Świadkowie Jehowy - forum dyskusyjne

DYSKUSJE DOKTRYNALNE => NEUTRALNOŚĆ => Wątek zaczęty przez: RenlyB w 19 Październik, 2018, 11:33

Tytuł: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: RenlyB w 19 Październik, 2018, 11:33
Jako, że zbliżają się wybory samorządowe chciałbym poruszyć wątek udziału w nich.

Zawsze jeszcze jako aktywny Świadek Jehowy nie pasowało mi to, że nie można głosować w wyborach. Uważałem, że jeśli zagłosuję na kogoś, kto ma wpływ na to w jaki sposób będzie mi się żyło obecnie nie oznaczało, że automatycznie nie uznaję Królestwa Bożego jako przyszłego rządu, który "rozwiąże problemy ludzkości" (cytując siebie z przeszłości). Jeśli chcę, żeby ktoś zajął się moim najbliższym otoczeniem - przykładowo odnowił chodnik, po którym chodzę, zorganizował tańszy transport publiczny, zajął się innymi ważnymi dla mojej społeczności kwestiami - to co w tym złego, że oddam na niego głos i poprę to co robi dla dobra innych? Jest wiele osób startujących w wyborach, które mają naprawdę sensowne programy wyborcze i aktywnie działają dla lokalnej społeczności.
Z drugiej strony wielu świadków jest wprost zafascynowanych polityką, mogą o tym rozmawiać godzinami. Ale na wybory przecież nie pójdą, bo Królestwo Boże :)

Nie wiem jak teraz jest, czy za głosowanie w wyborach zdarzają się wykluczenia? Może najwyżej napomnienie? Mieliście kiedyś z tego powodu jakieś nieprzyjemności ze strasznymi z boru?
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: lukier w 19 Październik, 2018, 11:56
Ja głosuję regularnie od czasu wybudzenia i na zbliżające się wybory też idę. Traktuję to jako mój obowiązek obywatelski. Jest to trochę ryzykowne bo mimo, że mieszkam teraz nie na terenie zboru, to nadal zameldowana jestem u rodziców i spotykam przy urnach ich sąsiadów, którzy patrzą na mnie z lekkim zdziwieniem. No cóż, zawsze liczę po prostu na ich dyskrecję i póki co się nie zawiodłam.

Też nie podoba mi się hipokryzja świadków w stylu dyskutowania godzinami o polityce, wykłócania się o obecną sytuację, czego świadkiem byłam nie raz nawet wśród starszych zboru i podróżujących ale głosowanie oczywiście jest złe.

Nie znam przypadku wykluczenia za głosowanie, ale moim zdaniem to pewne ja w banku, że się za to wylatuje.
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Gorg w 19 Październik, 2018, 12:20
Z czystą przyjemnością po 18 letniej przerwie udam sie na wybory. Zrobię to z obywatelskiego obowiązku. Bez zadnych nakazów i zakazów ze strony organizacji. Mój wybór moje życie.
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Kerostat w 19 Październik, 2018, 12:35
Z czystą przyjemnością po 18 letniej przerwie udam sie na wybory. Zrobię to z obywatelskiego obowiązku. Bez zadnych nakazów i zakazów ze strony organizacji. Mój wybór moje życie.
Również biorę udział w wyborach. Świeżo po wykluczeniu zacząłem uczestniczyć. Czasem nie za bardzo wiem na kogo głosować, wtedy też idę, choćby po to aby zwiększyć frekwencję. Jeśli władza widzi że mało osób głosuje, to zaczyna bardziej w c...ja leci z ludźmi. A im więcej głosuje tym bardziej się pilnują. Przynajmniej taką mam nadzieję.


Jana 8:32

Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Gandalf Szary w 19 Październik, 2018, 12:47
Jeżeli kogoś interesuje temat ten był omówiony w Strażnicy z dnia 1.11.1999r. zatytułowany „Jak Świadkowie Jehowy zapatrują się na głosowanie?” (strony 28-29). Niestety nie posiadam egzemplarzu tej publikacji. Na JW. Library  Strażnice są tylko do roku 2000. Jeżeli ktoś ma to niech podrzuci artykuł lub Strażnicę.     
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Gorg w 19 Październik, 2018, 13:08
Roszada na pewno ma  ;)
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: josh82 w 19 Październik, 2018, 13:23
Jeżeli kogoś interesuje temat ten był omówiony w Strażnicy z dnia 1.11.1999r. zatytułowany „Jak Świadkowie Jehowy zapatrują się na głosowanie?” (strony 28-29). Niestety nie posiadam egzemplarzu tej publikacji. Na JW. Library  Strażnice są tylko do roku 2000. Jeżeli ktoś ma to niech podrzuci artykuł lub Strażnicę.   

