Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kto rzeczywiście jest Świadkiem Jehowy?  (Przeczytany 12806 razy)

Offline Ruda woda

Kto rzeczywiście jest Świadkiem Jehowy?
« dnia: 11 Marzec, 2019, 18:54 »
dziś od mojej sis dostałam takie info z komentarzem (oryginalna pisownia) osoby mieszkającej w USA

"to jest sprawozdanie za rok 2013 watchtower. Zobacz co tutaj jest ciekawego. Oni sobie z naszych pieniedzy wzucaja w koszty ubezpieczenie na zycie. A przeciez ubezpieczenie na zycie to jest indywidualna sprawa i owszem mozna je odliczyc z podatku dochodowego z ktorego kazdy sam sie rozlicza. Nie dosc ze ci ludzie nie zarabiaja pieniedzy sami , tylko inwestuja nasze pieniadze to jeszcze dla swietego spokoju zeby nie placic osobno za ksiegowych, bo poco sobie takimi duperelami glowe zawracac? Wiec zeby bylo taniej szybciej i bez zbednego bolu glowy ze wyjda np jakies kary za pomylki i trzeba od nowa wszystko liczyc, poprostu wszystko wzucaja do jednego worka. To swiadczy tylko o ignorancji , olewaniu glosicieli, bo glosiciele nic prawnie nie moga zrobic, bo glosiciele daja datki na watchtower ale nie sa czlonkami wachtower. Czyli z prawnego punktu widzenia , oficjalnie swiadkami Jehowy sa tylko ci  co sa zatrudnieni na umowe o prace w tej firmie"

ps. całkiem całkiem ta kwota ubezpieczenia. i po co jak zaraz armagedon???

"Nigdy nie próbuj upodobnić kogoś do siebie. Ty wiesz - i Bóg wie to również - że jeden taki egzemplarz jak ty zupełnie wystarczy"  Ralph Waldo Emerson


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Kto rzeczywiście jest Świadkiem Jehowy?
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Kwiecień, 2019, 21:36 »
Czy ktoś może wskazać bezpośredni przepis w statucie mówiący, że poszczególni członkowie zboru nie są ŚJ, a tylko utożsamiają się z nimi? Posiadam statut i właśnie go przeanalizowałem. Znalazłem taki zapis: Art. 43. Każdy członek Zboru jest także członkiem Związku.
Co to jest związek: Art. 1. Związek wyznaniowy, zwany w dalszej części Statutu „Związkiem”, nosi nazwę „Świadkowie Jehowy w Polsce”.
Oczywiście są to zapisy statutu z 2014 r.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline dziewiatka

Odp: Kto rzeczywiście jest Świadkiem Jehowy?
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Kwiecień, 2019, 08:28 »
Ciekawe jak wygląda amerykański statut czy coś do tego podobne.W polskim możemy przeczytać w art 28Ciało kierownicze sprawuje duchowy i administracyjny nadzór nad  ogólnoświatową społecznością świadków Jehowy i jej działaniami o jej pomyślność.Co to znaczy można się tylko domyślać.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Kto rzeczywiście jest Świadkiem Jehowy?
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Kwiecień, 2019, 08:46 »
Zna ktoś może odpowiedz na pytanie jaki przepis reguluje przynależność do Świadków Jehowy?
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline ewa11

Odp: Kto rzeczywiście jest Świadkiem Jehowy?
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Kwiecień, 2019, 10:59 »
Zna ktoś może odpowiedz na pytanie jaki przepis reguluje przynależność do Świadków Jehowy?
Art. 73 statutu. Każdy prawidłowo (cokolwiek to oznacza) ochrzczony i należący do jednego ze zborów na terenie RP jest członkiem Związku.


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Kto rzeczywiście jest Świadkiem Jehowy?
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Kwiecień, 2019, 11:01 »
Ciekawe jak wygląda amerykański statut czy coś do tego podobne.W polskim możemy przeczytać w art 28Ciało kierownicze sprawuje duchowy i administracyjny nadzór nad  ogólnoświatową społecznością świadków Jehowy i jej działaniami o jej pomyślność.Co to znaczy można się tylko domyślać.

