Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kanały filmowe exŚJ w necie  (Przeczytany 11596 razy)

Offline Do

Odp: Kanały filmowe exŚJ w necie
« Odpowiedź #45 dnia: 21 Sierpień, 2023, 19:32 »
To jest twardy zawodnik - nie usunie tego


Offline Gostek

Odp: Kanały filmowe exŚJ w necie
« Odpowiedź #46 dnia: 21 Sierpień, 2023, 22:52 »
Bierzcie, słuchajcie ale i pobierajcie, bo zdaje się, że głosy nie zostały zmienione i film długo nie zagości w sieci.Tylko patrzeć, jak organizacja się o niego upomni.






Komitet odsłuchałem. Dawid nie pozostawił na przesłuchujących go starszych suchej nitki.👍 Pląsali się na przemian, broniąc autorytetu niewolnika. 👇
Z niecierpliwością czekam już na dalszą część. 🙂
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpień, 2023, 22:54 wysłana przez Gostek »


Offline Gremczak

Odp: Kanały filmowe exŚJ w necie
« Odpowiedź #47 dnia: 22 Sierpień, 2023, 08:11 »
20 min obejrzałem.
Super sobie radzi.
Pilnuje swego interesu.
Kontroluje przebieg spotkania.
Nie da sobie wejść na głowę.
To jest to co pisałem w TSSK.


Offline Gostek

Odp: Kanały filmowe exŚJ w necie
« Odpowiedź #48 dnia: 22 Sierpień, 2023, 09:38 »
20 min obejrzałem.
Super sobie radzi.
Pilnuje swego interesu.
Kontroluje przebieg spotkania.
Nie da sobie wejść na głowę.
To jest to co pisałem w TSSK.


Niestety, ale większość tak nie potrafi.
Ludzie dawają sobie narzucić przez innych tok myślenia i prowadzenia rozmów.



Offline Profesor Tutka

Odp: Kanały filmowe exŚJ w necie
« Odpowiedź #49 dnia: 22 Sierpień, 2023, 10:27 »
Taa,w mojej ocenie chciał być wykluczony,przekonywanie starszych do swoich przekonań, że niewolnik się myli i popełnia błędy(co prawdą jest oczywistą) mija się z celem. Że co? Starszy przyzna mu rację i powie że do tej pory   ten starszy się mylił? Taki starszy ma się ustawić  po jednej stronie z gościem ,którego zaraz wykluczą? Pewno są samobójcy ale nie tak często.Komitet to nie miejsce do przekonywania starszych że to lipa.Nie słyszałem o przypadku, żeby starszy przyznał racje odstępcy i stanął po jego stronie.Cuda się zdarzają(potop, zatrzymanie się słońca,oślica mówi ludzkim głosem)to mogę zrozumieć. Ale żeby starszy stanął po stronie odstępcy?To cud z gatunku tych 'grubych'.
« Ostatnia zmiana: 22 Sierpień, 2023, 10:37 wysłana przez Profesor Tutka »


Offline Gremczak

Odp: Kanały filmowe exŚJ w necie
« Odpowiedź #50 dnia: 22 Sierpień, 2023, 10:41 »
Minuta 35,37 za dużo dał swobody starszym.
Nie wiem co będzie dalej.
Może ma jakiś cel?


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 858
  • Polubień: 648
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Kanały filmowe exŚJ w necie
« Odpowiedź #51 dnia: 22 Sierpień, 2023, 10:42 »
Zacząłem słuchać tego filmiku.
Tam na początku pojawia się wątek "czy komitet jest legalny", bo:
- starsi nie kontaktowali się wczesniej z oskarżonym
- ktoś tam żywi urazę do oskarżonego


Czy są jakieś precyzyjne i konkretne warunki nieważności komitetu?
Takie, których będa respektować sami starsi?
Takie, że powiesz im: "W związku z tym, że x, y, z niniejszym komitet nie jest poprawnie/legalnie zwołany i zostaje rozwiązany"?
Takie, że napiszesz notatkę, pod którą podpiszą się wszyscy członkowie komitetu potwierdzając to?
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline Profesor Tutka

Odp: Kanały filmowe exŚJ w necie
« Odpowiedź #52 dnia: 22 Sierpień, 2023, 10:58 »
Ciężki temat. Chyba łatwiej na Komitecie Odwoławczym podnieść zastrzeżenia.To moim zdaniem madrzejszym jest.Nie po to  starsi przyszli, żeby się rozejść. A poza tym nie lubią obwinionego.Wiem to z własnej autopsji.Taki żart to.


