Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Dzieci księży  (Przeczytany 11003 razy)

Offline PoProstuJa

Dzieci księży
« dnia: 03 Listopad, 2018, 16:51 »
Natknęłam się na ciekawy artykuł.
To przypadek, nie szukałam go celowo.

Wklejam link oraz fragment artykułu:

http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,24108956,dzieci-ksiezy-zyja-w-bance-samotnosci.html#s=BoxWeSl_1_1

"Dziecko jest dowodem grzechu i może wywołać publiczne zgorszenie. Publiczne, czyli nasze, społeczeństwa. A Kościół nie chce, żeby wierni się burzyli. Profesor Polak mówi też, że Kościół za wszelką cenę chce utrzymać księdza w swoich zasobach, kobieta z dzieckiem są wypadkiem przy pracy, pomyłką, którą szybko trzeba wymazać. I rzeczywiście księża-ojcowie w mojej książce byli zachęcani przez swoich przełożonych, żeby zostali w Kościele i nie zawracali sobie głowy swoimi dziećmi.

Chyba mówimy o hipokryzji, prawda?


Ona jest tak głęboko zakorzeniona w Kościele, że już nikt jej tam nie widzi. Profesor Polak zwraca jednak uwagę na to, że gdyby postawić przed tymi samymi ludźmi kobietę z dzieckiem w potrzebie, to na pewno by jej pomogli. Ale już nie tej, która urodziła dziecko księdza.

Ile w Polsce jest dzieci księży?

Profesor Baniak, który jakiś czas temu badał to zjawisko, mówi, że 15 procent księży jest ojcami. Mamy około 30 tysięcy księży w Polsce, więc wychodzi, że blisko pięć tysięcy z nich ma dzieci.


Jedno lub więcej?

Niektórzy po pięcioro."



Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Dzieci księży
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Listopad, 2018, 18:00 »
moje trzy grosze:
Ten mem jest na którymś wątku, przesyłam ponownie bo pasuje do tematu  :)


puma

  • Gość
Odp: Dzieci księży
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Listopad, 2018, 18:55 »
Fakt każdy kogoś takiego zna:).Mój przyjaciel z dzieciństwa ma tatę księdza.Jego mamę bardzo lubię nigdy nie patrzyłam na to wszystko tak jak w tym artykule dla mnie najważniejsze że oni obydwoje są dobrymi ludźmi :).Nigdy nie gorszyło mnie to że księża mają dzieci.Wiadomo krew nie woda.Powinni znieść wreszcie ten celibat, a nie o majątki się boją.Natomiast pedofilia wśród księży i nie tylko to obrzydliwość i tego klechom nie idzie wybaczyć
« Ostatnia zmiana: 03 Listopad, 2018, 18:58 wysłana przez puma »


Offline PoProstuJa

Odp: Dzieci księży
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Listopad, 2018, 19:38 »
Mi osobiście dzietność księży nie przeszkadza. Nie moja religia, nie moja sprawa :)

Tylko tych dzieci mi szkoda. Na starcie są już półsierotami, bo ojciec nie może (lub nie chce) się do nich przyznać.

Celibat w KK to fikcja - pokazują to namacalne fakty.


Offline julia7

Odp: Dzieci księży
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Listopad, 2018, 16:10 »
Sodomia i Gomoria :/


Offline Roszada

Odp: Dzieci księży
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Listopad, 2018, 16:12 »
Sodomia i Gomoria :/
Większe zgorszenie byłoby jakby mieli żony i kochanki.
Tak mają tylko kochanki. ;D

Seb dobrze napisał, że ceni tych, co mają stała partnerkę. ;)


Offline julia7

Odp: Dzieci księży
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Listopad, 2018, 16:19 »
Dzięki za sprostowanie. Edit: Sodomia, Gomoria i hipokryzja.


Offline Sebastian

Odp: Dzieci księży
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Listopad, 2018, 16:49 »
Seb dobrze napisał, że ceni tych, co mają stała partnerkę. ;)
tak jak wspomniałem w innym wątku, mnie osobiście nie przeszkadza gdy ksiądz ma dziecko; szanuję księży którzy od wielu lat żyją w szczęśliwych związkach i są wierni jednej gosposi, a jeszcze bardziej szanuję księży którzy publicznie uznali swoje dzieci i wychowują je na uczciwych ludzi; nie podoba mi się natomiast ksiądz bezjajeczny który ucieka przed odpowiedzialnością i nie utrzymuje kontaktów z dzieckiem, które spłodził...

innymi słowami: oceniam księdza tak jak każdego innego faceta.

