Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy  (Przeczytany 48840 razy)

Offline Roszada

Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #270 dnia: 02 Styczeń, 2019, 17:28 »
No super!
A więc dziewczyny nasze występujące w mediach, jak będziecie miały nadmiar programów, czy potrzebę osoby towarzyszącej, to wiecie po kogo dzwonić. :)


Offline ewa11

Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #271 dnia: 02 Styczeń, 2019, 20:47 »
Ech, chyba mnie przeceniasz, ale dzięki za dobre słowo. :)


Offline Roszada

Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #272 dnia: 02 Styczeń, 2019, 20:56 »
Ech, chyba mnie przeceniasz, ale dzięki za dobre słowo. :)
Jak nie Ty, prócz stałych, to kto?
Sama wymień...
Musimy mieć rezerwy. :)
Już raz tak było, że zona_abrahama była zdaje się w Chorwacji i prawie nie było kogo do mediów.
No ale to tak prewencyjnie.
Gdyby się zdarzyło, że byś została zaproszona do jakiegoś wywiadu w necie, to pewnie by Ciebie wylansowali. :)
A dalej to już z górki by poszło. ;)


puma

  • Gość
Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #273 dnia: 02 Styczeń, 2019, 21:04 »
Obejrzałam program i przypomniały mi się znowu stare czasy, przy temacie pozycji kobiet w zborze. Nie raziło mnie, że kobiety nie są starszymi, bo akurat w wielu denominacjach też tak jest. Natomiast raziło mnie podkreślanie, że kobiety są dopuszczone do najwspanialszego z możliwych przywilejów, czyli głoszenia, ale w tym najwspanialszym ze wspaniałych przywilejów też są jakieś ograniczenia, np. że w obecności brata siostra nie może prowadzić studium ze swoim zainteresowanym (ani jakiegokolwiek innego studium), no chyba że nakryje głowę. A już nakaz, żeby matka nakrywała głowę w obecności dziecka (ochrzczonego syna) był dla mnie całkiem kosmiczny. Przez jakiś czas WTS kazał nakrywać głowę również w obecności nieochrzczonych głosicieli, ale potem to znieśli i znów wrócili do tego, że tylko w obecności ochrzczonych, co niewiele zmienia, bo jeśli ktoś był wychowywany "w prawdzie", to szorował do basenu w wieku góra 14 - 15 lat. Jak pytałam się sióstr mających synów wychowywanych "w prawdzie", jak by się czuły w takiej sytuacji (jak by musiały nakryć głowę w obecności swojego niepełnoletniego syna), to żadna nie widziała problemu. To ja wychodziłam na jakieś dziwadło, zadając takie pytania. Ale może mówiły szczerze. W książce "Toksyczni ludzie" pisze, że co dla jednego jest śmieciem, dla innego jest skarbem. Może rzeczywiście uważały, że nie ma w tym nic dziwnego, dla mnie jednak to był kosmos nie do ogarnięcia.
Pamiętam też, jak oblałam swój pierwszy "egzamin" na głosiciela. Nie bardzo mi się podobała zasada, że żona ma we wszystkim słuchać męża i też jakiś czas to drążyłam, aż jakiś starszy, który akurat był u mnie na studium, powiedział, żebym tak się tym nie przejmowała, bo zbawienie od ścisłego przestrzegania tej zasady nie zależy. Spodobało mi się to, bo brzmiało rozsądnie. Ale jak zdecydowałam się być głosicielką i podczas pytań padło to o teokratyczną zasadę zwierzchnictwa w rodzinie, a ja odpowiedziałam, że owszem, Biblia mówi, że mąż jest głową żony, ale nie jest to jakaś zasada, do której trzeba się ściśle stosować, to okazało się, że to nie jest ta odpowiedź. A ponieważ nie chciałam zmienić zdania, to starsi doszli do wniosku, że nie mogę być głosicielką. Ech, mogłam już wtedy dać sobie spokój ze świadkami.

