Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Szokujący reportaż o Świadkach Jehowy - Leah Remini  (Przeczytany 7290 razy)

Offline UWAGA AWARIA

Szokujący reportaż o Świadkach Jehowy - Leah Remini
« dnia: 30 Styczeń, 2019, 21:47 »
Nie wiem czy w Polsce powstanie podobny reportaż przy udziale tylu osób ,a przydało by się to co dzieje sie w Polsce ,może jakiś tvn polsat na to pójdzie.
film dla ludzi o mocnych nerwach ,zapewne część z was zaboli.. ;)

https://www.cda.pl/video/2804794fb

ciekawe wątki podzielcie się wrażeniami po filmie, osobiście mnie zainteresował wątek Jerrego Minora
« Ostatnia zmiana: 30 Styczeń, 2019, 22:10 wysłana przez UWAGA AWARIA »


Offline Kerostat

Odp: Szokujący reportaż o Świadkach Jehowy - Leah Remini
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Styczeń, 2019, 21:49 »
Jest już ten film w innym wątku.

Były dwie części w polskiej telewizji skandalistów z udziałem naszych forumowiczów.
Ateizm to postawa, że zaprezentowane dowody za istnieniem boga są za słabe aby uznać istnienie takiego bytu za realne.


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Szokujący reportaż o Świadkach Jehowy - Leah Remini
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Styczeń, 2019, 22:19 »
I świetnie, puszczać go dalej, info ma iść do ludzi o zakłamanej SEKCIE.


Offline Estera

Odp: Szokujący reportaż o Świadkach Jehowy - Leah Remini
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Styczeń, 2019, 19:56 »
Nie wiem czy w Polsce powstanie podobny reportaż przy udziale tylu osób ,a przydało by się to co dzieje sie w Polsce ,może jakiś tvn polsat na to pójdzie.
film dla ludzi o mocnych nerwach ,zapewne część z was zaboli.. ;)
https://www.cda.pl/video/2804794fb
ciekawe wątki podzielcie się wrażeniami po filmie, osobiście mnie zainteresował wątek Jerrego Minora
   Co jest?
   Nie odtwarza się na CDA ten reportaż.
   Ktoś coś wie? O tym??
   :'( :'(
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline zawsze letni

Odp: Szokujący reportaż o Świadkach Jehowy - Leah Remini
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Styczeń, 2019, 20:39 »
U mnie wszystko ok odtwarza się
Wolę mieć pytania, na które nie mogę odpowiedzieć, niż odpowiedzi, na które nie mogę zadawać pytań! /exjwcriticalthinkers/


Offline ewatta

Odp: Szokujący reportaż o Świadkach Jehowy - Leah Remini
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Styczeń, 2019, 22:34 »
Szokujący?Dla mnie ten reportaż po prostu jest prawdziwy. Naprawdę tak jest. Super że mówi się o tym głośno.Brawo za odwagę
A ja będę szczęśliwa na przekór wszystkiemu


Offline matowa

Odp: Szokujący reportaż o Świadkach Jehowy - Leah Remini
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Luty, 2019, 12:48 »
Muszę to napisać. Podkreślam, oceniam tylko jeden fakt. Ciągle czytam na forum i słyszę w reportażach, że ŚJ wierzą, że TYLKO ONI przeżyją. Podczas gdy ja podczas moich 20 lat w organizacji dowiedziałam się, że to Bóg bada serca i to jest oficjalna informacja.
Nie chcę tu oceniać sensowności głoszenia w takim wypadku, ale to, jak się to przedstawia jest nieobiektywne i nieprawdziwe, co niestety, ale sprawia, że taki reportaż jest nieobiektywny dla mnie i nie będę mu wierzyć.
I ta straszna muzyka w tle, która od razu nakreśla sposób, w jaki reportaż ma być odbierany... Telewizja robi dokładnie to samo co ŚJ, moi drodzy.

Chociaż przyznam, że ten ostatni w Polsacie był ekstra, bo dziennikarka była rzeczowa i potrafiła podważyć, dopytać itp.
« Ostatnia zmiana: 01 Luty, 2019, 12:55 wysłana przez matowa »
Napis z butelki wina mówi:
"Koty nie chodzą na spacery, żeby gdzieś dojść, a żeby odkrywać."
Nie jestem niczyim krytykiem, ale do nikogo nie należę.


