Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Uszanowanie woli zmarłego byłego Świadka Jehowy  (Przeczytany 9667 razy)

Offline dziewiatka

Odp: Uszanowanie woli zmarłego byłego Świadka Jehowy
« Odpowiedź #30 dnia: 13 Listopad, 2018, 19:39 »
Tak jak napisał Sebastian,są świadki przewrażliwione tak jak katoliki.W swoim życiu spotkałem się z kilkoma takimi sytuacjami i staram się to zrozumieć dla tego że pogrzeb to impreza dla rodziny a nie dla zmarłego.Dla tego do pewnego stopnia rozumiem ignorowanie woli zmarłych.Problem kremacja czy tradycyjny pochówek ,jest tylko w naszych głowach i jest on bez znaczenia dla przyszłości zmarłego .Fobie żywych nie powinny tu odgrywać wiodącej roli,bo to tylko fobie.Namawiam wszystkich by za życia zdecydowali się na jakąś formę pogrzebu i obgadali to z najbliższymi.


Offline HARNAŚ

Odp: Uszanowanie woli zmarłego byłego Świadka Jehowy
« Odpowiedź #31 dnia: 13 Listopad, 2018, 21:36 »
Bliższa jest mi kremacja Z tradycyjnym pochówkiem , gdzie urna zakopywana jest w ziemi. Ale nie wiem jak w waszych rejonach ale u mnie jakieś 75%  z prochami świadków umieszczana jest w ścianie. Jak sądzicie co jest tego powodem? Wygoda , że nie trzeba się zajmować miejscem , bo jednak pod taką ścianą zawsze jakieś kwiaty leżą i znicz się pali i nie wiadomo kto przyniósł ? Czy to tylko moda?


Offline sawaszi

Odp: Uszanowanie woli zmarłego byłego Świadka Jehowy
« Odpowiedź #32 dnia: 13 Listopad, 2018, 22:46 »
Można być pochowanym z szacunkiem wszelkim i wobec ludzi , którzy kochali, szanowali i znali zmarłego .
Zmarła osoba tego nie potrzebuje - tylko pamięci Boga Stworzyciela i zmartwychwstania duszy i ciała .
To zasada Jezusa Chrystusa .


Offline Ruda woda

Odp: Uszanowanie woli zmarłego byłego Świadka Jehowy
« Odpowiedź #33 dnia: 20 Listopad, 2018, 20:45 »
w lipcu byliśmy na pogrzebie cioci mojego męża  (osoba bliska naszym serduchom). część rodziny jej męża to ŚJ reszta katolicy. ciocia studiowała ze 20 lat z przerwami bez większych rezultatów. pogrzeb był świecki, piękne przemówienie mistrza ceremonii skupiony na osobie cioci, jej życiu etc.
pomijając fakt, że wyglądał dość osobliwie - cylinder i płaszcz jak u "wampira" facet dość sensowny i sympatyczny

od razu powiedziałam, że chcę takiego pogrzebu - nad urną, bo jak już pobiorą co będzie potrzebne, oczywiście jak się będzie nadawać - to niech mnie spalą a nie robaki będą żreć.
tym bardziej, że ostatnio się nasłuchałam z pierwszej ręki informacyjnej jak to przenoszono zwłoki po byłym cmentarzu w Szczecinie (budowa drogi a co) na nowe miejsce i prawie połowa trumien miała od środka wydrapania... dzięki obudzić się w trumnie, już mnie doczesne życie dość skopało

jakby ktoś miał ochotę obejrzeć - wrzucam linka jak wygląda kremacja. uważam, że nic co ludzkie nie jest na obce i jest to rzecz normalna
https://www.youtube.com/watch?v=kJTclbBKxKk
« Ostatnia zmiana: 20 Listopad, 2018, 21:00 wysłana przez Ruda woda »
"Nigdy nie próbuj upodobnić kogoś do siebie. Ty wiesz - i Bóg wie to również - że jeden taki egzemplarz jak ty zupełnie wystarczy"  Ralph Waldo Emerson


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Uszanowanie woli zmarłego byłego Świadka Jehowy
« Odpowiedź #34 dnia: 01 Grudzień, 2018, 01:36 »
moje trzy grosze:
Ruda woda -  ok!!
« Ostatnia zmiana: 01 Grudzień, 2018, 01:38 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline Safari

Odp: Uszanowanie woli zmarłego byłego Świadka Jehowy
« Odpowiedź #35 dnia: 01 Grudzień, 2018, 08:28 »
Ruda woda, ja tak samo chce taki pogrzeb.

Kremacja. Moje prochy po wyjeciu narzadow w urnie. Swieckiego pogrzeb. A potem moge byc w jakiejs scianie, albo w ziemi albo rozsypana gdziekolwiek.

