Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pamiątka 2019 w USA - Film z reakcją porządkowych  (Przeczytany 17760 razy)

Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Pamiątka 2019 w USA - Film z reakcją porządkowych
« Odpowiedź #90 dnia: 28 Kwiecień, 2019, 14:09 »
To nie Jezus szokował, to reakcją słuchaczy był szok. Słuchacze słyszeli co innego niż mówił Jezus. Oni tworzyli wyobrażenie materialne do myśli duchowej Pana Jezusa.

Jezus nie szokował?

53  Na to Jezus rzekł do nich: „Zapewniam was, że jeśli nie jecie ciała i nie pijecie krwi Syna Człowieczego, nie uzyskacie życia*+. 54  Kto je moje ciało i pije moją krew, ten zyska życie wieczne, a ja go wskrzeszę+ w dniu ostatnim'

To nie są słowa Jezusa ?
. Dorkas zacytowała pewne wersety pomijając cały kontekst wypowiedzi a ja zwróciłem uwagę na kontekst.

Czy kontekst zmienia wypowiedziane przez Jezusa słowa?
Pokazuje nastawienie słuchaczy ale czy zmienia wypowiedziane przez Jezusa słowa?
Przecież Jezus nie musiał użyć tak drastycznych słów  , wiedział jaką wywoła to reakcję a jednak zaszokował!


Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Storczyk

Odp: Pamiątka 2019 w USA - Film z reakcją porządkowych
« Odpowiedź #91 dnia: 28 Kwiecień, 2019, 14:11 »
Sluchacze wierni Jehowie też interpretuja jak chca ,Pozniej sie szokuja i niedopuszcza do siebie zadnej innej interpretacji choc pisze wyraźnie w PS. Ta mysl "ani oko nie widzialo ani ucho  nie slyszalo. ,ani serce czlowieka nie zdolalo pojąć co Bog przygotowal dla tych którzy go miluja".A wybawieni z Armagedonu chca miec wypasiana wille  ,na łące z lwem i jagnieciem leżeć.Pamiętam,ze wille to niektórzy juz mieli upatrzone w latach 90☺ Jak to sie ma do tego wersetu z 1 Kor 2:8?


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Pamiątka 2019 w USA - Film z reakcją porządkowych
« Odpowiedź #92 dnia: 28 Kwiecień, 2019, 14:15 »
Jezus nie szokował?

53  Na to Jezus rzekł do nich: „Zapewniam was, że jeśli nie jecie ciała i nie pijecie krwi Syna Człowieczego, nie uzyskacie życia*+. 54  Kto je moje ciało i pije moją krew, ten zyska życie wieczne, a ja go wskrzeszę+ w dniu ostatnim'

To nie są słowa Jezusa ?
Czy kontekst zmienia wypowiedziane przez Jezusa słowa?
Pokazuje nastawienie słuchaczy ale czy zmienia wypowiedziane przez Jezusa słowa?
Przecież Jezus nie musiał użyć tak drastycznych słów  , wiedział jaką wywoła to reakcję a jednak zaszokował!

Wg Jana są to oczywiście słowa Jezusa podobnie jak słowa "Duch daje życie; ciało na nic się nie przyda. Słowa, które Ja wam powiedziałem, są duchem i są życiem". Przyznam się, że mnie 6 rozdział Jana nie szokował i stąd mój domysł dlaczego szokował Żydów.
Moim zdaniem kontekst diametralnie zmienia zrozumienie słów Jezusa. Tłumacząc, że mówi o duchowości Pan Jezus wyjaśnił, że nie zachęcał do kanibalizmu.
« Ostatnia zmiana: 28 Kwiecień, 2019, 14:17 wysłana przez DeepPinkTool »


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Pamiątka 2019 w USA - Film z reakcją porządkowych
« Odpowiedź #93 dnia: 28 Kwiecień, 2019, 14:25 »
Wg Jana są to oczywiście słowa Jezusa podobnie jak słowa "Duch daje życie; ciało na nic się nie przyda. Słowa, które Ja wam powiedziałem, są duchem i są życiem". Przyznam się, że mnie 6 rozdział Jana nie szokował i stąd mój domysł dlaczego szokował Żydów.
Moim zdaniem kontekst diametralnie zmienia zrozumienie słów Jezusa. Tłumacząc, że mówi o duchowości Pan Jezus wyjaśnił, że nie zachęcał do kanibalizmu.

