Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Delegaci na Kongresy 2019  (Przeczytany 31026 razy)

Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: Delegaci na Kongresy 2019
« Odpowiedź #60 dnia: 30 Październik, 2018, 23:56 »
A nie ma w tych czasach możliwości dotrzeć na kongres na własną rękę, nieoficjalnie, tnąc koszta do minimum?

(...)

Generalnie kongresy i tak są skierowane do osób, które chcą Organizacji płacić, więc w sumie nie ma problemu. Jeśli kogoś cokolwiek boli pod względem zorganizowania, atmosfery czy kosztów, to cała impreza widać nie dla niego i będzie się tam męczył nawet za darmochę.

Ostatni akapit Twojego postu zawiera odpowiedź na pierwsze pytanie. Owszem, można pojechać na własną rękę. I tak, prawdopodobnie wyszłoby to sporo taniej niż korzystając z "wynegocjowanych" ofert, które przygotowało Biuro. Ale żaden prawowity Świadek Jehowy tak nie postąpi, bo sprzeniewierzyłby się w ten sposób wyraźnym wytycznym Niewolnika i naraził na ostracyzm ze strony pozostałych członków zboru. Ci, którzy nadal całkowicie ufają swoim przywódcom nie będą mieli problemu z płaceniem za tę obfitą ucztę duchową. A pozostali po prostu mają ją w nosie.


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Delegaci na Kongresy 2019
« Odpowiedź #61 dnia: 31 Październik, 2018, 00:02 »
To wychodzi, że taki kongresik to lekko 4 tysiące zł za min. 7 dni

Religia dla bogatych się zrobiła, cenniki już gotowe :P Teraz pozostaje tylko znaleźć tych bogatych, co mają gest i nie liczą każdego grosza. Braci i siostry, którzy się dorobili dzięki poświęcaniu czasu na studia wyższe, a później karierę zawodową :P

W tym momencie rozmarzony brat z CK zdał sobie sprawę, że przez ostatnie dekady głoszoną retoryką zrobili wiele, aby wychować pokolenia stanowiące antytezę takich postaw. Ludzi którym udało się w życiu finansowym nie tyle dzięki Organizacji, co pomimo niej :P

Zimni duchowo, gorący finansowo, podnieście dumnie głowy - oto nadszedł czas waszej rehabilitacji.
« Ostatnia zmiana: 31 Październik, 2018, 00:11 wysłana przez Ekskluzywna Inkluzywność »


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Delegaci na Kongresy 2019
« Odpowiedź #62 dnia: 31 Październik, 2018, 00:13 »
To wychodzi, że taki kongresik to lekko 4 tysiące zł za min. 7 dni :D Stawki hotelowe też dobre. My spaliśmy w Barcelonie w hostelu, pokój dwuosobowy, łazienka na korytarzu, za 100zł/osoba/dzień w lipcu.

Piszesz o samym noclegu? Czy jeszcze są w tym jakieś śniadania, lub inne posiłki; ewentualnie napoje, nie mówiąć o trunkach.
Zasadniczo to jest pytanie do Ciebie. Zaznaczam, ze pytam ze zwyczajnej ciekawości.
Jeśli dobrze zrozumiałem, to: stówa za dusze.


Offline dobryczlowiek

Odp: Delegaci na Kongresy 2019
« Odpowiedź #63 dnia: 31 Październik, 2018, 00:19 »
Hehe a taki obrzydliwy jest koszyczek u katoli, jakie to co łaska jest be i paskudne...no proszę jak to sie zrobiło podobnie ze tak powiem😁 Brawo Wy 7 troli!
A tak merytoryczne to wchodząc przez oficjalny serwis do tych szczegółów nie można dotrzeć. Jest jakieś wejście (logowanie) od kuchni dostępne zeby sobie pościągać i pokazać zeby w oczka zakłulo mojego zabetonowanego męża czy nie? Proszę o Print screen...
Dziekuje!

Żeby wejść na tę część strony trzeba być wybranym delegatem. Co do screena to był wcześniej na dziale :)!


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Delegaci na Kongresy 2019
« Odpowiedź #64 dnia: 31 Październik, 2018, 00:22 »
Żeby wejść na tę część strony trzeba być wybranym delegatem. Co do screena to był wcześniej na dziale :)!

Brzmisz mi na słabego duchowo, bracie. Czy w związku z twoim stanem świadomości nie lepiej byłoby zrezygnować z kosztownej delegatury, wybrać się do Berlina do znajomych, przespać się u nich albo w hostelu, a na kongres wkroczyć jako zainteresowany - bo w sumie jesteś bardziej osobą zainteresowaną działaniami WTSu niżeli prawowiernym świadkiem - ewentualnie jako brat który dotarł na stadion na własną rękę i poza systemem?
« Ostatnia zmiana: 31 Październik, 2018, 00:26 wysłana przez Ekskluzywna Inkluzywność »


Offline dobryczlowiek

Odp: Delegaci na Kongresy 2019
« Odpowiedź #65 dnia: 31 Październik, 2018, 00:24 »
Brzmisz mi na słabego duchowo, bracie. Czy w związku z twoim stanem świadomości nie lepiej byłoby zrezygnować z delegatury, wybrać się do Berlina do znajomych, przespać się u nich albo w hostelu, a na kongres wkroczyć jako zainteresowany?