Ewa nie wiesz jak to działa? On specjalnie tak powiedział ten starszy a potem poszedł nakablować albo rozmawiali między sobą, że Ewa ma taki kłopot.Jak miałaś pytania to specjalnie i takie zadali bo wiedzieli, że to twój słaby punkt oni uwielbiają tak szpilę wbijać...tylko co tym zyskują w dalszym czasie? Jedynie to, że uczą tych ludzi zakłamania ostrożności i  nieufnosci. Tak wyglądają ich wielkie przemiany myślenia zbudowane sa na kłamstwie i na tym, żeby nikt mnie tylko nie przyłapał a będzie ok.I prowadź potem podwójne życie.Jak już znajda w Tobie słaby punkt to tak bez przerwy czepiają się i czepiają do krwi.


Offline ewa11

Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #274 dnia: 02 Styczeń, 2019, 21:15 »
Ewa nie wiesz jak to działa? On specjalnie tak powiedział ten starszy a potem poszedł nakablować albo rozmawiali między sobą, że Ewa ma taki kłopot.Jak miałaś pytania to specjalnie i takie zadali bo wiedzieli, że to twój słaby punkt oni uwielbiają tak szpilę wbijać.
Pytania na głosiciela i pytania do chrztu były takie same dla wszystkich, więc dostałam ten sam zestaw, co wszyscy.
A ten starszy to taki normalny był, miał nie tylko normalne poglądy na małżeństwo, ale i na wykształcenie, i na posiadanie (wbrew radom WTS, by mieć niewiele, kupił i wyremontował dom, a ostatnio z żoną kupili mieszkanie, które wynajmują, więc mają dodatkowy dochód). Pewnie dlatego, że taki normalny, to już starszym nie jest.

A nie, sorry, starszym nadal jest; przynajmniej parę lat temu był, bo poszłam kiedyś z nudów na kongres i on miał jakiś wykład, więc raczej jest dalej tym starszym. Ale takim w miarę normalnym.
« Ostatnia zmiana: 02 Styczeń, 2019, 21:20 wysłana przez ewa11 »


puma

  • Gość
Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #275 dnia: 02 Styczeń, 2019, 21:45 »
Pytania na głosiciela i pytania do chrztu były takie same dla wszystkich, więc dostałam ten sam zestaw, co wszyscy.
A ten starszy to taki normalny był, miał nie tylko normalne poglądy na małżeństwo, ale i na wykształcenie, i na posiadanie (wbrew radom WTS, by mieć niewiele, kupił i wyremontował dom, a ostatnio z żoną kupili mieszkanie, które wynajmują, więc mają dodatkowy dochód). Pewnie dlatego, że taki normalny, to już starszym nie jest.

A nie, sorry, starszym nadal jest; przynajmniej parę lat temu był, bo poszłam kiedyś z nudów na kongres i on miał jakiś wykład, więc raczej jest dalej tym starszym. Ale takim w miarę normalnym.

Aha no bo ja nie doszłam do tego momentu.Nawet na nieochrzczonego mnie nie chcieli :) Co to za pomysł, żeby  na głosiciela i do chrztu pytania były takie same ? Czy to jest to samo?


Offline ewa11

Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #276 dnia: 02 Styczeń, 2019, 22:07 »
Aha no bo ja nie doszłam do tego momentu.Nawet na nieochrzczonego mnie nie chcieli :)

Nie masz czego żałować :)

Co to za pomysł, żeby  na głosiciela i do chrztu pytania były takie same ? Czy to jest to samo?

Już nie pamiętam, czy są takie same i na głosiciela, i do chrztu, ale na pewno są te same dla wszystkich.