Jeśli bije swoją gosposię to źle, ale jak żyją zgodnie to dobrze.
Jeśli finansuje aborcję to źle, ale jeśli wychowuje swoje dziecko to dobrze.
Jeśli jest homoseksualny ale nie obnosi się z tym i nie domaga się adopcji dzieci przez zboczeńców, to mi nie przeszkadza.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline PoProstuJa

Odp: Dzieci księży
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Listopad, 2018, 20:54 »
tak jak wspomniałem w innym wątku, mnie osobiście nie przeszkadza gdy ksiądz ma dziecko; szanuję księży którzy od wielu lat żyją w szczęśliwych związkach i są wierni jednej gosposi, a jeszcze bardziej szanuję księży którzy publicznie uznali swoje dzieci i wychowują je na uczciwych ludzi; nie podoba mi się natomiast ksiądz bezjajeczny który ucieka przed odpowiedzialnością i nie utrzymuje kontaktów z dzieckiem, które spłodził...

innymi słowami: oceniam księdza tak jak każdego innego faceta.

Jeśli bije swoją gosposię to źle, ale jak żyją zgodnie to dobrze.
Jeśli finansuje aborcję to źle, ale jeśli wychowuje swoje dziecko to dobrze.
Jeśli jest homoseksualny ale nie obnosi się z tym i nie domaga się adopcji dzieci przez zboczeńców, to mi nie przeszkadza.

Zapewniam, że ja też nie mam nic przeciwko księżom! (pomijając rzecz jasna tych umoczonych w przestępstwach na dzieciach).
Niech sobie żyją jak chcą, niech robią co chcą!

Jest tylko jeden problem - oni reprezentują kościół który twierdzi że jest święty, że ten kościół popiera Jezus Chrystus.
Ponadto sami narzucili na siebie zakaz ślubów, zakaz homoseksualizmu, przestrzeganie celibatu, zakaz posiadania dzieci itd.
I chyba w tym największy problem - że ksiądz, który poucza innych jak mają żyć, sam nie przestrzega swoich nauk! A to jest już oszukiwanie ludzi! I hipokryzja!


Offline Roszada

Odp: Dzieci księży
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Listopad, 2018, 21:02 »
Jak niedługo KK zniesie celibat, to dopiero zacznie się gęganie. ;D
A już kroki są czynione.
Są obszary gdzie może stać się to rychło, bo obszarami może być w czasie to wprowadzane.
Wtedy będą i dzieci i żony i teściowe.  :)

W Polsce też dużo się posunęło.
Są seminaria dla diakonów i to żonatych. Są szafarze sakramentu Eucharystii, także dla żonatych. Mam w rodzinie takiego 'półksiędza'.
« Ostatnia zmiana: 04 Listopad, 2018, 21:08 wysłana przez Roszada »


Offline Sebastian

Odp: Dzieci księży
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Listopad, 2018, 21:21 »
Ponadto sami narzucili na siebie zakaz ślubów, zakaz homoseksualizmu, przestrzeganie celibatu, zakaz posiadania dzieci itd.
nie oni sami tylko jakiś średniowieczny papież
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: Dzieci księży
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Listopad, 2018, 21:25 »
nie oni sami tylko jakiś średniowieczny papież
Ciekawe że mi jako katolikowi nie przeszkadza celibat księży, a żonatym i nieżonatym antyklerykalnym kobietom to przeszkadza. :(

Ja się nie wpycham do łóżek ateistek i mnie nie obchodzi czy żyją z facetami, czy czy nie, a one tak się rozporkami księży interesują, jakby zbawienia oczekiwały stamtąd. ;D


Offline ihtis

Odp: Dzieci księży
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Listopad, 2018, 21:28 »
5 tysięcy księży ma dzieci. Proszę o jakieś wiarygodne źródło?
« Ostatnia zmiana: 04 Listopad, 2018, 21:37 wysłana przez ihtis »


Offline Roszada

Odp: Dzieci księży
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Listopad, 2018, 21:39 »
500 tysięcy księży ma dzieci. Proszę o jakieś wiarygodne źródło?
Chwała Bogu, bo by nie było przyrostu na świecie. :)

A tak na marginesie, nie wiedziałem, że jest tylu księży:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_katolicki_na_%C5%9Bwiecie#Liczba_ksi%C4%99%C5%BCy_katolickich_na_%C5%9Bwiecie

Sam znam tylko bezdzietnych ze 100 księży.
Dzietnych znam kilku, ale ex księży. :)


Offline PoProstuJa

Odp: Dzieci księży
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Listopad, 2018, 21:45 »
5 tysięcy księży ma dzieci. Proszę o jakieś wiarygodne źródło?

Wklejam link oraz fragment artykułu:

http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,24108956,dzieci-ksiezy-zyja-w-bance-samotnosci.html#s=BoxWeSl_1_1

Ile w Polsce jest dzieci księży?

Profesor Baniak, który jakiś czas temu badał to zjawisko, mówi, że 15 procent księży jest ojcami. Mamy około 30 tysięcy księży w Polsce, więc wychodzi, że blisko pięć tysięcy z nich ma dzieci.



A tutaj artykuł o badaniach profesora Baniaka:

https://natemat.pl/25743,60-proc-ksiezy-jest-w-zwiazkach-z-kobietami-prof-baniak-autor-badania-prawdziwa-skala-jest-jeszcze-wieksza
« Ostatnia zmiana: 04 Listopad, 2018, 21:47 wysłana przez PoProstuJa »