Zgadza się w 100%, sprawują nadzór nad Świadkami Jehowy, nie nad tymi co się do nich przyłączyli.

Od czarnej roboty mają roboty, o kryptonimie "starszy".

Ich wewnętrzne przepisy są tak zagmatwane, by czytający miał problem z ich zrozumieniem i w tym cała rzecz, trochę o tym wiem.

Doktor prawa, który był moim księgowym, pisał pisma, różne pisma, do wszelakich instytucji i co mówił po którymś z nich?

Cała rzecz w tym, by czytający, nie umiał się połapać w tym co czyta.

Do tych spraw wymagane jest naprawdę panoramiczne spojrzenie, by wychwycić gąszcz, wręcz "pajęczynę prawną." :)


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Kto rzeczywiście jest Świadkiem Jehowy?
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Kwiecień, 2019, 11:04 »
mtg: jak w tytule wątku ''Kto rzeczywiście jest Świadkiem Jehowy- odpowiem JA JESTEM, ale byłym (tylko Judasza koło mnie nie ma, szkoda), lecz ''horda'' jest  :o
« Ostatnia zmiana: 04 Kwiecień, 2019, 11:06 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline ewa11

Odp: Kto rzeczywiście jest Świadkiem Jehowy?
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Kwiecień, 2019, 11:16 »
Art. 73 statutu. Każdy prawidłowo (cokolwiek to oznacza) ochrzczony i należący do jednego ze zborów na terenie RP jest członkiem Związku.
Czyli teraz SJ nie utożsamiają się ze Związkiem, a są członkami Związku. Pod warunkiem oczywiście, że należą do jednego ze zborów na terenie Polski i że zostali prawidłowo ochrzczeni (nie wiedziałam, że można być nieprawidłowo ochrzczonym, ale widać można).
O ile mnie pamięć nie myli, ta zmiana została wprowadzona do Statutu w związku z przetwarzaniem danych osobowych. Kiedyś Nadarzyn nie udostępniał, bo twierdził, że ustawy o przetwarzaniu danych osobowych nie stosuje się do kościołów i związków wyznaniowych. Na to ktoś (Stowarzyszenie Wyzwoleni, o ile mnie pamięć nie myli) zwrócił uwagę, że przecież większość SJ nie jest członkami Związku. Stąd zmiana.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Kto rzeczywiście jest Świadkiem Jehowy?
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Kwiecień, 2019, 11:49 »
Na to ktoś (Stowarzyszenie Wyzwoleni, o ile mnie pamięć nie myli) zwrócił uwagę, że przecież większość SJ nie jest członkami Związku. Stąd zmiana.
[/quote]
[/size]
Czyli zapis ten był w starszym statucie? Z tego rozumiem, że przestał obowiązywać, a każdy ochrzczony członek zboru jest ŚJ.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline dziewiatka

Odp: Kto rzeczywiście jest Świadkiem Jehowy?
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Kwiecień, 2019, 11:58 »
Prawo wewnętrzne składa się z dwóch części.Pierwsza to nauki biblijne i ich zrozumienie przez świadków oraz procedury wymyślone przez CK.Dla przeciętnego świadka,który ogranicza się do obecności na zebraniach i raz w tygodniu służba ,to prawo jest czarną magią bo swoją wiedzę opiera na wypowiedziach  zborowych etatowych odpowiadaczy i bezrozumnych zachwycaczy dla mądrości cielca kierowniczego.Nie powiem przebrnięcie przez strażnicową i wokół strażnicową lekturę wymaga trochę samozaparcia i czasu i jest mało opłacalne ale znajomość tego prawa może okazać się bezcenna.


Offline ewa11

Odp: Kto rzeczywiście jest Świadkiem Jehowy?
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Kwiecień, 2019, 12:09 »
Na to ktoś (Stowarzyszenie Wyzwoleni, o ile mnie pamięć nie myli) zwrócił uwagę, że przecież większość SJ nie jest członkami Związku. Stąd zmiana.

