Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Środa TVN - gośćmi mają być Światusy  (Przeczytany 794 razy)

Offline Światus

Odp: Środa TVN - gośćmi mają być Światusy
« Odpowiedź #15 dnia: 17 Kwiecień, 2024, 22:37 »
Wniosek jest taki, że osoby zaproszone na wywiad powinny być gotowe do polemiki.
Wypowiedź faceta, że ni jest tak trudno wyjść z sekty, bo im się udało, to próba podważenia wiarygodności Sary i Edwina.
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline zona_abrahama

Odp: Środa TVN - gośćmi mają być Światusy
« Odpowiedź #16 dnia: Wczoraj o 07:39 »
Wniosek jest taki, że osoby zaproszone na wywiad powinny być gotowe do polemiki.
Wypowiedź faceta, że ni jest tak trudno wyjść z sekty, bo im się udało, to próba podważenia wiarygodności Sary i Edwina.
My nawet nie słyszeliśmy co on mówił, bo tylko prowadzące go miały w słuchawkach. To nie był materiał nastawiony na polemikę.


Offline cichybob

Odp: Środa TVN - gośćmi mają być Światusy
« Odpowiedź #17 dnia: Wczoraj o 15:52 »
Bardzo Wam dziękuję drogie Światusy za ten wykład. Szkoda, że mieliście tak mało czasu na opowiedzenie więcej o swojej sytuacji. To jest szczęście, że udało Wam się wyjść z tego razem.


Offline Reskator

Odp: Środa TVN - gośćmi mają być Światusy
« Odpowiedź #18 dnia: Wczoraj o 16:19 »
Wniosek jest taki, że osoby zaproszone na wywiad powinny być gotowe do polemiki.
Wypowiedź faceta, że ni jest tak trudno wyjść z sekty, bo im się udało, to próba podważenia wiarygodności Sary i Edwina.

Z sekty z rodziną wyszłem bez szwanku,co nie oznacza że inni tak mają.
Adam Szostkiewicz to mój ulubiony dziennikarz,nieraz krytykował różne religie.
« Ostatnia zmiana: Wczoraj o 16:32 wysłana przez Reskator »


Offline Storczyk

Odp: Środa TVN - gośćmi mają być Światusy
« Odpowiedź #19 dnia: Wczoraj o 23:01 »
Z sekty bez szwanku  raczej się nie wychodzi, a szczególnie takiej, która decyduje o zaroście dorosłych ludzi  ;)
Zależy jak długo się przebywa w takiej grupie, bo co innego gdy wchodzi w szeregi ktoś dojrzały już ukształtowany, natomiast gdy się jest w sekcie od dziecka to jest zupełnie inny odbiór świata zewnętrznego( zły,zdeprawowany, szatański)
Tu już są problemy z tożsamością, problemy z relacjami społecznymi, nieufność wobec ludzi i wiele wiele innych.

Czego chcieć od gościa,. religioznawca  zna religie które bada tylko z teorii więc czego się spodziewać  ;)
 Któryś wszedł chyba Hassan nie miał wątpliwości że to sekta pełną gębą








Offline Gremczak

Odp: Środa TVN - gośćmi mają być Światusy
« Odpowiedź #20 dnia: Dzisiaj o 07:32 »
Ja tam nie mam z tym problemów.
W tej partii religijnej byłem wychowywany od narodzin.


Offline Gostek

Odp: Środa TVN - gośćmi mają być Światusy
« Odpowiedź #21 dnia: Dzisiaj o 10:19 »
Z sekty bez szwanku  raczej się nie wychodzi, a szczególnie takiej, która decyduje o zaroście dorosłych ludzi  ;)
Zależy jak długo się przebywa w takiej grupie, bo co innego gdy wchodzi w szeregi ktoś dojrzały już ukształtowany, natomiast gdy się jest w sekcie od dziecka to jest zupełnie inny odbiór świata zewnętrznego( zły,zdeprawowany, szatański)
Tu już są problemy z tożsamością, problemy z relacjami społecznymi, nieufność wobec ludzi i wiele wiele innych.

Czego chcieć od gościa,. religioznawca  zna religie które bada tylko z teorii więc czego się spodziewać  ;)
 Któryś wszedł chyba Hassan nie miał wątpliwości że to sekta pełną gębą



To było kiedyś .  Teraz tam młodzi wychowani w tzw prawdzie są  wykształceni , zaradni ,obyci z innymi ludźmi .To są cwane bestie ,które nauczyły się grać na dwa a nawet wiele frontów. Do zboru przychodzili jak nawiedzeni a potem chulaj dusza. W okłamywaniu drugich prowadzili prym....Będąc w organizacji miałem też dużo rodziny i znajomych katolików i z innych religii.Jednak po latach mogę stwierdzić ,że ci wychowani w tzw prawdzie byli  wyrafinowani w mówieniu kłamstw. Katolicy mogliby od nich lekcje pobierać. 👈
« Ostatnia zmiana: Dzisiaj o 10:21 wysłana przez Gostek »