"Pytania czytelników
Jak Świadkowie Jehowy zapatrują się na głosowanie?
Słudzy Boży mogą właściwie ocenić tę kwestię dzięki wyraźnym zasadom podanym w Biblii. Wydaje się, iż żadna z nich nie potępia samego głosowania. Na przykład nie ma nic złego w tym, że członkowie zarządu głosują nad sprawami dotyczącymi swego przedsiębiorstwa. Zbory Świadków Jehowy często ustalają pory zebrań czy sposób wykorzystania funduszy zborowych właśnie za pomocą głosowania przez podniesienie ręki.
A co można powiedzieć o uczestniczeniu w wyborach? W niektórych krajach demokratycznych nie przystępuje do nich nawet 50 procent uprawnionych. Świadkowie Jehowy nie przeszkadzają innym korzystać z prawa do głosowania, nie prowadzą też żadnej kampanii przeciwko instytucji wyborów. Z szacunkiem współpracują z wybranymi w ten sposób władzami (Rzymian 13:1-7). Jeśli jednak chodzi o oddanie głosu na określonego kandydata, każdy Świadek podejmuje osobistą decyzję zgodną ze swym sumieniem wyszkolonym na podstawie Biblii oraz ze zrozumieniem swej odpowiedzialności przed Bogiem i państwem (Mateusza 22:21; 1 Piotra 3:16). Rozważając tę sprawę, Świadkowie biorą pod uwagę kilka czynników.
Po pierwsze, Jezus Chrystus powiedział o swych naśladowcach: „Nie są częścią świata, tak jak ja nie jestem częścią świata” (Jana 17:14). Świadkowie Jehowy traktują tę zasadę poważnie. Ponieważ „nie są częścią świata”, zachowują neutralność w sprawach politycznych (Jana 18:36).
Po drugie, apostoł Paweł nazwał siebie „ambasadorem” reprezentującym Chrystusa wśród ówczesnych ludzi (Efezjan 6:20; 2 Koryntian 5:20). Świadkowie Jehowy wierzą, że Chrystus Jezus zasiada teraz na tronie niebiańskiego Królestwa Bożego, a oni, niczym ambasadorowie, muszą o tym informować narody (Mateusza 24:14; Objawienie 11:15). Od ambasadorów wysłanych do jakiegoś kraju oczekuje się neutralności i nieangażowania w jego wewnętrzne sprawy. Świadkowie Jehowy, jako przedstawiciele niebiańskiego Królestwa Bożego, czują się podobnie zobowiązani do nieingerowania w sprawy polityczne państw, w których mieszkają.
Trzeci czynnik to świadomość odpowiedzialności za czyny osoby, na którą się głosuje (porównaj 1 Tymoteusza 5:22, Współczesny przekład). Chrześcijanin musi gruntownie rozważyć, czy chce ponosić taką odpowiedzialność.
Po czwarte, Świadkowie Jehowy bardzo sobie cenią chrześcijańską jedność (Kolosan 3:14). Mieszanie się religii w sprawy polityczne często prowadzi do podziałów wśród jej wyznawców. Naśladując Jezusa Chrystusa, Świadkowie unikają angażowania się w politykę i w ten sposób zachowują jedność (Mateusza 12:25; Jana 6:15; 18:36, 37).
Piąty i ostatni powód, dla którego Świadkowie trzymają się z dala od polityki, stanowi okoliczność, że mogą dzięki temu swobodnie rozmawiać o Królestwie z ludźmi o różnych przekonaniach politycznych (Hebrajczyków 10:35).
W świetle powyższych zasad biblijnych Świadkowie Jehowy w wielu krajach korzystają z zagwarantowanej prawem wolności i postanawiają nie uczestniczyć w wyborach. Co jednak powiedzieć o sytuacji, gdy na obywateli nakłada się obowiązek głosowania? W takim wypadku każdy Świadek musi sam podjąć decyzję zgodnie ze swoim sumieniem i zasadami wyłuszczonymi w Biblii. Jeśli ktoś postanawia pójść do lokalu wyborczego, jest to jego sprawa. O tym, co tam robi, wie tylko on i Stwórca.
W Strażnicy angielskiej z 15 listopada 1950 roku na stronach 445 i 446 powiedziano: „Gdy cezar nakłada na obywateli obowiązek głosowania (...) [Świadkowie] mogą w tym celu wstąpić do lokali wyborczych. Tam zaś będą zmuszeni oznaczyć jakoś kartę wyborczą lub wpisać na nią to, za czym się opowiadają. Głosujący czynią ze swymi kartami, co chcą. Świadomi obecności Boga, Jego świadkowie muszą postąpić w harmonii z Jego przykazaniami i zgodnie ze swą wiarą. Nie naszą sprawą jest pouczać ich, co mają uczynić z kartą wyborczą”.
A co powinna zrobić chrześcijanka, gdy jej niewierzący mąż żąda, by poszła z nim głosować? Żona podlega swemu mężowi, tak jak chrześcijanie podlegają władzom zwierzchnim (Efezjan 5:22; 1 Piotra 2:13-17). Jeżeli podporządkuje się mężowi i pójdzie z nim do lokalu wyborczego, jest to jej osobista decyzja, której nikt nie powinien krytykować (porównaj Rzymian 14:4).
A co powiedzieć o krajach, gdzie głosowanie nie jest nakazane prawem, ale osoba nieobecna na wyborach naraża się na fizyczne niebezpieczeństwo lub inne przykre konsekwencje? W takiej sytuacji chrześcijanin musi sam podjąć decyzję. „Każdy bowiem poniesie swój własny ciężar” (Galatów 6:5).
Niektórych może gorszyć, że w czasie wyborów w jakimś kraju jedni Świadkowie udają się do lokali wyborczych, a drudzy nie. Mogą sobie myśleć: „Świadkowie Jehowy są niekonsekwentni”. Ale tacy ludzie powinni pamiętać, że w sprawach sumienia każdy chrześcijanin musi sam podejmować decyzje przed Jehową Bogiem (Rzymian 14:12).
Rozważając, jak postąpić w rozmaitych sytuacjach, Świadkowie Jehowy pragną zachować neutralność i swobodę mowy. Zawsze ufają, że Jehowa doda im sił i mądrości, by mogli uniknąć jakiegokolwiek sprzeniewierzenia się zasadom swej wiary. Z przekonaniem powtarzają za psalmistą: „Ty bowiem jesteś mą urwistą skałą i moją twierdzą; a przez wzgląd na swe imię będziesz mnie wiódł i prowadził” (Psalm 31:3).
"

Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Gandalf Szary w 19 Październik, 2018, 13:30
Dziękuje Josh82!!!
Z artykułu wynika, że to kwestia sumienia, ale nie wiem czy jakby doszło do starszych, że brało się udział w głosowaniu to nie wytoczyliby armat i nie zakończyłoby się to komitetem i wykluczeniem. 
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: klara kot w 19 Październik, 2018, 13:42
Pewnie tak, żywy przykład:

http://jw-ex.pl/o-mnie/komitet-sadowniczy-za-wybory/
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: RenlyB w 19 Październik, 2018, 13:46
Uwielbiam tego typu artykuły w Strażnicy...
Jest to kwestia sumienia, ale podamy ci 5 powodów, dla których nie powinieneś iść na wybory.
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Gandalf Szary w 19 Październik, 2018, 14:04
Uwielbiam tego typu artykuły w Strażnicy...
Jest to kwestia sumienia, ale podamy ci 5 powodów, dla których nie powinieneś iść na wybory.
[/b][/size]
Artykuł jest napisany w takiej formie, że każdy może dojść do zupełnie innych wniosków. Najpierw zwrócono na 5 powodów dlaczego nie należy głosować, a następnie powiedziano, że to kwestia sumienia. Niestety zwykły głosiciel w zderzeniu ze starszymi zboru nie ma szans i w takich sytuacjach człowiek skazany jest na światopogląd grona starszych. Reasumując można głosować, ale lepiej nie głosować. A jak cię przyłapiemy to pomimo, że niby można głosować to cię wykluczymy, bo jest więcej powodów dla których nie powinno się głosować.
Czy w ogóle ktoś coś z tego rozumie?   
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Opatowianin w 19 Październik, 2018, 14:29
W wyborach uczestniczyłem już na więcej niż rok przed moim odejściem z orga. Nic nie miałem ze strony starszych ani kogokolwiek innego ze zboru - żona wiedziała, ale na mnie nie doniosła :)
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Gandalf Szary w 19 Październik, 2018, 14:36
W wyborach uczestniczyłem już na więcej niż rok przed moim odejściem z orga. Nic nie miałem ze strony starszych ani kogokolwiek innego ze zboru - żona wiedziała, ale na mnie nie doniosła :)

Nie poniosłeś konsekwencji bo tolerancyjnych miałeś starszych, czy nie wiedzieli o twoim udziale w wyborach?
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Opatowianin w 19 Październik, 2018, 14:50

Nie poniosłeś konsekwencji bo tolerancyjnych miałeś starszych, czy nie wiedzieli o twoim udziale w wyborach?

