Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Tylko nie mów nikomu  (Przeczytany 11158 razy)

Offline Terebint

Tylko nie mów nikomu
« dnia: 02 Maj, 2019, 16:56 »
Za Sekielskim nie przepadam uważam, że często ima się brudnych sztuczek, ale ten film być może będzie warty uwagi:



Od 11 maja na youtube.pl/sekielski
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline Terebint

Odp: Tylko nie mów nikomu
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Maj, 2019, 00:41 »
Króciutki trailer:

"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline Safari

Odp: Tylko nie mów nikomu
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Maj, 2019, 02:10 »
Czekam na ten film. !!
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Terebint

Odp: Tylko nie mów nikomu
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Maj, 2019, 20:54 »
Mam tylko nadzieję, że nie ma możliwości zrobienia na youtube płatnej opcji? Bo też intryguje mnie ten film. Nie chciałbym 11 Maja się zdziwić, że nie będę mógł go obejrzeć, bo czegoś tam nie wykupiłem...
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline Terebint

Odp: Tylko nie mów nikomu
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Maj, 2019, 23:22 »
Według polityka PiS film Sekielskiego to atak na kościół: https://wiadomosci.wp.pl/dominik-tarczynski-o-filmie-tomasza-sekielskiego-o-pedofilii-jednoznacznie-6379456807401601v

Skąd my to znamy? Syndrom oblężonej twierdzi.

EDIT: Za to bardzo pozytywnie zaskakuje Terlikowski, który za wrogów kościoła uważa ludzi, którzy dopuszczają się pedofilii a nie, ci którzy o tym piszą, kręcą filmy: https://wiadomosci.wp.pl/tomasz-terlikowski-o-filmie-sekielskiego-jutro-wybuchnie-bomba-6379524203653249a
« Ostatnia zmiana: 10 Maj, 2019, 23:27 wysłana przez Terebint »
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline PoProstuJa

Odp: Tylko nie mów nikomu
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Maj, 2019, 23:27 »
Właśnie czytałam, że premiera filmu już jutro! Chyba o 14.30.


Offline Terebint

Odp: Tylko nie mów nikomu
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Maj, 2019, 15:09 »
Film już dostępny tutaj na kanale Sekielskiego.

Ponad dwugodzinny dokument. W tej chwili nie mam "odpowiedniego nastawienia" na ten rodzaj filmów, ale niedługo z całą pewnością obejrzę.
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline Disorder

Odp: Tylko nie mów nikomu
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Maj, 2019, 19:53 »
Polecam wszystkim obejrzeć poniższy dokument. Może jeden z drugim ŚJ uświadomi sobie, że w JW.ORGu mechanizmy postępowania z przestępcami seksualnymi są bardzo podobne. W imię wizerunku, który na zewnątrz ma być nieskalany sprawy są zamiatane pod dywan i przez dziesiątki lat nie były zgłaszane na Policję. A reguła dwóch światków tylko ułatwiała, ułatwia i będzie ułatwiała życie pedofilom i innym dewiantom seksualnym. Jest to przerażające.

Świadku Jehowy, który to czytasz. Zastanów sie w czym tkwisz i co popierasz.

« Ostatnia zmiana: 11 Maj, 2019, 20:05 wysłana przez Disorder »


Offline sawaszi

Odp: Tylko nie mów nikomu
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Maj, 2019, 20:34 »
Ale ten dokument nie jest o świadkach Jehowy - ale o pedofili w KK  :o
Polecam wszystkim do obejrzenia tego dokumentu


Offline Drengr

Odp: Tylko nie mów nikomu
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Maj, 2019, 20:54 »
Po obejrzeniu:

- mechanizmy ukrywania, wypierania, bardziej dbania o sprawców niż ofiary, odnowa dialogu identyczne jak u ŚJ

- tajny dekret Jana Pawła nakazujący ukrywanie identyczny jak list do starszych w USA "więcej problemów powstaje gdy starsi zgłaszają sprawę władzom świeckim"

- zaufanie rodziców ofiar do księży i brak reakcji na zgłoszenia od dzieci identyczne jak w przypadkach molestowania u Świadkow

- frazesy w postaci "potępiamy" "stosujemy się bezwzględnie do zaleceń stolicy apostolskiej" "nie mamy upoważnienia do udzielania informacji a jedyne co możemy powiedzieć to to że zrobiliśmy wszystko jak nakazuje Stolica Apostolska" to jak bym czytał straznice, oglądał brodcasting i słyszał starszych.

- zwróćcie uwagę na natychmiastową odpowiedź Kościoła po kilku godzinach od opublikowania materiału - już przepraszają, zapewniają i zobowiązują się do działania.

- bez zaangażowania mediów i oddolnych inicjatyw oraz ruchów w sprawie wyjaśnienia postępowania z pedofilia u ŚJ nie będzie dało się tego ograniczyć.

- za co pochwalam KK?