Czyli zapis ten był w starszym statucie?
Tak.
Cytuj
Z tego rozumiem, że przestał obowiązywać, a każdy ochrzczony członek zboru jest ŚJ.
Każdy ochrzczony członek zboru znajdującego się na terenie RP. Jeśli ktoś się przeprowadzi zagranicę i tam zacznie oficjalnie należeć do zboru, to przestanie być członkiem Związku Wyznaniowego Świadkowie Jehowy w Polsce. Można to wyczytać w art. 76 pkt 1 statutu.
« Ostatnia zmiana: 04 Kwiecień, 2019, 12:14 wysłana przez ewa11 »


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Kto rzeczywiście jest Świadkiem Jehowy?
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Kwiecień, 2019, 13:32 »
Tak.Każdy ochrzczony członek zboru znajdującego się na terenie RP. Jeśli ktoś się przeprowadzi zagranicę i tam zacznie oficjalnie należeć do zboru, to przestanie być członkiem Związku Wyznaniowego Świadkowie Jehowy w Polsce. Można to wyczytać w art. 76 pkt 1 statutu.
[/b][/size]
Ja to wiem, bo przeanalizowałem statut z 2014 roku. Natomiast zaintrygowały mnie wypowiedzi pewnej części forumowiczów, którzy pisali o ograniczonej liczbie ŚJ tj. do ok. 200 osób zaliczających się do tzw. Betelczyków mieszkających w Nadarzynie. Stąd moje dociekania. Statut z 2014 roku przerobiłem w całości i zwróciłem także uwagę na zapis art. 76, który przytoczyłaś. W głównej mierze statut dzieli ŚJ na dwie grupy osób duchowych i członków zboru.   
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline ewa11

Odp: Kto rzeczywiście jest Świadkiem Jehowy?
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Kwiecień, 2019, 13:51 »

Ja to wiem, bo przeanalizowałem statut z 2014 roku. Natomiast zaintrygowały mnie wypowiedzi pewnej części forumowiczów, którzy pisali o ograniczonej liczbie ŚJ
Tak było przy poprzednim statucie z 90 któregoś roku.


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Kto rzeczywiście jest Świadkiem Jehowy?
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Kwiecień, 2019, 14:32 »

Ja to wiem, bo przeanalizowałem statut z 2014 roku. Natomiast zaintrygowały mnie wypowiedzi pewnej części forumowiczów, którzy pisali o ograniczonej liczbie ŚJ tj. do ok. 200 osób zaliczających się do tzw. Betelczyków mieszkających w Nadarzynie. Stąd moje dociekania. Statut z 2014 roku przerobiłem w całości i zwróciłem także uwagę na zapis art. 76, który przytoczyłaś. W głównej mierze statut dzieli ŚJ na dwie grupy osób duchowych i członków zboru.
zaznaczenie dodałem

Dobrze węszysz.

Na razie wyszedłeś z mrozu, czuję zimno, ale już nie lód.

Podążaj dalej, dociekliwi dojdą i znajdą. :)


Offline UWAGA AWARIA

Odp: Kto rzeczywiście jest Świadkiem Jehowy?
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Kwiecień, 2019, 19:20 »
NIE  te przepisy nie sa zagmatwane statut jest jasny jasno z niego wynikają obowiązki organizacji członków itd
tutaj padło każde państwo w UE co taki statut podpisało" proforma" można powiedzieć in blanco


ponieważ żadne ministerstwo nie wie że ŚJ i CK statutu mają w d...e!
prawo znajduje się w strażnicach a ono nie jest podporządkowane prawu świeckiemu!< to ten wałek

ŚJ sa podporządkowani strażnicy!  i nikt tego nie kuma...statutem każdy ŚJ może się podetrzeć bo go nie zna
:o

ruskie chiny korea i 70% świata czytało jak widać ;D ;)
« Ostatnia zmiana: 04 Kwiecień, 2019, 19:29 wysłana przez UWAGA AWARIA »