Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jak Rozumieć Biblię ?  (Przeczytany 20074 razy)

WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Jak Rozumieć Biblię ?
« Odpowiedź #105 dnia: 08 Maj, 2019, 13:30 »

Rok 2019?



Offline sawaszi

Odp: Jak Rozumieć Biblię ?
« Odpowiedź #106 dnia: 08 Maj, 2019, 15:47 »
To tak jak zelazko bez duszy / pamieta ktoś takie ? /
 

Posiadam takowe w kolekcji staroci i jak brak prądu w sieci to wyjmuje z niego "dusze" i wrzucam na 5 min. w ogień , a potem z powrotem do żelazka - i urządzenie działa jak ta lala  :D -można np. wyprasować sobie koszule i spodnie na niedzielne zebranie  :D


Offline Storczyk

Odp: Jak Rozumieć Biblię ?
« Odpowiedź #107 dnia: 08 Maj, 2019, 16:17 »
Moze nie o duszy...ale podobnie.Wczoraj mialam rozmowę z pewna  siostrą .Rozmawiamy cos powiedzialam nie po mysli org .Nagle ona grzech przeciw Duchowi Św jest niewybaczalny.Ja na to jak grzech przeciw pradowi moze być niewybaczalny!☺Cisza.Takie sa nauki Duch Św to moc i prąd .Gdzie tu sens i logika .


Offline Terebint

Odp: Jak Rozumieć Biblię ?
« Odpowiedź #108 dnia: 08 Maj, 2019, 16:23 »
Moze nie o duszy...ale podobnie.Wczoraj mialam rozmowę z pewna  siostrą .Rozmawiamy cos powiedzialam nie po mysli org .Nagle ona grzech przeciw Duchowi Św jest niewybaczalny.Ja na to jak grzech przeciw pradowi moze być niewybaczalny!☺Cisza.Takie sa nauki Duch Św to moc i prąd .Gdzie tu sens i logika .
Przyznaję, że swego czasu i mnie by zatkało podobnie. Fajna riposta. Taka nie za ostra. :D ;)
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline sawaszi

Odp: Jak Rozumieć Biblię ?
« Odpowiedź #109 dnia: 08 Maj, 2019, 16:33 »
A mnie ostatnio intryguje pewien dylemat ; czy ssaki mają dusze ? - zwłaszcza te naczelne np człekokształtne - bo jak posiadają to i będą sądzeni po śmierci  ???
Ale to jest tylko taka moja dywagacja na temat pochodzenia życia  :)


Offline Storczyk

Odp: Jak Rozumieć Biblię ?
« Odpowiedź #110 dnia: 08 Maj, 2019, 23:05 »
Terebint,czy mozliwe wyzbyć sie "ja fauszywego ".Mysle ,ze możliwe,jednak bardzo trudne .To dużo wyższy Level samoświadomości.


Offline Terebint

Odp: Jak Rozumieć Biblię ?
« Odpowiedź #111 dnia: 08 Maj, 2019, 23:24 »
A mnie ostatnio intryguje pewien dylemat ; czy ssaki mają dusze ? - zwłaszcza te naczelne np człekokształtne - bo jak posiadają to i będą sądzeni po śmierci  ???
Ale to jest tylko taka moja dywagacja na temat pochodzenia życia  :)
Mnie ten fragment intrygował jeszcze za czasów śJ: Rz 8:19-21 bp "(19) Całe bowiem stworzenie z wielką tęsknotą wyczekuje objawienia się synów Boga. (20) Bo całe stworzenie podlega marności - nie z własnej woli, lecz z woli tego, który to sprawił. Ma ono jednak nadzieję, (21) że doczeka się uwolnienia z niewoli powodującej zagładę i otrzyma wolność, która darzy chwałą, jaką cieszą się dzieci Boga."
Terebint,czy mozliwe wyzbyć sie "ja fauszywego ".Mysle ,ze możliwe,jednak bardzo trudne .To dużo wyższy Level samoświadomości.
Very, very hard.

Kto miłuje, zna Boga, kto nie miłuje, nie zna Boga

I tu żadna przynależność religijna czy deklaracje o znaniu Jezusa nie pomogą. Uważam, że Miłość to po prostu Jezus. Jeżeli kochasz to wyznajesz Jezusa. I nieważne czy jesteś chrześcijaninem, buddystą, żydem czy ateistą...

Tak, ja to widzę. Wiem, że przeciw wielu teologiom, prawie wszystkim, ale takie jest właśnie moje zdanie.

