Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pamiątka 2019 - Obecność ?  (Przeczytany 27167 razy)

Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #120 dnia: 02 Marzec, 2019, 23:58 »
Doskonale Cię rozumiem, że takie jest Twoje subiektywne zdanie i dlatego próbowałem Ci przekazać, że według moich obserwacji i przemyśleń subiektywne odczucia ŚJ odbiegają od Twojego zdania. Org raczej nie oddziela jakoś wyraźnie śmierci Jezusa od zmartwychwstania. Kładą nacisk na śmierć jako ofiarę okupu i tyle.  :)
A co do biblijności obchodów tzw "ostatniej wieczerzy" w jakiejkolwiek religii chrześcijańskiej można się spierać bo i sama biblia zawiera sprzeczne informacje na ten temat. ;)
Mam nadzieję że się mylę i org nie manipuluje w ten sposób swoimi braćmi nakazując im upamiętniać tyko śmierć Jezusa, tyko robi to z przeświadczenia że tak powinno być. Ale widząc jak zmienili Biblię na swoją korzyść nie zdziwię się jak ktoś kiedyś przyzna mi rację
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #121 dnia: 03 Marzec, 2019, 00:02 »
Mam nadzieję że się mylę i org nie manipuluje w ten sposób swoimi braćmi nakazując im upamiętniać tyko śmierć Jezusa, tyko robi to z przeświadczenia że tak powinno być. Ale widząc jak zmienili Biblię na swoją korzyść nie zdziwię się jak ktoś kiedyś przyzna mi rację
Ja nie twierdzę, że się mylisz. Napisałem tylko jak to wg mnie wygląda od strony szeregowych, szczerze wierzących Świadków.  ;)


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #122 dnia: 03 Marzec, 2019, 00:05 »
Ja nie twierdzę, że się mylisz. Napisałem tylko jak to wg mnie wygląda od strony szeregowych, szczerze wierzących Świadków.  ;)
Szeregowi świadkowie są szczerze przekonani że lepiej umrzeć niż dać sobie przetoczyć krew 😥
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #123 dnia: 03 Marzec, 2019, 00:11 »
Szeregowi świadkowie są szczerze przekonani że lepiej umrzeć niż dać sobie przetoczyć krew 😥
Nie stwierdziłbym tego, że wszyscy. Ci o tak zwanej "mocnej wierze" są przekonani, ale sporo jest takich z wątpliwościami. Niektórzy decydują się nawet na transfuzje, co ukrywają a inni nie dają sobie przetoczyć krwi będąc pod naciskiem rodziny bądź starszych zboru itp.


Offline klenczon

Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #124 dnia: 03 Marzec, 2019, 08:17 »
Ciekawe, jak by zareagował Jezus na te komentarze dotyczące pamiątki którą ustanowił ?
 
Jana 2.13-16
A zbliżała się Pascha judejska i Jezus udał się do Jerozolimy. Zastał w świątyni sprzedających woły, owce i gołębie, a także bankierów zajmujących (swe) miejsca. I skręciwszy bicz z powrozów, wypędził ich wszystkich ze świątyni - także owce i woły – a bankierom rozsypał monety i stoły powywracał, sprzedawcom gołębi zaś rzekł: Zabierzcie to stąd, z domu Ojca mego nie czyńcie targowiska.
Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, że został oszukany.
Mark Twain


Offline Trinity

Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #125 dnia: 03 Marzec, 2019, 08:52 »
oglądnełam wczoraj film "ostatnie kuszenie Chrystusa"
dopiero teraz, wcześnie sumienie mi nie pozwalało
nie jest to ekranizacja ewangeliczna tylko powieści o tym samym tytule

to też jest jakiś krok, że mogłam że zobaczyłam zupełnie coś innego niż uczy strażnica
wcale mnie nie interesują te 2 interpretacje tzn. nie opowiadam się po żadnej z nich.
cieszę się że wreszcie poszerzyłam horyzont .
patrzyłam również na sztukę, grę, scenografię
uświadomiłam sobie wreszcie że wcale nie obrażam JCh oglądając ten film.
wiem że jest inny wątek o filmach, ale pozwoliłam sobie napisać o tym filmie tutaj
bo wydał mi się w temacie


