Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pamiątka 2019 - Obecność ?  (Przeczytany 27114 razy)

Offline UWAGA AWARIA

Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #75 dnia: 02 Marzec, 2019, 20:24 »
I to jest kwintesencja sprawy. Wskrzeszę w dniu ostatecznym... a oni od razu idą do nieba i nie mają wskrzeszenia.
czy to też dotyczyło dzieci?  picie wina--- czy fizycznie chodziło o żarcie?>za co Jezus przelał krew?


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #76 dnia: 02 Marzec, 2019, 20:33 »
czy to też dotyczyło dzieci?  picie wina--- czy fizycznie chodziło o żarcie?>za co Jezus przelał krew?
W zacytowanej Ewangelii Jana na pewno nie chodziło o fizyczne żarcie. Pan Jezus duchowość przeciwstawił cielesności.


Offline Brat Kardyga

Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #77 dnia: 02 Marzec, 2019, 20:36 »
czy to też dotyczyło dzieci?  picie wina--- czy fizycznie chodziło o żarcie?>za co Jezus przelał krew?
No wiesz dzieci bym w to nie mieszał no bo za bardzo nie kumate i muszą polegać na rodzicach.
A co do spożywania to niedawno rozmawiałem z jednym bratem ( ok. 70 lat i od niemowlęctwa w "prawdzie" ) i on mi powiedział z czym się zgodzę, że  pierwsi chrześcijanie ilekroć się spotykali w imię Jezusa to spożywali, pili itd. i to było normalne a nie jakieś doroczne  święto.
« Ostatnia zmiana: 02 Marzec, 2019, 20:39 wysłana przez Brat Kardyga »


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #78 dnia: 02 Marzec, 2019, 20:37 »
(mtg): NOWE ŚWIATŁO
Umiera Dżekson. U wrót nieba Piotr go pyta:
- Ktoś ty?
- Ja? Z ciała kierowniczego (Ww), Dżekson?
- Nie kojarzę??
- No, jeden z małej trzódki na Ziemi. Jestem jednym z ośmiu zarządzających ziemią!
- To Bóg ma zarządzających na ziemi...? Nic mi o tym nie wiadomo.
- A co to takiego..?? z ciekawości wtrąca Piotr?
- Piotrze ty nie wiesz ....?!!
- Dobra. Czekaj tu, idę spytać Boga.
- Panie Boże, masz chwilkę...? Jest tu taki jeden, mówi, że jest z Ziemi, członkiem kolektywu czegoś tam... jakiegoś ck(Ww) i mieni się bratem Jezusa ??
- Że, coo! - nie kojarzę...? Ale moment, moment poczekaj ... Czy ty Jezusie, może coś o tym wiesz?
- Nie, tato, nie kojarzę. Ale pójdę z nim pogadać.
Po chwili wraca Jezus zwijając się ze śmiechu i mówi:
- Pamiętacie to kółko rybackie, które zakładałem 2000 lat temu?
- No, i ...?
- Oni do tej pory tam działają!
« Ostatnia zmiana: 02 Marzec, 2019, 20:39 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline UWAGA AWARIA

Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #79 dnia: 02 Marzec, 2019, 20:37 »
W zacytowanej Ewangelii Jana na pewno nie chodziło o fizyczne żarcie. Pan Jezus duchowość przeciwstawił cielesności.
no bliżej już....a krew jakiem jest darem?


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #80 dnia: 02 Marzec, 2019, 20:45 »
Niech odpowie Pan Jezus:
"Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie. To jest chleb, który z nieba zstąpił - nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki». To powiedział ucząc w synagodze w Kafarnaum.
A spośród Jego uczniów, którzy to usłyszeli, wielu mówiło: «Trudna jest ta mowa. Któż jej może słuchać?» Jezus jednak świadom tego, że uczniowie Jego na to szemrali, rzekł do nich: «To was gorszy? A gdy ujrzycie Syna Człowieczego, jak będzie wstępował tam, gdzie był przedtem? Duch daje życie; ciało na nic się nie przyda. Słowa, które Ja wam powiedziałem, są duchem i są życiem. [Ew.J. 6:53~63]