Czy to znaczy , że nie szokowały Ciebie informacje o przynależności wts do ONZ? Kłamstwa członka CK w Australii? Wykluczanie , ostracyzm ?

Mnie też do pewnego czasu nie szokowały wykluczenia , wierzyłam , że są to źli ludzie , wierzyłam tak jak mówiło o nich ciało kierownicze w literaturze .
Nie wierzyłam dopóki nie wykluczono mi córki , kiedy złamano zasady których przestrzegłam , dopóki nie uznano , że starszych nie obowiązuje ich przestrzeganie , że to ja muszę okazać pełne posłuszeństwo , że to ja okazuję ducha buntu itd.
CDN
 
Dziś wiem więcej niż wczoraj


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Pamiątka 2019 w USA - Film z reakcją porządkowych
« Odpowiedź #94 dnia: 28 Kwiecień, 2019, 14:30 »
Czy to znaczy , że nie szokowały Ciebie informacje o przynależności wts do ONZ? Kłamstwa członka CK w Australii? Wykluczanie , ostracyzm ?

Mnie też do pewnego czasu nie szokowały wykluczenia , wierzyłam , że są to źli ludzie , wierzyłam tak jak mówiło o nich ciało kierownicze w literaturze .
Nie wierzyłam dopóki nie wykluczono mi córki , kiedy złamano zasady których przestrzegłam , dopóki nie uznano , że starszych nie obowiązuje ich przestrzeganie , że to ja muszę okazać pełne posłuszeństwo , że to ja okazuję ducha buntu itd.
CDN

Na jakiej podstawie z lektury 6 rozdziału Ewangelii Jana miały mnie szokować  informacje o przynależności WTS do ONZ, Kłamstwa członka CK w Australii, Wykluczanie, ostracyzm? Uważam, że te praktyki WTS są niegodne duchowości na jaką wskazuje Ewangelia Jana. Podejrzewam, że dziś słowa Jezusa szokowały by CK i wiernych mu ŚJ podobnie jak szokowały Żydów.


Offline klenczon

Odp: Pamiątka 2019 w USA - Film z reakcją porządkowych
« Odpowiedź #95 dnia: 29 Kwiecień, 2019, 09:00 »
Czy to znaczy , że nie szokowały Ciebie informacje o przynależności wts do ONZ? Kłamstwa członka CK w Australii? Wykluczanie , ostracyzm ?

Mnie też do pewnego czasu nie szokowały wykluczenia , wierzyłam , że są to źli ludzie , wierzyłam tak jak mówiło o nich ciało kierownicze w literaturze .
Nie wierzyłam dopóki nie wykluczono mi córki , kiedy złamano zasady których przestrzegłam , dopóki nie uznano , że starszych nie obowiązuje ich przestrzeganie , że to ja muszę okazać pełne posłuszeństwo , że to ja okazuję ducha buntu itd.
CDN

Dorkas, niektórzy są nad wyraz sprawiedliwi do Ex-sów a do ŚJ nad wyraz wyrozumiali.
Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, że został oszukany.
Mark Twain


Offline Xevres

Odp: Pamiątka 2019 w USA - Film z reakcją porządkowych
« Odpowiedź #96 dnia: 29 Kwiecień, 2019, 09:07 »
Dorkas, niektórzy są nad wyraz sprawiedliwi do Ex-sów a do ŚJ nad wyraz wyrozumiali.

Nooooo
wolnym jest się dopiero wtedy gdy można wszędzie i zawsze być sobą


Offline abece

Odp: Pamiątka 2019 w USA - Film z reakcją porządkowych
« Odpowiedź #97 dnia: 29 Kwiecień, 2019, 09:20 »
Dorkas, niektórzy są nad wyraz sprawiedliwi do Ex-sów a do ŚJ nad wyraz wyrozumiali.
Daje się to odczuć.
Reskator też, coś o tym napomknal z czym się zgadzam.

« Ostatnia zmiana: 29 Kwiecień, 2019, 09:30 wysłana przez abece »


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Pamiątka 2019 w USA - Film z reakcją porządkowych
« Odpowiedź #98 dnia: 29 Kwiecień, 2019, 09:49 »
Dorkas, niektórzy są nad wyraz sprawiedliwi do Ex-sów a do ŚJ nad wyraz wyrozumiali.

