Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Doświadczenia z życia wzięte ,oszustwa,matactwa ,przemoc...itd  (Przeczytany 48153 razy)

Offline Takajaja

Odp: Doświadczenia z życia wzięte ,oszustwa,matactwa ,przemoc...itd
« Odpowiedź #270 dnia: 29 Lipiec, 2019, 21:52 »
wiesz zapewne są tacy masochiści krętacze ludzie pozbawieni osobowości to nieraz widać namacalnie,ale jest też grono osób uwiązanych wierz mi na 1000 rożnych sposobów  :żona ,praca,kredyt ,majątki itd,niektórzy zostają dla władzy poważania maja jakieś funkcje
a tak poza zborem są nikim malarz hydraulik czy jakiś gryzipiórek, osobiście wydaje mi sie że nie da się tego zamknąć w jednych ramach

nie wiem do końca czy dobrze ciebie odczytałem,ale mam takie wyrobione swoje zdanie o takich osobach.

Ok, rozumie jesli ktos zostaje ze wzgledu na rodzine. Ale ze wzgledu na wladze??? Panowanie?? Ambicje bycia kims w zborze?? Czy taka osoba moze byc szczera i uczciwa? Bo do tej pory wydawalo mi się że tylko takie osoby o szczerych sercach moga poznac prawde o prawdzie.


Offline UWAGA AWARIA

Odp: Doświadczenia z życia wzięte ,oszustwa,matactwa ,przemoc...itd
« Odpowiedź #271 dnia: 29 Lipiec, 2019, 22:03 »
Moja matka odrzuciła mnie w chwili,gdy jedynie powiedziałam jej o tym,że chyba zostanę nieczynna...od tamtej pory ZERO kontaktu.A tak się bałam jak ona by to przeżyje gdybym odeszła  :-\ Nawet mnie nie próbuje zawrócić ze złej drogi ,z zagłady uratować ;) :o
Ci ,którzy nie mogą dłużej żyć w obłudzie i kłamstwie,dokładają starań ,żeby się wydostać.Po kolei realizują swój plan.Ci ,którzy mogą żyć w obłudzie,po prostu zostają.

fajnie że masz takie siły i możliwości,nie oceniam ciebie jako osoby impulsywnej ,choć nieraz też tak ludzie działają, po czasie żałując swoich decyzji,nie myśl  że to jest skierowane w twoim kierunku,chodzi mi bardziej o osoby które z racji swoich decyzji mogli by zawalić cześć swojej przyszłości ,oni racjonalizują swój czas niekiedy nie wiedząc co dalej zrobić,niekiedy sie zapętlają takim postępowaniem ,

wyobraź sobie takiego młodego co wziął kredyt na mieszkanie ,pracuje w firmie u starszego  sam ma przywilej a żonka jest pionierem
i to przykład nie wymyślony<jemu jeszcze pare wiosen w WTSie minie zanim znajdzie drogę ;)

takie osoby jak ty bardzo podziwiam i pewnie postawił bym ci kawę ..trzymaj tak dalej nie daj się manipulować


Offline UWAGA AWARIA

Odp: Doświadczenia z życia wzięte ,oszustwa,matactwa ,przemoc...itd
« Odpowiedź #272 dnia: 31 Lipiec, 2019, 21:20 »
Ok, rozumie jesli ktos zostaje ze wzgledu na rodzine. Ale ze wzgledu na wladze??? Panowanie?? Ambicje bycia kims w zborze??.

no widzisz kiedyś może tam na obwód jeden sie taki trafiał,teraz podejrzewam jest odwrotnie,jeden uczciwy jak się znajdzie  ;D to jest ok
ukrywanka jeden przed drugim,mówie tu o tzw:starszych: w machlojstwie to wspólnie mogli by stworzyć takie dodatkowe "wnikliwe"
po tytułem j"jak lecieć w gumę"  bo nie jeden prawnik w tym by sie nie połapał

tak ambicje tylko sie liczą nawet widzę już zaczyna to ogarniać obwodowych
no bo co tam fura komóra i zusik za darmo a i koperta sie trafi nie wspomnę już o tych co zusik za granica dostają
a potem emeryturka duchowna z Francji niemiec czy angli tak sobie wpadnie,żyć im nie umierać potem w polsce,teraz na obwody do UE za granice sie pchają,języków się uczą,a tam el"dorado

przykład idzie z góry,ale że swoje już przeszedłem to dalej tego usługiwania nie rozumiem
tak mocno zrytą osobowość, niewiem

