Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jak rozpoznać grupę destrukcyjną?  (Przeczytany 4860 razy)

Offline UWAGA AWARIA

Odp: Jak rozpoznać grupę destrukcyjną?
« Odpowiedź #30 dnia: 26 Sierpień, 2019, 19:24 »
oj zainteresuje ,wierz mi teraz wszystko interesuje co ma związek z kasą 8-) niema litości
a i "niemów nikomu też interesuje,a i darowizny a i inwestycje  oj jest tego trochę ;)
« Ostatnia zmiana: 26 Sierpień, 2019, 19:32 wysłana przez UWAGA AWARIA »


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Jak rozpoznać grupę destrukcyjną?
« Odpowiedź #31 dnia: 26 Sierpień, 2019, 20:24 »
oj zainteresuje ,wierz mi teraz wszystko interesuje co ma związek z kasą 8-) niema litości
a i "niemów nikomu też interesuje,a i darowizny a i inwestycje  oj jest tego trochę ;)

Pełna zgoda Awario, tylko należy, ja jestem za, działać, jeden dwa listy to mało.


Offline UWAGA AWARIA

Odp: Jak rozpoznać grupę destrukcyjną?
« Odpowiedź #32 dnia: 26 Sierpień, 2019, 20:43 »
Pełna zgoda Awario, tylko należy, ja jestem za, działać, jeden dwa listy to mało.

JASNE że mało ,to nie list to cały batalion do KAS to jest ich słaby punkt, zero jakichkolwiek wytycznych ,sprawy
muszą być zgłaszane do CK,a to dużo mówi ,biuro prawne dobrze obwarowane i opłacane oni wiedza że niema na to dna,
ale  obecnym systemie podatkowym urzędniczy p.Janusz już nie jedną firmę jednym podpisem ubił,takie czasy,a i wiedzą że doradcy podatkowi
reprezentują w sprawach w zależności od wartości ,paradoks czasów taki że burzę można wywołać za darmo
a swoją drogą wytknąć błędy proceduralne po stronie urzędów i mataczenia WTSu które mogą stać w sprzeczności z polskim kk
myślę że to ładnie teraz zaczyna się  w stanach co można zobaczyć na prywatnych stronach
zróbcie jakiś komunikator whatsapp albo jakąś gorącą linie to pogadamy ,10u to nie jeden
zróbmy wspólny projekt ,a znam doradców z pl czołówki którzy tematy opracują probono
« Ostatnia zmiana: 26 Sierpień, 2019, 20:52 wysłana przez UWAGA AWARIA »


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Jak rozpoznać grupę destrukcyjną?
« Odpowiedź #33 dnia: 26 Sierpień, 2019, 22:05 »
10u to nie jeden
zróbmy wspólny projekt ,a znam doradców z pl czołówki którzy tematy opracują probono

Zatem ja się określam na tak, poczekamy na kolejne osoby. :)
Czas zupełny i stosowny z uwagi na to co się dzieje, zacząć działać w grupie.
Tak 10-ciu to nie jeden.


Offline Gremczak

Odp: Jak rozpoznać grupę destrukcyjną?
« Odpowiedź #34 dnia: 26 Sierpień, 2019, 23:09 »


 
   
   
                 


- ostry podział na dobro i zło;




3. Zachęcanie do takiego sposobu myślenia, w którym jest miejsce tylko dla myśli "dobrych" i "poprawnych".

Gal 5:19-21

Gal 5:22
 To też sekta?
« Ostatnia zmiana: 26 Sierpień, 2019, 23:13 wysłana przez Gremczak »


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Jak rozpoznać grupę destrukcyjną?
« Odpowiedź #35 dnia: 01 Wrzesień, 2019, 15:03 »
C.D.  "Kontrola myśli

W największym skrócie - kontrola myśli to z jednej strony intensywna indoktrynacja, a z drugiej znaczne ograniczenie zdolności do samodzielnego myślenia adepta, aby nie dopuścić do krytycznej analizy poznawanej nauki.
   Kontrola myśli polega na wypracowaniu w jednostce określonych nawyków myślowych: "My jesteśmy drogą! My jesteśmy prawdą! Wy którzy do nas nie należycie jesteście zgubieni. To my wiemy, wy jesteście pogrążeni w niewiedzy". Sprzyja to widzeniu wszystkiego w czarno-białych barwach, dokonywaniu uproszczonych i schematycznych podziałów na dobro i zło, "na nas i na nich".
W efekcie czego doktryna grupy traktowana jest jako "absolutna prawda" i odpowiedź na wszystkie ludzkie problemy. W praktyce nowa ideologia stopniowo zajmuje miejsce własnego systemu przekonań adepta. (pranie mózgu) nawias dodałem
   Wiele sekt posługuje się tzw. nowomową, czyli własnym, specyficznym językiem - tajemniczymi symbolami i zbitkami dziwnych słów.
Celem takiego działania jest zatrzymanie procesu myślenia. Jeżeli udaje się kontrolować słowa, którymi ludzie się posługują, można kontrolować ich myśli....................
Efektem - ubocznym poniekąd - nowomowy jest izolacja od bliskich i dodatkowe związanie z liderem/grupą. Najbliższe otoczenie nie może się dogadać z adeptem, a on wie, że tylko grupa go rozumie.
   Jeśli komuś do głowy przychodzą negatywne myśli, jest tylko wyłącznie jego wina. "Nie oddałeś się w pełni Bogu", "Medytujesz nieprawidłowo".
Praktykowanie medytacji w celu wyciszenia "złych" myśli, nucenie godzinami określonej mantry czy modlitwy - to także przejaw kontroli myśli. zaznaczenie dodałem
Choć modlitwa  lub medytacja same w sobie są dobre, to ulegają wypaczeniu i służą fałszowaniu odbioru rzeczywistości. Wspomagają naukę niemyślenia, ograniczają zdolność jednostki do dokonywania trzeźwych ocen. W efekcie - zamiast obiecanego rozwoju duchowego pojawia się uzależnienie od określonej techniki oraz od lidera/grupy.
   
