Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kolęda 2019 - Wizyta Duszpasterska  (Przeczytany 17764 razy)

Offline Brat Kardyga

Odp: Kolęda 2019 - Wizyta Duszpasterska
« Odpowiedź #30 dnia: 06 Styczeń, 2019, 19:44 »
Dzisiaj ksiądz poświęcił kredę i rozdawał - siostra mnie przyniosła kawałek kredy (święconej) - i tak mi powiedziała
- "jak przyjmujesz kolędę to musisz napisać tą kredą na drzwiach (zewnętrznych) ; 2019 K+M+B - wtedy wejdzie do domu"
Pytałem jej - "a jak nie napiszę ?" - odpowiedziała ; "to nie wejdzie"  :(

Ja nie miałem napisane i wszedł. Tylko sąsiada poprosiłem, że jak będzie u niego to niech zadzwoni. Zadzwonił, że u niego ksiądz kończy wizytę i czy go przyjmę.
Generalnie miło jest księdzu jak ktoś jest przygotowany i wychodzi mu naprzeciw.
ps.
Znajomy opowiadał mi jedną "dziwną" nieprzygotowaną  wizytę księdza.
Otóż ksiądz spytał się o kropidło i wodę na co domownik podał puszkę po piwie i pędzel  :)
Ksiądz się obraził i wyszedł. W sumie to mu się nie dziwię.


puma

  • Gość
Odp: Kolęda 2019 - Wizyta Duszpasterska
« Odpowiedź #31 dnia: 06 Styczeń, 2019, 21:07 »
My nie dajemy biblii a i tak przychodzi :)


Offline Dietrich

Odp: Kolęda 2019 - Wizyta Duszpasterska
« Odpowiedź #32 dnia: 06 Styczeń, 2019, 22:40 »
Jako młody chłopak byłem ministrantem, baaa, nawet udawało mi się śpiewać tzw. psalmy responsoryjne. Więc można powiedzieć że było to dla mnie jakimś sacrum.
Kiedy jako 20-latek zostałem świadkiem, na pytanie ministrantów czy przyjmiemy księdza, moja odpowiedź brzmiała: chętnie, ale my jesteśmy świadkami Jehowy. Jeśli ksiądz ma życzenie do nas wstąpić, to zapraszamy.
Niestety nigdy nie przyszedł, a po jakichś trzech latach także i ministranci nie dzwonili do drzwi z zapytaniem, czy przyjmiemy kolędę. Pewnie już mój adres był odnotowany, być może sąsiedzi dali cynk. Nawet do głowy mi nie przyszło, żeby szukać okazji do dowalenia księdzu, wyśmiania go czy obrażania. Wśród sąsiadów jestem lubiany i nigdy nie uchodziłem za natrętnego ewangelizatora.   
Znam niestety takich świadków, którzy specjalizowali się w potyczkach słownych z duchownymi, często niezbyt uprzejmych, tylko po to żeby na zebraniach opowiadać "ciekawe doświadczenia ze służby".   
« Ostatnia zmiana: 06 Styczeń, 2019, 22:43 wysłana przez Dietrich »


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Kolęda 2019 - Wizyta Duszpasterska
« Odpowiedź #33 dnia: 07 Styczeń, 2019, 15:59 »
   A do mnie zachodzi jak to on mówi...z sympatii.  ;D
Zawsze sobie chwilę pogadamy, zapyta jak minął rok, co nowego słychać?
Gdy zahacza o wiarę, mówię uczciwie, że w Boga wierzę , mam tylko alergię na wszelkie religie i wyznania.

Ostatnio coś mu cytowałam z Biblii, a on na to...jest pani jak plaster miodu na moje pasterskie serce. A jednocześnie moje serce krwawi. Osoba która tak zna Pismo, nie chodzi do kościoła.
Na co ja z uśmiechem...a to ci paradoks  ;D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline sawaszi

Odp: Kolęda 2019 - Wizyta Duszpasterska
« Odpowiedź #34 dnia: 07 Styczeń, 2019, 19:41 »
I po kolędzie  :(
- nawet nie zaszedł do mojego domu  :(
Chyba go ktoś uprzedził do mnie - i że (piszę na tym forum) .
Nie ukrywałem tego znajomym i rodzinie
A cha - nowy 'ostratyzm' - czy stary ?
Odpisać - każdy może  :)


Offline HARNAŚ

Odp: Kolęda 2019 - Wizyta Duszpasterska
« Odpowiedź #35 dnia: 07 Styczeń, 2019, 19:44 »
Może domy psychiatryczne za dnia , po widnemu odwiedza?


Offline sawaszi

Odp: Kolęda 2019 - Wizyta Duszpasterska
« Odpowiedź #36 dnia: 07 Styczeń, 2019, 19:53 »
Może domy psychiatryczne za dnia , po widnemu odwiedza?
 
Harnaś - Ty się nie śmiej ze mnie - teraz znowu 'grilowany będę jak czipsy na oleju palmowym'  :o
A to 'kurca' nie przyjemne zjawisko jest (nie daj Boże temu nikomu)  :( ..


Offline HARNAŚ

Odp: Kolęda 2019 - Wizyta Duszpasterska
« Odpowiedź #37 dnia: 07 Styczeń, 2019, 19:56 »
 
Harnaś - Ty się nie śmiej ze mnie - teraz znowu 'grilowany będę jak czipsy na oleju palmowym'  :o
A to 'kurca' nie przyjemne zjawisko jest (nie daj Boże temu nikomu)  :( ..
;D ;D ;D


puma

  • Gość
Odp: Kolęda 2019 - Wizyta Duszpasterska
« Odpowiedź #38 dnia: 07 Styczeń, 2019, 20:03 »
   A do mnie zachodzi jak to on mówi...z sympatii.  ;D
Zawsze sobie chwilę pogadamy, zapyta jak minął rok, co nowego słychać?
Gdy zahacza o wiarę, mówię uczciwie, że w Boga wierzę , mam tylko alergię na wszelkie religie i wyznania.