Nikomu oprócz żony o tym nie mówiłem. Najwyraźniej zborowe "osoby trzecie" albo nie zauważyły że odwiedzam lokal wyborczy (a miałem okazję co najmniej dwukrotnie uczestniczyć, zanim odszedłem), albo - jeśli spostrzegły - zajęły stanowisko takie jak moja małżonka, tj. "okazały się NIEDOJRZAŁE DUCHOWO, NIE ZADBAŁY O CZYSTOŚĆ ZBORU" ;D ;D ;D ;D ;D ;D

W każdym razie - w zborze cisza i spokój.
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Nemo w 19 Październik, 2018, 15:23
Świadkowie Jehowy traktują tę zasadę poważnie. Ponieważ „nie są częścią świata”, zachowują neutralność w sprawach politycznych (Jana 18:36).
Jak nie są częścią tego świata, to dlaczego wyciągają ręce po środki, które daje ten świat, dlaczego pobierają zasiłki, korzystają z opieki społecznej i innych pomocy?
W mojej wsi jest co roku zebranie wiejskie i z władzami gminy dyskutuje się o problemach. Raz było dwóch śJ na tym zebraniu. Jak oni domagali się naprawy drogi do siebie. Żądać to potrafią, ale dać coś z siebie, chociażby oddając głos na tych od których naprawa tej drogi by zależała, to już nie. Hipokryzja poza wszelką skalą.
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: todd w 19 Październik, 2018, 15:40
Również to zauważyłem. W Belgii świadkowie chodzą głosować i nikt z tego kwestii nie robi. Mam tu na myśli zbory rodowite, francuskojęzyczne.
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Gandalf Szary w 19 Październik, 2018, 16:42
Mnie się nasuwa inne pytanie: Dlaczego napisano, że to kwestia sumienia?
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: julia7 w 19 Październik, 2018, 17:02
A czy jak jakiś Świadek by poszedł i zagłosował i sprawa stałaby się znana, to zostałby wykluczony za to?
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Matylda w 19 Październik, 2018, 17:04
Jako, że zbliżają się wybory samorządowe chciałbym poruszyć wątek udziału w nich.

 Jeśli chcę, żeby ktoś zajął się moim najbliższym otoczeniem - przykładowo odnowił chodnik, po którym chodzę, zorganizował tańszy transport publiczny, zajął się innymi ważnymi dla mojej społeczności kwestiami - to co w tym złego, że oddam na niego głos i poprę to co robi dla dobra innych? Jest wiele osób startujących w wyborach, które mają naprawdę sensowne programy wyborcze i aktywnie działają dla lokalnej społeczności.


Od tego trzeba zacząć że żaden świadek jehowy nawet nie powinien zamarzyć sobie o nowym chodniku,transporcie czy swoim doczesnym otoczeniu.świadek jehowy powinien odziać się w worek jutowy po kartoflach,modlić się,pomagać w hospicjach,przeprowadzać staruszki przez ulicę i tylko czekać i wyczekiwać kiedy wreszcie w otoczeniu licznie rozrzuconego gnoju na polu"jehowa przeniesie go żywcem do królestwa.

Przyznać muszę że będąc 30 lat poza świadkojehoską sektą jeszcze jakieś 15 lat temu na wybory nie chodziłam a jak już się zdecydowałam to idąc miałam wrażenie że robię coś bardzo głupiego.Indoktrynacja i sprytna psychomanipulacja wbija się w człowieka na dłuuuuuugie lata  :(
Teraz już chodzę na wybory z podniesioną głową.
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Martin w 19 Październik, 2018, 17:07
A czy jak jakiś Świadek by poszedł i zagłosował i sprawa stałaby się znana, to zostałby wykluczony za to?
Jeśli nie okazałby skruchy, to tak.
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Gandalf Szary w 19 Październik, 2018, 17:09
A czy jak jakiś Świadek by poszedł i zagłosował i sprawa stałaby się znana, to zostałby wykluczony za to?
[/b][/size]
Tak opisany na tym forum.
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/neutralnosc/komitet-sadowniczy-za-udzial-w-wyborach/msg289/#msg289
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Proctor w 19 Październik, 2018, 17:27
Jeżeli kogoś interesuje temat ten był omówiony w Strażnicy z dnia 1.11.1999r. zatytułowany „Jak Świadkowie Jehowy zapatrują się na głosowanie?” (strony 28-29). Niestety nie posiadam egzemplarzu tej publikacji. Na JW. Library  Strażnice są tylko do roku 2000. Jeżeli ktoś ma to niech podrzuci artykuł lub Strażnicę.   

Jak to przecież jest?
https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1999807
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Gandalf Szary w 19 Październik, 2018, 17:40
Jak to przecież jest?
https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1999807
[/b][/size]
Aplikacje mam na telefonie. Z komputera nie korzystam i nie wchodzę na JW.ORG. Nie oglądam także jw broadcasting. Taki ze mnie brat. Mam dosyć tych wszystkich artykułów, publikacji, filmów. Jeżeli sięgam do informacji to tylko na własne potrzeby tak jak w omawianym wątku. Zebrania ograniczyłem, jak muszę, bo sytuacja jest napięta to idę, a tak to nie.
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Roszada w 19 Październik, 2018, 17:52
Jeżeli kogoś interesuje temat ten był omówiony w Strażnicy z dnia 1.11.1999r. zatytułowany „Jak Świadkowie Jehowy zapatrują się na głosowanie?” (strony 28-29). Niestety nie posiadam egzemplarzu tej publikacji. Na JW. Library  Strażnice są tylko do roku 2000. Jeżeli ktoś ma to niech podrzuci artykuł lub Strażnicę.   
Jesteś Gandalfie nie na bieżąco. :-\
Od kilku miesięcy są już na jw.org publikacje od 1970 r.

https://wol.jw.org/pl/wol/lv/r12/lp-p/0/12045
Cytuj
A czy jak jakiś Świadek by poszedł i zagłosował i sprawa stałaby się znana, to zostałby wykluczony za to?
Ciekawe czy starsi by go zapytali na kogo głosował? ;D
Jak na lewicę to może mniejszy grzech, a jak na katolicką prawicę to większy. ;)
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Gandalf Szary w 19 Październik, 2018, 18:03
Jesteś Gandalfie nie na bieżąco. :-\
Od kilku miesięcy są już na jw.org publikacje od 1970 r.
[/b][/size]
Dziękuję za informację. Ale skoro jest na JW.Org to ciekawe dlaczego nie mam na JW library. Cóż spróbuje odinstalować i jeszcze raz ściągnąć aplikację.
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Roszada w 19 Październik, 2018, 18:08
Okazuje się, że u ŚJ można głosować, ale na Królestwo Boże. ;D

„Dojrzałym chrześcijanom nie sprawia kłopotu kwestia ustosunkowania się do politycznych wyborów. Często w państwach totalistycznych obowiązują ustawy, na których podstawie zmusza się ludzi do udziału w wyborach; niekiedy są nawet zabierani z domu i doprowadzani do urn wyborczych. Podobnie w niektórych krajach demokratycznych prawo narzuca obywatelom obowiązek udania się do lokalu wyborczego. W żadnym kraju świadkowie Jehowy nie biorą udziału w polityce. Nie są składnikiem tego świata. (Jana 17:14) Dlatego podczas wyborów nie oddają głosu na proponowanych kandydatów. Jednak nie naruszają neutralności swego stanowiska wobec kwestii politycznych, gdy idąc do urny w jakiś sposób unieważnią kartkę wyborczą, czy to przez przekreślenie, czy przez napisanie uwagi: »Na Królestwo Boże«. Tym sposobem wyrażają, za czym właściwie się opowiadają. Kartka przez to traci ważność i nie będzie zaliczona na poparcie człowieka. Ale podporządkowali się prawu i udali się do urny oraz uniknęli ewentualnej kary” (Strażnica Nr 22, 1964 s. 6).