« Ostatnia zmiana: 31 Lipiec, 2019, 21:27 wysłana przez UWAGA AWARIA »


Offline UWAGA AWARIA

Odp: Doświadczenia z życia wzięte ,oszustwa,matactwa ,przemoc...itd
« Odpowiedź #273 dnia: 06 Sierpień, 2019, 17:25 »
Może nadszedł czas na podsumowanie: 8-)

bo kiedy zaczynałem pisać ten wątek myślałem że to tylko ja znajdywałem się w jakiś ekstremalnych sytuacjach
że może miałem pecha może gdzieś tam na drugim końcu  polski czy świata jest ktoś w podobnej sytuacji ,
nie do końca byłem przekonany jaki to ma rozmiar ogólnie chodzi o uczciwość w śród ŚJ
myślałem że to mi się przytrafia ,braciszek na przywileju co pod stołem kaskę bierze że któryś tam korzysta z usług prostytutek itd

ale teraz widzę ogrom problemu czy jak to nazwać rzekomej uczciwości co do samej organizacji i jej doktryn
widzę to w waszych wypowiedziach oraz niekiedy pisaliście zemną na privie,uzmysłowiło mi to raczej dodało
kolejny punkt na to że coraz bardziej przeraża mnie fakt jakim to torem jedzie jak bardzo jest to zakamuflowane,
co ci ludzie chcą w niej osiągnąć,czy oni tego nie widzą?
« Ostatnia zmiana: 06 Sierpień, 2019, 17:27 wysłana przez UWAGA AWARIA »


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Doświadczenia z życia wzięte ,oszustwa,matactwa ,przemoc...itd
« Odpowiedź #274 dnia: 07 Sierpień, 2019, 13:03 »
Może nadszedł czas na podsumowanie: 8-)

bo kiedy zaczynałem pisać ten wątek myślałem że to tylko ja znajdywałem się w jakiś ekstremalnych sytuacjach
że może miałem pecha może gdzieś tam na drugim końcu  polski czy świata jest ktoś w podobnej sytuacji ,
nie do końca byłem przekonany jaki to ma rozmiar ogólnie chodzi o uczciwość w śród ŚJ
myślałem że to mi się przytrafia ,braciszek na przywileju co pod stołem kaskę bierze że któryś tam korzysta z usług prostytutek itd

ale teraz widzę ogrom problemu czy jak to nazwać rzekomej uczciwości co do samej organizacji i jej doktryn
widzę to w waszych wypowiedziach oraz niekiedy pisaliście zemną na privie,uzmysłowiło mi to raczej dodało
kolejny punkt na to że coraz bardziej przeraża mnie fakt jakim to torem jedzie jak bardzo jest to zakamuflowane,
co ci ludzie chcą w niej osiągnąć,czy oni tego nie widzą?

zaznaczenie moje

Awario, czy Ty tego nie widzisz, tak całkiem na serio?

To jest biznes, ich biznes.

Czytaj więcej, a zobaczysz więcej.

Tu o nic innego nie idzie jak o wpływy i na końcu o kasę.

Dlaczego uciekli z Brooklynu?

Boją się III wojny światowej, a na uboczu przetrwają.


Offline UWAGA AWARIA

Odp: Doświadczenia z życia wzięte ,oszustwa,matactwa ,przemoc...itd
« Odpowiedź #275 dnia: 07 Sierpień, 2019, 13:55 »
ciężko mi to było zrozumieć i jest nadal, jak przez blisko pół wieku faszerowali minie tym "prawdą"
a nie biznes,ale z analizy niekiedy byłem przyznać albo uwierzyć w to że oni błądzą jak to pisał Franz
jednak z czasem w dorosłym człowieku wzbiera złość kiedy widzi rolexy jak w oczy rozwadnia się doktryny w które nakazywało sie wierzyć
z uporem maniaka obstaje sie przy tym jedynym kanale łączności z P. Jezusem ,przynosząc już niemal jemu samemu wstyd drakońskim
katowaniem umysłowym podwładnych

skłaniam sie do tego że jest to hybryda natworzona przez wcześniejszych  założycieli
którzy też do końca nie mieli czystych intencji ,można to śmiało powiedzieć  ,wytworzyli chory twór
od samych podstaw organizacji tzw.starszych sądów i procedur postępowań,niewiadomo w imię czego?
tworząc podprogowo niejako takie podpaństwo własne.

