Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Dotyczy: Program konserwacji w Sali Królestwa.  (Przeczytany 7389 razy)

Offline DonnieDarkoJG

Dotyczy: Program konserwacji w Sali Królestwa.
« dnia: 28 Grudzień, 2018, 17:19 »
List przepisany w celu usunięcia danych wrażliwych i danych zboru.

DO GRON STARSZYCH ZBORÓW KORZYSTAJĄCYCH Z SALI KRÓLESTWA

Temat: Program konserwacji w Sali Królestwa

Drodzy Bracia!
W Psalmie 27:4 napisano: „O jedno poprosiłem Jehowę (…) bym mógł mieszkać w domu Jehowy przez
wszystkie dni swego życia, aby oglądać to, co jest rozkoszą Jehowy, i patrzeć z docenianiem na jego świątynię”.
Hebrajski czasownik przetłumaczony na „patrzeć z docenianiem” zawiera między innymi myśl o dokładnym
badaniu i patrzeniu z przyjemnością. Właśnie dlatego tak wielką wagę przywiązujemy do tego, by nasze miejsca
wielbienia Jehowy pozostawały w odpowiednim stanie i były właściwie użytkowane.
W liście do wszystkich gron starszych z 2 grudnia 2017 roku w akapicie 12 i 32 czytamy, że Lokalny Dział
Projektowo-Budowlany (LDPB) „zapewnia szkolenie z prowadzenia konserwacji” oraz organizuje co dwa lata
przeglądy Sal Królestwa (Sal Zgromadzeń). W latach służbowych 2018/19 w każdej Sali Królestwa w Polsce
planowana jest ponowna wizyta instruktorów konserwacji. Z przyjemnością informujemy, że LDPB zaplanował
takie praktyczne szkolenie również w Sali Królestwa w miejscowości.(------)
W celu usprawnienia współpracy chcielibyśmy poprosić Was o przygotowanie się do tego programu:
1.Przygotujcie wszelką dokumentację dotyczącą obiektu (bibliotekę konserwacji, KOB itp.), która ułatwi
przeprowadzanie przeglądu stanu obiektu.
2.Prosimy jak najszybciej zaproście wszystkich głosicieli na szkolenie, które w weekend (dokładny termin
ustalą instruktorzy) odbędzie się w Sali Królestwa i potrwa około 2 godzin. Potwierdźcie obecność
usposobionych duchowo branżowców, np. elektryka, hydraulika itd. Uwzględnijcie również osoby młode
oraz siostry, które są chętne do współpracy. Powodzenie programu konserwacji zależy przede wszystkim
od zaangażowania starszych i głosicieli!
3.Na koniec szkolenia instruktorzy konserwacji spotkają się z gronami starszych zborów korzystających
z Sali Królestwa, by omówić wyniki szkolenia oraz wydrukować i przekazać wszystkie niezbędne
dokumenty dla potrzeb Sali Królestwa.
Będziemy wdzięczni, gdy zatroszczycie się o potrzeby instruktorów w czasie całej wizyty (dostęp
do kolorowej drukarki, noclegi – jeśli będą potrzebne, jeden ciepły posiłek dziennie). Szczegóły można omówić
z instruktorami. W najbliższym czasie skontaktują się z Wami instruktorzy, którzy wyjaśnią program tego
szkolenia oraz umówią termin przyjazdu.
Jesteśmy przekonani, że jako zbór odniesiecie wiele korzyści z powyższego postanowienia, a Jehowa
będzie Wam dalej błogosławił w trosce o Jego mienie.
Przyjmijcie nasze szczere wyrazy chrześcijańskiej miłości.
Wasi bracia.


Offline salvat

Odp: Dotyczy: Program konserwacji w Sali Królestwa.
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Grudzień, 2018, 17:24 »
Instruktorzy konserwacji.... szlachetny to....przywilej.
Przyjadą na jeden dzień, a zamieszania zrobią jak przy organizacji kongresu.
Szkoda, że nie napisali żeby im za wachę oddać.

Cytuj
Jesteśmy przekonani, że jako zbór odniesiecie wiele korzyści z powyższego postanowienia, a Jehowa
będzie Wam dalej błogosławił w trosce o Jego mienie.

Jego mienie..... Śmiechłem!
Jak nazwać człowieka, który mając trochę władzy mówi jedno, a robi coś co tym słowom zaprzecza?

https://www.youtube.com/watch?v=cZMCsCO9hYw


Offline Tortowy SkrytoŻerca

Odp: Dotyczy: Program konserwacji w Sali Królestwa.
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Grudzień, 2018, 17:04 »
Potwierdźcie obecność usposobionych duchowo branżowców, np. elektryka, hydraulika itd.

