Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Hej tu Baran  (Przeczytany 22437 razy)

Offline Szear-Jaszub

Odp: Hej tu Baran
« Odpowiedź #75 dnia: 14 Listopad, 2018, 23:37 »
A ja nie wchodziłem od kilku dni i dla mnie to jest nowy wątek na dzisiaj. I mam tylko jedno skojarzenie? Czy baran to Agnieszka Radwańska?
ironiczny głos forum... ale nie zawsze - czasem jestem poważny


Offline zona_abrahama

Odp: Hej tu Baran
« Odpowiedź #76 dnia: 15 Listopad, 2018, 10:27 »
To było dzisiaj nad ranem. W końcu! Pół roku czekałem na ten reportaż!!!!!

Fajnie, że wrzuciłeś linki, bo czekałam na ten reportaż, a nie wiem jak inaczej obejrzeć. Do Lloyda mam ogromny szacunek i sympatię, bo w sumie dzięki jego materiałom całkowicie się uwolniłam od orgowego myślenia. No i czasem sobie piszę z jego żoną, fajna babka.
 
Już wiem, co będę dziś wieczorem oglądać!


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Hej tu Baran
« Odpowiedź #77 dnia: 15 Listopad, 2018, 11:47 »
Natomiast, co do tego wątku, tak jak pisałem w pierwszym poście. Będę czasami,  jak znajdę coś ciekawego wklejał, napiszę jakiś komentarz. Chyba, że ten wątek wyleci, tak jak mój poprzedni  ( https://swiadkowiejehowywpolsce.org/dyskusje-swiatopogladowe/programowanie-podprogowe-u-swiadkow-jehowy-dzisiaj-i-w-przeszlosci/  ) do działu tylko dla zarejestrowanych. Wtedy znikam.

Baran, Ty się żegnasz, witasz, czy jakąś propagandzie kręcisz???
Powiedz ludziom, żeby się zarejestrowali na forum i z partyzanta będą mogli poczytać więcej. Ani Jehowa, ani Jezus, czy nawet Ciało Kierownicze nic im nie zrobią. Tobie spadnie z głowy ciężar argumentacji, a to wpłynie pozytywnie na kręgosłup.
Mam pytanie (tylko nie uciekaj znowu od odpowiedzi), czy to był Twój pomysł z tą demonkracją i głosowaniem? W sumie to ciekawa koncepcja. Moglibyśmy zrezygnować z administracji i modów na forum. Panowie by sobie odpoczęli. A my w sposób demonkratyczy decydowalibyśmy w jakie działy przydzielić wątki, co na cmentarz, komu szlaban, komu medal.
Tylko jakie kryterium bierzemy pod uwagę? 51/49 czy 2/3?

Materiał (reportaż) jaki wkleiłeś jest na tyle cenny, że zasługuje na oddzielny wątek. Bo w Twoim jakoś się gubi. A jeśli zależy Tobie na wybudzaniu wielkiej rzeszy, to myślę, że zrozumiesz tę sugestię.
Kibicuję w pracy nad tłumaczeniem. Żywię nadzieję, że takie materiały zostaną też przetłumaczone na inne języki; chociażby portugalski.


Offline Kate Walker

Odp: Hej tu Baran
« Odpowiedź #78 dnia: 15 Listopad, 2018, 13:14 »
Całkiem zapomniałam o tym reportażu , dzięki za wrzucony link. Fajnie jakby ktoś to przetłumaczył. Oglądałam prawie wszystkie odcinki w telewizji o Scjentologach .Dobrze by było gdyby ukazało się to w Polskiej telewizji.


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Hej tu Baran
« Odpowiedź #79 dnia: 15 Listopad, 2018, 13:37 »
Baran, Ty się żegnasz, witasz, czy jakąś propagandzie kręcisz???
Powiedz ludziom, żeby się zarejestrowali na forum i z partyzanta będą mogli poczytać więcej. Ani Jehowa, ani Jezus, czy nawet Ciało Kierownicze nic im nie zrobią. Tobie spadnie z głowy ciężar argumentacji, a to wpłynie pozytywnie na kręgosłup.
Mam pytanie (tylko nie uciekaj znowu od odpowiedzi), czy to był Twój pomysł z tą demonkracją i głosowaniem? W sumie to ciekawa koncepcja. Moglibyśmy zrezygnować z administracji i modów na forum. Panowie by sobie odpoczęli. A my w sposób demonkratyczy decydowalibyśmy w jakie działy przydzielić wątki, co na cmentarz, komu szlaban, komu medal.
Tylko jakie kryterium bierzemy pod uwagę? 51/49 czy 2/3?