Bylam na pogrzebie z urna i DLA mnie byl on mniej przerazajacy niz te z trumnami. Nie bylo ciala, tylko prochy, co sprawialo, ze byl to pogrzeb bardziej symboliczny. Dla mnie byl piekny, nie musialam sobie wyobrazac tej osoby w trumnie. A jej prochy w pieknej urnie sprawialy ze zaznacza byla zmarlej osoby obecnosc.

A co do budzenia sie w trumnie. Jestes pewna, ze polowa trumien byla obdrapana? Jakos nie chce mi sie wierzyc ze polowa ludzi budzi sie w trumnach. Bo to by znaczylo, ze lekarze nie umieja oceniac zgonu.
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Sebastian

Odp: Uszanowanie woli zmarłego byłego Świadka Jehowy
« Odpowiedź #36 dnia: 01 Grudzień, 2018, 08:52 »
jestem w stanie uwierzyć że kilkaset lat temu jakiś tam procent ludzi budził sie w trumnie (gdyż kiedyś medycyna stała na niższym poziomie i były kłopoty z precyzyjnym ustaleniem zgonu)

ale obecnie? w XXI wieku? Nie wierzę...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Ruda woda

Odp: Uszanowanie woli zmarłego byłego Świadka Jehowy
« Odpowiedź #37 dnia: 01 Grudzień, 2018, 10:19 »
no tak nie doprecyzowałam. to był cmentarz z 19 wieku
co nie zmienia faktu że i obecnie trafiają się przypadki obudzenia w trumnie
"Nigdy nie próbuj upodobnić kogoś do siebie. Ty wiesz - i Bóg wie to również - że jeden taki egzemplarz jak ty zupełnie wystarczy"  Ralph Waldo Emerson


Offline julia7

Odp: Uszanowanie woli zmarłego byłego Świadka Jehowy
« Odpowiedź #38 dnia: 01 Grudzień, 2018, 10:21 »
jestem w stanie uwierzyć że kilkaset lat temu jakiś tam procent ludzi budził sie w trumnie (gdyż kiedyś medycyna stała na niższym poziomie i były kłopoty z precyzyjnym ustaleniem zgonu)

ale obecnie? w XXI wieku? Nie wierzę...

Oczywiście, że dziś takie rzeczy nadal się zdarzają i lekarze nadal bywają omylni: http://www.amsik.pl/archiwum/2-3_2010/2-3_10n.pdf


Offline Safari

Odp: Uszanowanie woli zmarłego byłego Świadka Jehowy
« Odpowiedź #39 dnia: 01 Grudzień, 2018, 11:12 »
Pewnie ze to sie ZDARZA, ale RW napisala ze to bylo 50%, nawet 20% to by bylo za duzo. Mysle ze takie przypadki to ok 0,1-3% ( ale to tylko mine spekulacje. I mowie o krajach europejskich)
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Ruda woda

Odp: Uszanowanie woli zmarłego byłego Świadka Jehowy
« Odpowiedź #40 dnia: 01 Grudzień, 2018, 13:16 »
Pewnie ze to sie ZDARZA, ale RW napisala ze to bylo 50%, nawet 20% to by bylo za duzo. Mysle ze takie przypadki to ok 0,1-3% ( ale to tylko mine spekulacje. I mowie o krajach europejskich)
w 19 w. medycyna nie była rozwinięta tak jak teraz, ba była w powijakach
dla mnie te 0,1-3% to i tak dużo. zawsze boję się, ze trafi akurat na mnie, a że mam klaustrofobię no przeraża mnie to podwójnie
"Nigdy nie próbuj upodobnić kogoś do siebie. Ty wiesz - i Bóg wie to również - że jeden taki egzemplarz jak ty zupełnie wystarczy"  Ralph Waldo Emerson


Offline Krystian

Odp: Uszanowanie woli zmarłego byłego Świadka Jehowy
« Odpowiedź #41 dnia: 10 Grudzień, 2018, 19:24 »
w 19 w. medycyna nie była rozwinięta tak jak teraz, ba była w powijakach
dla mnie te 0,1-3% to i tak dużo. zawsze boję się, ze trafi akurat na mnie, a że mam klaustrofobię no przeraża mnie to podwójnie

Dlatego lepsza jest kremacja.
Ja powiedziałem żonie, że w żadnej trumnie nie chce leżeć.
Były przypadki w Polsce, gdzie jak przyszła duża powódź, to ciała były wypłukane z trumien i pływały.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline dziewiatka

Odp: Uszanowanie woli zmarłego byłego Świadka Jehowy
« Odpowiedź #42 dnia: 11 Grudzień, 2018, 05:28 »
?W Rybniku w 97 roku mieszkańcy okolic cmentarza na pewno nie zapomną pewnego poranka gdy pod drzwiami zobaczyli kajakarzy trumny popłynęły pod drzwi. Jest jedna pozytywna decyzja po tych wydarzeniach na cmentarzu utworzono kopiec pamięci i między innymi tam można wysypać prochy.