Offline Helleboris

Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #277 dnia: 02 Styczeń, 2019, 22:42 »
Jak miałam studium przed chrztem to siostra zadała mi pytanie:"Czy chrześcijanka może przerwać ciąże, a jak tak to w jakim przypadku?"
Na to pytanie odpowiedziałam tak, jak czułam. Powiedziałam że można przerwać ciąże, jeśli zagraża życiu kobiety i jeśli powstała w wyniku gwałtu. No i siostrunia musiała mnie naprostować. Usunąć można tylko ciąże zagrażającą życiu czyli najczęściej pozamaciczną. Wtedy czułam ogromny niesmak, że ciąży z gwałtu nie można usunąć. Z perspektywy osoby poddanej przemocy seksualnej ciężko było mi to zaakceptować. Wtedy pierwszy raz uznałam, że te zasady są niesprawiedliwe i nieludzkie.
"To repeat the same action and expect different results is madness."


Offline kormoran

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 228
  • Polubień: 541
  • Każda zmiana ma iść ku lepszemu
Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #278 dnia: 02 Styczeń, 2019, 22:54 »
To są różne pytania. Na glosiciela jest ich kilka i niektóre skierowane są bardziej do osoby która z zainteresowanym studiuje, np. czy z wypowiedzi jego wynika że ufa Biblii. Ponadto kilka pytań dotyczących życia. Natomiast do chrztu jest coś około 100 pytań podzielonych na cztery główne części i dotyczą już szczegółowo nauk czy moralności itp. To prawda że nie ma różnych pytań dla mężczyzn i kobiet.


Offline Sebastian

Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #279 dnia: 02 Styczeń, 2019, 23:17 »
ja Sebastian jako 17 latek bylem mocno zdziwiony że brat który przerabial ze mną pytania do chrztu wypytał mnie czy palę papierosy i czy nie zażywam narkotyków ale całkowicie pominął rozdział dotyczący moralności seksualnej. Akurat tak się złożyło że jestem 100% heteroseksualny i że w czasie gdy szykowałem się do chrztu nie miałem żadnej partnerki seksualnej. Ale gdyby podobny do mojego przypadek trafił na geja lub na młodzieńca regularnie współżyjącego ze swoją narzeczoną to mógłby zakwalifikować się do chrztu i nawet nie zostać zapytany czy spełnia wymagania dotyczące moralności seksualnej
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


antykierat

  • Gość
Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #280 dnia: 03 Styczeń, 2019, 02:39 »
Program oceniam bardzo pozytywnie, mimo moich negatywnych, osobistych doświadczeń z kaiserem i związanych z tym negatywnych opinii o nim. Wspaniałe świadectwo wszystkich występujących w programie. Kawał dobrej roboty


Offline salvat

Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #281 dnia: 03 Styczeń, 2019, 08:56 »
ja Sebastian ...

Przecież wynika jasno z twoich wypowiedzi, kiedy piszesz o sobie. Po co ten zwrot?
Jak nazwać człowieka, który mając trochę władzy mówi jedno, a robi coś co tym słowom zaprzecza?

https://www.youtube.com/watch?v=cZMCsCO9hYw


antykierat

  • Gość
Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #282 dnia: 03 Styczeń, 2019, 09:53 »
Przecież wynika jasno z twoich wypowiedzi, kiedy piszesz o sobie. Po co ten zwrot?
Prezesura wspomnianych przez prowadzącą w programie "Wyzwolonych" chyba wymaga położenia akcentu na "ja"? No nie ?  ;)

Prezes jest tylko strony internetowej nie ma
« Ostatnia zmiana: 03 Styczeń, 2019, 10:01 wysłana przez antykierat »


Offline Bożydar

Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #283 dnia: 03 Styczeń, 2019, 11:21 »
Przecież wynika jasno z twoich wypowiedzi, kiedy piszesz o sobie. Po co ten zwrot?
To nobilituje  ;D :P


Offline Sebastian

Odp: Skandaliści w Polsat News - drugi odcinek o Świadkach Jehowy
« Odpowiedź #284 dnia: 03 Styczeń, 2019, 11:41 »
Prezes jest tylko strony internetowej nie ma
o, wiedzę że "moja psychofanka" znowu uaktywniła się :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)