Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Hebr 7.3 czy z tego wynika, że Jezus nie miał początku?  (Przeczytany 9876 razy)

Offline Reskator

Odp: Hebr 7.3 czy z tego wynika, że Jezus nie miał początku?
« Odpowiedź #45 dnia: 07 Maj, 2019, 18:48 »
Według mojej postrzegania: pojęcia (zrodzenie) i (stworzenie) to jest to samo tylko inne literki.
Tu i tu mamy do czynienia z POJAWIENIEM się istoty czy to duchowej czy cielesnej.
Jeśli Jezus nie miał początku to termin PIERWORODNY czy SYN- nie pasuje- a taki termin określa Jezusa w Biblii.
Także wniosek :Jezus miał początek,był CZAS gdy Go nie było.
« Ostatnia zmiana: 07 Maj, 2019, 19:36 wysłana przez Reskator »


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Hebr 7.3 czy z tego wynika, że Jezus nie miał początku?
« Odpowiedź #46 dnia: 07 Maj, 2019, 19:51 »
Według mojej postrzegania: pojęcia (zrodzenie) i (stworzenie) to jest to samo tylko inne literki.
Tu i tu mamy do czynienia z POJAWIENIEM się istoty czy to duchowej czy cielesnej.
Jeśli Jezus nie miał początku to termin PIERWORODNY czy SYN- nie pasuje- a taki termin określa Jezusa w Biblii.
Także wniosek :Jezus miał początek,był CZAS gdy Go nie było.

 :) Czy jesteśmy w stanie przyjąć że Bóg jest Wszechwieczny? Czyli istnieje od zawsze nie mając początku. Jeśli Jego Pierworodny Syn jest od Niego nawet 1 000 000 lat młodszy to ile ma lat? Też jest Wszechwieczny i istnieje od zawsze. Tak trudno to pojąć?  ;)
Schodząc na ziemię i odkładając na bok pojęcie nieskończoności, faktycznie był czas gdy Jezusa nie było. Pojawił się wśród ludzi na przełomie I w.p.n.e. i I w.n.e. i chodził między nimi przez czas około 33,5 okrążeń Ziemi wokół Słońca by następnie wrócić do boskiej nieskończoności. Powyższe rozważania na podstawie wiary chrześcijańskiej.  :)


Offline Gremczak

Odp: Hebr 7.3 czy z tego wynika, że Jezus nie miał początku?
« Odpowiedź #47 dnia: 07 Maj, 2019, 21:42 »
Glupoty?Powiedz to  ,egiptologom,archeologom.teologom.Sama jestem w zawieszeniu i rozterce.Ale jakoś z pozycji człowieka.Odwagi powiedzieć,ze  "glupoty "bym nie miala.To musisz byc bardzo pewien swojej tezy.
A co maja z tym wspólnego egiptolodzy , archeolodzy?


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Hebr 7.3 czy z tego wynika, że Jezus nie miał początku?
« Odpowiedź #48 dnia: 07 Maj, 2019, 21:46 »
:) Czy jesteśmy w stanie przyjąć że Bóg jest Wszechwieczny? Czyli istnieje od zawsze nie mając początku. Jeśli Jego Pierworodny Syn jest od Niego nawet 1 000 000 lat młodszy to ile ma lat? Też jest Wszechwieczny i istnieje od zawsze. Tak trudno to pojąć?  ;)
Schodząc na ziemię i odkładając na bok pojęcie nieskończoności, faktycznie był czas gdy Jezusa nie było. Pojawił się wśród ludzi na przełomie I w.p.n.e. i I w.n.e. i chodził między nimi przez czas około 33,5 okrążeń Ziemi wokół Słońca by następnie wrócić do boskiej nieskończoności. Powyższe rozważania na podstawie wiary chrześcijańskiej.  :)

Hej , to  fajne jest ...

Byl czas , ze  nas nie bylo  ( i to cala wiecznosc )...  Pojawilismy sie  wsrod ludzi  na przelomie  XX  i  XXI  w . ,  chodzilismy miedzy nimi  jakies  70 - 80  okrazen Ziemi  wokol  Slonca   i  wrocimy  znowu  do  naszej  nieskonczonosci
Fajnie  jest byc  takim  "nieskonczonym" ... ;)
Powyzsze  rozwazania  na podstawie  ateizmu   , zainspirowane  rozwazaniami  DeepPinkTool na podstawie wiary chrzesci janskiej .  :)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Hebr 7.3 czy z tego wynika, że Jezus nie miał początku?
« Odpowiedź #49 dnia: 07 Maj, 2019, 22:18 »
Hej , to  fajne jest ...

