Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Koniec notatek  (Przeczytany 28651 razy)

Offline ewa11

Odp: Koniec notatek
« Odpowiedź #45 dnia: 14 Maj, 2019, 16:13 »
Niewolnik w porę reaguje i zawsze daje pokarm na czas słuszny więc z wyprzedzeniem to przewidzi .
Hm, a tu tak jakby z lekkim opóźnieniem nowe światło zaświeciło. Ale jak to mówią, lepiej późno niż później.


Offline sawaszi

Odp: Koniec notatek
« Odpowiedź #46 dnia: 14 Maj, 2019, 16:58 »
Tak sobie czytam ten wątek i tak se myśle (dobrze ,że od dawna mnie tam nie ma) - nowe światła już mnie nie rażą i nie musze-musić nawracać "niewiernych"
- co by nie być "winny ich krwi" - ale czy to org-anizacja wyjątkowa jest ? ; Tak i tu się z tym zgadzam .
A cha - starsi swe notatki będą teraz pisać na mankietach swych koszul - a ich żony będą prały to w proszku "bryza"  :)
« Ostatnia zmiana: 14 Maj, 2019, 17:17 wysłana przez sawaszi »


Offline UWAGA AWARIA

Odp: Koniec notatek
« Odpowiedź #47 dnia: 14 Maj, 2019, 17:07 »
oczywiście notatki były i będą,organizacja ma swoje prawo
MEGA WĄŻ 9 zaraz coś wymyśli.. to tak jak by trzymać naoliwionymi rękoma mokre mydło.
zawsze wyjdzie bokiem


NOTATKI MOŻNA ROBIĆ ALE NIE DANE OSOBOWE!!!! BĘDĄ GRYPSY

JUŻ SĄ ALE POLEWKA ..KAŻDY ZBÓR ROBI SWOJE NP..ZREWIDOWANY-NIE SERWISOWANY ;D ;D

PROPONUJE "GNÓJ NA POLU"

list jak zwykle napisany pokrętnie !! "wskazówki nie maja zastosowania" co nie znaczy
że notatek sie zabrania..tą chorobę należny umieć odczytać.
« Ostatnia zmiana: 14 Maj, 2019, 18:07 wysłana przez UWAGA AWARIA »


Offline Siedemtwarzy

Odp: Koniec notatek
« Odpowiedź #48 dnia: 14 Maj, 2019, 17:53 »
Powiem szczerze, to swiatło jako jedne z nielicznych spodobało mi się. Te lata gadania o robieniu notatek. Prawie co obsługa to długie wywody jak to robic właściwie. Bez notatek to służba kaleka, a my bogu przecież kalekich ofiar nie przynosimy.
Te przegladanie notatek po służbie: o tutaj bracie troche sie nie przyłożyliście. Siostro proszę więcej danych następnym razem wpisac.
Nie mogę się doczekać zebrania, jak nigdy od kilku lat. Zobaczyc te twarze w rozmazie intelektualnym bo jednym listem koniec ogłoszony został.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Koniec notatek
« Odpowiedź #49 dnia: 14 Maj, 2019, 18:30 »
 :) Więc kilka przypomnień jak to drzewiej bywało.  ;)

"Robienie dokładnych notatek w pracy od domu do domu, a następnie właściwe korzystanie z nich ma istotne znaczenie. Najlepiej prowadzić dwa notatniki: W jednym zapisywać adresy osób zainteresowanych, a w drugim numery mieszkań zamkniętych." [Nasza Służba Królestwa Nr 9/1988, s.4, ak.3]

„Niejeden człowiek napotkany podczas głoszenia lubi nasze wizyty i chętnie przyjmuje literaturę, ale nie jest zdecydowany na studium Biblii. Możemy podtrzymywać zainteresowanie kogoś takiego, regularnie dostarczając mu nasze czasopisma. Zanotuj sobie jego imię i nazwisko, adres, datę wizyty, tytuły lub numery pozostawionych czasopism, omówiony werset oraz spostrzeżenia dotyczące jego zainteresowań.” [Nasza Służba Królestwa Nr 5/2005, s. 8, ak.1]