to mi pozwala przyjąć tezę o wygodnym życiu jakie w dzisiejszym czasie prowadzą,nazywając ciężka pracą
to co maja powiedzieć ci na dole pionierzy w delegacjach? i inni ,zieje to obłudą,czym bliżej spełniania się ich doktryn tym
samym widać nieudolność i chęć korzystania nadal z tych dóbr Warwick i przywilejów jakie posiadają

wyobrażam sobie jak ich się traktuje własnie tam na miejscu, mogę sobie to wyobrazić po filmie
kiedy Hert pojechał na kongres międzynarodowy ,kładli mu się niemal do stóp,brak słów :o 8-) a on sobie zatańczył
nie potrafią przyznać sie do błędów,sami wyrywają się z pod osądu Jezusa  uznając siebie za zbawionych,
pozwala mi to właśnie takie wnioski niedaleko idące wyciągać,

mało tego wdele tego co mówił Jezus może za to spotkać ich odpowiednia zapłata
i myślę że dobrym przykładem tego że już dopadło to Morisa ,myślę ze on może już zdawać sobie z tego sprawę

« Ostatnia zmiana: 07 Sierpień, 2019, 14:04 wysłana przez UWAGA AWARIA »


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Doświadczenia z życia wzięte ,oszustwa,matactwa ,przemoc...itd
« Odpowiedź #276 dnia: 07 Sierpień, 2019, 14:14 »
ciężko mi to było zrozumieć i jest nadal, jak przez blisko pół wieku faszerowali minie tym "prawdą"
a nie biznes,ale z analizy niekiedy byłem przyznać albo uwierzyć w to że oni błądzą jak to pisał Franz
jednak z czasem w dorosłym człowieku wzbiera złość kiedy widzi rolexy jak w oczy rozwadnia się doktryny w które nakazywało sie wierzyć
z uporem maniaka obstaje sie przy tym jedynym kanale łączności z P. Jezusem ,przynosząc już niemal jemu samemu wstyd drakońskim
katowaniem umysłowym podwładnych

skłaniam sie do tego że jest to hybryda natworzona przez wcześniejszych  założycieli
którzy też do końca nie mieli czystych intencji ,można to śmiało powiedzieć  ,wytworzyli chory twór
od samych podstaw organizacji tzw.starszych sądów i procedur postępowań,niewiadomo w imię czego?

to mi pozwala przyjąć tezę o wygodnym życiu jakie w dzisiejszym czasie prowadzą,nazywając ciężka pracą
to co maja powiedzieć ci na dole pionierzy w delegacjach? i inni ,zieje to obłudą,czym bliżej spełniania się ich doktryn tym
samym widać nieudolność i chęć korzystania nadal z tych dóbr Warwick i przywilejów jakie posiadają

wyobrażam sobie jak ich się traktuje własnie tam na miejscu, mogę sobie to wyobrazić po filmie
kiedy Hert pojechał na kongres międzynarodowy ,kładli mu się niemal do stóp,brak słów :o 8-) a on sobie zatańczył
nie potrafią przyznać sie do błędów,sami wyrywają się z pod osądu Jezusa  uznając siebie za zbawionych,
pozwala mi to właśnie takie wnioski niedaleko idące wyciągać,

mało tego wdele tego co mówił Jezus może za to spotkać ich odpowiednia zapłata
i myślę że dobrym przykładem tego że już dopadło to Morisa ,myślę ze on może już zdawać sobie z tego sprawę

zaznaczenie moje

Witaj "usterko", myślę ze on może już zdawać sobie z tego sprawę, oni wszyscy zdają sobie sprawę z tego co robią.

To zimna skalkulowana na zysk gra.

Ot me postrzeganie sekty, mamiących ludzi armagedonem.


Offline UWAGA AWARIA

Odp: Doświadczenia z życia wzięte ,oszustwa,matactwa ,przemoc...itd
« Odpowiedź #277 dnia: 07 Sierpień, 2019, 15:33 »
pewnie masz rację
teraz jestem skłonny uwierzyć w to że nawet na rękę było by im aby część sama odeszła z WTS
zredukowali by ilość sal sprzedali a przy dupie pozostawili tylko samuraje kamikadze gotowych oddać życie na każde pierdnięcie
jak faraonowie.
« Ostatnia zmiana: 07 Sierpień, 2019, 16:09 wysłana przez UWAGA AWARIA »


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Doświadczenia z życia wzięte ,oszustwa,matactwa ,przemoc...itd
« Odpowiedź #278 dnia: 07 Sierpień, 2019, 17:07 »
pewnie masz rację
teraz jestem skłonny uwierzyć w to że nawet na rękę było by im aby część sama odeszła z WTS
zredukowali by ilość sal sprzedali a przy dupie pozostawili tylko samuraje kamikadze gotowych oddać życie na każde pierdnięcie
jak faraonowie.