Rozbawiło mnie to. Ciekawe czy ten stopień 'usposobionego duchowo branżowca' jest gdzieś pomiędzy starszym a sekretarzem zboru czy raczej między zwykłym głoscicielem a sługą pomocniczym?  8-)


Offline Martin

Odp: Dotyczy: Program konserwacji w Sali Królestwa.
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Grudzień, 2018, 17:15 »
Szkoda, że nie są tak skrupulatni i gorliwi w organizowaniu pomocy dla potrzebujących, choćby w Orgu. A nie,  przepraszam,  bilans musi być na +.  ;)
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline HARNAŚ

Odp: Dotyczy: Program konserwacji w Sali Królestwa.
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Grudzień, 2018, 19:06 »
Cieszę się , że już mnie tam nie ma , kolejna stresująca kontrola . W pracy nerwy a tu jeszcze w zborze kolejne , no istny raj duchowy


Offline Walt Kowalski

Odp: Dotyczy: Program konserwacji w Sali Królestwa.
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Grudzień, 2018, 23:31 »
Rozbawiło mnie to. Ciekawe czy ten stopień 'usposobionego duchowo branżowca' jest gdzieś pomiędzy starszym a sekretarzem zboru czy raczej między zwykłym głoscicielem a sługą pomocniczym?  8-)

To proste.  Jest dokładnie nad granicą 10 godzin w miesiącu 😉


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Dotyczy: Program konserwacji w Sali Królestwa.
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Grudzień, 2018, 23:41 »
Cieszy zwrot 'duchowo usposobiony branżowca - hydraulik'. Oni też nie maja litości.
Teraz bardziej zrozumiały jest sposób myślenia niektórych. Empatii jeszcze trochę mam.


Offline Asturia

Odp: Dotyczy: Program konserwacji w Sali Królestwa.
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Grudzień, 2018, 08:02 »
eh widzę, że sekta całkowicie wpadła w manię, jeszcze jak nie dawno od czasu do czasu na pokaz chodziłem na zebrania, odkryłem, że oni oprócz co tygodniowego sprzątania sali, zawsze po niedzielnym spotkaniu, cały czas podają jakieś tam daty, terminy gdzie dodatkowo spotykają się, ale tym razem sprzątają generalnie, konserwują salę, zawsze podawali komunikat, że w tym tygodniu w sobotę kolej naszego zboru i zachęcamy do udziału, po ogłoszeniu na sali ekstra otrzymałeś sms od nadzorcy grupy z ''zachętami'', pamiętajcie sobota, sobota, sobota

a najlepsze było to, że sala która została wybudowana 2 lata temu i korzysta z niej kilka zborów, wewnątrz i zewnątrz normalnie wygląda jak muzeum, nie przesadzam, w środku lśni, nie pozwalają nawet damskiej torebki postawić na krześle, zwracają uwagę nawet na dziecko które opiera się o ścianę, panuje totalna kontrola, zero jedzenia, zero picia wewnątrz sali, i te ich ogłoszenia co kilka tygodni, że spotykamy się na generalne sprzątanie, istna komedia

jak dobrze teraz zrozumieć słowa Pana z Mateusza 11:29,30
- Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode mnie, bo jestem łagodny i pokorny. Wtedy zaznacie pokrzepienia. Bo moje jarzmo jest miłe, a moje brzemię lekkie”.

ja już tam nie chodzę, ale te biedaki znowu otrzymują nowe wytyczne jak jeszcze bardziej angażować się w ''sprawy królestwa'' (w sprawy korporacji) i jak znowu zamiast odpoczynku spędzać tam oficjalnie 2 godziny a nie oficjalne 3-4 godziny, aby usłyszeć coś o czym już słyszeli wiele razy, jeszcze bardziej pilnować salę, ściany, podłogę, brudy szukać mikroskopem, zainstalować kamery i wyłapać które to dziecko kichnęło a ślina zleciała na wykładzinę, krótko mówiąc mania, mania, mania

ja też bardzo się cieszę, że mnie tam już nie ma, nawet w czasach mojej totalnej indoktrynacji ledwie wytrzymałem widząc te obłudne sceny, kiedy oni dbali o pierdoły a pionierka płakała, że obojętność zborowych braci doprowadza jej rodzinę do szału, babcie narzekali, że nikt ich nie odwiedza, inny mieli rodziny i wynajmowali mieszkania ledwie wiążąc koniec z końcem, dlaczego ta zakłamana sekta która reklamuje się jako jedyna prawdziwa nie organizuje specjalne spotkania ze specjalnymi fachowcami aby zapoznać się ilu biednych braci jest w zborze którzy nie mają własnego kąta i jak mogą organizować pomoc, na przykład podarować im mieszkanie czy dom które zostały przepisane na korporację przez innych braci?

a zapomniałem przecież oni wzorują się na biblii a tam piszę, że w pierwszym wieku zbór dbał o salę i generalne sprzątanie, o stojaki i chodzenie od drzwi do drzwi, a biedni bracia mieli sami dać radę, zbierając na przykład pozostałości z pola bogatego
« Ostatnia zmiana: 30 Grudzień, 2018, 08:18 wysłana przez Asturia »


