Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Osobiste przekonanie: "NADZIEI NIEBIAŃSKIEJ" - opartej na PIŚMIE ŚWIĘTYM  (Przeczytany 14533 razy)

Offline sawaszi

Trochę odejdę od tematu:
Czy ktoś z Was rozmawiał jako czynny ŚJ z kimś "namaszczonym duchem"? Jak ta osoba to odczuwała?
Ja rozmawiałem z Biskupem co namaszcza .
A ŚJ namaszczają biskupowie (czyli każdy może) namaszczać .
« Ostatnia zmiana: 08 Marzec, 2019, 12:25 wysłana przez sawaszi »


DeepPinkTool

  • Gość
DeepPinkTool: legendę traktuje jako legendę, więc nie zaprzątam sobie cennego czasu- taką fantastyką Jana
:) Zabawna odpowiedź.  ;)
 :) Zapytam nieśmiało, bo wydaje mi się, że musiałeś zaprzątnąć sobie trochę cennego czasu, komponując zestaw wersetów do swojego pierwszego postu w tym wątku, czy radosną twórczość tak zwanego św. Pawła też traktujesz jako fantastykę?  ;)


Offline Ruda woda

Trochę odejdę od tematu:
Czy ktoś z Was rozmawiał jako czynny ŚJ z kimś "namaszczonym duchem"? Jak ta osoba to odczuwała?
Ja wcześniej pisałam wcześniej w tym wątku
"Nigdy nie próbuj upodobnić kogoś do siebie. Ty wiesz - i Bóg wie to również - że jeden taki egzemplarz jak ty zupełnie wystarczy"  Ralph Waldo Emerson


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 964
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
:) Zabawna odpowiedź.  ;)
 :) Zapytam nieśmiało, bo wydaje mi się, że musiałeś zaprzątnąć sobie trochę cennego czasu, komponując zestaw wersetów do swojego pierwszego postu w tym wątku, czy radosną twórczość tak zwanego św. Pawła też traktujesz jako fantastykę?  ;)
DeepPinkTool: pytaj śmiało, jeżeli w danym przedmiocie, będę posiadał znikomą wiedzę to podzielę się szczerze uwagami- na tym polega wzajemna dyskusja.

Przechodząc do Twojego zapytania:
Listy Paweł, pisze konkretne przedstawiając również zalecenia, polecenia do duchowego i moralnego postępowania chrześcijan  wewnątrz kościoła jak i na zewnątrz w tamtym okresie czasu, choć nie powiem, obecnie są również pod pewnym względem aktualne.

Natomiast Jan w Objawieniu pisze pewną fantastykę, swoje wyobrażenie, jak wspomniałem w poprzednim poście, zamieszczając, symbolikę, liczby czy znaki, mogę powiedzieć (to moje stwierdzenie) dorównuje śladowo na przykład do współczesnych pisarzy np. Stanisław Lem lub George Martin i inni.

Jeżeli chodzi o wyłuszczenie prze zemnie  sprawy na temat ''powołania niebiańskiego'' o których z naciskiem nadmienił Paweł w kilkunastu listach, to delikatnie wspomnę z każdego utworu literackiego można zebrać pewne zwroty i utworzyć - nową podmiotową fabułę, oczywiście zajęło mnie to troszeczkę czasu jak sam zauważyłeś pisząc o tej kwestii.   

« Ostatnia zmiana: 08 Marzec, 2019, 14:42 wysłana przez Nadaszyniak »


DeepPinkTool

  • Gość
DeepPinkTool: pytaj śmiało, jeżeli w danym przedmiocie, będę posiadał znikomą wiedzę to podzielę się szczerze uwagami- na tym polega wzajemna dyskusja.

Przechodząc do Twojego zapytania:
Listy Paweł, pisze konkretne przedstawiając również zalecenia, polecenia do duchowego i moralnego postępowania chrześcijan  wewnątrz kościoła jak i na zewnątrz w tamtym okresie czasu, choć nie powiem, obecnie są również pod pewnym względem aktualne.

Natomiast Jan w Objawieniu pisze pewną fantastykę, swoje wyobrażenie, jak wspomniałem w poprzednim poście, zamieszczając, symbolikę, liczby czy znaki, mogę powiedzieć (to moje stwierdzenie) dorównuje śladowo na przykład do współczesnych pisarzy np. Stanisław Lem lub George Martin i inni.

Jeżeli chodzi o wyłuszczenie prze zemnie  sprawy na temat ''powołania niebiańskiego'' o których z naciskiem nadmienił Paweł w kilkunastu listach, to delikatnie wspomnę z każdego utworu literackiego można zebrać pewne zwroty i utworzyć - nową podmiotową fabułę, oczywiście zajęło mnie to troszeczkę czasu jak sam zauważyłeś pisząc o tej kwestii.

 :) Wobec powyższego, niedyskretnie spytam, czy nadal żywisz jakąś nadzieję niebiańską, która przedłuży osobowo Twoje doczesne cielesne życie?
Czy też Biblię traktujesz jako zbiór różnorodnych form literackich?


