Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kolęda 2019 - Wizyta Duszpasterska  (Przeczytany 17766 razy)

Offline sawaszi

Kolęda 2019 - Wizyta Duszpasterska
« dnia: 04 Styczeń, 2019, 21:11 »
Zbliża się kolęda - i moje pytanie takie mnie zaintrygowało ;
Czy przyjmujecie księdza po kolędzie ?
Niech się o tym wypowie każdy (kto chce) .
Pozdrawiam Wszystkich


Offline josh82

Odp: Kolęda 2019 - Wizyta Duszpasterska
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Styczeń, 2019, 21:21 »
do mnie nie przychodzi. Nie pamiętam, żeby kiedykolwiek przyszedł.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Kolęda 2019 - Wizyta Duszpasterska
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Styczeń, 2019, 21:29 »
Sawaszi co oznacza pytanie "Czy przyjmujecie księdza po kolędzie ?"


Offline sawaszi

Odp: Kolęda 2019 - Wizyta Duszpasterska
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Styczeń, 2019, 21:47 »
Sawaszi co oznacza pytanie "Czy przyjmujecie księdza po kolędzie ?"
 
To znaczy czy wpuszczacie księdza (Proboszcza) do domu z ministrantami
- ja zawsze przyjmowałem co roku i rozmawiam z księdzem (czy to złe ?)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Kolęda 2019 - Wizyta Duszpasterska
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Styczeń, 2019, 21:58 »
 :) Więc z mojego doświadczenia, "przyjęcie księdza" nie zależy jedynie od chęci ewentualnego przyjmującego. Nie jest to zwykła wizyta gdy człowiek odwiedza człowieka. To forma większego rytuału  ;). Niedawno zmieniłem miejsce zamieszkania. Dwa lata temu, podczas kolędy na mojej ulicy, zaszedł do moich drzwi ksiądz; zapytał mnie czy przyjmuję księdza po kolędzie?. Odpowiedziałem, że nie jestem katolikiem i nie do końca wiem co to znaczy ale zapraszam do środka bo lubię tematykę biblijną i chętnie porozmawiam. Ksiądz odparł, że nie pora na takie głębsze rozmowy i będzie na to czas przy innej okazji. Minęły dwa lata, ksiądz nie zajrzał do mnie. Coś czuję, że ewentualna szansa powrotu na łono Kościoła przeleciała mi przez palce.  ;)


Offline ihtis

Odp: Kolęda 2019 - Wizyta Duszpasterska
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Styczeń, 2019, 22:25 »
 
To znaczy czy wpuszczacie księdza (Proboszcza) do domu z ministrantami
- ja zawsze przyjmowałem co roku i rozmawiam z księdzem (czy to złe ?)
Nie, to nie jest złe. Kiedy ktoś puka i chce się pomodlić ze mną, porozmawiać. Zakładam, że księża wizytują głównie swoich parafian, a więc ludzi wierzących, należących do wspólnoty.
Ale też przychodzą do nowo wprowadzonych. Nigdy na siłę.

I teraz mi przyszła myśl: Zawsze się mówi że tylko Świadkowie Jehowy chodzą po domach a katolicy nie. I tu masz. Co roku księża chodzą po domach, i ministranci.  ;D A więc nie tylko Świadkowie Jehowy! Ci okropni katolicy też chodzą po domach.

« Ostatnia zmiana: 04 Styczeń, 2019, 22:27 wysłana przez ihtis »


Offline sawaszi

Odp: Kolęda 2019 - Wizyta Duszpasterska
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Styczeń, 2019, 22:42 »
W tym roku mam wizytę już w poniedziałek (7 stycznia) i chcę z księdzem porozmawiać dłużej
- w tamtym roku wyprosił ministrantów na zewnątrz a do mnie powiedział "wracaj synu do kościoła i nie tkwij już w błędach (ŚJ) " ..
Zobaczę co w mi powie w poniedziałek


Offline sawaszi

Odp: Kolęda 2019 - Wizyta Duszpasterska
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Styczeń, 2019, 23:21 »
Opisujcie własne odczucia z tym związane (kolędą duszpasterską) - otwarcie
- to jest Forum dyskusyjne (otwarte na wszystkich)  :)


Offline Kerostat

Odp: Kolęda 2019 - Wizyta Duszpasterska
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Styczeń, 2019, 23:22 »
Przyjmuję jak tylko zostałem wykluczony.
Do przebudzenia, tylko dla żony się zgadzałem.
Po przebudzeniu, chętny jestem rozmów o religii.
Dziś właśnie miałem druga wizytę pod tym adresem.
Proboszcz już wie o mojej przeszłości i o obecnych zapatrywaniach, prosił o wizytę na plebani abyśmy dłużej mogli porozmawiać.
Na pewno skorzystam z zaproszenia.
Ateizm to postawa, że zaprezentowane dowody za istnieniem boga są za słabe aby uznać istnienie takiego bytu za realne.


