Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jak Rozumieć Biblię ?  (Przeczytany 19751 razy)

Offline UWAGA AWARIA

Odp: Jak Rozumieć Biblię ?
« Odpowiedź #75 dnia: 28 Kwiecień, 2019, 21:24 »
     

fajnie to ujął ten gość o ile chodzi o fakt przekazywania pokarmu przez niewolnika
szkoda że w wersji angielskiej ale można sobie włączyć tłumaczenie napisów


Jeżeli chodzi o rozumienie biblii to delikatnie powiem że poszedł bym w tym kierunku
przedstawianym w drugim filmie na dole...\
z tym że należy na początek mi się Detoks od WTS i to nie wiem ja długi :o :o
i pewnie każdemu z nas



« Ostatnia zmiana: 28 Kwiecień, 2019, 21:28 wysłana przez UWAGA AWARIA »


Offline Xevres

Odp: Jak Rozumieć Biblię ?
« Odpowiedź #76 dnia: 28 Kwiecień, 2019, 21:54 »
Ja się Tobie nie dziwię.Kiedyś też taką pewność miałeś o org. SJ. I co bańka mydlana pękła.
 Pewność oparta na wierze. ;D

Nie, temat orga to inna bajka. Tam zostałem wciągnięty bezwiednie wiec nie pisz bzdur, zreszta jesteś jak widać osoba do mnożenia bez sensownych postów.
wolnym jest się dopiero wtedy gdy można wszędzie i zawsze być sobą


Offline Drengr

Odp: Jak Rozumieć Biblię ?
« Odpowiedź #77 dnia: 28 Kwiecień, 2019, 22:43 »


W temacie rozmów o czymkolwiek związanym z wiarą idealnie mi pasuje symbol recyklingu (umysłowego)

I tak na końcu padnie stwierdzenie że bez wiary nie da się w to wierzyć i kółko się zamknie.


Offline Gremczak

Odp: Jak Rozumieć Biblię ?
« Odpowiedź #78 dnia: 28 Kwiecień, 2019, 22:58 »
Nie, temat orga to inna bajka. Tam zostałem wciągnięty bezwiednie wiec nie pisz bzdur, zreszta jesteś jak widać osoba do mnożenia bez sensownych postów.
Tak, tak. do orga zostałeś wciągnięty.A tam to nie? Tak samo Ci ktoś kitu nawciskał.Chyba ,że się urodziłeś już jak chrześcijanin.
« Ostatnia zmiana: 28 Kwiecień, 2019, 23:00 wysłana przez Gremczak »


Offline Storczyk

Odp: Jak Rozumieć Biblię ?
« Odpowiedź #79 dnia: 29 Kwiecień, 2019, 09:29 »
 Do orga zostalismy wciagnieci bezwiednie!To tylko do ludzi tam urodzonych.Natomiast. cala reszta osob którzy weszli po 15 życia  to juz Po Coś(Szukali Boga ,Przyjaciół,rodziny ,pomocy) .Skoro w wieku 15lat wybieramy szkołę na cale życie i odpowiadamy przed sądem .Świadomość mamy tylko wstyd sie przyznać przed sobą, ze w balona nas zrobiono.


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Jak Rozumieć Biblię ?
« Odpowiedź #80 dnia: 29 Kwiecień, 2019, 13:53 »
     

fajnie to ujął ten gość o ile chodzi o fakt przekazywania pokarmu przez niewolnika
szkoda że w wersji angielskiej ale można sobie włączyć tłumaczenie napisów


Jeżeli chodzi o rozumienie biblii to delikatnie powiem że poszedł bym w tym kierunku
przedstawianym w drugim filmie na dole...\
z tym że należy na początek mi się Detoks od WTS i to nie wiem ja długi :o :o
i pewnie każdemu z nas


Świetny materiał, pierwszy film gotowiec dotyczący roku 1975, ten tak zwany niewolnik jest oszustem, kłamcą i do tego odstępcą.
2Jana 9 :" Każdy, kto poprawia i nie trzyma się nauki Chrystusa, nie ma Boga. A jeśli ktoś trzyma się tej nauki, to taki ma i Ojca i Syna. 10 Jeśli ktoś przychodzi do was i nie przynosi tej nauki, nie wpuszczajcie go do domu i nie pozdrawiajcie go. 11Kto bowiem pozdrawia go, staje się uczestnikiem jego złych czynów."