Offline Sebastian

Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #81 dnia: 02 Marzec, 2019, 20:45 »
(mtg): NOWE ŚWIATŁO
Umiera Dżekson. U wrót nieba Piotr go pyta:
- Ktoś ty?
- Ja? Z ciała kierowniczego (Ww), Dżekson?
- Nie kojarzę??
- No, jeden z małej trzódki na Ziemi. Jestem jednym z ośmiu zarządzających ziemią!
- To Bóg ma zarządzających na ziemi...? Nic mi o tym nie wiadomo.
- A co to takiego..?? z ciekawości wtrąca Piotr?
- Piotrze ty nie wiesz ....?!!
- Dobra. Czekaj tu, idę spytać Boga.
- Panie Boże, masz chwilkę...? Jest tu taki jeden, mówi, że jest z Ziemi, członkiem kolektywu czegoś tam... jakiegoś ck(Ww) i mieni się bratem Jezusa ??
- Że, coo! - nie kojarzę...? Ale moment, moment poczekaj ... Czy ty Jezusie, może coś o tym wiesz?
- Nie, tato, nie kojarzę. Ale pójdę z nim pogadać.
Po chwili wraca Jezus zwijając się ze śmiechu i mówi:
- Pamiętacie to kółko rybackie, które zakładałem 2000 lat temu?
- No, i ...?
- Oni do tej pory tam działają!
łojezusicku - korporacja amerykańska działa od 2.000 lat? a więc tysiąc kilkaset lat dłużej niż sama ameryka? Takie dziwy że moja głowa za mała aby to pojąć...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #82 dnia: 02 Marzec, 2019, 20:55 »
Witaj-Sebastian:
toż to kawał  ;D ;D
drugi może lepszy

W szpitalu psychiatrycznym lekarz siedzi przy łóżku nowego pacjenta i pyta:
- Jak się nazywacie?
- Jak to, nie wie pan?! Jestem z ck (Ww)-Lytt.
- Tak? A kto panu to powiedział?
- Jezus!!!
Na to odzywa się głos z sąsiedniego łóżka:
- On kłamie!! Nic mu takiego nie mówiłem.


Offline Gremczak

Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #83 dnia: 02 Marzec, 2019, 20:59 »
Niech odpowie Pan Jezus:
To jest chleb, który z nieba zstąpił - nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki».

A są tacy co po zjedzeniu tego chleba nie pomarli tylko żyją do dnia dzisiejszego?


Offline Brat Kardyga

Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #84 dnia: 02 Marzec, 2019, 20:59 »
Niech odpowie Pan Jezus:
"Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie. To jest chleb, który z nieba zstąpił - nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki». To powiedział ucząc w synagodze w Kafarnaum.
A spośród Jego uczniów, którzy to usłyszeli, wielu mówiło: «Trudna jest ta mowa. Któż jej może słuchać?» Jezus jednak świadom tego, że uczniowie Jego na to szemrali, rzekł do nich: «To was gorszy? A gdy ujrzycie Syna Człowieczego, jak będzie wstępował tam, gdzie był przedtem? Duch daje życie; ciało na nic się nie przyda. Słowa, które Ja wam powiedziałem, są duchem i są życiem. [Ew.J. 6:53~63]
No i za przeproszeniem co to ma być ?
 Wersety to ja mogę sobie odszukać samemu nie ma z tym problemu obecnie.
Może jakiś komentarz albo wykładnia wersetu?

ps. Nadaszyniaku nie róbcie sobie przysłowiowej "BEKI" z poważnego tematu, są od tego inne wątki, to tak na marginesie.
« Ostatnia zmiana: 02 Marzec, 2019, 21:03 wysłana przez Brat Kardyga »


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #85 dnia: 02 Marzec, 2019, 21:02 »
Witaj-Sebastian:
toż to kawał  ;D ;D
drugi może lepszy

W szpitalu psychiatrycznym lekarz siedzi przy łóżku nowego pacjenta i pyta:
- Jak się nazywacie?
- Jak to, nie wie pan?! Jestem z ck (Ww)-Lytt.
- Tak? A kto panu to powiedział?
- Jezus!!!
Na to odzywa się głos z sąsiedniego łóżka:
- On kłamie!! Nic mu takiego nie mówiłem.
[/b][/size]
Parsknąłem śmiechem:)
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Salome

Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #86 dnia: 02 Marzec, 2019, 21:04 »
Przeczytałem z uwagą post Salome tak na marginesie ma fajny nick.
Dałem Jej lubiki.
Jednakże mam wątpliwości, czy wolno spożywać emblematy, kiedy się chce.
Pan Jezus powiedział, że mamy to czynić na Jego pamiątkę.
On nie umiera co chwilę.


Racja, Jezus "nie umiera co chwilę", ale też nie umiera raz do roku. Umarł raz.