Offline Tortowy SkrytoŻerca

Odp: Dotyczy: Program konserwacji w Sali Królestwa.
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Grudzień, 2018, 16:00 »
W każdej innej firmie/korporacji (takiej poważnej, ogólnoświatowej) zatrudnia się ludzi lub specjalne fimry do utrzymania porządku w obiektach biurowych, sprzątania, remontów itd. Koszta oczywiście są, ale wpisane w kosztorys z góry, bo tak to się rozwiązuje w cywilizowanym świecie. A tutaj po raz kolejny organizacja daje się poznać z jak najgorszej strony, używają swojej (i tak już) darmowej siły roboczej, nie dość że do kolportażu i reklamy to jeszcze do utrzymania dobrego stanu swojej deweloperki. Centusiostwo, krętactwo i granie w otwarte karty. Potrzebujemy was abyście po sobie posprzątali a później jeszcze w nagrode wrzucili za to do skrzynki! Przedsiębiorcy wszystkich krajów mogą uczyć się zaradności i sprytu od świadków Jehowy.
« Ostatnia zmiana: 30 Grudzień, 2018, 16:03 wysłana przez Tortowy SkrytoŻerca »


Offline Martin

Odp: Dotyczy: Program konserwacji w Sali Królestwa.
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Grudzień, 2018, 16:18 »
Nie od dziś wiadomo, że religia to najlepszy biznes pod słońcem. Szmacisz ludzi, wykorzystujesz do granic możliwości, odbierasz im ostatni grosz, a oni na koniec są ci dozgonnie wdzięczni za "duchowe przewodnictwo". Mafia przy religii to niemal działalność charytatywna.
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline Siedemtwarzy

Odp: Dotyczy: Program konserwacji w Sali Królestwa.
« Odpowiedź #10 dnia: 31 Grudzień, 2018, 13:57 »
I znów będzie nachalne wciskanie środkow czystości jedynej słusznej firmy, dzięki czemu zbory bedą miały "oszczędności". I to żenujące szkolenie gdzie jakiś koleś pokazuje jak należy czyścić uszczelki w drzwiach, a cały zebrany tłum będzie przytakiwał i patrzył z uwielbieniem na posłańca z LBPB.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Dotyczy: Program konserwacji w Sali Królestwa.
« Odpowiedź #11 dnia: 31 Grudzień, 2018, 17:23 »
A ja byłem  bezwzględny ''kapo'', tobie szmata, tobie ściera i '' jaladreipaz'' (czytaj wspak) na czysto co niedziela  :) :)


Offline Bożydar

Odp: Dotyczy: Program konserwacji w Sali Królestwa.
« Odpowiedź #12 dnia: 31 Grudzień, 2018, 19:41 »
Błagam, dajcie mnie pdf tego listu, albo zdjęcie.
Po ostatnim omówieniu innego listu "Dary dla Jehowy" widzę, że to ma wzięcie na YT.

Przypuszczam, ze JW dąży do stworzenia czysto korporacyjnego systemu obsługi sieciowej takich obiektów jak na McDonald i inne sieciówki.
Niedługo zbory będą płaciły (o ile już tak nie jest) ryczałt za środki czystości, a organizacja 8 wspaniałych będzie na tym przycinać kilka stówek rocznie. Mnożąc to przez 1200 zborów w PL będzie kolejne źródełko zasilania kawy Warwick.
Z tego co mi wiadomo, zbory już teraz płacą za ubezpieczenie obiektu do centralnej kasy.
Sprytnie poczynają leśne dziadki z USA.

List cudownie korporacyjny, jednocześnie przyprawiony szczyptą duchowego usposobienia.  ;D Litości...  ;D ;D ;D


Offline DonnieDarkoJG

Odp: Dotyczy: Program konserwacji w Sali Królestwa.
« Odpowiedź #13 dnia: 31 Grudzień, 2018, 20:10 »
Mam nadzieję, że wszytko co ważne zakryte..


Offline Technolog

Odp: Dotyczy: Program konserwacji w Sali Królestwa.
« Odpowiedź #14 dnia: 31 Grudzień, 2018, 22:03 »
Niedługo zbory będą płaciły (o ile już tak nie jest) ryczałt za środki czystości...
Teraz jest tak, że 'zalecane' środki czystości można zamówić w systemie dla starszych. Nie wiem jak to dokładnie działa.
Chemia i szmatki mają 3 kolory: do podłóg, toalet, szyb i chyba ogólny. Ten podział akurat jest ok, upraszcza robotę, bierzesz czerwony psikacz i czerwoną szmatkę i jedziesz. O tym, że jedna szmatka ma 8 czystych stron ! dowiedziałem się z filmu instruktażowego. Trzeba tylko równo złożyć.
Ale u mnie tego nie kupują. Jest kilka sztuk tej 'zalecanej', ale normalnie to z Lidla czy Biedry.