Kapitalnie 0 omówione odstępstwo.

Jeszcze raz dzięki, że to nie awaria. ;)

POLECAM i proszę się nie zrażać kilkoma chwilami czytania.

Pozdrawim
« Ostatnia zmiana: 29 Kwiecień, 2019, 13:56 wysłana przez WIDZĘ MROKI »


Offline Sebastian

Odp: Jak Rozumieć Biblię ?
« Odpowiedź #81 dnia: 29 Kwiecień, 2019, 20:12 »
znany także na tym forum Stanisław Klocek zanim stał się niewierzący był kiedyś osobą mocno wierzącą - na poprzednim forum wiele pisał pod nickiem gambit

będąc wierzącym, Stachu starał się tak rozumieć Biblię, jakby zawierała prawdę i tylko prawdę

szczególnie zapadł mi w pamięci post, w którym argumentował że Chińczycy i Japończycy nie są ludźmi, gdyż nie zostali wymienieni wśród 70 narodów tworzących popotopową ludzkość

gdyby traktować Biblię 100% poważnie, to ówczesna wypowiedź Klocka byłaby rozsądna...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline UWAGA AWARIA

Odp: Jak Rozumieć Biblię ?
« Odpowiedź #82 dnia: 30 Kwiecień, 2019, 08:43 »
Do orga zostalismy wciagnieci bezwiednie!To tylko do ludzi tam urodzonych.Natomiast. cala reszta osob którzy weszli po 15 życia  to juz Po Coś(Szukali Boga ,Przyjaciół,rodziny ,pomocy) .Skoro w wieku 15lat wybieramy szkołę na cale życie i odpowiadamy przed sądem .Świadomość mamy tylko wstyd sie przyznać przed sobą, ze w balona nas zrobiono.

z tym po latach studi analiz biblii i już nie koniecznie pod katem WTS się zgodzę,w balona mnie robiono od dziecka jak i pewnie część z was
niekiedy rzecz oczywista wydaje się nie prawdopodobna ,zawsze już teraz włącza się żarówka WTS jako pierwsza nadając światło
jakie nam przez lata przekazywano 8-) taka prawda wyzbyć się tego ciężko
nawet mam mocne argumenty dowody odnośnie tworzenia roku 1914 od gizy do pijackich wywodów Rutherforda co okazuje się kiblem
to i tak zaszczepione gdzieś w podświadomości daje sygnał pierwszeństwo myślenia WTS owskich bzdur.
które sam przed sobą człowiek musi obalać zdobytymi argumentami

niedawno wypytałem dwóch ŚJ na wysokich przywilejach.. wprost ..czy wiedzą jak powstało doktryna zrozumienie o roku 1914
jeden nie wiedział a drugi wycytowła regułkę "o chorobach i trzęsieniach ziemi" i na tym sie skończyło
bo zrozumiałem że musiał bym 2msce im poświecić na to aby to zrozumieli
ale tak jest naładowali nas "własnym zrozumieniem" :o

przyznaję się i sie nie wstydzę :D :D ;) kto pójdzie w moje ślady? ;D

« Ostatnia zmiana: 30 Kwiecień, 2019, 08:51 wysłana przez UWAGA AWARIA »


Offline Zwolennik Swieczki

Odp: Jak Rozumieć Biblię ?
« Odpowiedź #83 dnia: 01 Maj, 2019, 15:31 »
Widze ze cenzura zagoscila na tej stronie. Dlaczego nie opublikowano mojego postu?
« Ostatnia zmiana: 01 Maj, 2019, 15:36 wysłana przez Zwolennik Swieczki »


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Jak Rozumieć Biblię ?
« Odpowiedź #84 dnia: 01 Maj, 2019, 19:17 »
Widze ze cenzura zagoscila na tej stronie. Dlaczego nie opublikowano mojego postu?