Offline zenobia

Odp: Kolęda 2019 - Wizyta Duszpasterska
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Styczeń, 2019, 23:22 »
Kiedys były zaproszenia na kolędę , wiec ksiądz wiedział gdzie go oczekują
Natomiast pare dni temu , zaraz po swietach dzwonili do drzwi ministranci więc podziękowałam więc poszli 


Offline Borelioza2

Odp: Kolęda 2019 - Wizyta Duszpasterska
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Styczeń, 2019, 07:19 »
:) Więc z mojego doświadczenia, "przyjęcie księdza" nie zależy jedynie od chęci ewentualnego przyjmującego. Nie jest to zwykła wizyta gdy człowiek odwiedza człowieka. To forma większego rytuału  ;). Niedawno zmieniłem miejsce zamieszkania. Dwa lata temu, podczas kolędy na mojej ulicy, zaszedł do moich drzwi ksiądz; zapytał mnie czy przyjmuję księdza po kolędzie?. Odpowiedziałem, że nie jestem katolikiem i nie do końca wiem co to znaczy ale zapraszam do środka bo lubię tematykę biblijną i chętnie porozmawiam. Ksiądz odparł, że nie pora na takie głębsze rozmowy i będzie na to czas przy innej okazji. Minęły dwa lata, ksiądz nie zajrzał do mnie. Coś czuję, że ewentualna szansa powrotu na łono Kościoła przeleciała mi przez palce.  ;)
uważam, że to rola księdza aby odzyskać owieczkę dla Boga, skoro nie zajrzał to ma to w nosie, podobnie mój syn poszedł na religię i po 3 razie pani go wyprosila bo przeszkadza, to mi pokazuje jaka jest jakość ich wiary i chęci ratowania ludzi od piekła, w które niby wierzą, żenada


Offline Ostatni Mohikanin

Odp: Kolęda 2019 - Wizyta Duszpasterska
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Styczeń, 2019, 09:30 »
Witam.Ja po wykluczeniu i zmianie miejsca zamieszkania zacząłem przyjmować ksiedza. Zanim do mnie przyszedł z wizytą to miałem okazje z nim rozmawiać.Powiedziałem mu że nie jestem katolikiem i że byłem ŚJ. Ustaliliśmy termin wizyty i że bedzie ona miała charakter mniej religijny,bez rytuałów. W sumie rozmowa sympatyczna i poskutkowała moimi katechezami ,dla parafian, na temat sekt i religii. Pierwsze dwie katechezy dotyczyły oczywiście ŚJ.


Offline HARNAŚ

Odp: Kolęda 2019 - Wizyta Duszpasterska
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Styczeń, 2019, 10:33 »
Nie przyjmuję księdza gdy pytają o to ministranci , bo nie chodzę do kościoła . W nowym miejscu jestem anonimowy i nie kojarzony u proboszcza jako świadek .
Spytałem dzisiaj kolegę w pracy :
- Artur ile dajesz księdzu jak przychodzi po kolędzie?
- Trzydzieści sekund , potem spuszczam psy .  :)


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Kolęda 2019 - Wizyta Duszpasterska
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Styczeń, 2019, 11:01 »
Do mnie ksiądz nie przychodzi. To mała miejscowość i wszyscy się znają. Ksiądz myśli że cały czas jesteśmy z rodziną śJ i omija mój dom, a śJ wiedzą że jestem odstępcą i też omijają mój dom.
Bardziej komfortowej sytuacji nie można sobie wyobrazić.  ;D
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Estera

Odp: Kolęda 2019 - Wizyta Duszpasterska
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Styczeń, 2019, 11:59 »
   Do mnie ksiądz nie zachodzi.
   Mieszkam w małej miejscowości, gdzie wiadomo, kto kim jest?
   Do świadków Jehowy księża tu zazwyczaj nie zachodzą.

   Ale przypomniała mi się sytuacja sprzed wielu lat.
   Ksiądz po kolędzie pukał do drzwi sąsiada, a ja myślałam, że to do mnie, nie wiedziałam, że jest kolęda.
   Otworzyłam drzwi, sąsiada nie było, więc ksiądz brał się do odwrotu, właśnie jak je otworzyłam.
   Uśmiechnęłam się i powiedziałam:

   - "Sąsiada nie ma, to zapraszam do mnie :)"
   A ksiądz, bardzo zaskoczony tym co powiedziałam, szybko odpowiedział:
   - "Wy macie swoich pasterzy!"
   I w wielkim pośpiechu opuścił moją klatkę.
   Trochę mnie ta sytuacja rozbawiła, bo śmiesznie wyglądała ta jego reakcja, na moje serdeczne zaproszenie.
   :D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.