Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kanały filmowe exŚJ w necie  (Przeczytany 11225 razy)

Offline Turbulent_Business

Odp: Kanały filmowe exŚJ w necie
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Maj, 2022, 12:48 »
Jest takie powiedzenie, "cudze chwalicie, swego nie znacie".

Pewnie, że ang. kanały dobre, ale polscy exŚJ często się na nich wzorują i dlatego warto ich reklamować w pierwszej kolejności.
Polski zainteresowany tą tematyką nie zawsze zna dobrze angielski.

Nadinterpretujesz Roszado :) W zadnym wypadku nie umniejszamy jakosci / waznosci polskich kanalow, jednak moze ktos znajdzie akurat cos dla siebie. Mi osobiscie polskie kanaly, oprocz swiatusow oglada sie dosc ciezko, bo 90% z nich jest przeznaczone dla osob wierzacych (czego w zadnym wypadku nie krytykuje, niech sie tu nie rozpeta nastepna wojna na komentarze). To jak z ta Pania z JW Escape. Jakbym siedzial na zebraniu, tylko z nowym swiatlem. Zrozumienie inne, zalozenia co do materialu zrodlowego te same. Wybor jest maly dlatego, moze jest ktos taki jak ja i gdyby chociaz jednej osobie sie to przydalo, to bede sie cieszyl. A kto co oglada / czyta to nie moja sprawa, daje tylko opcje. Brak wyboru kojarzy mi sie z towarzystwem straznica :)
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Roszada

Odp: Kanały filmowe exŚJ w necie
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Maj, 2022, 12:52 »
No to dawaj kolejne polskie.
Wszak dział nazywa się: Z KRAJU »Kanały filmowe exŚJ w necie

Ja filmów wcale nie oglądam, a podaję te, które mi inni podają jako warte oglądania.

Ja nie znam hiszpańskiego, niemieckiego, ang., włoskiego, a inni też nie muszą znać.
« Ostatnia zmiana: 12 Maj, 2022, 20:33 wysłana przez Roszada »


Offline Proctor

Odp: Kanały filmowe exŚJ w necie
« Odpowiedź #17 dnia: 12 Maj, 2022, 20:40 »
Jest takie powiedzenie, "cudze chwalicie, swego nie znacie".

Pewnie, że ang. kanały dobre, ale polscy exŚJ często się na nich wzorują i dlatego warto ich reklamować w pierwszej kolejności.
Polski zainteresowany tą tematyką nie zawsze zna dobrze angielski.
Jak nie zna to włączy sobie tłumaczą na youtubie🙂


Offline Roszada

Odp: Kanały filmowe exŚJ w necie
« Odpowiedź #18 dnia: 12 Maj, 2022, 20:55 »
Ja już wiem jak tłumacze to robią, bo mam z tym prawie na codzień do czynienia.

Widzę Wasze wrzutki z tłumacza na forum.
Sam korzystam ale wprowadzam korekty, konfrontując z innymi tłumaczami i językiem Strażnicowym.


Offline Gwałcidusza

Odp: Kanały filmowe exŚJ w necie
« Odpowiedź #19 dnia: 13 Maj, 2022, 09:16 »
Ta dziewczyna dzwoniła do centrali w Brooklynie z pytaniem dlaczego Strażnica pisze, że Jezus był pierwszym narodzonym ponownie skoro Jezus był bez grzechu i nie musiał się ponownie  narodzić tak jak inni ludzie. Fajna rozmowa.


Ma też inne filmy, ale ostatnio coś nie wstawia nowości.


Offline Gostek

Odp: Kanały filmowe exŚJ w necie
« Odpowiedź #20 dnia: 13 Maj, 2022, 10:05 »
Niedawno natknęłem się na ten filmik-"zawłaszczenia przez sektę" i jestem pod wrażeniem wiedzy tej Pani nt. Świadków Jehowy.

https://youtu.be/4ihN8J8U7UI
« Ostatnia zmiana: 13 Maj, 2022, 10:09 wysłana przez Gostek »


Offline Turbulent_Business

Odp: Kanały filmowe exŚJ w necie
« Odpowiedź #21 dnia: 13 Maj, 2022, 11:30 »
Ja nie znam hiszpańskiego, niemieckiego, ang., włoskiego, a inni też nie muszą znać.