Byl czas , ze  nas nie bylo  ( i to cala wiecznosc )...  Pojawilismy sie  wsrod ludzi  na przelomie  XX  i  XXI  w . ,  chodzilismy miedzy nimi  jakies  70 - 80  okrazen Ziemi  wokol  Slonca   i  wrocimy  znowu  do  naszej  nieskonczonosci
Fajnie  jest byc  takim  "nieskonczonym" ... ;)
Powyzsze  rozwazania  na podstawie  ateizmu   , zainspirowane  rozwazaniami  DeepPinkTool na podstawie wiary chrzesci janskiej .  :)

Różnica między mną a Jezusem, wg mnie jest taka, że ja czuję się człowiekiem i nie jest mi nic wiadome o moim nieskończonym bycie przed XX w.n.e. ani po XXI w.n.e..  Jezusa natomiast uważa się za syna bożego a więc Boga.  ;) Do tego boskiego pochodzenia Jezusa przywiodłem matematyczne pojęcie nieskończoności by uzmysłowić bezssens przykładania ludzkiej miary do istoty Boga.  ;)


Offline Storczyk

Odp: Hebr 7.3 czy z tego wynika, że Jezus nie miał początku?
« Odpowiedź #50 dnia: 08 Maj, 2019, 00:13 »
Gremczak,Nie oglądałeś zadnych filmow o tematyce biblijnej ?Widziałam,jakiś czas temu chyba na Fokusie, jak odnalezli budowle miasta Dawida.Wszystko sie zgadzalo segmenty ,odleglosci.Gdyby to byly takie głupoty, to po co to badac i dociekac.Tak jak napisał ktos wcześniej.Człowiek i tak pustke sobie czyms wypełni, jak nie ma czy to choc flaszka jak nasz ulubieniec Moriss III.



Offline Gremczak

Odp: Hebr 7.3 czy z tego wynika, że Jezus nie miał początku?
« Odpowiedź #51 dnia: 08 Maj, 2019, 00:56 »
Gremczak,Nie oglądałeś zadnych filmow o tematyce biblijnej ?Widziałam,jakiś czas temu chyba na Fokusie, jak odnalezli budowle miasta Dawida.Wszystko sie zgadzalo segmenty ,odleglosci.Gdyby to byly takie głupoty, to po co to badac i dociekac.Tak jak napisał ktos wcześniej.Człowiek i tak pustke sobie czyms wypełni, jak nie ma czy to choc flaszka jak nasz ulubieniec Moriss III.
Wdziałem też jak znaleźli kawałek drewna i mówili ,że to część Arki.Ta którą kazał bóg zbudować Noemu.A jeżeli chodzi o "Dawida" to co ma to potwierdzać? Że to kazał bóg spisać?
« Ostatnia zmiana: 08 Maj, 2019, 01:09 wysłana przez Gremczak »


Online Stanisław Klocek

Odp: Hebr 7.3 czy z tego wynika, że Jezus nie miał początku?
« Odpowiedź #52 dnia: 08 Maj, 2019, 08:57 »

Według mojej postrzegania: pojęcia (zrodzenie) i (stworzenie) to jest to samo tylko inne literki.
Tu i tu mamy do czynienia z POJAWIENIEM się istoty czy to duchowej czy cielesnej.
W tym przypadku myślisz poprawnie. Obydwa terminy określają początek. Jest oczywiste, że przed stworzenie lub narodzeniem ten ktoś nie istniał. ŚJ uzasadniają to m.in. odwołując się do Ob 3:14, gdzie Jezus nazwany jest początkiem stworzenia. Dla zwolenników Trójcy jak i bóstwa Jezusa ten wers niepasuje, więc za pomocą gry słów próbują zmienić to w ten sposób, że Jezus nie miał początku, lecz sam jako pierwszy zapoczątkował stwarzanie. Toteż BT Ap 3:14 w przypisie do słowa ,,Początek" zamienia "początek stworzenia" Jezusa na "zasadę stwarzania". ŚJ podważają zasadę katolicką przywołując wers Prz 8:22, gdzie "mądrość" uważają za metaforę odnoszącą się do Jezusa. Katolicka BT w przypisie odnosi ową "mądrość" do Marii. Tak, czy inaczej, poprawniejsza jest interpretacja ŚJ, gdyż w Ob 3:14 Jezusa we wszystkich przekładach nazwan "początek stworzenia". Gdyby chodziło o zasadę, że nie Jezus jest pierwszym stworzeniem, lecz to on pierwszy zaincjował stwarzanie, to powinno być "początek stwarzania", a tak nie jest. Tak, czy inaczej, obydwie interpretacje mówią o istnieniu Jezusa zanim urodził się w Betlejem. Ja oczywiście nie zgadzam się z obydwoma poglądami o preegzystującym Jezusie, co uzasadniałem i nadal będę to robił w kolejnych postach.
Jezusa natomiast uważa się za syna bożego a więc Boga.
Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Synowie Boga to synowie a nie Bóg, Sam termin ,,syn" oznacza, że najpierw był ojciec, a dopiero po jakimś czasie był spłodzony syn. Aniołowie nazwani są ,,synami Boga" Rdz 6:2, 4 - Hi 1:6. Jezus też nazwany ,,synem Bożym" Mk 1:1.  Innych zbawionych ludzi nazwano ,,synami Bożymi" Mat 5:9. Podsumując, nikt z nazwanych "synem Boga" nie jest równy samemu jedynemu Bogu JHWH oczym w przekładzie BT wyd II Ps 89:6. Zacytuję. Bo któż na obłokach będzie równy Jahwe, któż wśród synów Bożych będzie do Jahwe podobny?