Offline UWAGA AWARIA

Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #126 dnia: 03 Marzec, 2019, 09:20 »
w ogóle należało by się zastanowić nad dwoma kwestiami :
1.kto wprowadził pamiątkę w ŚJ i jak ona miała wyglądać, jak ją obchodzić-- skoro przy stole byli ludzie z nadzieją 144
2.kiedy ewoluowała, i dlaczego
wtedy będziemy mieli obraz czy jest to zasadne z zasadą ,aby tam chodzić

no i w zasadzie mówi się ze świadkowie ją obchodzą ..czy tylko sie przyglądają?
« Ostatnia zmiana: 03 Marzec, 2019, 09:29 wysłana przez UWAGA AWARIA »


Offline klenczon

Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #127 dnia: 03 Marzec, 2019, 09:38 »
Uroczystość ta jest obchodzona w zborach od 1874 roku. Wikipedia podaje:

W latach 1870–1875 poglądy religijne pierwszej klasy studium Biblii ulegały głębokim zmianom.  W 1871 roku Charles T. Russell w wyniku tych studiów odrzucił nauki o Trójcy, nieśmiertelności duszy i wiecznych mękach w piekle. W 1872 roku zaczął głosić koncepcję „okupu” i „restytucji”.  Od roku 1874 grupa Badaczy Pisma Świętego z Pittsburgha zaczęła obchodzić doroczną uroczystość  upamiętniającą śmierć Jezusa nazwaną Pamiątką śmierci Chrystusa – obrzęd polegający na piciu wina i łamaniu chleba.
Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, że został oszukany.
Mark Twain


Offline malti

Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #128 dnia: 03 Marzec, 2019, 09:47 »
Uroczystość ta jest obchodzona w zborach od 1874 roku. Wikipedia podaje:

W latach 1870–1875 poglądy religijne pierwszej klasy studium Biblii ulegały głębokim zmianom.  W 1871 roku Charles T. Russell w wyniku tych studiów odrzucił nauki o Trójcy, nieśmiertelności duszy i wiecznych mękach w piekle. W 1872 roku zaczął głosić koncepcję „okupu” i „restytucji”.  Od roku 1874 grupa Badaczy Pisma Świętego z Pittsburgha zaczęła obchodzić doroczną uroczystość  upamiętniającą śmierć Jezusa nazwaną Pamiątką śmierci Chrystusa – obrzęd polegający na piciu wina i łamaniu chleba.
A tak dobrze zaczął, później "sędzia" to spaprał


Offline UWAGA AWARIA

Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #129 dnia: 03 Marzec, 2019, 09:51 »
Uroczystość ta jest obchodzona w zborach od 1874 roku. Wikipedia podaje:

W latach 1870–1875 poglądy religijne pierwszej klasy studium Biblii ulegały głębokim zmianom.  W 1871 roku Charles T. Russell w wyniku tych studiów odrzucił nauki o Trójcy, nieśmiertelności duszy i wiecznych mękach w piekle. W 1872 roku zaczął głosić koncepcję „okupu” i „restytucji”.  Od roku 1874 grupa Badaczy Pisma Świętego z Pittsburgha zaczęła obchodzić doroczną uroczystość  upamiętniającą śmierć Jezusa nazwaną Pamiątką śmierci Chrystusa – obrzęd polegający na piciu wina i łamaniu chleba.

tak to można by było uznać jako punkt odniesienia ,choć z Wikipedii.. i mocno już rewidowany przez obecnych ŚJ, "zaczęli obchodzić pamiątkę takie to proste ;D ;)[/b]" jakie przemyślenia ich do tego skierowały skoro ta jedna osoba TZ odrzuciła  te wierzenia.

ale tak po części mogli byśmy uznać to za pkt1. jako odniesienie częściowe


taka ciekawostka też żaden obecny świadek nie odpowie na to pytanie kto to wprowadził i jak do organizacji i na jakiej podstawie
tak jak żaden katolik nie odpowie o "Borzym narodzeniu ;)
« Ostatnia zmiana: 03 Marzec, 2019, 09:56 wysłana przez UWAGA AWARIA »


Offline hello_him

Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #130 dnia: 03 Marzec, 2019, 09:55 »
A tak dobrze zaczął, później "sędzia" to spaprał

Za dużo "łychy" chlał w Bet Sarimie i sie pokomplikowało.