Duchowo mocny, zawsze i wszędzie.
Zobaczymy :)!
Trzeba dać czasowi czas😎


Offline sawaszi

Odp: Delegaci na Kongresy 2019
« Odpowiedź #66 dnia: 31 Październik, 2018, 00:27 »
Religia dla bogatych się zrobiła, cenniki już gotowe :P Teraz pozostaje tylko znaleźć tych bogatych, co mają gest i nie liczą każdego grosza. Braci i siostry, którzy się dorobili dzięki poświęcaniu czasu na studia wyższe, a później karierę zawodową :P

W tym momencie rozmarzony brat z CK zdał sobie sprawę, że przez ostatnie dekady głoszoną retoryką zrobili wiele, aby wychować pokolenia stanowiące antytezę takich postaw. Ludzi którym udało się w życiu finansowym nie tyle dzięki Organizacji, co pomimo niej :P

Zimni duchowo, gorący finansowo, podnieście dumnie głowy - oto nadszedł czas waszej rehabilitacji.
 

Tylko czekać aż wycenią Twoją dusze ile jest warta (dolara) - lub nie warta
Chciwość "duszpasterzy" przerasta (czasem) ich samych
To prawda .


Offline ZłoteDziecko

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 158
  • Polubień: 640
  • "Jestem wierzący, wierzę w siebie"
Odp: Delegaci na Kongresy 2019
« Odpowiedź #67 dnia: 31 Październik, 2018, 00:29 »
Otrzymalismy kilka liczb, jako proponowane datki za poszczególne elementy wycieczki. Ale pytanie czy Organizacja zarabia na kongresie czy raczej - ponieważ koszt organizacji takiego kongresu jest bardzo wysoki - próbuje zrobić wszystko aby go skutecznie pokryć. Policzmy

Hotele
Wybierzmy hotel Novum Aldea Berlin gdzie najniższa cena podana na JW.org to 82 euro.
Musimy zarezerwować minimum 7 noclegów. To koszt łączny na osobę 574 euro. W przeliczeniu na złotówki to około 2460 zł.

Poszukałem tego hotelu na booking.com.  Wybrałem termin zgromadzenia w czerwcu 2019 na 7 dni. Cena? 2497 zł. Czyli bardzo podobnie. Przypominam ze booking.com bierze około 20% prowizji. Czy towarzystwo rownież zarabia na pośrednictwie? Tego nie wiemy. Ale jeśli rownież otrzymuje prowizje np. 20% to może to dać około 500 zł zysku na każdym delegacje. Przypominam ze wybrałem z tej listy tańszy hotel. Są znacznie droższe.

Ilu delegatów przyjedzie do Berlina? Załóżmy ze 50 000. Wszyscy musza korzystać z ich listy hotelów. Prowizja z hoteli to 500 zł x 50 000 delegatów czyli około 25 000 000 zł.

Kongresy i transport
Mamy tutaj sugerowany datek w wysokości 55 euro czyli około 230 zł. Policzmy. 50 000 delegatów razy 230 zł. Wynik? 11 500 000 zl.

Oczywiście trzeba wynająć stadion w Berlinie. To duży i znany na całym świecie obiekt. Nie jest tani. Niech wynajem na 3 dni kosztuje nawet 500 000 euro czyli okolo 2 300 000 zł.

Transport jest trudny do oszacowania, ale nie sadze by kosztował tyle co wynajem stadionu. Załóżmy jednak ze drugie tyle. To łącznie daje nam nie całe 5 mln kosztów przy planowanych 11,5 przychodu.

Sluzba kaznodziejską
10 euro czyli około 43 zł. Tutaj nie każdy delegat się zdecyduje. Przyjmijmy ze co 5 delegat pójdzie do służby i zapłaci datek. 10 000 delegatów razy 43 zł to daje nam dodatkowe 430 000 zł przychodu. Koszty? Nic nie przychodzi mi do głowy.

Wieczorne spotkanie
Najbardziej enigmatyczne bo nie wiemy jaki jest jego zakres i koszt. Przyjmijmy ze 50% delegatów przynajmniej jeden wieczór poświęci na takie spotkanie. 60 euro to jakieś 250 zł.
25 000 delegatów razy 250 zł to daje nam około 6.5 mln zł przychodu. Czy zorganizowanie takich spotkań aż tyle kosztuje? Przyjmijmy ze rzeczywisty koszt to połowa tej kwoty. Zysk na poziomie 3 mln trafia do kieszeni organizatora.

podsumowanie
Zysk z hoteli: 25 mln  zł
Kongres i transport: Ok 6 mln zł
Służba kaznodziejska: około 0.5 mln zł
Wieczorne spotkania: 3 mln zl
Razem: 34.5 mln zł zysku.

ile takich kongresów będzie tego lata globalnie? 24?