Ostatnio coś mu cytowałam z Biblii, a on na to...jest pani jak plaster miodu na moje pasterskie serce. A jednocześnie moje serce krwawi. Osoba która tak zna Pismo, nie chodzi do kościoła.
Na co ja z uśmiechem...a to ci paradoks  ;D

Do Ciebie to nawet ja bym przyszła, a zwykle nie łaże do nikogo więc wcale mu się nie dziwię :D

 
Harnaś - Ty się nie śmiej ze mnie - teraz znowu 'grilowany będę jak czipsy na oleju palmowym'  :o
A to 'kurca' nie przyjemne zjawisko jest (nie daj Boże temu nikomu)  :( ..


Grilowany ? Zaintrygowałeś mnie :D Objaśnij :D


Offline sawaszi

Odp: Kolęda 2019 - Wizyta Duszpasterska
« Odpowiedź #39 dnia: 07 Styczeń, 2019, 20:20 »
 :o
Teraz - dla świadków jestem katolikiem ( :() ..
- a dla katolików - świadkiem (J) - bity znowu - z każdej strony - i (między młotem a kowadłem)  :-[
Taki świat i ideologie różnorakie  ::) ..


puma

  • Gość
Odp: Kolęda 2019 - Wizyta Duszpasterska
« Odpowiedź #40 dnia: 07 Styczeń, 2019, 20:26 »
:o
Teraz - dla świadków jestem katolikiem ( :() ..
- a dla katolików - świadkiem (J) - bity znowu - z każdej strony - i (między młotem a kowadłem)  :-[
Taki świat i ideologie różnorakie  ::) ..

Aha :) Znam to długi czas tak miałam bo ludzie, którzy widują Cię ze Świadkami nawet tylko przy stojaku albo jak widzą że idziesz na salę to mają Cię za Świadka Jehowy.Nie interesuje ich to czy jesteś ochrzczony czy nie :) Ciężkie to ale masz nas bracie sawaszi :) Siedzimy z Tobą wszyscy w jednej celi i jesteśmy Twoją nieformalną forumową rodziną:) Czuj się akceptowany :)


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Kolęda 2019 - Wizyta Duszpasterska
« Odpowiedź #41 dnia: 07 Styczeń, 2019, 20:34 »
Sawaszi nie przejmuj się, wyjdzie Tobie na dobre, czasami ja również na Forum tak się czuję  :) :) :)


Offline sawaszi

Odp: Kolęda 2019 - Wizyta Duszpasterska
« Odpowiedź #42 dnia: 07 Styczeń, 2019, 20:45 »
Nie przejmuje się tym (jeśli Bóg istnieje i jest sprawiedliwy) - to wie więcej i osądzi sprawiedliwie każdego .
A jeśli Boga nie ma? - to biada sprawiedliwym i tym co wierzyli w sprawiedliwość i miłość ..


Offline sawaszi

Odp: Kolęda 2019 - Wizyta Duszpasterska
« Odpowiedź #43 dnia: 07 Styczeń, 2019, 22:16 »
Jako młody chłopak byłem ministrantem, baaa, nawet udawało mi się śpiewać tzw. psalmy responsoryjne. Więc można powiedzieć że było to dla mnie jakimś sacrum.
Kiedy jako 20-latek zostałem świadkiem, na pytanie ministrantów czy przyjmiemy księdza, moja odpowiedź brzmiała: chętnie, ale my jesteśmy świadkami Jehowy. Jeśli ksiądz ma życzenie do nas wstąpić, to zapraszamy.
Niestety nigdy nie przyszedł, a po jakichś trzech latach także i ministranci nie dzwonili do drzwi z zapytaniem, czy przyjmiemy kolędę. Pewnie już mój adres był odnotowany, być może sąsiedzi dali cynk. Nawet do głowy mi nie przyszło, żeby szukać okazji do dowalenia księdzu, wyśmiania go czy obrażania. Wśród sąsiadów jestem lubiany i nigdy nie uchodziłem za natrętnego ewangelizatora.   
Znam niestety takich świadków, którzy specjalizowali się w potyczkach słownych z duchownymi, często niezbyt uprzejmych, tylko po to żeby na zebraniach opowiadać "ciekawe doświadczenia ze służby".   
 
A no ja także byłem ministrantem i służyłem do mszy - ubierałem komże w zakrystii i czytałem liturgię (wybrane pisma) przy ołtarzu - do zebranych "parafian"
- do seminarium zostałem zaproszonym abym dalej kształcił się jako lektor (u Salezjanów )
Porzuciłem to "powołanie" (mea culpa) w szkole średniej
Po ślubie ( z moją pierwszą) żoną ochrzciłem się razem z nią jako ŚJ
Dalej nie napiszę - bo mnie i jej - straszne 'rzeczy' zaczeły sie dziać - przekleństwa i złorzeczenia (od najbliższych) - podsycane przez ( 8-) ) ..
Pozdrawiam Cię oraz Wszystkich .


puma

  • Gość
Odp: Kolęda 2019 - Wizyta Duszpasterska
« Odpowiedź #44 dnia: 08 Styczeń, 2019, 08:19 »
Aha no więc zostałeś Świadkiem Jehowy można powiedzieć z milości :)