"Prowadź dokładne notatki. Najpierw zanotuj mieszkania, w których nikogo nie zastałeś. Jest to szczególnie istotne na terenach często opracowywanych. Warto zapisać numer terenu, nazwę ulicy, numer domu lub bloku, numer mieszkania oraz datę wizyty. Zostaw też trochę wolnego miejsca na dodatkowe zapiski, które sporządzisz podczas kolejnych wizyt. Przekazując teren następnemu głosicielowi, daj mu te notatki. Na oddzielnej kartce notuj te miejsca, gdzie okazano zainteresowanie." [Nasza Służba Królestwa Nr 4/2007, s.8, ak.2]

"Zrób notatki. Gdy tylko zakończysz pierwszą rozmowę, poświęć chwilę na zrobienie notatek. Zapisz imię oraz adres domownika. Warto też zanotować datę i godzinę rozmowy, jej temat oraz jaką zostawiłeś literaturę. Czy domownik powiedział, że wyznaje jakąś religię? Czy ma rodzinę? Czy wspomniał o swoich zainteresowaniach lub problemach? Takie informacje pomogą ci odpowiednio dobrać tematy następnych rozmów. Zapisz też, na kiedy umówiliście się na odwiedziny oraz na jakie pytanie obiecałeś odpowiedzieć." [Nasza Służba Królestwa Nr 11/2011, s.1, ak.3]


Offline Aliki

Odp: Koniec notatek
« Odpowiedź #50 dnia: 14 Maj, 2019, 18:30 »
W moim mieście konspiracja notatkowa trwa od lutego. Zapisuje się tylko, kto mówi po polsku a kto nie (polskie nazwiska, ale szyfrem). Mój mąż na marginesie robi prywatne zapiski... Ciekawe jak będzie teraz? :)


Offline sawaszi

Odp: Koniec notatek
« Odpowiedź #51 dnia: 14 Maj, 2019, 18:39 »
A kto ma skuteczny pomysł na uzdrowienie starszych zborów aby nie inkubowali młodych ?

:) Więc kilka przypomnień jak to drzewiej bywało.  ;)

"Robienie dokładnych notatek w pracy od domu do domu, a następnie właściwe korzystanie z nich ma istotne znaczenie. Najlepiej prowadzić dwa notatniki: W jednym zapisywać adresy osób zainteresowanych, a w drugim numery mieszkań zamkniętych." [Nasza Służba Królestwa Nr 9/1988, s.4, ak.3]

„Niejeden człowiek napotkany podczas głoszenia lubi nasze wizyty i chętnie przyjmuje literaturę, ale nie jest zdecydowany na studium Biblii. Możemy podtrzymywać zainteresowanie kogoś takiego, regularnie dostarczając mu nasze czasopisma. Zanotuj sobie jego imię i nazwisko, adres, datę wizyty, tytuły lub numery pozostawionych czasopism, omówiony werset oraz spostrzeżenia dotyczące jego zainteresowań.” [Nasza Służba Królestwa Nr 5/2005, s. 8, ak.1]

"Prowadź dokładne notatki. Najpierw zanotuj mieszkania, w których nikogo nie zastałeś. Jest to szczególnie istotne na terenach często opracowywanych. Warto zapisać numer terenu, nazwę ulicy, numer domu lub bloku, numer mieszkania oraz datę wizyty. Zostaw też trochę wolnego miejsca na dodatkowe zapiski, które sporządzisz podczas kolejnych wizyt. Przekazując teren następnemu głosicielowi, daj mu te notatki. Na oddzielnej kartce notuj te miejsca, gdzie okazano zainteresowanie." [Nasza Służba Królestwa Nr 4/2007, s.8, ak.2]