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 964
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
:) Wobec powyższego, niedyskretnie spytam, czy nadal żywisz jakąś nadzieję niebiańską, która przedłuży osobowo Twoje doczesne cielesne życie?
Czy też Biblię traktujesz jako zbiór różnorodnych form literackich?
DeepPinkTool: Jak wyłuszczyłeś, Biblie po części TAK traktuję, mam do tych zbiorów pewne pozytywne nastawienie lecz nie z wszystkim się zgadzam.
To zbiór po części historii pewnego narodu, kultury zwyczajów na przełomie wieków, jeżeli chodzi o NT, to zmodyfikowana historia na okres HELLENISTYCZNY.
Czy mam jak wspomniałeś, cytuję Twoje słowa: "żywisz jakąś nadzieję niebiańską'' , nie uważam abym identyfikował się teraz z taką wykładnią, wyjaśniłem w powyższych postach proces psychomanipulacji sekty (Ww) w tym zagadnieniu, co poniektórzy z przeświadczeniem ulegają takiemu stanowi umysłu będąc w tym ugrupowaniu religijnym.


DeepPinkTool

  • Gość
 :) Dziękuję za odpowiedź Nadaszyniaku.  :) Zadawałem te swoje natrętne pytania aby wyklarować swoje spostrzeżenia co do tego, że wyleczyłeś się z tego nieudanego uwikłania w związek ze 144000.  ;)
Czy wobec tego, pamiętasz jeszcze z czasów gdy uważałeś się za część grona 144 tys. jakieś swoje rozterki, niepewność w przekonaniu czy możesz zaliczać się do tej grupy, skoro jej członkowie mieli być opieczętowani spośród dwunastu plemion Izraela zgodnie z 7 rozdz. Ap.?


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 964
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
:) Dziękuję za odpowiedź Nadaszyniaku.  :) Zadawałem te swoje natrętne pytania aby wyklarować swoje spostrzeżenia co do tego, że wyleczyłeś się z tego nieudanego uwikłania w związek ze 144000.  ;)
Czy wobec tego, pamiętasz jeszcze z czasów gdy uważałeś się za część grona 144 tys. jakieś swoje rozterki, niepewność w przekonaniu czy możesz zaliczać się do tej grupy, skoro jej członkowie mieli być opieczętowani spośród dwunastu plemion Izraela zgodnie z 7 rozdz. Ap.?
podkreślenie osobiście dodałem
DeepPinkTool: również mogę powiedzieć, z przyjemnością z Tobą dyskutuje- spokojnie, rozważnie z okazywaniem szacunku jeden drugiemu a przede wszystkim na temat.

Może zaniepokoić Ciebie podkreślenie tekstu, lecz uważam, że się przejęzyczyłeś w pisaniu postu.
Dlaczego tak sadzę, cytuje Twoje słowa: 'że wyleczyłeś się z tego nieudanego uwikłania w związek ze 144000' chodzi mnie o zwrot: 'wyleczyłeś się z tego nieudanego', odebrałem jakby to naprawdę istniało, lecz drogi DeepPinkTool, uważam to za  nie istotne i nie powinno się dzielić ''włosa na cztery'', dobrze się rozumiemy w poruszonym temacie a chochlik może się zdarzyć nam obojgu., inaczej się dyskutuje bezpośrednio a całkiem w odmienny sposób pisząc ( to zbyt techniczne, surowe), nie chciałbym abyś to odebrał jako krytykę z mojej strony pod Twoim adresem, TAK NIE MYŚL- o to proszę.

Co do przedstawionego kolejnego zapytania, powiem tak- oczywiście kiedy miałem takie nastawienie (dobrze , że przeminęło z wiatrem), z Objawienia tego rozdziału siódmego niepokoiły mnie słowa z wers:13,14, głęboko zastanawiając się w modlitwie (tego obecnie nie uskuteczniam), czy, rzeczywiście spełniam owe wymagania jako ''brat Króla'', ale najgorsze minęło mam teraz spokojne myśli, stres mnie nie dręczy i wyważone mam przemyślenia.
To była wielka trauma wewnętrzna utożsamiając się jako ''brat Króla'' wobec współwyznawców, którzy  patrzyli na Ciebie jak na samego ''boga''.
To właśnie, to właśnie było najtrudniejsze, kiedy byłem przed szeregiem wobec innych, nie sposób to uczucie wyrazić słowami, trudno znaleźć odpowiednie słowa ...