   Ponadto medytowanie wprowadza w trans. Osoba będąca w transie przestaje świadomie i logicznie myśleć. Traci ona świadomość, ale wchodzi w kontakt z podświadomością. Trans to nie sen lecz koncentracja uwagi. W takim stanie człowiek jest wyjątkowo podatny na wszelkie przejawy indoktrynacji. Przekazy odbierane w stanie szczególnego odprężenia mogą głęboko zapaść w podświadomość. ............

                 Kontrola myśli przejawia się przez:

1. Konieczność przyjęcia doktryny grupy jako "Prawdy":
- uznanie tego, co zostało wykreowane przez grupę, za rzeczywistość;

- myślenie w kategoriach czarno-białych;

- ostry podział na dobro i zło;

- kto nie jest z nami jest przeciwko nam.

2. Posługiwanie się specyficznym językiem.
3. Zachęcanie do takiego sposobu myślenia, w którym jest miejsce tylko dla myśli "dobrych" i "poprawnych".
4. Manipulacja wspomnieniami, czasem wprowadzanie do pamięci zdarzeń, które w rzeczywistości nigdy nie miały miejsca.
5. Posługiwanie się technikami zatrzymywania myśli, czyli pozbywanie się wątpliwości przez blokowanie "negatywnych" i dopuszczenie tylko "pozytywnych" myśli (śpiewy, medytacja, modlitwy, powtarzanie mantr).
6. Odrzucenie racjonalnego myślenia i krytyki. (pamiętam zebranie strażnicy na którym padło stwierdzenie: "tu na krytykę nie ma miejsca", jak również zebranie w trakcie którego powiedziano, że może dojść do sytuacji w której należało będzie wykonać coś co nie będzie ani racjonalne ani logiczne, taki sens wychwyciłem - pełna robotyka) nawias dodałem
7. Przekonanie że każdy inny system przekonań jest zły, zgubny i bezpodstawny.
8. (Sporadycznie) posługiwanie się .................................................."
c.d.n. 

Kontrola uczuć

C.D. "Kontrola uczuć"

"Sekty doskonale żonglują uczuciami, uniemożliwiając swoim członkom zachowanie emocjonalnej równowagi. Z jednej strony destrukcyjne grupy wprawiają adeptów w doskonały nastrój, obsypując najczęściej nagrodami emocjonalnymi (najczęściej pochlebstwem, życzliwością, poczuciem bezpieczeństwa), tym samym skłaniając ich do lojalności i poświęceń. Z drugiej strony uzależniają od siebie poprzez wzbudzanie strachu i poczucia winy. Gniew, tęsknota za domem i zazdrość traktowane są jako uczucia egoistyczne. Wyznawcy powinni myśleć przede wszystkim o grupie a nie o sobie. Ewentualnie  - w innym typie zjawisk destrukcyjnych - te uczucia są oznaką zbyt małej koncentracji na samym sobie, stanowią wyłącznie przeszkodę na drodze do samorealizacji i rozwoju osobistego.
.........................
.........................

Kontrola uczuć przejawia się przez:
Manipulację uczuciami oraz ograniczanie ich skali i różnorodności.

1. Wywoływanie u każdego członka sekty uczucia, że wszystkie problemy są zawinione przez niego, a nie przez przywódcę czy grupę (sukcesy są zawsze grupowe, porażki wyłącznie własne) [dodaję rok 1975 i zapowiedziany na ten czas nowy porządek, to wymysł nadgorliwych jednostek, nie ważne co "liderzy sekty" na ten temat podawali]

2. Nieustanne wpajanie poczucia winy - przewinienia są wpisane w tożsamość jednostki:
- popełnione przez nią samą (nie robi tego, na co ją stać)
- popełnione przez rodzinę;
- popełnione w przeszłości;
- niewłaściwe związki, myśli, uczucia, działania.

3. Nieustanne wzbudzanie i manipulowanie uczuciem lęku:
- lęk przed samodzielnym myśleniem;
- lęk przed światem zewnętrznym;
- lęk przed utratą szansy "zbawienia";
- lęk przed opuszczeniem grupy, lub wykluczeniem z niej;
- lęk przed brakiem akceptacji;
- huśtawka nastrojów;
- rytualne, często publiczne wyznawanie "grzechów"

4. Wywoływanie fobii - wpajanie irracjonalnego lęku przed opuszczeniem grupy, czy choćby zakwestionowaniem autorytetu przywódcy:
- nie można być szczęśliwym i samorealizować się poza grupą;
- odejście z grupy może wywołać straszliwe skutki - piekielne męki, opętanie przez demony, nieuleczalne choroby, wypadki, samobujstwo,
  obłęd, kolejne wcielenia;
- unikanie tych, którzy odeszli z sekty, strach przed odrzuceniem ze strony przyjaciół [dodaję tak zwanych],
  rodziny;
- brak uzasadnionych powodów do odejścia. Z punktu widzenia grupy ci, którzy ją opuszczają, są "słabi", "nieuduchowieni".

c.d.n.

Kontrola informacji