Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pamiątka 2019 - Obecność ?  (Przeczytany 27116 razy)

Offline Gremczak

Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #105 dnia: 02 Marzec, 2019, 22:28 »




Ja znam takich co boja się kruków aby one nie przebiły bańki ochronnej stworzonej z iluzji.
To coś takiego jak u SJ .Zakaz rozmowy z odstępcami. Ilu ŚJ jest teraz wdzięczna takim krukom,że przebiły tą bańkę ochronną.
« Ostatnia zmiana: 02 Marzec, 2019, 22:35 wysłana przez Gremczak »


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #106 dnia: 02 Marzec, 2019, 22:34 »
Białe kruki na ten przykład są niezwykle cenne.  ;)

(mtg): oto jeden z nich  :)


Offline sawaszi

Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #107 dnia: 02 Marzec, 2019, 22:36 »
A mnie zaciekawia kult Mitry w starożytnym Rzymie tkz Mitranizm  - obrzędy i podobna tradycja (baranek ofiarny , spożywanie chleba i wina dla wybranych mężczyzn itp,)
- co wam przypomina widok znajomy ten ?/?
« Ostatnia zmiana: 02 Marzec, 2019, 22:39 wysłana przez sawaszi »


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #108 dnia: 02 Marzec, 2019, 22:38 »
A mnie zaciekawia kult Mitry w starożytnym Rzymie - obrzędy i podobna tradycja (baranek ofiarny , spożywanie chleba i wina dla wybranych mężczyzn itp,)
- co wam przypomina widok znajomy ten ?/?
Sawaszi: spotkałem się z tymi obrządkami


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #109 dnia: 02 Marzec, 2019, 22:42 »
Po pierwsze, nie napisałam, że spotykam się z byłymi Świadkami Jehowy, wręcz przeciwnie, spotykam się z osobami, które nie należą obecnie nigdzie, a kiedyś należały do różnych kościołów i pochodzą z różnych środowisk. Nie wiesz też tego, czy obchodzę Boże Narodzenie, bo o tym nie wspominałam. Wątek jest o Pamiątce.

Bugareszt, widzę, że masz ambicje, aby zostać specjalistą w dziedzinie wierzeń i zachowań Świadków Jehowy. To dobrze, bo brakuje wsparcia dla exSJ w postaci neutralnych osób ze świata obeznanych dobrze z tematem.

Niestety muszę Cię zmartwić- jesteś jedynie teoretykiem.
A to jak wiadomo większości osób zalogowanych na forum czyni niemałą różnicę.

Pozdrawiam i kończę swoje wypowiedzi w tym temacie, bo czuję, że nadleciały kruki.
Może dlatego że nigdy nie byłem świadkiem pozwala mi na to spojrzeć trochę inaczej, moim zdaniem organizacja dlatego świętuje śmierć Jezusa by go jeszcze bardziej poniżyć, może nie wszyscy to widzą ale ja tak to odbieram,tym sposobem powinienem z okazji śmierci mojego ojca zapraszać znajomych i robić z tego imprezę, nawet jak znamy dzień śmierci to raczej powód do zadumy i wspomnień a nie robienia przedstawienia. Nie wiem jak to odbierają ludzie w organizacji ale ja uważam że organizacja taki nacisk kładzie na świętowanie śmierci Jezusa bo pośrednio osłabia to jego pozycję. Ktoś może powiedzieć że nikt tam nie świętuje śmierci ale z tego co widzę z opisów jakie są do tego przygotowania , jak się wszyscy stroją to wygląda mi to na normale święto. Nikt nie przykłada wagi do tego że potem zmartwychwstał tylko do tego że zmarł. Jak tak to urodzin nie obchodzić bo ktoś umarł i ale tak to można świętować.
« Ostatnia zmiana: 02 Marzec, 2019, 22:47 wysłana przez Bugareszt »
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline sawaszi

Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #110 dnia: 02 Marzec, 2019, 22:42 »
Sawaszi: spotkałem się z tymi obrządkami
 
Gzie ? - wyjaw tą "tajemnice" - dla innych co tego nie wiedzą


Offline Gremczak

Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #111 dnia: 02 Marzec, 2019, 22:51 »

lepiej pić jak .....wąchać  co ty ;D ;D
Coty to takie perfumy. A niech wącha.
« Ostatnia zmiana: 02 Marzec, 2019, 23:03 wysłana przez Gremczak »


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #112 dnia: 02 Marzec, 2019, 23:05 »
Ja pierdziele.To ja jutro lecę do sklepu kupić wagę. A gdzie ją należy przyłożyć?
Na forum piszecie że Jezus przykładał np. do modlitwy i do nowego narodzenia i to podobno dużą wagę 😁
« Ostatnia zmiana: 02 Marzec, 2019, 23:21 wysłana przez Bugareszt »
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline Gremczak

Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #113 dnia: 02 Marzec, 2019, 23:15 »
Na forum piszecie że Jesus przykładał np. do modlitwy i do nowego narodzenia i to podobno dużą wagę 😁
O jejku to oprócz wagi trzeba jeszcze mieć modlitwę?