Patrząc realnie moze byc rownież tak ze na hotelach jednak nie zarabiają. Tego w sumie nie wiemy na 100%. Ze wynajem stadionu i cała logistyka jest droższa niż założyłem. Moze tak byc. Tego nie wiemy.

jak myślicie? Kongresy służą zarabianiu czy są po prostu drogie w zorganizowaniu i stad te zabiegi by zdobyć jak najwiecej datków na pokrycie tych kosztów?
Panie Boże daj mi nowy software..


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Delegaci na Kongresy 2019
« Odpowiedź #68 dnia: 31 Październik, 2018, 00:34 »
jak myślicie? Kongresy służą zarabianiu czy są po prostu drogie w zorganizowaniu i stad te zabiegi by zdobyć jak najwiecej datków na pokrycie tych kosztów?

Wszystko naraz. Ale zarazem nie ma się co łudzić - gdyby kongresy przynosiły tylko straty albo ledwo pozwalały związać koniec z końcem, to by z nich zrezygnowano a w zamian zaproponowano jakąś formę masowego broadcastingu, co w sumie już się dzieje. Gdyby Organizacja była idealistyczna, stawiała dzieło głoszenia na pierwszym miejscu i przymykała oczy na kasę traktując ją jako drugorzędną, to by do dziś wydawała rocznik, a Strażnica nie zostałaby odchudzona jak po przejściu jeźdźca głodu.
« Ostatnia zmiana: 31 Październik, 2018, 00:37 wysłana przez Ekskluzywna Inkluzywność »


Offline sawaszi

Odp: Delegaci na Kongresy 2019
« Odpowiedź #69 dnia: 31 Październik, 2018, 01:07 »
Ktoś powiedział "religia jest ściśle powiązana z polityką" - (finanse i władza) .
- "religia ,która nie ma poparcia politycznego nie ma szans na przetrwanie" .
To "suma sumarum" dociekań na temat trwałości (wszelkich) religii ..
Taka to już prawda (odwieczna i od pokoleń) .


Offline prot

Odp: Delegaci na Kongresy 2019
« Odpowiedź #70 dnia: 31 Październik, 2018, 02:20 »
Piszesz o samym noclegu? Czy jeszcze są w tym jakieś śniadania, lub inne posiłki; ewentualnie napoje, nie mówiąć o trunkach.
Zasadniczo to jest pytanie do Ciebie. Zaznaczam, ze pytam ze zwyczajnej ciekawości.
Jeśli dobrze zrozumiałem, to: stówa za dusze.

Tak, ale normalny wyjazd turystyczny, Barcelona, lipiec 2017, chwile przed zamachem. Nie ma nic w pakiecie.


Offline Sebastian

Odp: Delegaci na Kongresy 2019
« Odpowiedź #71 dnia: 31 Październik, 2018, 03:34 »
najwięcej wątpliwości budzi kwota 10 euro - a raczej jawny sposób opisania jej

na podstawie dotychczasowego doświadczenia należałoby raczej spodziewać się listów do braci starszych a nie takiego jawnego opisywania na www gdzie każdy odstępca i każdy dziennikarz ma dostęp
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline ihtis

Odp: Delegaci na Kongresy 2019
« Odpowiedź #72 dnia: 31 Październik, 2018, 08:09 »
Płacenie za zgrupowanie nie jest złe samo w sobie. W KK też się płaci, i o to przykład http://sne.nysa.pl/terminarz/31-jezus-w-czterech-ewangeliach
Ale i rekolekcje są płatne, chyba na stadionie narodowym, też były płatne. Więc te 10 e za głoszenie, oznaczać może zwyczajnie, opłatę, administracyjną, bo to wszystko trzeba przygotować, zorganizować.
Problem bym widział, gdyby ktoś był przymuszany... to inna kwestia.


Offline Safari

Odp: Delegaci na Kongresy 2019
« Odpowiedź #73 dnia: 31 Październik, 2018, 08:52 »
Haha kwestia placenia za gloszenie to pikus. To jest bardziej smieszne niz straszne.

Natomiast przymuszaniem jest nakazywanie wykupowania noclegow w polecanych przez siebie hotelach I do tego wymaganie by ludzie spedzili tam conajmniej 7nocy I "dobrowolnie" korzystali dodatkowo ze zorganizuja the przez jw zajec.
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline vincent

Odp: Delegaci na Kongresy 2019
« Odpowiedź #74 dnia: 31 Październik, 2018, 09:06 »
Nie wiem dlaczego ale jakoś ciężko mi w to uwierzyć i średnio tym screenom ufam.
Generalnie jestem mentalnie poza org ale to nie do końca mnie przekonuje. Czekam na bardziej twarde dowody 😉