Dziękuję za spostrzeżenie


Offline UWAGA AWARIA

Odp: Doświadczenia z życia wzięte ,oszustwa,matactwa ,przemoc...itd
« Odpowiedź #279 dnia: 19 Sierpień, 2019, 23:39 »
 :) chciał bym wyjaśnić dlaczego założyłem ten wątek,otóż nie zależało mi na zepsuciu reputacji lub wyglądu zewnętrznego organizacji 
ale uwypuklenia pewnej spawy ,jednej z doktryn w sumie nawet może zaszczytów jakim ona sama się obdarza, że będąc w niej nie spotka ciebie zło ,że Jehowa chroni w niej ludzi i tylko w niej spotkasz prawdziwe błogosławieństwo i szczęście i uczciwość
kto z nas kiedyś nie chciał by żyć w takim wyidealizowanym raju WTSu :)

natomiast będąc w tzw. świecie" jesteś narażony na niepowodzenia wpływ szatana i same złe rzeczy
dlatego lepiej się z niej nie wychylać i się pilnować aby nie zejść na tzw. manowce 8-)

reasumując zależało mi na obaleniu mitu dobroci uczciwości jaką trzyma żelazna ręką WTS
tych ludzi, na dodatek kiedy chcieli by ją opuścić, strasząc ogniem armagedonu

po prostu jak wielka jest to hipokryzja i psychomanipulacyjny magnes ,w zasadzie
to oręż jakim od lat posługuje się WTS,bo niestety uczciwość ,matactwa ,przemoc to drugie można by rzec imię tej organizacji
tylko nie można o tym wspominać 8-),

niekiedy myślałem że ja tylko mam pecha  ;)
« Ostatnia zmiana: 20 Sierpień, 2019, 00:03 wysłana przez UWAGA AWARIA »


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Doświadczenia z życia wzięte ,oszustwa,matactwa ,przemoc...itd
« Odpowiedź #280 dnia: 20 Sierpień, 2019, 01:00 »
:) chciał bym wyjaśnić dlaczego założyłem ten wątek,otóż nie zależało mi na zepsuciu reputacji lub wyglądu zewnętrznego organizacji 
ale uwypuklenia pewnej spawy ,jednej z doktryn w sumie nawet może zaszczytów jakim ona sama się obdarza, że będąc w niej nie spotka ciebie zło ,że Jehowa chroni w niej ludzi i tylko w niej spotkasz prawdziwe błogosławieństwo i szczęście i uczciwość
kto z nas kiedyś nie chciał by żyć w takim wyidealizowanym raju WTSu :)

natomiast będąc w tzw. świecie" jesteś narażony na niepowodzenia wpływ szatana i same złe rzeczy
dlatego lepiej się z niej nie wychylać i się pilnować aby nie zejść na tzw. manowce 8-)

reasumując zależało mi na obaleniu mitu dobroci uczciwości jaką trzyma żelazna ręką WTS
tych ludzi, na dodatek kiedy chcieli by ją opuścić, strasząc ogniem armagedonu

po prostu jak wielka jest to hipokryzja i psychomanipulacyjny magnes ,w zasadzie
to oręż jakim od lat posługuje się WTS,bo niestety uczciwość ,matactwa ,przemoc to drugie można by rzec imię tej organizacji
tylko nie można o tym wspominać 8-),

niekiedy myślałem że ja tylko mam pecha  ;)

Nikomu, przynajmniej mi, nie musisz wyjaśniać dlaczego założyłeś ten wątek.

Bardzo dobry temat:".....oszustwa, matactwa, przemoc itd."

Ta sekta to nic innego jak totalitarny gangster i niestety są wpisy, określające że: "biedni ci ludzie".

W żadnym wypadku, i ci na samym dole też wiedzą o dwu prawdach, jednej dla nowego i drugiej dla starego wyjadacza w "prawdzie", wszystko po to, by pozyskać nowego.

Tak działają sekty i o tym należy pisać i głośno mówić, NIEKTÓRZY, ALE TYLKO NIEKTÓRZY NIESTETY, to robią.

Nic nikomu nie tłumacz, destruktorów wszędzie pełno również i tu.

Niektórzy nawet miękko bronią sekty, bandy kryminalistów, wyłączając jednostki, ale tylko jednostki.
Dziwić się że oni produkują niewierzących.