Gdybym był ŚJ powiedziałbym starszym, że byłem głosować na Królestwo Boże. :)
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Sebastian w 19 Październik, 2018, 19:32
za moich czasów (lata 90-te XX wieku) chrzest był określany jako "głosowanie na Królestwo Boże", a udział w wyborach jako "głosowanie na Szatana Diabła";

dla wszystkich w zborze było oczywiste, że głosować "nie wolno i już!"
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Roszada w 19 Październik, 2018, 19:35
za moich czasów (lata 90-te XX wieku) chrzest był określany jako "głosowanie na Królestwo Boże", a udział w wyborach jako "głosowanie na Szatana Diabła";

dla wszystkich w zborze było oczywiste, że głosować "nie wolno i już!"
Owszem Towarzystwo takie zrozumienie wskazywało:

*** g99 22.4 s. 23 ***
Następnego ranka odbywały się wybory. Rodzice powiedzieli, że już oddali swoje głosy na Królestwo Boże, czego miejscowi oczywiście nie zrozumieli. Dorośli członkowie mojej rodziny spędzili cały ten dzień w areszcie. Po tym wszystkim parę osób zapytało ich o wierzenia, dzięki czemu mieli wspaniałą sposobność wyjaśnienia, że jedyną nadzieją dla ludzkości jest Królestwo Boże.
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: dziewiatka w 19 Październik, 2018, 20:22
Nie idę głosować bo nie ma na kogo.
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Roszada w 19 Październik, 2018, 20:23
Towarzystwo bardzo dawno temu zanegowało głosowanie wyborcze, bo już w roku 1929.
W tym samym roku, w którym stwierdzono, że "władze zwierzchnie" z Rz 13:1, to Jehowa i Jezus, a nie władze świeckie jak uczono wcześniej (oraz ponownie od roku 1962).

   W roku 1929 Towarzystwo Strażnica zmieniło swoje stanowisko co do wyborów:

Są również i tacy w obecnym czasie w prawdzie, którzy mówią, że są zupełnie oddani Panu, a jednocześnie myślą, że jest ich przywilejem głosować w wyborach ustanowionych w celu wyboru mężów na publiczne stanowiska. Teraz powstaje pytanie: Czy jest możebnem dla tego, który jest pomazańcem Bożym, aby ‘prostował ścieżki dla swych nóg’, i jednocześnie w tym samym czasie pozwolił sobie na wybór mężów na urzędy publiczne przez głosowanie podczas wyborów?  Właściwa odpowiedź na to pytanie może być widoczna przez wstawienie drugiego pytania, mianowicie: Czyja organizacja przeprowadza głosowanie w czasie wyborów publicznych urzędników? Zapewnie, że nie organizacja Boża. A jeżeli ona nie jest Boża, tedy z konieczności musi być Szatana, ponieważ on jest bogiem tego świata. Żadne dziecko Boże nie powinno mieć bynajmniej żadnej trudności w rozpoznaniu swej powinności pod względem owych wyborów. Jeżeli ktoś należy do Jehowy Boga i Jego organizacji, wtedy nie będzie miał do czynienia z organizacją Szatana...” (Strażnica 01.06 1929 s. 165-166 [ang. 01.04 1929 s. 101]).
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: lukier w 19 Październik, 2018, 20:43
Nie idę głosować bo nie ma na kogo.

A widzisz ja mam np. dylemat, bo ciekawych kandydatów jest sporo. Tylko kwestia czy 'zmarnować' mój głos na kogoś, kto i tak nie zostanie wybrany bo jest mniejszościowy, czy wybrać tzw. mniejsze zło ( i nie pisze tu o kandydatach z PiSu) i głosować na jednego z faworytów, który ma szansę wygrać.
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Roszada w 19 Październik, 2018, 20:50
Nie idę głosować bo nie ma na kogo.
To podaj jakie masz wymagania. :-\
Jeśli chciałbyś wybrać takiego Spidermena jak Jehowa, to rzeczywiście takiego nie znajdziesz. ;D
No może nie każdy dorasta do Twoich wymogów. ;)
Szkoda zatem, że sam nie postawiłeś się pod pręgierz wyborczy. ;D
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Sebastian w 19 Październik, 2018, 20:52
za moich czasów (lata 90-te) wskazywano (podkreślam: w kontekście wyborów!) że podczas kuszenia Jezusa sam Szatan Diabeł zaproponował Jezusowi "wszystkie królestwa świata" oraz podkreślano że skoro mógł złożyć taką propozycję, tzn. że faktycznie jest władcą całego świata, a więc także władcą wszystkich polityków.

oczywiście nikt w zborze nawet nie dopuszczał myśli aby rozważyć (chociażby teoretycznie) opcję że propozycja Szatana może być iluzoryczna. A przecież wiemy z Biblii że Szatan kusił Ewę do zjedzenia owocu zapewniając Ewę "nigdy nie umrzecie" (a jak wiadomo, ta "obietnica wyborcza" okazała się w 100% nieprawdziwa)

skoro Szatan okłamał Ewę, to nie widzę przeszkód aby przyjąć, że usiłował okłamać Jezusa - a zatem cały "dowód" strażnicowy na to że Szatan Diabeł rządzi wszystkimi państwami świata jest wg mnie zupełnie bezwartościowy
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Nemo w 19 Październik, 2018, 21:16
świadek jehowy powinien odziać się w worek jutowy po kartoflach,modlić się,pomagać w hospicjach,przeprowadzać staruszki przez ulicę
Pogrubienie moje.
Jakie pomaganie w hospicjach? Jakie przeprowadzanie staruszek? Przecież niewolnik złotych błyskotek, jasno powiedział, żeby nie angażować się w takie coś. ŚJ mają za zadanie głosić, głosić i jeszcze raz głosić. A od pomagania są organizacje tego złego świata.
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Nemo w 19 Październik, 2018, 21:20
Nie idę głosować bo nie ma na kogo.
Nie głosując, głosuje się pośrednio na partię niestety obecnie rządzącą. Im mniejsza frekwencja, tym większe prawdopodobieństwo jej zwycięstwa. Ale Twoja wola. Tylko potem nie śmiej narzekać, bo byłoby to hipokryzją.
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Nadaszyniak w 19 Październik, 2018, 22:04
MAGICZNA SKRZYNECZKA
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Matylda w 19 Październik, 2018, 22:13

Jakie pomaganie w hospicjach? Jakie przeprowadzanie staruszek? Przecież niewolnik złotych błyskotek, jasno powiedział, żeby nie angażować się w takie coś. ŚJ mają za zadanie głosić, głosić i jeszcze raz głosić. A od pomagania są organizacje tego złego świata.

I sie właśnie o to rozchodzi.Przez to są nie prawdziwi bo do pomocy to ich nie ma ale do korzystania to pierwsi.
A powiedz jednemu z drugim że nie powinien korzystać z dobrodziejstw tego swiata to sie dowiesz że on oddaje cezarowi co cesarskie i mu sie należy korzystać.
Jakie to trzeba mieć rozdwojenie jaźni żeby taką filozofię wyznawać to sam antychryst nie rozszyfruje.
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Roszada w 19 Październik, 2018, 22:33
Nie głosując, głosuje się pośrednio na partię niestety obecnie rządzącą. Im mniejsza frekwencja, tym większe prawdopodobieństwo jej zwycięstwa. Ale Twoja wola. Tylko potem nie śmiej narzekać, bo byłoby to hipokryzją.
Jak to mówił kiedyś ex prezydent.
Nie idźcie na wybory, nie głosujcie, to gamonie sami za was wybiorą, innych gamoniów. :)
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Trinity w 19 Październik, 2018, 22:37
ja mam łatwiej bo do sejmiku kandyduje mój rodzinny doktor
prze dobry człowiek
na szczęście mam blisko
ale zawsze mogę kogoś spotkać 
nawet chciałam się zaciągnąć do komisji wyborczej coś prawie 4 stówy płacą
ale jakoś nie wysłałam na czas
musimy obalić ten piz
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Roszada w 19 Październik, 2018, 22:41
musimy obalić ten piz
Ale łon nie rządzi większościowo obecnie w samorządach. :-\
Pomyliłaś wybory. To za rok do parlamentu będziesz mogła jego łobalać. :)
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: todd w 20 Październik, 2018, 08:06
Z podniesioną głową idę jutro głosować.   8-)
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Safari w 20 Październik, 2018, 08:33
Mnie się nasuwa inne pytanie: Dlaczego napisano, że to kwestia sumienia?