Offline Gostek

Odp: Kanały filmowe exŚJ w necie
« Odpowiedź #53 dnia: 22 Sierpień, 2023, 11:00 »
Zacząłem słuchać tego filmiku.
Tam na początku pojawia się wątek "czy komitet jest legalny", bo:
- starsi nie kontaktowali się wczesniej z oskarżonym
- ktoś tam żywi urazę do oskarżonego


Czy są jakieś precyzyjne i konkretne warunki nieważności komitetu?
Takie, których będa respektować sami starsi?
Takie, że powiesz im: "W związku z tym, że x, y, z niniejszym komitet nie jest poprawnie/legalnie zwołany i zostaje rozwiązany"?
Takie, że napiszesz notatkę, pod którą podpiszą się wszyscy członkowie komitetu potwierdzając to?



Nikt, ci nic tam nie podpisze.
Oni boją się własnego cienia.
To są funkcjonariusze strażnicy. Dlatego, nie mogą nic robić od siebie, poza ustanowionym harmonogramem.


Offline Sebastian

Odp: Kanały filmowe exŚJ w necie
« Odpowiedź #54 dnia: 22 Sierpień, 2023, 11:56 »
Czy są jakieś precyzyjne i konkretne warunki nieważności komitetu?
Takie, których będa respektować sami starsi?
nie ma takich zasad, komitet zawsze jest legalny.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 858
  • Polubień: 648
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Kanały filmowe exŚJ w necie
« Odpowiedź #55 dnia: 22 Sierpień, 2023, 12:23 »
Rzuciłem okiem na ksiązkę Paście i widzę, że przebieg przesłuchania obwinionego/oskarżonego wygląda następująco:

Przesłuchanie
1. modlitwa
2. powód spotkania
3. informacja o zakazie nagrywania
4. werset biblijny
5. starsi mówią, że "pragną udzielić pomocy obwinionemu"
6. przewodniczący prosi obwinionego żeby się wypowiedział


opcja A - obwiniony mówi, że jest niewinny
7. wysłuchanie pojedyńczo świadków zdarzenia (w obecności obwinionego)
8. obwiniony może ustosunkować się do wypowiedzi świadków
9. oskarżony może teraz przedstawić świadków swojej niewinności

10. komitet prosi obiwnionego o opuszczenie pomieszczenia i dyskutuje podjęcie decyzji
11. ogłoszenie decyzji
12. starsi pytają oskarżonego "czy ma jakieś pytania"
13. oskarżony wychodzi
14. modlitwa
15. Wypełnienie formularza S-77 "Informacja o wykluczeniu, odłączeniu się lub upomnieniu"
16. Odczekanie siedmiu dni przysługujących na odwołanie
17 koordynator grona starszych zatwierdza ogłoszenie komunikatu o wykluczeniu
18. na najbliższym zebraniu w zborze ogłasza się upomnienie/wykluczenie
19. zniszczenie wszystkich osobistych notatek dotyczących sprawy

Na marginesie, autor Paście używa kilkukrotnie jakiegoś dziwnego słowa "nadwerężenie". Chyba powinno być "nadwyrężenie" ;)  Świadczy to chyba o niskim poziomie intelektualnym tłumaczy tego tekstu.
Poza tym bardzo często pojawiają się tam słowa "może", "zazwyczaj" itd. Nic nie jest tam na sztywno ustalone co byłoby rygorem ważności/nieważności spotkania. Starsi mają chyba swobodne i bardzo szerokie możliwości decydowania.
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Online Szwejk (dawniej Gorolik)