Materiał (reportaż) jaki wkleiłeś jest na tyle cenny, że zasługuje na oddzielny wątek. Bo w Twoim jakoś się gubi. A jeśli zależy Tobie na wybudzaniu wielkiej rzeszy, to myślę, że zrozumiesz tę sugestię.
Kibicuję w pracy nad tłumaczeniem. Żywię nadzieję, że takie materiały zostaną też przetłumaczone na inne języki; chociażby portugalski.

Mojzesz, dzięki za wsparcie. Weź jednak jak możesz się sam do roboty ze swoją ekipą skoro masz takie odczucia, zakładaj nowe merytoryczne wątki, wklejaj je tam gdzie ci się podoba. A jak nie chcesz tego robić to przynajmniej nie przeszkadzaj.Taka moja prośba.🙂
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline abece

Odp: Hej tu Baran
« Odpowiedź #80 dnia: 15 Listopad, 2018, 14:44 »
Stop "grzecznemu dokuczaniu" = przeszkadzaniu😊.
« Ostatnia zmiana: 15 Listopad, 2018, 14:53 wysłana przez abece »


Offline wybraniecGwiazd

Życie jest zbyt krótkie, by pić niedobre wino, nie jeść lodów i marnować czas na ludzi, którzy nie przeskoczyliby dla nas kałuży.


Offline ZłoteDziecko

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 158
  • Polubień: 640
  • "Jestem wierzący, wierzę w siebie"
Odp: Hej tu Baran
« Odpowiedź #82 dnia: 20 Listopad, 2018, 09:33 »
24 listopada będzie ten odcinek po polsku na Crime Investigation Polsat. Czy ktoś jest w stanie to nagrać?
Panie Boże daj mi nowy software..


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: Hej tu Baran
« Odpowiedź #83 dnia: 20 Listopad, 2018, 09:36 »
24 listopada będzie ten odcinek po polsku na Crime Investigation Polsat. Czy ktoś jest w stanie to nagrać?

O której godzinie? Nagram na pewno :).

Edit: Już mam, godzina 22:00:

https://www.teleman.pl/tv/Scjentologia-i-Jej-Skutki-3-Sezon-3-Odcinek-Specjalny-Swiadek-Jehowy-1-1815134
« Ostatnia zmiana: 20 Listopad, 2018, 09:38 wysłana przez mav »


Offline wybraniecGwiazd

Odp: Hej tu Baran
« Odpowiedź #84 dnia: 20 Listopad, 2018, 09:39 »
no i fajnie:)
« Ostatnia zmiana: 20 Listopad, 2018, 09:41 wysłana przez wybraniecGwiazd »
Życie jest zbyt krótkie, by pić niedobre wino, nie jeść lodów i marnować czas na ludzi, którzy nie przeskoczyliby dla nas kałuży.


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Hej tu Baran
« Odpowiedź #85 dnia: 20 Listopad, 2018, 09:59 »
WIESZ, napiszę tak w prost, a kogo Ty się pytałeś czy możesz odejść? przejrzałem swoje skrzynki, ese y nigdzie nie ma wniosku ;) o wyjściu z grupy wsparcia, a tu taki numer?!

Co Ty sobie myślisz, że jutro, po jutrze się obudzę i nie ma BARONA? :D Dobra  zwalniam Cię, jesteś LAUFREM, Twe prawo.

Wiele wniosłeś  do mego życia.
Trzymaj się
     


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Hej tu Baran
« Odpowiedź #86 dnia: 30 Listopad, 2018, 12:55 »
Ciągle nie mogę się pogodzić, że Stażnica i 8 "krasnali" z zarządu, szafują życiem ludzi, ot tak. Kiedy przeanalizuje się bez okularów Strażnicy poniższy artykuł, widać jak na dłoni, że czerpią satysfakcje ze śmierci w imię ideologii organizacji, którą sami wymyślili. Często odwracając oczywiście kota ogonem.

Najgorsze jest to, że nadal nie odpowiadają oni karnie za swoje wytyczne, które przecież często kończą się dla ich wiernych śmiercią.



Co zrobił Saul z żołnierzami kiedy dowiedział się, że żołnierze spożyli krew??????? Ponieśli śmierć??? Ukarał ich jakoś????
Otóż...