Po drodze wychodzą sprawy że magnaci z Warwick, wyprowadzają kasę do rajów podatkowych, jak to racjonalnie komętować?
Nie da się.

Oszuści na oszustach, a między nimi kryminalista pedofil przebiega i wszystko jest niby dobrze, ponieważ wydali strażnicę o pedofilii. Matacze.


Offline Lemuel

Odp: Doświadczenia z życia wzięte ,oszustwa,matactwa ,przemoc...itd
« Odpowiedź #281 dnia: 20 Sierpień, 2019, 13:16 »
Nikomu, przynajmniej mi, nie musisz wyjaśniać dlaczego założyłeś ten wątek.

Bardzo dobry temat:".....oszustwa, matactwa, przemoc itd."

Ta sekta to nic innego jak totalitarny gangster i niestety są wpisy, określające że: "biedni ci ludzie".

W żadnym wypadku, i ci na samym dole też wiedzą o dwu prawdach, jednej dla nowego i drugiej dla starego wyjadacza w "prawdzie", wszystko po to, by pozyskać nowego.

Tak działają sekty i o tym należy pisać i głośno mówić, NIEKTÓRZY, ALE TYLKO NIEKTÓRZY NIESTETY, to robią.

Nic nikomu nie tłumacz, destruktorów wszędzie pełno również i tu.

Niektórzy nawet miękko bronią sekty, bandy kryminalistów, wyłączając jednostki, ale tylko jednostki.
Dziwić się że oni produkują niewierzących.

Po drodze wychodzą sprawy że magnaci z Warwick, wyprowadzają kasę do rajów podatkowych, jak to racjonalnie komętować?
Nie da się.

Oszuści na oszustach, a między nimi kryminalista pedofil przebiega i wszystko jest niby dobrze, ponieważ wydali strażnicę o pedofilii. Matacze.

 Uderz w stół, a nożyce się odezwą :) (Zaznaczenie moje)
Wolę myśleć, że niektórzy na prawdę nie wiedzą co czynią- sam chyba taki byłem. Oczywiście nie mam w sobie tylko litości dla tych ludzi, mam też ogrom gniewu, irytacji i frustracji.
Wcale nie zaprzeczam, że zło należy nazywać po imieniu, bez zmiękczania. W końcu i sama Biblia mówi:
Cytuj
2Tes.2 (11): I dlatego zsyła Bóg na nich ostry obłęd, tak iż wierzą kłamstwu, (12): aby zostali osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, lecz znaleźli upodobanie w nieprawości. [Biblia Warszawska, 2tes 2]

Samo wyjaśnienie "ja w to święcie wierzyłem" chyba nie wystarczy


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Doświadczenia z życia wzięte ,oszustwa,matactwa ,przemoc...itd
« Odpowiedź #282 dnia: 20 Sierpień, 2019, 13:51 »

 Uderz w stół, a nożyce się odezwą :) (Zaznaczenie moje)
Wolę myśleć, że niektórzy na prawdę nie wiedzą co czynią- sam chyba taki byłem. Oczywiście nie mam w sobie tylko litości dla tych ludzi, mam też ogrom gniewu, irytacji i frustracji.
Wcale nie zaprzeczam, że zło należy nazywać po imieniu, bez zmiękczania. W końcu i sama Biblia mówi: 
Samo wyjaśnienie "ja w to święcie wierzyłem" chyba nie wystarczy
zaznaczenie dodałem

Zgadza się, niektórzy, może niektórzy, nie mają świadomości tego co się w okół nich dzieje, choć myślę, że wątpię, nie w dobie internetu.

Swoją drogą, brak mi normalnego określenia, na kradzież i pełne do niej przyzwolenie.

Salę finansuje i buduje zbór, a właścicielem jest Warwick.

Brak mi normalnego określenia na takie draństwo.



Offline UWAGA AWARIA

Odp: Doświadczenia z życia wzięte ,oszustwa,matactwa ,przemoc...itd
« Odpowiedź #283 dnia: 20 Sierpień, 2019, 14:03 »
 ;D ;D ;D
https://www.jw.org/pl/%C5%9Bwiadkowie-jehowy/faq/nie-s%C4%85-sekt%C4%85/

czy to jest prawda?,które zdanie jest prawdą::)


Offline Ostatni Mohikanin

Odp: Doświadczenia z życia wzięte ,oszustwa,matactwa ,przemoc...itd
« Odpowiedź #284 dnia: 20 Sierpień, 2019, 14:08 »
Żadne nie jest prawdą. ;)