Już wyjaśniam: takie zabiegi stosuje się po to, by w sądach móc zacytować Strażnicę i powiedzieć, że nie łamie się prawa, bo nigdzie nie ma wyraźnego zakazu chodzenia na wybory. Chodzi o to, by stworzyć wrażenie, że jeśli świadkowie nie poszli na wybory, to była to tylko i wyłącznie ich decyzja - jeśli z tego powodu cierpią (więzienie, brak ulg podatkowych lub szykany), to Towarzystwo z Łalkil umyje rączki od odpowiedzialności. Nacisk grupowy jest bardzo trudno udowodnić i wielu sędziów nie ma pojęcia, że coś takiego istnieje. Poza tym, jak jest napisane, że to kwestia sumienia, to cóż ... towarzystwo się wybroni i nie ma praktycznie możliwości wyciągnięcia od nich pieniędzy za straty moralne.

Jest to także pod publikę, dla lepszego PR, a starszaki i tak zrobią swoją robotę.
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Gandalf Szary w 20 Październik, 2018, 09:01
Już wyjaśniam: takie zabiegi stosuje się po to, by w sądach móc zacytować Strażnicę i powiedzieć, że nie łamie się prawa, bo nigdzie nie ma wyraźnego zakazu chodzenia na wybory. Chodzi o to, by stworzyć wrażenie, że jeśli świadkowie nie poszli na wybory, to była to tylko i wyłącznie ich decyzja - jeśli z tego powodu cierpią (więzienie, brak ulg podatkowych lub szykany), to Towarzystwo z Łalkil umyje rączki od odpowiedzialności. Nacisk grupowy jest bardzo trudno udowodnić i wielu sędziów nie ma pojęcia, że coś takiego istnieje. Poza tym, jak jest napisane, że to kwestia sumienia, to cóż ... towarzystwo się wybroni i nie ma praktycznie możliwości wyciągnięcia od nich pieniędzy za straty moralne.

Jest to także pod publikę, dla lepszego PR, a starszaki i tak zrobią swoją robotę.
[/b][/size]
Sprytne. W zależności od sytuacji mogą albo pogłaskać po głowie, lub też strzelić z bata.
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Sebastian w 20 Październik, 2018, 09:10
założenia są dokładnie takie jak opisała Safari - wymigać sie od odpowiedzialności
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: rychtar w 20 Październik, 2018, 10:32
Gdy byłem w organizacji to kwestia wyborów była wałkowana nieraz jako coś bardzo złego. Niby było napisane w strażnicy, że to kwestia sumienia, ale jestem pewien, że gdyby to doszło do starszych to od razu inna gadka byłaby. Teraz żałuję, że nigdy nie głosowałem. Jednak gdy już nie należę do tej organizacji to jedne z pierwszych moich postanowień było, że idę na wybory. Teraz gdy stoimy u progu wyborów to jestem szczęśliwy, że w końcu wezmę udział w głosowaniu. W końcu w pewnym zakresie mam wpływ na kreującą sie rzeczywistość.
Uważam, że udział w głosowaniu to nie tylko obowiązek obywatelski, to jest ogromny przywilej i zaszczyt każdego obywatela.
Każdego znajomego zachęcam do udziału w wyborach przy czym nie agituję do głosowania na konkretną partię.
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: dziewiatka w 21 Październik, 2018, 13:18
Jak znajdzie się ktoś kto nie będzie obiecywał gruszek na wierzbie.chciałbym od kandydatów usłyszeć  co zamierzają zrobić ale też jak to osiągnąć.Oczywiście przy wyborach samorządowych bez partyjny ,choć o poglądach lewicowych.Niestety niemal każdy kandydat jest związany z jakąś partią albo bredzą coś o chrześcijańskiej służbie czy innej misji.Nie ma rzeczowych kandydatów, którzy charakteryzowali by się odwagą w wyrażaniu swoich poglądów.Mieszkam w jednym z najbardziej zanieczyszczonych smogiem miast i nie widzę nikogo mądrego, który by chciał rozwiązać ten problem.
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Sebastian w 21 Październik, 2018, 13:59
odnośnie smogu to wielu kandydatów "ugryzło się w język", gdyż obawia się że gdyby zaproponowali konkretny sposób rozwiązania problemu, to ludzie wystraszą się i na nich NIE zagłosują

już obecnie rada miejska ma ustawowe uprawnienia aby podjąć uchwałę zakazującą wjazdu wysokoemisyjnych modeli samochodów do centrum miasta, a nawet w granice miasta. Jak uchwała wejdzie w życie, to samochód można sprzedać za marne grosze albo oddać na złom (gdyż w jednym czasie pojawi się dużo ofert a wiec cena radykalnie spadnie).

innym sposobem są mandaty za palenie w piecu nie taką substancją jak trzeba (każdy chciałby oddychać świeżym powietrzem, ale to wszyscy oprócz mnie mają zrezygnować z tańszego opału, a ja jako jedyny powinienem móc dalej sobie palić w piecu byle czym)

świadomość społeczna jest niska i dlatego kandydaci nie rozmawiają otwarcie o tym co można i powinno się zrobić konkretnie ale wolą walić ogólnikami
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Trinity w 21 Październik, 2018, 14:28
Jak znajdzie się ktoś kto nie będzie obiecywał gruszek na wierzbie.chciałbym od kandydatów usłyszeć  co zamierzają zrobić ale też jak to osiągnąć.Oczywiście przy wyborach samorządowych bez partyjny ,choć o poglądach lewicowych.Niestety niemal każdy kandydat jest związany z jakąś partią albo bredzą coś o chrześcijańskiej służbie czy innej misji.Nie ma rzeczowych kandydatów, którzy charakteryzowali by się odwagą w wyrażaniu swoich poglądów.Mieszkam w jednym z najbardziej zanieczyszczonych smogiem miast i nie widzę nikogo mądrego, który by chciał rozwiązać ten problem.

może się znamy dziewiątko
ja idę głosować nie na kogoś tylko przeciw komuś
niestety
będę wybierać między złem a lepszym złem
w mojej miejscowości zawsze ludzie palili w piecu węglem
a teraz jest halo że jest smog ! dlaczego?
a no bo zabudowywane sa korytarze powietrzne !!!
i tu trzeba przerwać ten obłęd.
trzeba osłabić tych którzy mają moc i dają pozwolenia na zabudowywanie
każdego zielonego skwerka.
bo nie wierzę że wybierając jakiegoś niezależnego nagle będzie cudownie i wspaniale

Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: xXx w 21 Październik, 2018, 14:50
https://m.youtube.com/watch?v=AV8h4wx3sX0

Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: lukier w 21 Październik, 2018, 15:09
No i jak tam głosowanie forumowicze? U mnie przy urnach były tłumy. I dobrze, bo to ważne wybory, coś na pewno pokażą. Zagłosowałam jednak na kandydatów, którzy pewnie i tak nie wygrają ale poszłam za głosem serca ;) A jak u Was?
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Roszada w 21 Październik, 2018, 15:12
"poszłam za głosem serca"

Inni:

za głosem sumienia

za głosem rozsądku

za głosem rozumu

No i dlatego taka różnorodność. ;D
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: lukier w 21 Październik, 2018, 15:32
A jeszcze inni za głosem księdza...
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Roszada w 21 Październik, 2018, 15:34
A jeszcze inni za głosem księdza...
Ksiądz mówi jak u ŚJ: za sumieniem wyszkolonym przez...
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Nadaszyniak w 21 Październik, 2018, 15:58
moje trzy grosze:
dopiero wyskoczyłem z pidżamy, za chwilę skieruję kroki do magicznej skrzyneczki
Posiedziałem trochę na czat-cie :) :)
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: lukier w 21 Październik, 2018, 16:13
Taki to pożyje ;)
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Trinity w 21 Październik, 2018, 16:22
Taki to pożyje ;)
a co tu robić w taką burote?
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: HARNAŚ w 21 Październik, 2018, 16:50
Będę kandydował.
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: lukier w 21 Październik, 2018, 17:00
I jaki masz program wyborczy? ;)
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: HARNAŚ w 21 Październik, 2018, 17:02
A po co mi program ? Zamierzam atakować ;D i obśmiewać inne programy
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Kerostat w 21 Październik, 2018, 17:15
...Uważam, że udział w głosowaniu to nie tylko obowiązek obywatelski, to jest ogromny przywilej i zaszczyt każdego obywatela...


O który to zaszczyt wielu przodków walczyło oddając życie!
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Światus w 21 Październik, 2018, 17:49
Będę kandydował.

Specjalnie dla Harnasia Kabaret OTTO w lepszej wersji audio  :D

Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: HARNAŚ w 21 Październik, 2018, 18:03
Jak Ty mnie Światus dobrze znasz.
Będziesz miał u mnie stanowisko ministra propagandy :D i wkręcę Cię w kilka dobrze płatnych komisji
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: listonosz w 21 Październik, 2018, 18:07
Ksiądz mówi jak u ŚJ: za sumieniem wyszkolonym przez...

...Telewizje  TRWAM . ;)
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Światus w 21 Październik, 2018, 19:29
Jak Ty mnie Światus dobrze znasz.
Będziesz miał u mnie stanowisko ministra propagandy :D i wkręcę Cię w kilka dobrze płatnych komisji

Ja też już Cię znam Harnaś i wiem, że jesteś NAJLEPSZY... w obiecywaniu  ;D
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Matylda w 21 Październik, 2018, 19:30
Jak Ty mnie Światus dobrze znasz.
Będziesz miał u mnie stanowisko ministra propagandy :D i wkręcę Cię w kilka dobrze płatnych komisji

Myślałam że se jaja robisz ale widzę że nie.Jak Ty już stanowiska rozdajesz to znaczy sie prawda.Bajer masz opanowany,nadajesz się.
Biorę u ciebie wymiar sprawiedliwości. Pomajstruje sie troche przy kodeksie i sie paragraf znajdzie.Pozamykamy wszystkich starszych i młodszych i sie sekta rozdupcy ;D ;D ;D Amen.

Ale to bedzie dopiero w następnej kadencji bo teraz już po musztardzie.
Ja tym czasem głosowałam u mnie na wsi,na starych znajomych ;D
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Światus w 21 Październik, 2018, 19:34
Ale to bedzie dopiero w następnej kadencji bo teraz już po musztardzie.
Ja tym czasem głosowałam u mnie na wsi,na starych znajomych ;D

Ech, Matylda, ale Ty niekumata  ;D
Wybory na ministra w przyszłym roku dopiero . :P
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Matylda w 21 Październik, 2018, 19:41
Ech, Matylda, ale Ty niekumata  ;D
Wybory na ministra w przyszłym roku dopiero . :P

Ty Światus ale on sie jeszcze nie określił czy bedzie w parlamentarnych czy odrazu na prezydenta ;D
Skoro mamy ministrami u niego być to w parlamentarnych,ja faktycznie nie kumata ;D
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: HARNAŚ w 21 Październik, 2018, 21:51
Ty Światus ale on
Nie on , nie on tylko pan Harnaś ;D
Kto idzie ze mną poharatać w gałę? :)
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Nadaszyniak w 21 Październik, 2018, 22:07
moje trzy grosze:
I PISuardesi wysokich lotów na czele, tak ''oznajmia dzisiejsza'' magiczna skrzyneczka
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Roszada w 21 Październik, 2018, 22:20
U mnie niespodzianka.
Młody Wałęsa, co wygrywał sondaże, odpadł. :)
Stary pewnie myślał, że porządzi obok syna w Gdańsku. ;)
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Rajski Ptak w 22 Październik, 2018, 07:45
A ja byłam pierwszy raz na wyborach, a później zapaliłam pierwszego w życiu papierosa  :)
Czuję się jakbym miała 18 lat!  8-)
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Moyses w 22 Październik, 2018, 09:05
Ja na wyborach nie byłem, czyli nie brałem czynnego udziału w głosowaniu. Powodów logiczno - ideologicznych wyjaśniać nie będę, z racji nudnego i długiego opisu, oraz politycznego głoszenia.
Jednak udzielę pewnej podpowiedzi. Pewien kandydat na jakieś ważne stanowisko obiecywał, że dzieciaki i dziadki będą miały komunikacje wiejską za free. Czyli, że uczniowie i emeryci nie muszą kasować biletów. Problem w tym (chociaż problem jest gdzie indziej), że takie udogodnienie na wiosce już mamy. Inaczej mówiąc, jest to sytuacja, w której wszystkim uczestnikom forum, w zamian za oddanie na mnie głosu, obiecuje dostęp w Polsce do TV i Internetu.
Tak jak inny kandydat, bezpartyjny i bezreligijny, a co sobotę do synagogi ścieżkę wydeptuje.
Aby nie ciągnąć tematu polityki, jako dzielącego społeczeństwo (tym samym kontrowersyjnego), napiszę, że proces odmóżdżania przebiega poprawnie.
W sumie, jak o tym głębiej pomyśle, to też mam ochotę zapalić 8-).
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: xXx w 22 Październik, 2018, 09:10
Panowie uspokójcie się. I PiS i PO nie są dobrzy. Im właśnie zależy na tym abyście się kłucili i skakali sobie do gardeł. To jest straszne. Żaden polityk nie chce zrozumieć że gdy Polacy są zjednoczeni dokonują rzeczy wielkich i niemożliwych. Historia najlepiej to pokazuje. Ja osobiście nie widzę dobrej woli zjednoczenia Polaków  u żadnego rozsądnego ugrupowania. Liczy się kasa i władza a nie rozsądek. Czy tego chcecie? W drugiej połowie XVIII wieku też była podobna atmosfera i wszyscy wiemy jak się to skączyło.
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Gandalf Szary w 22 Październik, 2018, 09:23
Przyłączam się do wpisu xXx. Panowie trochę ostudźcie emocje. Wypijcie jakiegoś Harnasia lub może mocniejszą nalewkę np. z pigwy na nadwątlone nerwy.. 
Jak to mówił mój dziadek ,,Tylko spokój może nas uratować".
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Gorg w 22 Październik, 2018, 10:01
Chłopaki piekna wymiana poglądów  ;D ;D
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Michu72 w 22 Październik, 2018, 13:10
w każdym razie, wracając do tematu wątku, od rana mam dobry humor, gdyż w moim województwie "zatopiliśmy tę Platformę!"
Nie jestem zwolennikiem ani pisu ani po ale w moim wojewodztwie pis dostal po du..,w dwoch waznych miastach juz w pierwszej turze wybrano obecnych prezydentow a z pisu slabiutko,i co mam sie cieszyc z zatopienia pisu? Na polityke mam gleboko wyj...,pozdrawiam :)
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Sebastian w 22 Październik, 2018, 13:21
będąc odstępcami nie musimy ani być apolityczni ani nie musimy wspierać jednej konkretnej wskazanej przez kogokolwiek partii - można mieć przeróżne sympatie polityczne, można w ogóle sie tematem nie interesować, można popierać jakichś konkretnych apolitycznych kandydatów itd. itp.
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Roszada w 22 Październik, 2018, 13:25
Najlepiej Panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek.

