden brat powiedział nawet podczas artykułu ze strażnicy (był temat o empatii w służbie) że skoro "nie musimy" już robić notatek, to możemy skupić się wyłącznie na służbie i jeszcze lepiej przejawiać empatię ;)


Offline Xevres

Odp: Koniec notatek
« Odpowiedź #219 dnia: 03 Czerwiec, 2019, 09:53 »
może dla niektórych tak. Ale póki co, z tego co widzę, to wszyscy starają się dostrzegać korzyści braku notatek. Na zbiórce był omówiony fragment z 1 kor 9:22 ("Dla słabych stałem się jak słaby, by pozyskać słabych. Stałem się wszystkim dla wszystkich, żeby w ogóle ocalić przynajmniej niektórych.") czyli zachęta do elastyczności. Bez względu na okoliczności (obecnie związane z zaniechaniem pisania notatek) chcemy być elastyczni i dobrze wywiązywać się z naszego zadania. Jeden brat powiedział nawet podczas artykułu ze strażnicy (był temat o empatii w służbie) że skoro "nie musimy" już robić notatek, to możemy skupić się wyłącznie na służbie i jeszcze lepiej przejawiać empatię ;)

W sektach jak to w sektach, wszystko ma piękne i łatwe odpowiedzi. Jak ja się cieszę, ze już nie muszę takich bredni słuchać i nigdy więcej musiał nie będę.
wolnym jest się dopiero wtedy gdy można wszędzie i zawsze być sobą


Offline Lisek

Odp: Koniec notatek
« Odpowiedź #220 dnia: 03 Czerwiec, 2019, 11:27 »
 
Prawdopodobnie zainteresowani podchodząc często do "stojaków" będą mieli większe szanse przeżyć "Armagedon" i cieszyć się "życiem doskonałym w raju"  :)

Jest na to nawet prorocze wskazanie w Biblii: 4 Mojżeszowa 21:8,9


Offline Xevres

Odp: Koniec notatek
« Odpowiedź #221 dnia: 03 Czerwiec, 2019, 11:43 »
Jest na to nawet prorocze wskazanie w Biblii: 4 Mojżeszowa 21:8,9

A od kiedy to księga liczb jest proroctwem? 😂
wolnym jest się dopiero wtedy gdy można wszędzie i zawsze być sobą


Offline klara kot

Odp: Koniec notatek
« Odpowiedź #222 dnia: 03 Czerwiec, 2019, 12:22 »
pierwsze proroctwo już w Rodzaju 3:15  ;D
skoro księga rodzaju prorocza to i liczb może byc
« Ostatnia zmiana: 03 Czerwiec, 2019, 12:24 wysłana przez klara kot »


Offline Xevres

Odp: Koniec notatek
« Odpowiedź #223 dnia: 03 Czerwiec, 2019, 12:43 »
pierwsze proroctwo już w Rodzaju 3:15  ;D
skoro księga rodzaju prorocza to i liczb może byc

Tylko w księdze Rodzaju to była zapowiedź czegoś a nie opisane wydarzenie. Zreszta nawet SJ wycofali się z dopisywania wszędzie jakiś proroctw od czapy. No ale widzę, ze są osoby, które dalej idą w tym kierunku. Może lepiej skupić się na Biblii w taki sposób, ze gdy wyraźnie wskazuje coś na proroctwo to tak to traktować a nie w każdej historii spisanej dla naszego pożytku, doszukiwać się proroczego znaczenia.
wolnym jest się dopiero wtedy gdy można wszędzie i zawsze być sobą


Offline Storczyk

Odp: Koniec notatek
« Odpowiedź #224 dnia: 03 Czerwiec, 2019, 14:11 »
Klara Kot,jak to jest być na zbiórkach i zebraniach i czytać forum gdzie na to wyznanie mówi sie bez ogródek sekta.Pytam z ciekawości jak to godzisz?Czy masz wyrzuty sumienia?