Offline Storczyk

Odp: Hebr 7.3 czy z tego wynika, że Jezus nie miał początku?
« Odpowiedź #53 dnia: 08 Maj, 2019, 09:21 »
Niekoniecznie  musi oznaczać tego,ze Biblię spisał Bóg. Wielu ludzi to ciekawi,szukają odpowiedzi .Naukowcy i badacze pomagają uwiarygodnic pewne dziedziny z innych epok.Weźmy wyspy Wielkanocne.Zagadka i koniec.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Hebr 7.3 czy z tego wynika, że Jezus nie miał początku?
« Odpowiedź #54 dnia: 08 Maj, 2019, 09:33 »
... Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Synowie Boga to synowie a nie Bóg, Sam termin ,,syn" oznacza, że najpierw był ojciec, a dopiero po jakimś czasie był spłodzony syn. Aniołowie nazwani są ,,synami Boga" Rdz 6:2, 4 - Hi 1:6. Jezus też nazwany ,,synem Bożym" Mk 1:1.  Innych zbawionych ludzi nazwano ,,synami Bożymi" Mat 5:9. Podsumując, nikt z nazwanych "synem Boga" nie jest równy samemu jedynemu Bogu JHWH oczym w przekładzie BT wyd II Ps 89:6. Zacytuję. Bo któż na obłokach będzie równy Jahwe, któż wśród synów Bożych będzie do Jahwe podobny?

Dlaczego zarzucasz mi wprowadzanie ludzi w błąd? Przeceniasz moje możliwości i intencje. Jeśli chodzi o wprowadzanie ludzi w błąd w temacie boskości to robią to doskonale zawarte w biblii ludzkie wyobrażenia o Bogu.
Odpowiedzią na niebieski dylemat psalmisty niech będą zacytowane fragmenty, które jednocześnie przeczą Twojemu twierdzeniu że Syn Boga to nie Bóg:
"Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo" [Jana 1:1]
"Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, [o Nim] pouczył" [Jana1:18]
"oczekując błogosławionej nadziei i objawienia się chwały wielkiego Boga i Zbawiciela naszego, Jezusa Chrystusa" [Tyt. 2:13]
"Do którego bowiem z aniołów powiedział kiedykolwiek: Ty jesteś moim Synem, Jam Cię dziś zrodził? I znowu: Ja będę Mu Ojcem, a On będzie Mi Synem. Skoro zaś znowu wprowadzi Pierworodnego na świat, powie: Niech Mu oddają pokłon wszyscy aniołowie Boży! Do aniołów zaś powie: Aniołów swych czyni wichrami, sługi swe płomieniami ognia. Do Syna zaś: Tron Twój, Boże na wieki wieków, berło sprawiedliwości berłem królestwa Twego. Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość, dlatego namaścił Cię, Boże, Bóg Twój olejkiem radości bardziej niż Twych towarzyszy." [Hebr.1:5-9]
 ;)


Offline Storczyk

Odp: Hebr 7.3 czy z tego wynika, że Jezus nie miał początku?
« Odpowiedź #55 dnia: 08 Maj, 2019, 10:18 »
To prawda,jest to niesamowite i chyba dla człowieka niepojęte,ale ta cala masa wersetow stawiające Syna na równi z Ojcem.Chyba to chodzi o boskosc..Bog Ojciec i Bog syn maja te same możliwości....stwarzać itd.Bog i syn Bog nie umiera i moze wszystko .Czlowiek i syn czlowieka umiera moze niewiele.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Hebr 7.3 czy z tego wynika, że Jezus nie miał początku?
« Odpowiedź #56 dnia: 08 Maj, 2019, 11:00 »
To prawda,jest to niesamowite i chyba dla człowieka niepojęte,ale ta cala masa wersetow stawiające Syna na równi z Ojcem.Chyba to chodzi o boskosc..Bog Ojciec i Bog syn maja te same możliwości....stwarzać itd.Bog i syn Bog nie umiera i moze wszystko .Czlowiek i syn czlowieka umiera moze niewiele.
[/b][/size]
Oczywiście, że Jezus jest Bogiem, bo ma za ojca Boga Wszechmocnego. Sama logika to podpowiada. Natomiast zwrot Syn Boga wskazuje, że miał początek, kiedy nie wiadomo, tak samo jak nie wiadomo ile istnieje. ,,Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca"  - Jana 14:9 
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Storczyk