Czyli to ze Roszada nie zna wymienionych jezykow (ja tez ich nie znam), nie powinnismy wrzucac tu kanalow np hiszpanskojezycznych? Zeby ktos kto zna hiszpanski mogl miec mozliwosc dowiedzenia sie czegos (a nawet podszlifowania jezyka przy okazji)? Czemus Pan taki zamkniety na swiat? Czemus Pan taki zerojedynkowy? Po polsku albo wypad? Jak ktos nie zna jezyka po prostu nasze posty mozna zignorowac, a Pan sie czepiasz na sile, chyba tylko dla zasady ze musisz Pan zawsze postawic kropke nad i...
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Roszada

Odp: Kanały filmowe exŚJ w necie
« Odpowiedź #22 dnia: 13 Maj, 2022, 11:51 »
A wrzucaj nawet chińskie i z Korei Północnej. ;)
Gdybym wątku nie założył, to pewnie byś ani jednego nie wstawił, bo by Ci się nie chciało wątku zakładać. ;D
Sam zabagniasz wątek-archiwum swoimi gadkami.


Offline Gostek

Odp: Kanały filmowe exŚJ w necie
« Odpowiedź #23 dnia: 13 Maj, 2022, 11:51 »
Niedawno natknęłem się na ten filmik   - "zawłaszczeni przez sektę"  i jestem pod wrażeniem wiedzy tej Pani nt. Świadków Jehowy.

https://youtu.be/4ihN8J8U7UI


Offline Proctor

Odp: Kanały filmowe exŚJ w necie
« Odpowiedź #24 dnia: 13 Maj, 2022, 21:46 »
Czyli to ze Roszada nie zna wymienionych jezykow (ja tez ich nie znam), nie powinnismy wrzucac tu kanalow np hiszpanskojezycznych? Zeby ktos kto zna hiszpanski mogl miec mozliwosc dowiedzenia sie czegos (a nawet podszlifowania jezyka przy okazji)? Czemus Pan taki zamkniety na swiat? Czemus Pan taki zerojedynkowy? Po polsku albo wypad? Jak ktos nie zna jezyka po prostu nasze posty mozna zignorowac, a Pan sie czepiasz na sile, chyba tylko dla zasady ze musisz Pan zawsze postawic kropke nad i...
Ale popłynąłeś


Offline janeczek

Odp: Kanały filmowe exŚJ w necie
« Odpowiedź #25 dnia: 13 Maj, 2022, 23:07 »
Można zawsze włączyć automatycznego tłumacza, nie jest idealny ale działa na tyle że rozumiemy.
Kółko zębate klikamy napisy klikamy wybieramy angielski klikany angielski wygenerowany automatycznie i następnie klikamy przetłumacz wybieramy polski, działa tylko na komputerze
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 262
  • Polubień: 2164
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Kanały filmowe exŚJ w necie
« Odpowiedź #26 dnia: 15 Maj, 2022, 11:30 »

Polski zainteresowany tą tematyką nie zawsze zna dobrze angielski.

I to jest właśnie świetna okazja połączyć pożyteczne z pożytecznym.
Uczysz się angielskiego a zarazem odtruwasz zwój umysł.

Z anglojęzycznych polecam jeszcze ten kanał  -Beroean Pickets

"Czterdziestoletni starszy opuszcza Świadków Jehowy i bada ich nauki, stosując ich własne zasady"
« Ostatnia zmiana: 15 Maj, 2022, 11:35 wysłana przez NieZnaPrawdy »


Offline Światus

Odp: Kanały filmowe exŚJ w necie
« Odpowiedź #27 dnia: 03 Czerwiec, 2022, 20:06 »
Nowy POLSKI kanał na YouTube:
"KANAŁ ŁĄCZNOŚCI"
https://www.youtube.com/channel/UCy2xdOvXipNerIoNrh5vWeQ
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Gostek

Odp: Kanały filmowe exŚJ w necie
« Odpowiedź #28 dnia: 15 Czerwiec, 2022, 10:05 »
Doszedł jeszcze jeden kanał gdzie twórca kanału nawiązuje do religii ŚJ

https://youtu.be/BU1XNBImuWg


Offline Estera

Odp: Kanały filmowe exŚJ w necie
« Odpowiedź #29 dnia: 16 Czerwiec, 2022, 22:56 »
   Nowy kanał filmowy na You Tube o świadkach Jehowy.
   Reise Eweliny Jakus
      https://www.youtube.com/watch?v=xcs0Rwd5vsU

  "Chcesz zostać ŚJ to zanim zaczniesz studium ze ŚJ i się do nich dołączysz i chcesz zostać jednym z nich 
   najpierw doceń i rozważ dostępne informacje na temat ŚJ.
   Jeżeli tego nie zrobiłeś obiektywnie i już  kwestionujesz i bronisz ŚJ nie będąc jeszcze w Organizacji
   to znaczy że już jesteś zaprogramowany zgodnie z ich kierunkiem broniąc interesy Ciała kierowniczego.
   Nie musisz chodzić na zebrania by być zmanipulowanym  wystarczy że czytasz ich czasopisma i oglądasz ich filmy.
   Nie poznając drugiej strony medalu."

Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.