Autorzy "Świątyni" w ogóle zalecają na pamięć się nauczyć 1 Jana 4:7-16 i rozkoszować się tym, co tam pisze:

1J 4:7-16 bp "(7) Umiłowani, miłujmy się wzajemnie, ponieważ miłość pochodzi od Boga, a każdy, kto miłuje, z Boga się narodził i zna Boga. (8) Kto nie miłuje, nie poznał Boga, ponieważ Bóg jest miłością. (9) W tym objawiła się miłość Boga do nas, że Syna swego Jednorodzonego posłał na świat, abyśmy żyli przez Niego. (10) Na tym zaś polega miłość, że nie my umiłowaliśmy Boga, lecz że On nas umiłował i posłał swego Syna jako przebłagalną ofiarę za grzechy nasze. (11) Umiłowani, jeśli Bóg tak nas umiłował, to i my powinniśmy się wzajemnie miłować. (12) Boga nikt nigdy nie widział; jeśli miłujemy się wzajemnie, to Bóg trwa w nas, a miłość Jego jest w nas doskonała. (13) Po tym poznajemy, iż trwamy w Nim a On w nas, że dał nam swego Ducha. (14) A my widzieliśmy i świadczymy, że Ojciec posłał Syna, który jest Zbawicielem świata. (15) Ktokolwiek wyznaje, że Jezus jest Synem Boga, w tym trwa Bóg, a on w Bogu. (16) A myśmy poznali i uwierzyli w miłość, jaką Bóg ma do nas. Bóg jest miłością, a kto trwa w miłości, ten trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim."

Amen?
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline UWAGA AWARIA

Odp: Jak Rozumieć Biblię ?
« Odpowiedź #112 dnia: 09 Maj, 2019, 08:58 »
I tu żadna przynależność religijna czy deklaracje o znaniu Jezusa nie pomogą. Uważam, 

i z tym się zgodzę,może inaczej jestem w stanie to zakceptować bo nie jedno już widziałem
ale co z" ewangelią która miała byc głoszona po całej zamieszkałej ziemi?"



Offline Storczyk

Odp: Jak Rozumieć Biblię ?
« Odpowiedź #113 dnia: 09 Maj, 2019, 09:56 »
Uwaga Awaria,A to co zrobił Terebint?Wsumie mozna podczepic pod gloszenie jak nic .Zacytował Ewangelie Jana ,można powiedzieć ,ze kwintesencję NT.Internet to okno na świat☺.


Offline Światus

Odp: Jak Rozumieć Biblię ?
« Odpowiedź #114 dnia: 09 Maj, 2019, 13:30 »
Odniosę się do tego, co Terebint napisał o przynależności.

Załóżmy na chwilę, że jest jakieś "Wyznanie Prawdziwa Naprawdę"   :D
Czy z faktu przynależności do jakiejś grupy jestem z aetomatu zbawiony?
Boże, ogólnie wiadomo, że członkowie WPN będą zbawieni, więc zaoszczędź sobie czasu i przepuść mnie do nieba bez sądzenia. Przecież Jezus umarł za braci i siostry z WPN!
Co z tego, że się nienawidzą, kradną, piją na umór, kłamią? Należą do wPN, więc już są zbawieni!

I to by było tyle na temat przynależności  :D
Ale żeby nie było, że posługuję się tylko ludzką filozofią  :D

Rz 2:13 Nie ci bowiem, którzy przysłuchują się czytaniu Prawa, są sprawiedliwi wobec Boga, ale ci, którzy Prawo wypełniają, będą usprawiedliwieni. 14 Bo gdy poganie, którzy Prawa nie mają, idąc za naturą, czynią to, co Prawo nakazuje, chociaż Prawa nie mają, sami dla siebie są Prawem. 15 Wykazują oni, że treść Prawa wypisana jest w ich sercach,
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline matus

Odp: Jak Rozumieć Biblię ?
« Odpowiedź #115 dnia: 09 Maj, 2019, 15:29 »
Jeszcze trochę i powstaną "Wyznania Tak Naprawdę Serio-Serio Prawdziwe"
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline Drengr

Odp: Jak Rozumieć Biblię ?
« Odpowiedź #116 dnia: 09 Maj, 2019, 17:48 »
Prawda jak bum cyk cyk


Offline sawaszi

Odp: Jak Rozumieć Biblię ?
« Odpowiedź #117 dnia: 09 Maj, 2019, 17:51 »
Pewien proboszcz pewnej parafii powiadał mi tak "wy Boga chyba nie znacie bo osądzacie kto jest kozłem a kto owcą , dlatego uważajcie bo z tego sądzeni będziecie"
Myślałem wtedy sobie 'pewnie ma złe nastawienie do świadków i tak sobie mówi' - teraz myślę inaczej ,gdyż wiem że i on będzie także sądzonym wg, słów Jezusa .
Czyli prawo Boże (wg Biblii) jest sprawiedliwe dla wszystkich  :) :) :)


Offline UWAGA AWARIA

Odp: Jak Rozumieć Biblię ?
« Odpowiedź #118 dnia: 09 Maj, 2019, 20:10 »
nie wiem co to za gość,widziałem kilka z nim filmów łącznie ten z Franzem ,według mnie
logicznie mówi ma doświadczenie 8-), widzę że organizuje wykłady ,czy on gdzieś jest widoczny na forum?
jak dostać sie na jego wykłady? są jakieś powiadomienia? ::)

co sadzicie o jego wykładach?



Offline Storczyk

Odp: Jak Rozumieć Biblię ?
« Odpowiedź #119 dnia: 09 Maj, 2019, 20:17 »
Szymon Matusiak,ewangeliczny chrzescjanin.Byl Swiadkiem Jehowy.Do mnie jego nauki nie docierają .Ale mądry czlowiek.