Odp: Hebr 7.3 czy z tego wynika, że Jezus nie miał początku?
« Odpowiedź #57 dnia: 08 Maj, 2019, 11:15 »
Gandalf,Ty to pojmujesz ,nawet jest to dla Ciebie Oczywiste. Ja też .Ale powiedz to swiadkowi..albo... U gory DPT jest posadzony o kłamstwo☺,a cytuje wersety nawet nic chyba nie komentował....


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Hebr 7.3 czy z tego wynika, że Jezus nie miał początku?
« Odpowiedź #58 dnia: 08 Maj, 2019, 11:26 »
Gandalf,Ty to pojmujesz ,nawet jest to dla Ciebie Oczywiste. Ja też .Ale powiedz to swiadkowi..albo... U gory DPT jest posadzony o kłamstwo☺,a cytuje wersety nawet nic chyba nie komentował....
[/b][/size]
No niestety dopiero teraz. Natomiast jeszcze 1,5 roku temu to wszedłbym w skórę brata Andrzeja z nagrania Szychy i za nauki TS dałbym się pokroić. Taki beton w mózgu miałem. Teraz wolny od nauk strażnicy czytam PŚ bez żadnych wyjaśnień i interpretacji. Biorę ją taką jaka jest, i aż dziw jak wiele rzeczy odkrywam.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Online Stanisław Klocek

Odp: Hebr 7.3 czy z tego wynika, że Jezus nie miał początku?
« Odpowiedź #59 dnia: 08 Maj, 2019, 12:12 »
Dlaczego zarzucasz mi wprowadzanie ludzi w błąd?
Ponieważ przytoczyłem niektóre wersety dotyczących różnych osób zarówno z dziedziny duchowej jak i ziemskiej z frazą "synowie Boży" którzy mimo tego nie są równymi natury Boga, a mimo tego nie chcesz tego uznać. Próbujesz mimo to bronić swego stanowiska, że Jezus ma naturę trynitarnego Boga. (na razie pomińmy, czy jest Bogiem triady czy Trójcy?) Przejdźmy do kolejnej problematycznej kwestii, za pomocą której próbują bronić zwolennicy bóstwa Jezusowego.
Odpowiedzią na niebieski dylemat psalmisty [89:6] niech będą zacytowane fragmenty, które jednocześnie przeczą Twojemu twierdzeniu że Syn Boga to nie Bóg: "Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo" [Jana 1:1]
Ja nie jestem zwolennikie błędów większości. Przecież błędy tej większości są tak prozaicznie proste. Sprawdźmy co znaczy wyraz słowo sjp szczególnie przytoczę zn. 2. wypowiadanie się słowne lub na piśmie; mowa, język;. Przypomnę, że użycie w tym przypadku pierwszej wielkiej litery ,,S" z dalszymi małymi ,,łowo", nie może sugerować tytułu osoby, gdyż w tamtych czasach litery były pisane jednakową czcionką, to raz. Po drugie, ,,było słowo" ma zastosowanie przedmiotowe a nie osobowe. Gdyby dotyczyło tytułu osoby, powinno być "był słowo", a tak nie tłumaczą. Wyjątkiem jest PNŚ, który zastosował czasownik osobowy. Oczywiście jest ono błędne.


Słownikowo uzasadnia to paralela (zestawienie porównawcze)

Ja 1:1 bt2 Na początku było Słowo
Ja 1:1 Rakow Na początku była ona mowa, ...
Mk 1:1 bt2 Początek Ewangelii o Jezusie Chrystusie, ...

Poprostu ,,Słowem Bożym" jest treść pisana lub wymawiana jak stosuje się m. in. w liturgii co przedstawia grafika.

To, że nie codzi o treść Bożego planu zawartego w frazie "początek słowa". Zatem początkiem autorzy NT rozumieli, że chodzi o początek głoszonych nauk przez Jezusa, a nie jego jescestwa.


Dz 1:1 ... co Jezus czynił i czego nauczał od początku
Flp 4:15 Filipianie, wiecie przecież, że na początku [głoszenia] Ewangelii ...
Hebr 2:3 ... wielkie zbawienie? Było ono głoszone na początku przez Pana, ...
1 Ja 1:1 ... co było od początku, cośmy usłyszeli o Słowie życia, ...
"Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, [o Nim] pouczył" [Jana1:18]
Nie jest to przekonujące, gdyż krytyka tekstu (sprawdź też linki kodeksów) podaje drugi wariant ,,syn Boży", a to już co innego niż Bóg.