"Zrób notatki. Gdy tylko zakończysz pierwszą rozmowę, poświęć chwilę na zrobienie notatek. Zapisz imię oraz adres domownika. Warto też zanotować datę i godzinę rozmowy, jej temat oraz jaką zostawiłeś literaturę. Czy domownik powiedział, że wyznaje jakąś religię? Czy ma rodzinę? Czy wspomniał o swoich zainteresowaniach lub problemach? Takie informacje pomogą ci odpowiednio dobrać tematy następnych rozmów. Zapisz też, na kiedy umówiliście się na odwiedziny oraz na jakie pytanie obiecałeś odpowiedzieć." [Nasza Służba Królestwa Nr 11/2011, s.1, ak.3]

 

Następne notatki przeprowadzi twój notariusz jak przepiszesz wszystko "na wspólne dzieło" .


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Koniec notatek
« Odpowiedź #52 dnia: 14 Maj, 2019, 18:54 »
Może będą się uczyć na pamięć teraz, notować w pamięci chyba nikt nie zabroni, a tak na marginesie czytam te listy i zauważyłem że ci którzy z założenia mają służyć społeczności stali się ich zarządcami
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: Koniec notatek
« Odpowiedź #53 dnia: 14 Maj, 2019, 18:58 »
W moim mieście konspiracja notatkowa trwa od lutego. Zapisuje się tylko, kto mówi po polsku a kto nie (polskie nazwiska, ale szyfrem). Mój mąż na marginesie robi prywatne zapiski... Ciekawe jak będzie teraz? :)

Eeee... serio? Patrzę na tę grafikę dobrych kilka minut i nie mogę wyjść z podziwu, ani do końca zrozumieć jak tego należałoby używać. Kto to przygotował? Lokalni starsi, czy to przyszło odgórnie?


Offline Terebint

Odp: Koniec notatek
« Odpowiedź #54 dnia: 14 Maj, 2019, 19:03 »
W moim mieście konspiracja notatkowa trwa od lutego. Zapisuje się tylko, kto mówi po polsku a kto nie (polskie nazwiska, ale szyfrem). Mój mąż na marginesie robi prywatne zapiski... Ciekawe jak będzie teraz? :)
I don't understand...  :P
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Koniec notatek
« Odpowiedź #55 dnia: 14 Maj, 2019, 19:25 »
Aliki nie kumam szyfru. Czy jest jakiś klucz wyjaśniający?
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline HARNAŚ

Odp: Koniec notatek
« Odpowiedź #56 dnia: 14 Maj, 2019, 19:27 »
Gdybym nie przeczytał tego listu nie uwierzyłbym


Offline ewa11

Odp: Koniec notatek
« Odpowiedź #57 dnia: 14 Maj, 2019, 19:37 »
Terebint, Gandalf, no co Wy? Po to ktoś opracowuje szyfr, żeby nikt inny nie mógł go zrozumieć! :D Skoro nie rozumiecie, znaczy się, metoda się sprawdza :D


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Koniec notatek
« Odpowiedź #58 dnia: 14 Maj, 2019, 19:45 »
Gdybym nie przeczytał tego listu nie uwierzyłbym

 :) HARNAŚ o co chodziło z poniższą  treścią?  ;)

Gdybym nie przeczytała tego listu tutaj sama to pewnie w czwartek biłabym brawo jak organizacja o nas dba i nasze bezpieczeństwo , jak przewiduje kolejne ruchy aby uchronić nas od przykrości i konsekwencji . Po zapoznaniu się jednak z Waszymi komentarzami mam mieszane uczucia . Niby ten sam tekst ale odczucia , może nie że skrajne ale jednak troszkę inne .


Offline HARNAŚ

Odp: Koniec notatek
« Odpowiedź #59 dnia: 14 Maj, 2019, 19:52 »
Już zrobiłem porządek z siostrą  ;D Nie wylogowałem się a ona od kilku dni u mnie mieszka i sobie popisała.