Na trzy (lub 4) listy do głosowania, w każdej dać komu innemu. ;)
Do wyboru PIS, SLD, PO, PSL, Kukiz, Lokalni. :)
Ale kocioł byłby. ;D
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: HARNAŚ w 22 Październik, 2018, 17:10
U mnie w gminie nie było kontrkandydata na Wójta i na karcie widniało jedno nazwisko obecnego wójta i co zrozumiałe obligatoryjnie przyszłego
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Nemo w 22 Październik, 2018, 17:25
Może przestańmy politykować. Nie dosyć, że i tak tematyka tego forum jest bardzo zapalna, to jak do tego domieszamy jeszcze politykę to może krew się polać.
A do tego jeszcze dołączyć przepychanki personalne, to już beczka prochu. Całą tą wojenkę usunąłem.
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Nemo w 22 Październik, 2018, 17:36
A u mnie w gminie wygrał stary Wójt, pomimo że nawet programy o jego prawdopodobnych malwersacjach były w TV. Ale cóż to wybór większości wyborców.
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Światus w 22 Październik, 2018, 18:04
A u mnie w gminie wygrał stary Wójt, pomimo że nawet programy o jego prawdopodobnych malwersacjach były w TV. Ale cóż to wybór większości wyborców.

W Lublinie znowu wygrał Żuk, wcześniej z PO. Chyba po tym, jak zakazał marszu równości pozbyli się go. Ale wg mnie spoko facet, pasuje jednym i drugim.
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: puma w 22 Październik, 2018, 18:19

Nie wiem jak teraz jest, czy za głosowanie w wyborach zdarzają się wykluczenia? Może najwyżej napomnienie? Mieliście kiedyś z tego powodu jakieś nieprzyjemności ze strasznymi z boru?
W moim zborze była kobitka Świadek Jehowy co kandydowała na radną czy na kogoś tam.Jak tylko pojawiły się na mieście plakaty z jej wizerunkiem to na zebraniu ogłosili, że taka a taka osoba nie jest już Świadkiem Jehowy.
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Roszada w 22 Październik, 2018, 18:22
Na forum biblia webd była dziewczyna exŚJ, która została radną 4 lata temu.
Nie pamiętam ani nazwiska ani nicku.
:)
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Nemo w 22 Październik, 2018, 18:43
W moim zborze była kobitka Świadek Jehowy co kandydowała na radną czy na kogoś tam.Jak tylko pojawiły się na mieście plakaty z jej wizerunkiem to na zebraniu ogłosili, że taka a taka osoba nie jest już Świadkiem Jehowy.

Czy to nie podlegałoby pod paragraf? Kandydowanie jest prawem każdego obywatela, o ile nie był karany i z tego co wiem, żeby kandydować na prezydenta, trzeba mieć chyba ukończone 35 lat, posłem 31, a senatorem 30. Podobnie jak każdy pełnoletni obywatel na prawo do głosowania. A wywieranie presji dlatego że ktoś głosuje lub nie jest z tego co wiem karalne.
 Ciekawi mnie jakby hipotetycznie wyglądał taki proces. Wiadomo, że do zboru taka osoba by nie wróciła, ale pewnie starszaków można by pociągnąć do odpowiedzialności za to.
Tylko jak to udowodnić? Chyba nagrać komitet. Bo tamci wywinęliby się hiciorem w postaci "rozpasania".

Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: julia7 w 22 Październik, 2018, 18:49
Prawnie nic nie zrobisz. Jak zbór potraktować jako kółko wzajemnej adoracji to mogą jak z klubu poselskiego wywalić za poglądy, decyzje i tyle. Niestety moim zdaniem trudno coś z tym zrobić, bo nikt jej kandydować nie zakazał ani nie utrudniał.
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Brat Kardyga w 23 Październik, 2018, 09:52
Na forum biblia webd była dziewczyna exŚJ, która została radną 4 lata temu.
Nie pamiętam ani nazwiska ani nicku.
Bracie Kardyga przypomnijcie. :)

Tak chodzi chyba o Manne z Nieba ... ale ona została radną już jako exŚJ
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Roszada w 23 Październik, 2018, 09:57
Na forum biblia webd była dziewczyna exŚJ, która została radną 4 lata temu.
Nie pamiętam ani nazwiska ani nicku.
:)
Manna z Nieba. :)
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Sebastian w 23 Październik, 2018, 10:57
A u mnie w gminie wygrał stary Wójt, pomimo że nawet programy o jego prawdopodobnych malwersacjach były w TV
ciekawi mnie motywacja takich wyborców:

- są przekonani o niewinności starego Wójta?
- wolą złodzieja ze swojej partii niż uczciwego z przeciwnej?
- uważają że "to nic takiego", bo nie ukradł miliarda zł ale dużo mniej?
- jakieś inne wytłumaczenie?
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: RenlyB w 23 Październik, 2018, 12:28
ciekawi mnie motywacja takich wyborców:

- są przekonani o niewinności starego Wójta?
- wolą złodzieja ze swojej partii niż uczciwego z przeciwnej?
- uważają że "to nic takiego", bo nie ukradł miliarda zł ale dużo mniej?
- jakieś inne wytłumaczenie?


Myślę, że kluczowe jest tu słowo "prawdopodobnych". Niestety to, że w TV jest jakiś program o domniemanych malwersacjach danej osoby nie znaczy, że tak naprawdę było. Tym bardziej, że coraz częściej w TV i innych mediach są przekazywane nieprawdziwe informacje.

Nie odnoszę się tu do żadnego konkretnego przypadku, nie wiem nawet o jakiego wójta chodzi. Ale do momentu skazania danej osoby i udowodnienia mu winy przed sądem, nie można zakładać, że jest winny. Być może dla wyborców tej osoby dowody były zbyt słabe, żeby uznać ją za niegodną zaufania. A nawet jeśli później okazałoby się, że jest winna, to stanowisko można mu odebrać.

