Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Książka Czy Świadkowie Jehowy są kompetentni w orzekaniu o transfuzji krwi?  (Przeczytany 35004 razy)

Offline Liberal

Marku Stowarzyszenie nikogo nie typowało do napisania książki, to ja prywatnie po zgłoszonym akcesie Włodka do napisania książki o tej tematyce w rozmowie telefonicznej do tego go zachęciłem wskazując jednocześnie aby to zrobił wespół z Tobą.

No widzisz.
Można było uprzednio pogadać z Roszadą, to pewnie można też było ze mną, a nie z zaskoczenia wywoływać mnie na forum i stawiać mnie w kłopotliwej sytuacji, żebym się teraz publicznie tłumaczył, co mógłbym zrobić, a czego nie.
Niech Roszada robi po swojemu, tak jak uzgodniliście, a ja ewentualnie mogę potem zerknąć na skrypt i coś podpowiedzieć.
Dalsze roztrząsanie tego na Forum jest chyba niepotrzebne.
Marek Boczkowski

Viva la Apostasía!


Offline Roszada

No widzisz.
Niech Roszada robi po swojemu, tak jak uzgodniliście, a ja ewentualnie mogę potem zerknąć na skrypt i coś podpowiedzieć.
Dalsze roztrząsanie tego na Forum jest chyba niepotrzebne.


Tak jest Liberal.
Zobaczysz co mam i sam zadecydujesz czy zechcesz wziąć udział, czy się podpiszesz pod tym, czy spodoba się forma itp. itd.
Co dodać, co wyrzucić, co rozwinąć...

Ja nie jestem pępowiną związany z Wyzwolonymi ale współpracę sobie cenię.
Jestem indywidualistą i nawet jakbym był exŚJ, to pewnie bym nie należał, bo nie czuję potrzeby przynależności grupowej. Robię swoje i tyle.



Offline Roszada

A ja przed chwilą dostałem książkę w PDF do korekty o krwi. :)
132 strony

Czy Świadkowie Jehowy są kompetentni w orzekaniu o transfuzji krwi?
Małe vademecum dla środowiska medycznego i krytyka nauki Towarzystwa Strażnica


Offline Roszada

Uzupełniłem info na face o spis treści:
Cytuj
Spis treści

Wprowadzenie
Szczepienia, szczepionki
Przeszczepy, transplantacje
Frakcje krwi
Transfuzja krwi w dawnych wierzeniach Świadków Jehowy
Rozwój procedur postępowania wobec przetaczania krwi
Transfuzja krwi – stanowczość w unikaniu jej przez Świadków Jehowy i ich dzieci oraz metody Towarzystwa Strażnica stosowane w walce z nią
Transfuzja „jedzeniem” krwi czy „przeszczepem”?
Świadkowie Jehowy a szpitale ‘beztransfuzyjne’
Niekonsekwencja Towarzystwa Strażnica dotycząca podstawowych składników krwi
Dziwne pytania i wątpliwości Świadków Jehowy w sprawie krwi
Dawne niekonwencjonalne metody leczenia proponowane przez Towarzystwo Strażnica
Zakończenie
Dodatek A Listy i dokumenty Towarzystwa Strażnica
Dodatek B Media o transfuzji krwi
Dodatek C Różne opinie Świadków Jehowy na temat lecznictwa


Offline Roszada

Dziś dostałem info:

"Myślę jednak, że w przyszłym tygodniu książka powinna być drukowana. Być może jeszcze przed Świętami dotrze do Pana gotowa. Kiedy zorientuję się w szczegółach, dam Panu znać." :)


Offline Irena

Gratulacje! Co z dystrybucja? Jakimi kanalami bedzie dostepna? Kiedy? W sensie jak wrzuce w przegladarke tytul to wyskoczy pare ksiegarni?
Lepsz już byłam, zanim poznałam zarazę ”wts”


Offline Roszada

Gratulacje! Co z dystrybucja? Jakimi kanalami bedzie dostepna? Kiedy? W sensie jak wrzuce w przegladarke tytul to wyskoczy pare ksiegarni?
Pewnie w księgarniach nie będzie. :-\
Najwyżej w wydawnictwie.
Zabierzemy wszystko od wydawcy.Nie będzie tego dużo. Później ewentualnie dodruk, jak się spodoba ludziom i będą chcieli wyłożyć kasę.
Jak będzie lada dzień wstawiona wersja PDF i html, to podamy maila gdzie będzie można zamawiać.


Offline Roszada

Być może pierwsza w Polsce papierowa książka krytyczna o Świadkach Jehowy i transfuzji krwi została opublikowana.
Wszelkie informacje na temat papierowej wersji wewnątrz linku:

http://www.piotrandryszczak.pl/vademecum/czy-swiadkowie-jehowy-sa-kompetentni-w-orzekaniu-o-transfuzji-krwi.html

Wersje:
Word, PDF, html i papierowa.

Duża pomoc: Sz. Matusiaka, M i Gedeona.
A w kwestii wstawienia w necie P. Andryszczaka (Tusi).
Wielkie dzięki dla darczyńców, bez których książka by się nie ukazała na papierze.


Offline Roszada

Jeśli chcesz przyczynić się do rozpowszechniania tej publikacji, w jakiejkolwiek formie, np. w szpitalach, bibliotekach medycznych, na Facebook, na innych forach i gdzie indziej to:
Akcja "Szpitale" na Ciebie czeka:

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/zapraszamy-do-dzialania/akcja-'szpitale'-w-planach/


Offline Roszada

Odp: Książka Czy Świadkowie Jehowy są kompetentni w orzekaniu o transfuzji krwi?
« Odpowiedź #100 dnia: 31 Sierpień, 2017, 18:31 »
Niestety w książce jest mała usterka, czeski błąd.
 ;)
Na stronie 25 na samym dole, w wersji papierowej i PDF.

Jest: 01.08 1954,
Powinno być: 08.01 1954,

To data ang. Przebudźcie się!


Offline Roszada

Odp: Książka Czy Świadkowie Jehowy są kompetentni w orzekaniu o transfuzji krwi?
« Odpowiedź #101 dnia: 28 Wrzesień, 2017, 13:15 »
Książkę można nabyć tu:

Wydawnictwo Ikona Szydłówek 15 A, 26–500 Szydłowiec

e-mail: info@wydawnictwoikona.pl

tel.: 48 617 51 53 tel. kom.: 691 473 439, 501 694 549, 605 565 152