PS.Przepraszam, że od razu nie odpisuje, ale wiesz jak w domu kiedy masz koło siebie solenizantkę dzisiejszego babskiego święta.  :)
« Ostatnia zmiana: 08 Marzec, 2019, 17:47 wysłana przez Nadaszyniak »


DeepPinkTool

  • Gość
 :) Dziękuję za kolejną odpowiedź i od razu śpieszę nadmienić, że nie widzę problemu juśli na odpowiedź trzeba dłużej czy krócej poczekać.  ;)
Wytłumaczę się też, że moje stwierdzenie "... wyleczyłeś się z tego nieudanego uwikłania w związek ..." znaczy mniej więcej tyle co Twoje "przeminęło z wiatrem;)
Nie do końca rozumiem natomiast, że jako jeszcze "brat Króla" obawiałeś się myśli z wersetów 13 i 14 z 7 rozdz. Apokalipsy Janowej. Pamiętam jak Org nauczał, że fragment ten odnosi się do "Wielkiej Rzeszy" a nie grona 144000.  :) Może jednak podświadomie coś ciągnęło cię do ziemi bardziej niż do nieba?  :)


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 964
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
:) Dziękuję za kolejną odpowiedź i od razu śpieszę nadmienić, że nie widzę problemu juśli na odpowiedź trzeba dłużej czy krócej poczekać.  ;)
Wytłumaczę się też, że moje stwierdzenie "... wyleczyłeś się z tego nieudanego uwikłania w związek ..." znaczy mniej więcej tyle co Twoje "przeminęło z wiatrem;)
Nie do końca rozumiem natomiast, że jako jeszcze "brat Króla" obawiałeś się myśli z wersetów 13 i 14 z 7 rozdz. Apokalipsy Janowej. Pamiętam jak Org nauczał, że fragment ten odnosi się do "Wielkiej Rzeszy" a nie grona 144000.  :) Może jednak podświadomie coś ciągnęło cię do ziemi bardziej niż do nieba?  :)

DeepPinkTool: Twoja wyważona cierpliwość jest imponująca- dziękuje za wyrozumiałość.
Co do tematu: niezaprzeczalny to fakt odnosi się ten fragment do ziemskich sług jak przedstawia wykładnia (Ww), ale zgłębiając, zastanawiając się przed samym sobą w osobistym analizowaniu jakie prowadziłem poniekąd odnosiłem inne wrażenie (może trudno Tobie to zrozumieć, a ja na obecną chwilę nie potrafię tego teraz technicznie w poście wyrazić).
Nie zgłębiam obecnie owej klasyki, jak przedtem i byłem pod kierownictwem wykładni strażnicy, bo każda, powtórzę każda  ich wykładnia to jawne KŁAMSTWO i przeinaczenie.
Na dzień dzisiejszy mam inne spostrzeżenie na ''wypracowanie Jana'', nie będę go publicznie przedstawiał wobec innych na Forum wprowadzając niepotrzebną sensację.  :)


DeepPinkTool

  • Gość
 :) Zapewniam Cię Nadaszyniaku, że do tutejszej pisanej rozmowy z Tobą nie jest dla mnie konieczne zaprzęganie cierpliwości.  ;) Staram się po prostu zadawać kolejne monotematyczne pytania by nie wprowadzać chaosu. Za kolejną odpowiedź dziękuję. Ponadto powiem Ci, że jestem w stanie rozumieć, iż Ty kiedyś jako "człowiek Boży" brałeś do siebie różnorakie wytyczne i kryteria biblijne mimo oficjalnej wykładni Wachtowera.  ;)


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 964
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
:) Zapewniam Cię Nadaszyniaku, że do tutejszej pisanej rozmowy z Tobą nie jest dla mnie konieczne zaprzęganie cierpliwości.  ;) Staram się po prostu zadawać kolejne monotematyczne pytania by nie wprowadzać chaosu. Za kolejną odpowiedź dziękuję. Ponadto powiem Ci, że jestem w stanie rozumieć, iż Ty kiedyś jako "człowiek Boży" brałeś do siebie różnorakie wytyczne i kryteria biblijne mimo oficjalnej wykładni Wachtowera.  ;)
DeepPinnkTool: oczywiście, poniekąd jasno to ująłeś, lecz z swoimi przemyśleniami nie dzieliłem się o pewnych zagadnieniach nawet pośród tych osób co mienili się jako ''pomazani''.
Natomiast osoby które znając prawie na pamięć wytyczne co do ''powołania''  z Biblii przede wszystkim z NT, (mówię tu o samych powołanych) widząc ich drugą stronę medalu, mogę subtelnie stwierdzić robili to tylko aby uzyskać pewien poklask i ważność, jakieś domniemane zwrócenie na siebie uwagi wobec innych - mieniąc się jako dyskretnie powiem jakaś ''figura", moja natomiast aktywność była przeciwna takiemu nastawieniu i zachowaniu wobec innych.
Uważam, że akceptując przekaz NT opierając się jednoznacznie na takim przekonaniu o powołaniu, jest niemożliwe żyjąc w społeczeństwie.  :)



Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 964
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
DeepPinkTool-dziękuje za znaleziony czas w dzisiejszej dyskusji jestem pod wrażeniem wymiany naszych poglądów - jeszcze raz dziękuję  :)


DeepPinkTool

  • Gość
DeepPinkTool-dziękuje za znaleziony czas w dzisiejszej dyskusji jestem pod wrażeniem wymiany naszych poglądów - jeszcze raz dziękuję  :)
:) Cała przyjemność po mojej stronie.  ;)


Offline Wiedza

Trzeba wypalić kilka gram zioła żeby zrozumieć waszą konwersację;)