Offline UWAGA AWARIA

Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #131 dnia: 03 Marzec, 2019, 10:03 »
A tak dobrze zaczął, później "sędzia" to spaprał

tak tak tobie należało by dać wina!!! jesteś najbliżej prawdy!!!


gdybyśmy dziś byli zaproszeni na pamiątkę za życia TZ to tylko w celu oglądania..
« Ostatnia zmiana: 03 Marzec, 2019, 11:07 wysłana przez UWAGA AWARIA »


Offline malti

Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #132 dnia: 03 Marzec, 2019, 10:04 »
tak to można by było uznać jako punkt odniesienia ,choć z Wikipedii.. i mocno już rewidowany przez obecnych ŚJ, "zaczęli obchodzić pamiątkę takie to proste ;D ;)[/b]" jakie przemyślenia ich do tego skierowały skoro ta jedna osoba TZ odrzuciła  te wierzenia.
a kim albo czym to jest TZ?


Offline UWAGA AWARIA

Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #133 dnia: 03 Marzec, 2019, 10:16 »
a kim albo czym to jest TZ?

TZ>Charles Taze Russell>skrót do rozważań

Towarzystwo Strażnica od roku 1938 zaczęło zapraszać klasę ziemską na Pamiątkę w roli obserwatorów, a później również nakazało rozdawać zaproszenia ludziom obcym na ulicach i w domach: „W roku 1938 drugie owce zostały zaproszone na uroczystość Pamiątki śmierci Jezusa Chrystusa w charakterze obserwatorów” (Strażnica Nr 13, 1995 s. 15).

za nim do tego doszło to też ciekawa historia

zapytał bym w prost czy waszym zadniem
CT Russel >był zdrowym psychicznie na 100%?
J F Rutherford > nie był czasem alkoholikiem?
i czy czasem oni bardzo się nie przyjaźnili ,aż do śmierci TZ ;)
w sumie to oni doprowadzili do obecnego stanu jakim jest pamiątka

na pewno kierował nimi bóg!:
 jeden na grobie postawił sobie piramidę
a drugi zmarł na raka odbytu w domu książąt.
tylko zastanawiam się jaki?
« Ostatnia zmiana: 03 Marzec, 2019, 11:02 wysłana przez UWAGA AWARIA »


Offline malti

Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #134 dnia: 03 Marzec, 2019, 11:08 »
TZ>Charles Taze Russell>skrót do rozważań

Towarzystwo Strażnica od roku 1938 zaczęło zapraszać klasę ziemską na Pamiątkę w roli obserwatorów, a później również nakazało rozdawać zaproszenia ludziom obcym na ulicach i w domach: „W roku 1938 drugie owce zostały zaproszone na uroczystość Pamiątki śmierci Jezusa Chrystusa w charakterze obserwatorów” (Strażnica Nr 13, 1995 s. 15).

za nim do tego doszło to też ciekawa historia

zapytał bym w prost czy waszym zadniem
CT Russel >był zdrowym psychicznie na 100%?
J F Rutherford > nie była czasem alkoholikiem?
i czy czasem oni bardzo się nie przyjaźnili ,
w sumie to oni doprowadzili do obecnego stanu jakim jest pamiątka
Obecny stan "Pamiątki" nie jest wynikiem zmian wprowadzonych przez Russela (Russel zmarł w 1916) tylko zmian wprowadzonych przez Rutherforda około roku 1935, gdy uznał on, że "wielka rzesza" ma nadzieję ziemską i nie powinna spożywac emblematów na "Pamiątce"