A jak tłumaczą to nasi dziadkowie z USA?????



Nasi kosmici puentują ten artykuł jak zwykle bardzo pokrętnie. Nie sposób oczywiście oprzeć się wrażeniu, że mają tutaj na myśli TRANSFUZJĘ KRWI



Czyli żeby zyskać uznanie Boże, należy oddać swoje życie na ich ołtarzu. Jeżeli my bądź nasza rodzina znajdziemy się w krytycznej sytuacji bez wahania odmawiamy transfuzji krwi. Co innego oczywiście, gdybyśmy byli bardzo głodni i zmęczeni jak żołnierze Saula i zeżarli żywcem jakieś zwierzę, oblizując się krwią,  to nasze dziadki leśne, oczywiście  okażą nam miłosierdzie. Ale jeżeli bezszczelnie, będziemy chcieli, transfuzją krwi, ratować życie swoje lub np. naszych dzieci. To nie, nie...wtedy nie wolno, bo inaczej zginiecie w Armagedonie za nieposłuszeństwo.


KIEDY ICH W KOŃCU POZAMYKAJĄ??????

https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1994288
« Ostatnia zmiana: 30 Listopad, 2018, 13:23 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Hej tu Baran
« Odpowiedź #87 dnia: 30 Listopad, 2018, 13:22 »
Z fragmentu 1 Samuela 14:24 - 34 jasno wynika, że głównym problemem nie było spożywanie mięsa z krwią, lecz w ogóle spożywanie pokarmu. Saul złożył ślub, a Jonatan jego syn go złamał. Mało tego, namówił żołnierzy, aby także spożywali pokarm pomimo zakazu.
Werset 30: Gdyby lud dziś był zjadł z łupu zdobytego na swoich wrogach, o ileż większa byłaby klęska Filistyńczyków. [Biblia Mesjańska, 1sm 14] 
i werset 32: Rzucił się tedy lud na łup i nałapali owiec i krów, i cieląt, i zarzynali je wprost na ziemi, i lud jadł z krwią. [Biblia Mesjańska, 1sm 14]
Chociaż nie ulega wątpliwości, że spożywanie mięsa z krwią Saul i reszta żołnierzy odebrała jako grzech - werset 33: Gdy doniesiono o tym Saulowi, że lud grzeszy przeciwko Panu, jedząc z krwią, Saul rzekł: Odstąpiliście od Pana! Przytoczcie tutaj do mnie wielki kamień. [Biblia Mesjańska, 1sm 14]

Niemniej jednak nigdzie nie jest napisane, że za ten czyn żołnierze mieli ponieść śmierć. Jedyną osobą, która miała umrzeć był Jonatan, który spożywał miód i za to miał zostać ukarany werset 43 i 44: Rzekł więc Saul do Jonatana: Powiedz mi, co uczyniłeś? I rzekł mu Jonatan te słowa: Skosztowałem końcem laski, którą miałem w ręce, nieco miodu, lecz oto gotów jestem umrzeć,
werset 44: I rzekł Saul: To niech mi uczyni Bóg i to niech doda! Tak jest, musisz umrzeć, Jonatanie! [Biblia Mesjańska, 1sm 14]
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Asturia

Odp: Hej tu Baran
« Odpowiedź #88 dnia: 30 Listopad, 2018, 14:13 »
jedzenie mięsa z krwią = transfuzja krwi (mimo tego, że krew trafia do zamkniętego obiegu krwionośnego a nie do żołądka, organizm w ogóle nie trawi tej krwi) = święta logika 8 klaunów z Warwick
 niestety kiedy byłem ''świadkowskim betonem'' nie miałem zastrzeżeń do takiego argumentowania, ale jak odszedł strach przed ośmiogłowym bożkiem zacząłem myśleć i zobaczyłem całą manipulację i bezsens tej głupiej doktryny, szkoda umierających dzieci i każdego, staną przed Panem na sąd i będą odpowiadać za swoje ohydne czyny


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Hej tu Baran
« Odpowiedź #89 dnia: 30 Listopad, 2018, 14:25 »
Jatiw-Asturia
Bardzo spodobało się Twoje określenie  ck sekty- ''OŚMIOGŁOWY BOŻEK'' 
czy pozwolisz(prawa autorskie), posługiwaniem się tym zwrotem w moich komentarzach?  :) :)