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #114 dnia: 02 Marzec, 2019, 23:21 »
Bugareszt, ŚJ obchodząc swoje święto "Pamiątki" na pewno nie poniżają celowo Jezusa. Jak to odbiera Pan Jezus, jeśli w ogóle odbiera, nie wiem. Szeregowi Świadkowie (mi znani) poważnie traktują te obchody i ściśle wiążą się one dla nich z męczeńską śmiercią i ofiarą jaką złożył Chrystus w celu wykupienia ludzi z niewoli grzechu. Nie wiem co masz na myśli pisząc "jak się wszyscy stroją" ale z moich obserwacji ten strój nie jest jakoś super "odświętniejszy" od "uniformów" zebraniowych. Idź i zobacz, przedstawienie na Pamiątce na pewno nie większe niż codzienna msza w Kościele.  ;)


Offline Sebastian

Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #115 dnia: 02 Marzec, 2019, 23:28 »
Nikt nie przykłada wagi do tego że potem zmartwychwstał tylko do tego że zmarł.
rozumiem Twoje intencje, ale stwierdzenie jest zbyt kategoryczne.

po pierwsze, ŚJ nauczają o zmartwychwstaniu i każdy świadek Jehowy bez problemu pokaże Tobie w ich książkach rozdziały poświecone temu tematowi, ilustracje jak kobiety zastają pusty grób itd. itp. (a więc "przykładają wagę")

po drugie: piszesz stanowczo "nikt", a (wbrew propagandzie strażnicy o rzekomo jednolitych wierzeniach ŚJ) wierzenia poszczególnych ŚJ są rozmaite, część z nich nawet nie zauważa różnicy między nauczaniem Kościoła Kat. i nauczaniem strażnicy;

po trzecie: problemem nie jest zaprzeczanie zmartwychwstaniu ani umniejszanie roli tegoż zmartwychwstania ale "dziwne" dla osoby postronnej rozłożenie akcentów (istnieje rocznica śmierci ale nie istnieje rocznica zmartwychwstania)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #116 dnia: 02 Marzec, 2019, 23:30 »
Bugareszt, ŚJ obchodząc swoje święto "Pamiątki" na pewno nie poniżają celowo Jezusa. Jak to odbiera Pan Jezus, jeśli w ogóle odbiera, nie wiem. Szeregowi Świadkowie (mi znani) poważnie traktują te obchody i ściśle wiążą się one dla nich z męczeńską śmiercią i ofiarą jaką złożył Chrystus w celu wykupienia ludzi z niewoli grzechu. Nie wiem co masz na myśli pisząc "jak się wszyscy stroją" ale z moich obserwacji ten strój nie jest jakoś super "odświętniejszy" od "uniformów" zebraniowych. Idź i zobacz, przedstawienie na Pamiątce na pewno nie większe niż codzienna msza w Kościele.  ;)
Oczywiście że swiadkowie robią to w dobrej wierze ale moje zdanie jest takie że org celowo oddziela tak wyraźnie śmierć Jezusa od zmartwychwstania w przeciwieństwie do autora Bibli, jest to wyrwane z kontekstu jak wiele innych rzeczy w organizacji, ale to moje subiektywne zdanie.
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #117 dnia: 02 Marzec, 2019, 23:39 »
Oczywiście że swiadkowie robią to w dobrej wierze ale moje zdanie jest takie że org celowo oddziela tak wyraźnie śmierć Jezusa od zmartwychwstania w przeciwieństwie do autora Bibli, jest to wyrwane z kontekstu jak wiele innych rzeczy w organizacji, ale to moje subiektywne zdanie.
Doskonale Cię rozumiem, że takie jest Twoje subiektywne zdanie i dlatego próbowałem Ci przekazać, że według moich obserwacji i przemyśleń subiektywne odczucia ŚJ odbiegają od Twojego zdania. Org raczej nie oddziela jakoś wyraźnie śmierci Jezusa od zmartwychwstania. Kładą nacisk na śmierć jako ofiarę okupu i tyle.  :)
A co do biblijności obchodów tzw "ostatniej wieczerzy" w jakiejkolwiek religii chrześcijańskiej można się spierać bo i sama biblia zawiera sprzeczne informacje na ten temat. ;)


Offline Sebastian

Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #118 dnia: 02 Marzec, 2019, 23:41 »
w tym roku tak się przypadkowo złożyło że Pamiątka wypada akurat w ten sam dzień, w którym katolicy będą świętowali Wielki Piątek
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #119 dnia: 02 Marzec, 2019, 23:46 »
w tym roku tak się przypadkowo złożyło że Pamiątka wypada akurat w ten sam dzień, w którym katolicy będą świętowali Wielki Piątek
... a nawet Żydzi Paschę  ;)