  Oddelegowanie duchownych do badania, nazywania, czy przeprasza i wysluchiwania oskarżeń to duży krok w stronę zmian i ochrony przyszłych możliwych ofiar.

  Może to są na razie puste frazesy - ale jest już twarz tego problemu - są osoby którym można zadać pytania - a to wymusza odpowiedź, a odpowiedź zobowiązuje człowieka, a człowiek zobowiązany może poruszyć instytucję.

  Świadkowie Jehowy są jeszcze daleko w tyle - MROKI tam widzę, nie światło.


Offline sawaszi

Odp: Tylko nie mów nikomu
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Maj, 2019, 21:04 »
A jak myślisz Drangr - pedofilów to powinno się leczyć czy zamykać w więzieniach ?


Offline Drengr

Odp: Tylko nie mów nikomu
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Maj, 2019, 21:13 »
A jak myślisz Drangr - pedofilów to powinno się leczyć czy zamykać w więzieniach ?

Trudne pytanie zadales  Sawaszi.

Na pierwszym miejscu postawił bym ochronę dzieci co wskazuje jednoznacznie na izolację takiej osoby.

Tylko że to nie rozwiąże problemu gdy izolacja się skończy.

Leczenie jest niezbędne w takiej sytuacji. Więc polaczylbym izolacje z leczeniem jako najefektywniejsze działanie.

  Koniecznym jest też rozróżnienie osoby która jest pedofilem od osoby która popełniła czyn pedofilski(jest to inne podłoże czynu) . Stąd wymaga to odmiennego podejścia i działania jeśli chodzi o leczenie i traktowanie przestępcy w przyszłości . Oczywistym jest że to i to jest przestępstwem.

Jest to złożona problematyka.

« Ostatnia zmiana: 11 Maj, 2019, 21:16 wysłana przez Drengr »


Offline Disorder

Odp: Tylko nie mów nikomu
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Maj, 2019, 21:29 »
- tajny dekret Jana Pawła nakazujący ukrywanie identyczny jak list do starszych w USA "więcej problemów powstaje gdy starsi zgłaszają sprawę władzom świeckim"

Bardzo proszę o namiar na ten list. Chciałbym go przeczytać.


Offline sawaszi

Odp: Tylko nie mów nikomu
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Maj, 2019, 21:48 »
Słyszałem opinie molestowanego żeby kastrować takich osobników - jak myślisz o tym sposobie leczenia ?
- być może po kastracji by im przeszło to ?
« Ostatnia zmiana: 11 Maj, 2019, 21:54 wysłana przez sawaszi »


Offline Drengr

Odp: Tylko nie mów nikomu
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Maj, 2019, 21:58 »
Słyszałem opinie molestowanego żeby kastrować takich osobników - jak myślisz o tym sposobie leczenia ?
- być może po kastracji by im przeszło to ?

Sawaszi nie posiadam wystarczającej wiedzy by wypowiedzieć się na temat tej metody i zajać stanowisko.

Wiem natomiast że dużo siedzi w głowie w emocjach osobowości - owszem hormony mają na to wpływ i wiem że istnieje np kastracja chemiczna i jest to stosowane w przypadku przestępców seksualnych - jednak nie zglebialem tego tematu.


W filmie Sekielskiego są zestawione dwa przypadki

1. Starszy ksiądz na początku - tłumaczył że nie opanował swoich namiętności, mówił o uczuciach ojcowskich i jednocześnie potrzeby bycia z kobietą.

  Pobieżnie patrząc widziałbym to jako czym pedofilski którego podłożem mogła być niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb (bycia ojcem, popęd płciowy) i patologiczne otoczenie wymyszające nienaturalne sposób życia. I w głowie mogło mu to się ostro wymieszać dając taki okropny efekt.

Nie tłumaczę go w żaden sposób!

2. Ksiądz który zmarł zaraz po konfrontacji z ofiarą - inpotował temu mężczyźnie że on sam tego chciał, zrzucał odpowiedzialność i umniejszał czyn.

Co dla mnie wskazuję na taką naturę tego człowieka, nie tyle będąca odpowiedzią na sytuacje w których się znalazł co jego osobowością.

I tutaj chyba trzeba najbardziej radykalnego działania.

1 i 2 przypadek efektem jest coś niewyobrażalnie potwornego. Mimo wszystko widać że oba nie są identyczne jeśli spojrzeć na możliwe źródło problemu.

Wybierając co jakoś czas wodę nie powstrzyma się powodzi bez odnalezienia źródła z którego wypływa.

Nie jestem specjalistą - to są moje opinie / przemyślenia / efekt rozmów z różnymi osobami oraz zapoznania się z pewną ilością materiałów na ten temat dostępnych w internecie.

A jakie jest Twoje zdanie? Jak ochronić społeczeństwo przed takim zagrożeniem?
« Ostatnia zmiana: 11 Maj, 2019, 22:11 wysłana przez Drengr »