Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Z mądrości chrześcijaństwa kontemplacyjnego  (Przeczytany 2366 razy)

Offline Terebint

Z mądrości chrześcijaństwa kontemplacyjnego
« dnia: 01 Maj, 2019, 22:26 »
Jestem ciekaw czy ktoś z obecnych userów może medytuje (kontempluje) wzorem Ojców Pustyni?

"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline Terebint

Odp: Z mądrości chrześcijaństwa kontemplacyjnego
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Maj, 2019, 00:37 »
Odnowa kontemplacyjna:
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline Terebint

Odp: Z mądrości chrześcijaństwa kontemplacyjnego
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Maj, 2019, 01:27 »
Dążę do tego:


Pragnę tego... Boże dodaj mi sił i objaw mi Twoje miłosierdzie...
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline Storczyk

Odp: Z mądrości chrześcijaństwa kontemplacyjnego
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Maj, 2019, 21:05 »
Tetebint,możesz napisać coś więcej o tej kontenplacji?Ta dziewczyna mlodziutka zresztą tak przeżywa o co chodzi?O jakim Miłosierdziu mówisz?Ja po wyjsciu z tego wyznani mam taki metlik ,ze juz takie pytania zadaje moze oczywiste jednak nie dla mnie...


Offline Terebint

Odp: Z mądrości chrześcijaństwa kontemplacyjnego
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Maj, 2019, 22:55 »
Storczyku, kontemplacja to po prostu zasiadanie w milczeniu przed Bogiem. Wg. mnie to nauka milczenia i zarazem wsłuchiwania się w Boży głos. Ja sam, zaledwie ocieram się o to, co przeżyła ta młoda dziewczyna. Niektórym otwieranie się na Boga, na relację z Nim przychodzi łatwiej innym trudniej. Ja należę do tych trudniejszych, choć z drugiej strony medytuję zaledwie 4 rok, a więc to jeszcze wiek przedszkolny. Myślę, że to, co przeżyła ta dziwna myślę, że tego spotkania z Bogiem nie da się opisać słowami. To tak, jakby opisać taniec bądź jakąś pieśń. Po prostu trzeba zatańczyć bądź wsłuchać się w melodię, a może i w jedno i w drugie?

Fajnie o pieśni czy też o muzyce swego czasu wypowiedział się Rob Bell:


U mnie zainteresowanie medytacją chrześcijańską czy inaczej kontemplacją zaczęło się od tego gościa:


Już sam głos Laurence Freemana mnie uspokaja.
« Ostatnia zmiana: 18 Maj, 2019, 22:59 wysłana przez Terebint »
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline Światus

Odp: Z mądrości chrześcijaństwa kontemplacyjnego
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Maj, 2019, 00:21 »
A czy to nie wiąże się jakoś z lectio divina?
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Storczyk

Odp: Z mądrości chrześcijaństwa kontemplacyjnego
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Maj, 2019, 00:45 »
Dziękuję za odpowiedź☺ ,proszę wstaw co jakiś czas,  filmik z takim kontemplacyjnym przesłaniem .Wskazówki itd


Offline Terebint

Odp: Z mądrości chrześcijaństwa kontemplacyjnego
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Maj, 2019, 02:23 »
A czy to nie wiąże się jakoś z lectio divina?
Te powyższe akurat nie, ale są takie medytacje, które mogą się wiązać. Wiem, że w ten sposób medytacje przeprowadzają Przyjaciele Miłości Miłosiernej oraz na fb, co niedzielę wieczorem na Pogłębiarce.
Dziękuję za odpowiedź☺ ,proszę wstaw co jakiś czas,  filmik z takim kontemplacyjnym przesłaniem .Wskazówki itd
Ok. od czasu do czasu coś zapodam. :)
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline Terebint

Odp: Z mądrości chrześcijaństwa kontemplacyjnego
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Maj, 2019, 01:47 »
Światus, to jest medytacja na podstawie Pisma Świętego, prowadzona przez "Pogłębiarkę":

"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline Terebint

Odp: Z mądrości chrześcijaństwa kontemplacyjnego
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Lipiec, 2019, 00:16 »
"Oko, którym widzę Boga, jest tym samym okiem, którym Bóg widzi mnie". Mistrz Eckhart.
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline Terebint

Odp: Z mądrości chrześcijaństwa kontemplacyjnego
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Sierpień, 2019, 02:21 »
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline Terebint

Odp: Z mądrości chrześcijaństwa kontemplacyjnego
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Sierpień, 2019, 23:08 »
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline UWAGA AWARIA

Odp: Z mądrości chrześcijaństwa kontemplacyjnego
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Sierpień, 2019, 23:10 »
ja Komplementuje ale w sp.komandytowej  ;D ;D ;)
na WTS już złotówki nie włożę ;)