Częstotliwość spożywania według mnie nie jest nadrzędną sprawą. Bardziej istotne jest nasze nastawienie do ofiary Pana Jezusa, od tego również czy jesteśmy "godni" w danej chwili spożywać wino i chleb. Chodzi na przykład o spożywanie w duchu prześmiewczym, na pokaz, pod wpływem alkoholu, z głodu fizycznego, mając obciążone sumienie z powodu grzechu, lub z innych pobudek, które ludzie mogą sobie uroić w głowie.

Uciekam w swoim życiu od schematów myślowych stworzonych przez CK. Oczywiście jest to moje zrozumienie sprawy. Nie czuję się namaszczona ani jakoś ponad miarę oświecona duchowo. Nie należę do żadnej denominacji i nigdy nigdzie się nie wciągnę. Jeśli spotykamy się w domu prywatnym z osobami wierzącymi, aby poczytać wspólnie Biblię i porozmawiać, taka symboliczna wieczerza jest naturalna, i wiąże się z naczęściej z kolacją lub jakimś poczęstunkiem. Ot braterskie pogaduchy w małym gronie. Modlitwa jedni za drugich, dzielenie się duchową refleksją. Bez spiny. Tak to czuję. "Wolność w Chrystusie Panu".

Moim Panem jest Jezus, a nie Jehowa. Jestem na razie na takim etapie życia duchowego, że nie mam pewności kto to jest Jehowa.

Mam pewność natomiast, że istnieje Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty.
« Ostatnia zmiana: 02 Marzec, 2019, 21:07 wysłana przez Salome »
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #87 dnia: 02 Marzec, 2019, 21:09 »
A są tacy co po zjedzeniu tego chleba nie pomarli tylko żyją do dnia dzisiejszego?
Nie wiem, nie znam.  ;)

No i za przeproszeniem co to ma być ?
 Wersety to ja mogę sobie odszukać samemu nie ma z tym problemu obecnie.
Może jakiś komentarz albo wykładnia wersetu?
...
Wersety nie mówią nic o jedzeniu placków i piciu wina.


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #88 dnia: 02 Marzec, 2019, 21:10 »
Racja, Jezus "nie umiera co chwilę", ale też nie umiera raz do roku. Umarł raz.

Częstotliwość spożywania według mnie nie jest nadrzędną sprawą. Bardziej istotne jest nasze nastawienie do ofiary Pana Jezusa, od tego również czy jesteśmy "godni" w danej chwili spożywać wino i chleb. Chodzi na przykład o spożywanie w duchu prześmiewczym, na pokaz, pod wpływem alkoholu, z głodu fizycznego, z innych pobudek, które ludzie mogą sobie uroić w głowie.

Uciekam w swoim życiu od schematów myślowych stworzonych przez CK. Oczywiście jest to moje zrozumienie sprawy. Nie czuję się "namaszczona ani jakoś ponad miarę oświecona duchowo". Jeśli spotykamy się w domu prywatnym z osobami wierzącymi, aby poczytać wspólnie Biblię i porozmawiać, taka symboliczna wieczerza jest naturalna, i wiąże się z naczęściej z kolacją lub jakimś poczęstunkiem. Ot braterskie pogaduchy w małym gronie. Modlitwa jedni za drugich, dzielenie się duchową refleksją. Bez spiny. Tak to czuję. "Wolność w Chrystusie Panu".

Moim Panem jest Jezus, a nie Jehowa. Jestem na razie na takim etapie życia duchowego, że nie mam pewności kto to jest Jehowa.

Mam pewność natomiast, że istnieje Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty.

Widzę jednak że bardzo wiele Wam zostało z bycia w tej organizacji, ja jestem nie wierzący ale obracam się w gronie chrześcijan i tam nikt nie mówi o śmierci Jezusa,  nie przypominam sobie aby ktos o tym kiedy kolwiek wspominał, dla nich Jesus żyje i cieszą się że się narodził i ich uratował
« Ostatnia zmiana: 02 Marzec, 2019, 21:26 wysłana przez Bugareszt »
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline Salome

Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Odpowiedź #89 dnia: 02 Marzec, 2019, 21:15 »
Widzę jednak że bardzo wiele Wam zostało z bycia w tej organizacji, ja jestem nie wierzący ale obracam się w gronie chrześcijan i tam nikt nie mówi o śmierci Jezusa,  nie przypominam sobie aby ktos o tym kiedy kolwiek wspominał, da nich Jesus żyje i cieszą się że się narodził i ich uratował

Tak, też znam takich chrześcijan, którzy co roku 24 grudnia cieszą się, że Jezus się narodził.

I to by było na tyle.
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann