Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: WITAMY WSZYSTKICH SERDECZNIE :)  (Przeczytany 10114 razy)

Offline gerontas

Odp: WITAMY WSZYSTKICH SERDECZNIE :)
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Sierpień, 2016, 18:11 »
Witaj Piotrze Slezyngierze!

Jak masz ochotę, to pisz co się stało, co się dzieje.


Offline Roszada

Odp: WITAMY WSZYSTKICH SERDECZNIE :)
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Sierpień, 2016, 18:14 »
nie narzucam się...a co byś chciał wiedzieć na dzień dobry?
No np. zaanonsowana Twoją historię, którą tak podniecająco reklamujesz. ;)


Offline piotr slezyngier

Odp: WITAMY WSZYSTKICH SERDECZNIE :)
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Sierpień, 2016, 19:00 »
byłem świadkiem od 92r do 03.08.16. 13 lat byłem starszym w różnych zborach w gdańsku i okolicach. do odłączenia się przyczyniła się u mnie lektura takich historykow jak np. bart ehrman, geza vermes, mario liverani. znajomych i przyjaciół miałem tylko wśród świadków...a więc ostracyzm na całej linii. pracuję u świadka / kiedyś przyjaciel/ teraz zwalnia mnie a jedyną przyczyną jest to że się odłączyłem. prawdopodobnie czeka mnie rozwód..żona jest silnie związana emocjonalnie ze świadkami...to z grubsza tyle..na razie


Offline Roszada

Odp: WITAMY WSZYSTKICH SERDECZNIE :)
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Sierpień, 2016, 19:04 »
No to proszę, jednak coś w tym jest. :-\


Offline wrzesien

Odp: WITAMY WSZYSTKICH SERDECZNIE :)
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Sierpień, 2016, 19:22 »
Witaj Piotrek. Współczuję. Myślę, że się tu odnajdziesz i złapiesz kontakty z ludźmi którzy już są poza. Zerknij na mapkę exów - może znajdziesz kogoś w swojej okolicy. Nie jesteś tam na pewno sam.
Niestety niektórzy są tu w takiej sytuacji, że muszą się kryć, aby nie doświadczyć ostracyzmu.

Jeśli chcesz odpowiedzieć: w jakim zborze byłeś?


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: WITAMY WSZYSTKICH SERDECZNIE :)
« Odpowiedź #20 dnia: 08 Sierpień, 2016, 19:26 »
byłem świadkiem od 92r do 03.08.16. 13 lat byłem starszym w różnych zborach w gdańsku i okolicach. do odłączenia się przyczyniła się u mnie lektura takich historykow jak np. bart ehrman, geza vermes, mario liverani. znajomych i przyjaciół miałem tylko wśród świadków...a więc ostracyzm na całej linii. pracuję u świadka / kiedyś przyjaciel/ teraz zwalnia mnie a jedyną przyczyną jest to że się odłączyłem. prawdopodobnie czeka mnie rozwód..żona jest silnie związana emocjonalnie ze świadkami...to z grubsza tyle..na razie
Uuu to grubo. Jak Cię śJ, Twój szef i przyjaciel zwolni ze względu na światopogląd, to sąd pracy może zarządzić dla Ciebie odszkodowanie. Nie ma prawa Cię zwolnić za zmianę światopoglądu. To tak nawiasem. Ale... niestety podzielam wątpliwości Roszady. Obym się mylił. Zresztą do Gdańska ode mnie rzut beretem po A1  ;D ;)
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline piotr slezyngier

Odp: WITAMY WSZYSTKICH SERDECZNIE :)
« Odpowiedź #21 dnia: 08 Sierpień, 2016, 19:26 »
gdańsk południe, gdansk brzeżno, osowa, kolbudy,ostatnio gdańsk północ, a zaczynałem od sopotu kam.potok. - ...i odpowiedz dla nemo - już zgłosiłem sprawe do sądu pracy...teraz czekam na reakcje szefa
« Ostatnia zmiana: 08 Sierpień, 2016, 19:30 wysłana przez piotr slezyngier »
NAC


Offline Roszada

Odp: WITAMY WSZYSTKICH SERDECZNIE :)
« Odpowiedź #22 dnia: 08 Sierpień, 2016, 19:31 »
gdańsk południe, gdansk brzeżno, osowa, kolbudy,ostatnio gdańsk północ, a zaczynałem od sopotu kam.potok. -
Z Sopotu zderzałem się kupę lat temu z Hanzenem, Fryderykiem biznesmenem z Żabianki. A południe i północ Gdańska to mi nic nie mówi takie określenie. Jakie dzielnice.
Osowy nie znam. Z Brzeźna znałem Janiaka exŚJ żydującego.
Z Sopotu była kiedyś kobieta pomazaniec, jeszcze w latach 90. XX w. zdaje się.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: WITAMY WSZYSTKICH SERDECZNIE :)
« Odpowiedź #23 dnia: 08 Sierpień, 2016, 19:34 »
...i odpowiedz dla nemo - już zgłosiłem sprawe do sądu pracy...teraz czekam na reakcje szefa
I prawidłowo.  :) Ale praca to nic, nie ta to inna. Problemem jest tutaj Twoja żona. Niestety ta religia rozwala rodziny. :(
« Ostatnia zmiana: 08 Sierpień, 2016, 19:37 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline piotr slezyngier

Odp: WITAMY WSZYSTKICH SERDECZNIE :)
« Odpowiedź #24 dnia: 08 Sierpień, 2016, 19:35 »
znałem fryderyka, niewiele brakowało a bym u niego pracował. a mieszkałem we wrzeszczu na grunwaldzkiej potem na partyzantów
NAC


Offline Roszada

Odp: WITAMY WSZYSTKICH SERDECZNIE :)
« Odpowiedź #25 dnia: 08 Sierpień, 2016, 19:46 »
znałem fryderyka, niewiele brakowało a bym u niego pracował. a mieszkałem we wrzeszczu na grunwaldzkiej potem na partyzantów
Fryderyk był u mnie w poradni pojedynkować się, razem z Hanzenem, zięciem obwodowego. Jeden raz, więcej nie przyszedł, choć się odgrażał, że przyjdzie kilka razy.
Chwalił się, że był pól roku w seminarium duchownym w Białymstoku, a ja mu na to, że ja 9 lat prelegentem w seminarium w Oliwie. ;D
I dobrze że nie pracowałeś u niego, bo jak wyjechał na Zachód to pono dopiero spłacał chłopaków co się zapożyczył u nich. Ścigano go tam. ;)

Znałem też docenta Roznerskiego, świetej pamięci starszego zboru.
No i doktora Wilka, starszego, hodowcę dżdżownic na eksport.


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: WITAMY WSZYSTKICH SERDECZNIE :)
« Odpowiedź #26 dnia: 08 Sierpień, 2016, 19:53 »
Witam, piękny psalm podałeś na facebooku jako cytat, a więc jesteś wierzący mimo wszystko.
Kiedyś poznałem Dominiczaka z Gdańska,  z Sopotu Nowaka i na budowie Sali Zgromadzeń w Malborku Zarudzkiego (super gość-takich już prawie nie ma w Wts-ie). 
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Roszada

Odp: WITAMY WSZYSTKICH SERDECZNIE :)
« Odpowiedź #27 dnia: 08 Sierpień, 2016, 20:07 »
Kiedyś poznałem Dominiczaka z Gdańska,
A jego ucznia wydarłem z pod jego skrzydeł.
« Ostatnia zmiana: 08 Sierpień, 2016, 20:24 wysłana przez Roszada »


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: WITAMY WSZYSTKICH SERDECZNIE :)
« Odpowiedź #28 dnia: 08 Sierpień, 2016, 20:21 »
ahoj Piotr Slezynger.

Czuj się tutaj jak najlepiej. Znajdziesz tu zrozumienie i wsparcie.
Dziel się swoimi przemyśleniami i korzystaj z naszych.
Po stażu w organizacji sadzę że masz wile cennych myśli Nam do przekazania.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline piotr slezyngier

Odp: WITAMY WSZYSTKICH SERDECZNIE :)
« Odpowiedź #29 dnia: 08 Sierpień, 2016, 20:28 »
dominiczaka , nowaka, zarudzkigo znam. ale o jakim psalmie mowisz.. nie wiem. innym dziekuje za mile przyjęcie. oczywiście kojarze też wilka
« Ostatnia zmiana: 08 Sierpień, 2016, 20:30 wysłana przez piotr slezyngier »
NAC