Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Głosowanie w wyborach  (Przeczytany 20352 razy)

Offline lukier

Odp: Głosowanie w wyborach
« Odpowiedź #30 dnia: 19 Październik, 2018, 20:43 »
Nie idę głosować bo nie ma na kogo.

A widzisz ja mam np. dylemat, bo ciekawych kandydatów jest sporo. Tylko kwestia czy 'zmarnować' mój głos na kogoś, kto i tak nie zostanie wybrany bo jest mniejszościowy, czy wybrać tzw. mniejsze zło ( i nie pisze tu o kandydatach z PiSu) i głosować na jednego z faworytów, który ma szansę wygrać.


Offline Roszada

Odp: Głosowanie w wyborach
« Odpowiedź #31 dnia: 19 Październik, 2018, 20:50 »
Nie idę głosować bo nie ma na kogo.
To podaj jakie masz wymagania. :-\
Jeśli chciałbyś wybrać takiego Spidermena jak Jehowa, to rzeczywiście takiego nie znajdziesz. ;D
No może nie każdy dorasta do Twoich wymogów. ;)
Szkoda zatem, że sam nie postawiłeś się pod pręgierz wyborczy. ;D
« Ostatnia zmiana: 19 Październik, 2018, 20:55 wysłana przez Roszada »


Offline Sebastian

Odp: Głosowanie w wyborach
« Odpowiedź #32 dnia: 19 Październik, 2018, 20:52 »
za moich czasów (lata 90-te) wskazywano (podkreślam: w kontekście wyborów!) że podczas kuszenia Jezusa sam Szatan Diabeł zaproponował Jezusowi "wszystkie królestwa świata" oraz podkreślano że skoro mógł złożyć taką propozycję, tzn. że faktycznie jest władcą całego świata, a więc także władcą wszystkich polityków.

oczywiście nikt w zborze nawet nie dopuszczał myśli aby rozważyć (chociażby teoretycznie) opcję że propozycja Szatana może być iluzoryczna. A przecież wiemy z Biblii że Szatan kusił Ewę do zjedzenia owocu zapewniając Ewę "nigdy nie umrzecie" (a jak wiadomo, ta "obietnica wyborcza" okazała się w 100% nieprawdziwa)

skoro Szatan okłamał Ewę, to nie widzę przeszkód aby przyjąć, że usiłował okłamać Jezusa - a zatem cały "dowód" strażnicowy na to że Szatan Diabeł rządzi wszystkimi państwami świata jest wg mnie zupełnie bezwartościowy
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Głosowanie w wyborach
« Odpowiedź #33 dnia: 19 Październik, 2018, 21:16 »
świadek jehowy powinien odziać się w worek jutowy po kartoflach,modlić się,pomagać w hospicjach,przeprowadzać staruszki przez ulicę
Pogrubienie moje.
Jakie pomaganie w hospicjach? Jakie przeprowadzanie staruszek? Przecież niewolnik złotych błyskotek, jasno powiedział, żeby nie angażować się w takie coś. ŚJ mają za zadanie głosić, głosić i jeszcze raz głosić. A od pomagania są organizacje tego złego świata.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Głosowanie w wyborach
« Odpowiedź #34 dnia: 19 Październik, 2018, 21:20 »
Nie idę głosować bo nie ma na kogo.
Nie głosując, głosuje się pośrednio na partię niestety obecnie rządzącą. Im mniejsza frekwencja, tym większe prawdopodobieństwo jej zwycięstwa. Ale Twoja wola. Tylko potem nie śmiej narzekać, bo byłoby to hipokryzją.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Głosowanie w wyborach
« Odpowiedź #35 dnia: 19 Październik, 2018, 22:04 »
MAGICZNA SKRZYNECZKA


Offline Matylda

Odp: Głosowanie w wyborach
« Odpowiedź #36 dnia: 19 Październik, 2018, 22:13 »

Jakie pomaganie w hospicjach? Jakie przeprowadzanie staruszek? Przecież niewolnik złotych błyskotek, jasno powiedział, żeby nie angażować się w takie coś. ŚJ mają za zadanie głosić, głosić i jeszcze raz głosić. A od pomagania są organizacje tego złego świata.

I sie właśnie o to rozchodzi.Przez to są nie prawdziwi bo do pomocy to ich nie ma ale do korzystania to pierwsi.
A powiedz jednemu z drugim że nie powinien korzystać z dobrodziejstw tego swiata to sie dowiesz że on oddaje cezarowi co cesarskie i mu sie należy korzystać.
Jakie to trzeba mieć rozdwojenie jaźni żeby taką filozofię wyznawać to sam antychryst nie rozszyfruje.