Na cmentarzu nie ma. Co było w nim zawarte?


Offline UWAGA AWARIA

Odp: Jak Rozumieć Biblię ?
« Odpowiedź #85 dnia: 02 Maj, 2019, 13:32 »
ej no nie kłuć się każdy z nas ma nawciskane przez WTS,sami nie wiemy co
« Ostatnia zmiana: 02 Maj, 2019, 13:41 wysłana przez UWAGA AWARIA »


Offline Xevres

Odp: Jak Rozumieć Biblię ?
« Odpowiedź #86 dnia: 02 Maj, 2019, 13:36 »
Tak, tak. do orga zostałeś wciągnięty.A tam to nie? Tak samo Ci ktoś kitu nawciskał.Chyba ,że się urodziłeś już jak chrześcijanin.

Noooo
wolnym jest się dopiero wtedy gdy można wszędzie i zawsze być sobą


Offline Storczyk

Odp: Jak Rozumieć Biblię ?
« Odpowiedź #87 dnia: 03 Maj, 2019, 17:20 »
Wsumie moze ma to jakis sens ostatnio takie czytalam przemyslenia. Skoro Biblia jest taką instrukcją do zycia, aby nam sie dobrze działo i aby długo zyc na ziemi jak to na zebraniach nam też wtlaczano,moze nie ma potrzeby ,aby rozumiec ja doslownie .Zostala Napisana dla naszego pouczenia.Ale pisana byla w innych odleglych czasach kto wie czy nie jest troche podkoloryzowana. Czy  gdyby Bog chcial aby czlowiek kierował sie jota w jote w takim razie po co byłoby potrzebne nam sumienie ?


Offline Terebint

Odp: Jak Rozumieć Biblię ?
« Odpowiedź #88 dnia: 03 Maj, 2019, 19:13 »
Czy  gdyby Bog chcial aby czlowiek kierował sie jota w jote w takim razie po co byłoby potrzebne nam sumienie ?
Dokładnie tak jest. Do tego dorzuć jeszcze mózg, czy jak kto woli umysł, który często wyrywa się z szablonowego myślenia. Oraz, gdy ktoś jest chrześcijaninem Ducha Świętego. A Biblia niestety często zastępuje i sumienie i umysł oraz działanie Ducha Świętego...

Moim zdaniem sola scriptura to jedno z największych przekleństw ludzkości. Ja jeżeli już mam jakieś "Sola" to już tylko solus Christus.
« Ostatnia zmiana: 03 Maj, 2019, 19:40 wysłana przez Terebint »
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline Xevres

Odp: Jak Rozumieć Biblię ?
« Odpowiedź #89 dnia: 03 Maj, 2019, 19:54 »
Wsumie moze ma to jakis sens ostatnio takie czytalam przemyslenia. Skoro Biblia jest taką instrukcją do zycia, aby nam sie dobrze działo i aby długo zyc na ziemi jak to na zebraniach nam też wtlaczano,moze nie ma potrzeby ,aby rozumiec ja doslownie .Zostala Napisana dla naszego pouczenia.Ale pisana byla w innych odleglych czasach kto wie czy nie jest troche podkoloryzowana. Czy  gdyby Bog chcial aby czlowiek kierował sie jota w jote w takim razie po co byłoby potrzebne nam sumienie ?

Sumienie działa tylko gdy je odpowiednio ,nastawisz’. Jeśli będziesz uczony, ze zabijanie innych jest dobre to sumienie będzie Cię potępiało za to, ze nie zabijasz. Dlatego sumienie + Biblia daje dopiero życie zgodne z wola Boga.
wolnym jest się dopiero wtedy gdy można wszędzie i zawsze być sobą