Odp: Kanały filmowe exŚJ w necie
« Odpowiedź #56 dnia: 22 Sierpień, 2023, 13:17 »
"Komitet to nie miejsce do przekonywania starszych że to lipa." - to najmądrzejsze zdanie z tego wątku. Starsi zakładają oczywiście, że podsądny nie zna książki "Paście", gdy chociaż słyszał o niej już świadczy to przeciw niemu. Ci co idą i nagrywają komitety mają nadzieję że ich przesłuchanie komuś pomoże. Myślę że przesadzają ze znaczeniem tego. Ktoś kto się 'wybudza' (używając tej dziwnej terminologii) zawsze robi to pod wpływem wewnętrznego impulsu, zresztą 'wybudzenie do czego', to ważniejsze pytanie niż 'wybudzenie od czego'. 


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 297
  • Polubień: 2231
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Kanały filmowe exŚJ w necie
« Odpowiedź #57 dnia: 22 Sierpień, 2023, 14:22 »
Podsądny wydaję się nieco agresywny, ale to dobrze.
Że tak polecę klasykiem:
Niech on się odszczekuje swoim prześladowcom z pańskiego dworu. Niech on nie miauczy...


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Kanały filmowe exŚJ w necie
« Odpowiedź #58 dnia: 22 Sierpień, 2023, 15:40 »
Na YouTube niedawno pojawił się nowy kanał o Świadkach Jehowy. Podobny jest do kanału,Obudźcie się i Kanału łączności.
Nowy kanał ma nazwę - Berejczyk.   

Potwierdzam, wszystkie te kanały wydają się jakoś podobne, czasem mam wrażenie, jakby to jedna i ta sama osoba prowadziła :P Może dlatego, że używają tej samej nomenklatury i prezentują tę samą tematykę w taki sam sposób?

To bardzo ciekawy materiał: najbiedniejsza społeczność religijna w USA, najszybciej starzejąca się, do tego ogromna przewaga kobiet nad mężczyznami 65:35. Że kościół katolicki się starzeje i brakuje kapłanów do usługiwania to wiemy, ale że w USA odpowiednikiem kościoła są świadki, to interesujące. A tacy byli modni, amerykańscy.

20 min obejrzałem.
Super sobie radzi.
Pilnuje swego interesu.
Kontroluje przebieg spotkania.
Nie da sobie wejść na głowę.

Jak to pierwszy komitet jakiego się słucha, to postawa może robić wrażenie. Ale gdy zdasz sobie sprawy, że postawa podsądnego nie będzie miała żadnego wpływu ani na wyrok, ani na sędziów, to jakie to ma w sumie znaczenie? Oni te wszystkie riposty na drugi dzień zapomną. Ja bym chciał kiedyś wysłuchać komitetu wygranego przez podsądnego.


Offline Gostek

Odp: Kanały filmowe exŚJ w necie
« Odpowiedź #59 dnia: 22 Sierpień, 2023, 16:13 »
A mnie się wydaje że właśnie takie długie komitety na odstępcach odejdą w niedalekiej przyszłości do lamusa.
Jest na nich zbyt dużo ryzyka, że niektórzy starsi, ci bardziej rozgarnięci, dowiedzą się na nich o rzeczach o których wiedzieć nie powinni.
Bo co innego jest pastwić się nad kimś i robić mu komitet za np. palenie fajek, a co innego jest przesłuchiwać osoby o odstępczych poglądach i dowiadywać się o np.  Australi, o Morisie3, że już go niema w gronie CK, o zmianach w Biblii, o roku 1914 i 607.. itd..
Będzie pewnie tak, że takim osobom, będzie ułatwione szybkie odejście, nie wnikając w szczegóły na komitetach.
Wystarczy, że delikwent zadeklaruje, że wierzy inaczej niż wymaga tego od Świadków niewolnik i będzie tylko komunikat o takiej osobie, że nie jest już Świadkiem Jehowy i będzie mógł pójść dalej swoją drogą.