Offline Roszada

Odp: Głosowanie w wyborach
« Odpowiedź #37 dnia: 19 Październik, 2018, 22:33 »
Nie głosując, głosuje się pośrednio na partię niestety obecnie rządzącą. Im mniejsza frekwencja, tym większe prawdopodobieństwo jej zwycięstwa. Ale Twoja wola. Tylko potem nie śmiej narzekać, bo byłoby to hipokryzją.
Jak to mówił kiedyś ex prezydent.
Nie idźcie na wybory, nie głosujcie, to gamonie sami za was wybiorą, innych gamoniów. :)


Offline Trinity

Odp: Głosowanie w wyborach
« Odpowiedź #38 dnia: 19 Październik, 2018, 22:37 »
ja mam łatwiej bo do sejmiku kandyduje mój rodzinny doktor
prze dobry człowiek
na szczęście mam blisko
ale zawsze mogę kogoś spotkać 
nawet chciałam się zaciągnąć do komisji wyborczej coś prawie 4 stówy płacą
ale jakoś nie wysłałam na czas
musimy obalić ten piz


Offline Roszada

Odp: Głosowanie w wyborach
« Odpowiedź #39 dnia: 19 Październik, 2018, 22:41 »
musimy obalić ten piz
Ale łon nie rządzi większościowo obecnie w samorządach. :-\
Pomyliłaś wybory. To za rok do parlamentu będziesz mogła jego łobalać. :)


Offline todd

Odp: Głosowanie w wyborach
« Odpowiedź #40 dnia: 20 Październik, 2018, 08:06 »
Z podniesioną głową idę jutro głosować.   8-)
Rozwiązania problemów są proste, droga do nich jest trudna.


Offline Safari

Odp: Głosowanie w wyborach
« Odpowiedź #41 dnia: 20 Październik, 2018, 08:33 »
Mnie się nasuwa inne pytanie: Dlaczego napisano, że to kwestia sumienia?

Już wyjaśniam: takie zabiegi stosuje się po to, by w sądach móc zacytować Strażnicę i powiedzieć, że nie łamie się prawa, bo nigdzie nie ma wyraźnego zakazu chodzenia na wybory. Chodzi o to, by stworzyć wrażenie, że jeśli świadkowie nie poszli na wybory, to była to tylko i wyłącznie ich decyzja - jeśli z tego powodu cierpią (więzienie, brak ulg podatkowych lub szykany), to Towarzystwo z Łalkil umyje rączki od odpowiedzialności. Nacisk grupowy jest bardzo trudno udowodnić i wielu sędziów nie ma pojęcia, że coś takiego istnieje. Poza tym, jak jest napisane, że to kwestia sumienia, to cóż ... towarzystwo się wybroni i nie ma praktycznie możliwości wyciągnięcia od nich pieniędzy za straty moralne.

Jest to także pod publikę, dla lepszego PR, a starszaki i tak zrobią swoją robotę.
« Ostatnia zmiana: 20 Październik, 2018, 08:35 wysłana przez Safari »
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Głosowanie w wyborach
« Odpowiedź #42 dnia: 20 Październik, 2018, 09:01 »
Już wyjaśniam: takie zabiegi stosuje się po to, by w sądach móc zacytować Strażnicę i powiedzieć, że nie łamie się prawa, bo nigdzie nie ma wyraźnego zakazu chodzenia na wybory. Chodzi o to, by stworzyć wrażenie, że jeśli świadkowie nie poszli na wybory, to była to tylko i wyłącznie ich decyzja - jeśli z tego powodu cierpią (więzienie, brak ulg podatkowych lub szykany), to Towarzystwo z Łalkil umyje rączki od odpowiedzialności. Nacisk grupowy jest bardzo trudno udowodnić i wielu sędziów nie ma pojęcia, że coś takiego istnieje. Poza tym, jak jest napisane, że to kwestia sumienia, to cóż ... towarzystwo się wybroni i nie ma praktycznie możliwości wyciągnięcia od nich pieniędzy za straty moralne.

Jest to także pod publikę, dla lepszego PR, a starszaki i tak zrobią swoją robotę.
[/b][/size]
Sprytne. W zależności od sytuacji mogą albo pogłaskać po głowie, lub też strzelić z bata.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Sebastian

Odp: Głosowanie w wyborach
« Odpowiedź #43 dnia: 20 Październik, 2018, 09:10 »
założenia są dokładnie takie jak opisała Safari - wymigać sie od odpowiedzialności
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline rychtar

Odp: Głosowanie w wyborach
« Odpowiedź #44 dnia: 20 Październik, 2018, 10:32 »
Gdy byłem w organizacji to kwestia wyborów była wałkowana nieraz jako coś bardzo złego. Niby było napisane w strażnicy, że to kwestia sumienia, ale jestem pewien, że gdyby to doszło do starszych to od razu inna gadka byłaby. Teraz żałuję, że nigdy nie głosowałem. Jednak gdy już nie należę do tej organizacji to jedne z pierwszych moich postanowień było, że idę na wybory. Teraz gdy stoimy u progu wyborów to jestem szczęśliwy, że w końcu wezmę udział w głosowaniu. W końcu w pewnym zakresie mam wpływ na kreującą sie rzeczywistość.
Uważam, że udział w głosowaniu to nie tylko obowiązek obywatelski, to jest ogromny przywilej i zaszczyt każdego obywatela.
Każdego znajomego zachęcam do udziału w wyborach przy czym nie agituję do głosowania na konkretną partię.
Du...Du hast...Du hast mich...Du hast mich...Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt und ich hab' nichts gesagt