Offline vincent

Odp: Szokujący reportaż o Świadkach Jehowy - Leah Remini
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Luty, 2019, 13:58 »
Muszę to napisać. Podkreślam, oceniam tylko jeden fakt. Ciągle czytam na forum i słyszę w reportażach, że ŚJ wierzą, że TYLKO ONI przeżyją. Podczas gdy ja podczas moich 20 lat w organizacji dowiedziałam się, że to Bóg bada serca i to jest oficjalna informacja.
Nie chcę tu oceniać sensowności głoszenia w takim wypadku, ale to, jak się to przedstawia jest nieobiektywne i nieprawdziwe, co niestety, ale sprawia, że taki reportaż jest nieobiektywny dla mnie i nie będę mu wierzyć.
I ta straszna muzyka w tle, która od razu nakreśla sposób, w jaki reportaż ma być odbierany... Telewizja robi dokładnie to samo co ŚJ, moi drodzy.

Chociaż przyznam, że ten ostatni w Polsacie był ekstra, bo dziennikarka była rzeczowa i potrafiła podważyć, dopytać itp.
Nie do końca się zgodzę tutaj. Brudcasting i jw literatura nie raz to sugeruje. Muszę poszukać w zasobach forum i postaram się przytoczyć na dowód. Było nawet w Brudcasting że Ci co nie są w jw są glupcami i mówił to Lett też co macha łapami - pajac


Offline zenobia

Odp: Szokujący reportaż o Świadkach Jehowy - Leah Remini
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Luty, 2019, 14:08 »
Mowią tak i tak ; zalezy co im w danej sytuacji pasuje , krętacze


Offline Bożydar

Odp: Szokujący reportaż o Świadkach Jehowy - Leah Remini
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Luty, 2019, 17:58 »
Muszę to napisać. Podkreślam, oceniam tylko jeden fakt. Ciągle czytam na forum i słyszę w reportażach, że ŚJ wierzą, że TYLKO ONI przeżyją. Podczas gdy ja podczas moich 20 lat w organizacji dowiedziałam się, że to Bóg bada serca i to jest oficjalna informacja.

Literatura i zebrania ŚJ mówią wyraźnie, że "arka była tylko jedna" i "organizacja boża prawdziwa jest tylko jedna". Instrukcje od pasterzy też będą ku przeżyciu tylko w JW.
W organizacji zawsze mówi się, że tylko ŚJ mają szansę przeżyć armagedon, a ci którzy nie przeżyją to ŚJ robiący za mało w organizacji oraz kryjący grzechy przed starszymi.
Niby w służbie mówiło się, że nie tylko ŚJ przeżyją, ale na salach i w strażnicach bardzo silnie podkreślano co innego. Generalnie w JW jest na ten temat bardzo dużo sprzecznych komunikatów, ale oczywiście z przewagą na to, że jednak tylko ŚJ mają przywilej przeżycia.


Offline Janek

Odp: Szokujący reportaż o Świadkach Jehowy - Leah Remini
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Luty, 2019, 21:05 »
Obejrzałem... naprawdę mocne ale dobrze że demaskuje tą sektę, choć sam jeszcze w tym siedzę :-\


Offline Estera

Odp: Szokujący reportaż o Świadkach Jehowy - Leah Remini
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Luty, 2019, 21:56 »
Literatura i zebrania ŚJ mówią wyraźnie, że "arka była tylko jedna" i "organizacja boża prawdziwa jest tylko jedna".
Instrukcje od pasterzy też będą ku przeżyciu tylko w JW.
   Dokładnie tak.
   Całe życie świadkowskie słyszałam właśnie taką wersję.
   I dlatego po usłyszeniu tego, co Geoffrey Jackson powiedział w zeznaniach w Australii.
   Tak mi to niesamowicie zgrzytnęło.
   Że dzisiaj jestem tu gdzie jestem.
   I wcale tego nie żałuję.
   :)
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Fantom

Odp: Szokujący reportaż o Świadkach Jehowy - Leah Remini
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Luty, 2019, 08:10 »
 ???
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Ola

  • Gość
Odp: Szokujący reportaż o Świadkach Jehowy - Leah Remini
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Luty, 2019, 08:14 »
???

No tak tylko cudowny wybrany naród. Czytają Biblię bez zrozumienia to później piszą farmazony.


Offline vincent

Odp: Szokujący reportaż o Świadkach Jehowy - Leah Remini
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Luty, 2019, 11:07 »
???
To m. In. Mialem na myśli. Dzięki za wrzutke😉