Którzy to Ci niektórzy?


Offline klenczon

Odp: Pamiątka 2019 w USA - Film z reakcją porządkowych
« Odpowiedź #99 dnia: 29 Kwiecień, 2019, 09:56 »
były zamieszczone na tym forum filmy jak niektórzy chcieli porozmawiać w cywilizowany sposób z CK i jak to się skończyło. 
Dla przypomnienia:
 https://www.facebook.com/watch/?v=268948327133725
Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, że został oszukany.
Mark Twain


Offline Storczyk

Odp: Pamiątka 2019 w USA - Film z reakcją porządkowych
« Odpowiedź #100 dnia: 29 Kwiecień, 2019, 10:11 »
Niektórzy,którzy chcą Biblie rozumieć dosłownie.Ciezko im pojąć ,ze inni nie chca jej juz rozumieć Wogole .Albo ze chca zyci zgodnie z tym co im podpowiada Duch Św lub sumienie.Zresztą Biblia mowi o ludziach   nie wiedzacych o jej istnieniu a mimo to prawo zapisane jest w ich sercach  ...Takze troche to wszystko pokomplikowane.


Offline abece

Odp: Pamiątka 2019 w USA - Film z reakcją porządkowych
« Odpowiedź #101 dnia: 29 Kwiecień, 2019, 10:28 »
Którzy to Ci niektórzy?
Zmierzala coś tak dyskusja do zamieszania z błotem exsa z filmu?
Poniekąd mnie też jakby?
Znaczy się, mnie było miło z Wami tu podyskutować, łatwo nie było, zabrało mi to cały dzień, ale niech będzie. Jest dobrze.


Znowu już czasu brak, więc Dobrego, Miłego Dnia!


Offline klenczon

Odp: Pamiątka 2019 w USA - Film z reakcją porządkowych
« Odpowiedź #102 dnia: 29 Kwiecień, 2019, 11:00 »
Niektórzy...
Przychodzi kobieta na posterunek Policji i mówi że została brutalnie zgwałcona a przesłuchujący skupia się na tym że zanim tu przyszła to mogłaby się umyć.
Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, że został oszukany.
Mark Twain


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Pamiątka 2019 w USA - Film z reakcją porządkowych
« Odpowiedź #103 dnia: 29 Kwiecień, 2019, 11:42 »
Niektórzy...
Przychodzi kobieta na posterunek Policji i mówi że została brutalnie zgwałcona a przesłuchujący skupia się na tym że zanim tu przyszła to mogłaby się umyć.

Na taką reakcję mogłaby liczyć zgwałcona kobieta gdyby zgłosiła się do starszych zboru ŚJ. Na policji obowiązują nieco inne procedury łącznie ze współpracą Policji z placówkami medycznymi, którym przekazywane są pakiety kryminalistyczne do zabezpieczania śladów przestępstw na tle seksualnym. Swoją drogą nie wiem czemu ma służyć żartowanie z ofiar gwałtu.


Offline abece

Odp: Pamiątka 2019 w USA - Film z reakcją porządkowych
« Odpowiedź #104 dnia: 29 Kwiecień, 2019, 11:59 »
 :'(
Na taką reakcję mogłaby liczyć zgwałcona kobieta gdyby zgłosiła się do starszych zboru ŚJ. Na policji obowiązują nieco inne procedury łącznie ze współpracą Policji z placówkami medycznymi, którym przekazywane są pakiety kryminalistyczne do zabezpieczania śladów przestępstw na tle seksualnym. Swoją drogą nie wiem czemu ma służyć żartowanie z ofiar gwałtu.
Dodam jeszcze.
Tak patrzę na Wasze sobie wzajemne
odpowiedzi i rozumiem sprawę tak, że Klenczon nie pisał tych cytowanych słów, jako żart.

Jest w nich zawarta  pośrednia odpowiedź.

Nie zwraca się uwagi na sedno problemu.
A jest nim następująca lawina kolejnych zdarzeń,  zachowań, problemów, niedomówień, sprzeczek itd.

Problemem  jest wymuszanie przez WTS stosowania  OSTRACYZMU.




« Ostatnia zmiana: 29 Kwiecień, 2019, 12:02 wysłana przez abece »