Niestety większość wyborców głosuje właśnie pod wpływem takich motywacji, bez sprawdzenia chociażby programów swoich kandydatów.
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Sebastian w 23 Październik, 2018, 12:40
jak już jesteśmy przy oszustach, to mimo mojej wielkiej niechęci do Platformy (i być może przedwczesnej radości z "zatopienia" jej w moim województwie) wyznam wam, że trzymam kciuki za najuczciwszą oszustkę w Polsce, panią Zdanowską, prezydent Łodzi.

to co pisowcy odstawiają w tej sprawie to jest żenada i zgadzam sie z Leszkiem Millerem że Andrzej Duda powinien Zdanowską ułaskawić.

nie ulega wątpliwości że pani Zdanowska jest oszustką - gdyż sama temu nie zaprzecza, a sąd karny jej to udowodnił: przestawiła nierzetelne dokumenty zaciągając kredyt. Ale przecież ona ten kredyt już spłaciła i to z odsetkami! Skazana na grzywnę 20.000zł także grzywnę uiściła od ręki, sprawa zatrze się 28 września 2019 roku. Ta kobieta już dawno wszystkie swoje winy odkupiła.

trzymam kciuki, aby (jeśli prezydent Duda jej nie ułaskawi) sprawa ciągnęła sie po sądach administracyjnych aż do 29 września 2019 gdy sąd jedyne co będzie mógł zrobić to uznać że Zdanowska jest czysta jak łza.
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: lukier w 23 Październik, 2018, 12:47
Zaskoczyłeś mnie Sebastianie takim rozsądnym podejściem do Zdanowskiej, zgadzam się w 100%.
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Sebastian w 23 Październik, 2018, 14:40
skoro jesteśmy na forum o profilu religijnym to warto przypomnieć biblijnego oszusta imieniem Zacheusz. Ten kurdupel był niesamowicie wrednym poborcą podatkowym wielu ludzi w życiu oszukał, ale po rozmowie z Jezusem postanowił nie tylko wszystko co wyłudził oddać czterokrotnie, ale jeszcze dodatkowo przekazać połowę swojego majątku na rzecz ubogich. Pan Jezus go pochwalił i obiecał mu wieczne zbawienie. Jezus nie marudził że Zacheusz zrobił za mało, np. że powinien oddać cały majątek. Jezus docenił wolę naprawienia wcześniej dokonanych krzywd.

byłoby wspaniale, gdyby Andrzej Duda po prostu ją ułaskawił, ale jest to mało prawdopodobne z przyczyn czysto politycznych.

i dlatego "trzymam kciuki" za powolne działanie machiny sądowoadministracyjnej
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Tazła w 23 Październik, 2018, 14:41
   A mnie kandydat na wójta, zaproponował kandydowanie na radną. Nie ukrywam, to miłe i połaskotało moje ego. ::)
Musiałam podziękować, polityka zwyczajnie mnie nie kręci, mało tego uważam, że to taka sama szmira jak dobrze nam znana org...  ;D
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Exodus w 23 Październik, 2018, 15:37
A ja nie ukrywam , nie nie , nie chodzi o to co jeszcze mogłoby połaskotać Tejzłej ego ale to, że w końcu jesteś.
 Bo to takie miłe.  Myslę że dla wielu.
 
Co do wójta, widać że mądry człowiek
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: HARNAŚ w 23 Październik, 2018, 17:35
Sebastian to cwana , wyrachowana bestia ;D ;D Wie , że przegiął i jak wprawny polityk próbuje pokazać się z dobrej strony. Czy to szczere czy nie , nie mnie oceniać ale zmierza  chłopak w dobrą stronę  :)
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Roszada w 23 Październik, 2018, 17:39
   A mnie kandydat na wójta, zaproponował kandydowanie na radną. Nie ukrywam, to miłe i połaskotało moje ego. ::)
Musiałam podziękować, polityka zwyczajnie mnie nie kręci, mało tego uważam, że to taka sama szmira jak dobrze nam znana org...  ;D
To dlatego tyle czasu Cię nie było, aż kampanię skończyłaś. :-\
Teraz odpadłaś w przedbiegach, to wróciłaś. ;D
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Tazła w 23 Październik, 2018, 18:25
To dlatego tyle czasu Cię nie było, aż kampanię skończyłaś. :-\
Teraz odpadłaś w przedbiegach, to wróciłaś. ;D

  O nie...Roszada się za mną stęsknił  ::) ;D

W żadną kampanię się nie bawiłam, poza kilkoma tekstami dla kandydata na wójta.

Mój wójt mówi...może dobrze, że nie lubisz polityki, bo byś mnie jeszcze za kilka lat ze stołka wykopała.  ;D
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Sebastian w 23 Październik, 2018, 18:27
Mój wójt mówi...może dobrze, że nie lubisz polityki, bo byś mnie jeszcze za kilka lat ze stołka wykopała.  ;D
a ponieważ "kobieta zmienną jest" więc Wójt nawet nie wie, że wypowiedział te słowa w złą godzinę :)
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Tazła w 23 Październik, 2018, 18:29
a ponieważ "kobieta zmienną jest" więc Wójt nawet nie wie, że wypowiedział te słowa w złą godzinę :)

   Jak pogoda w górach  ;D
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Roszada w 23 Październik, 2018, 18:29
A my Cię tu szukaliśmy:  :)

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/co-ci-w-duszy-gra/stany-uczuc-i-emocji/msg157636/#msg157636
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Roszada w 23 Październik, 2018, 20:27
U mnie w Trójmieście

Gdynia bez zmian Szczurek na kolejne 5 lat, a jest już 20 lat
Sopot bez zmian Karnowski na kolejne 5 lat, a jest już chyba 20.

Gdańsk.
Tu ciekawa sytuacja była:

wygrywał sondaże młody Wałęsa (PO)
drugi był obecny Adamowicz (niezależny komitet ale całe lata PO)
trzeci był młody Płażyński (PIS)

Aż tu w wyborach Wałęsa odpadł. :)

Ale pewnie znów Adamowicz wygra, bo sam zdobył 36% a Płażyński 33, ale Adamowicz będzie miał poparcie PO (Wałęsa miał 25%).

No i Słupsk.
Namaszczona przez Biedronia wygrała w pierwszej turze. :-\
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Sebastian w 23 Październik, 2018, 21:26
Sebastian to cwana , wyrachowana bestia ;D ;D
jako księgowy nie będę zaprzeczać "wyrachowaniu" bo jeszcze ktoś pomyślałby sobie że nie umiem rachować :)

ale swojej niechęci do Platformy i do Nowoczesnej zapierać się nie będę; prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne niż Sebastian zagłosuje na Koalicję Obywatelską :)
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: RenlyB w 23 Październik, 2018, 23:24
U mnie w Trójmieście

Gdynia bez zmian Szczurek na kolejne 5 lat, a jest już 20 lat
Sopot bez zmian Karnowski na kolejne 5 lat, a jest już chyba 20.

Gdańsk.
Tu ciekawa sytuacja była:

wygrywał sondaże młody Wałęsa (PO)
drugi był obecny Adamowicz (niezależny komitet ale całe lata PO)
trzeci był młody Płażyński (PIS)

Aż tu w wyborach Wałęsa odpadł. :)

Ale pewnie znów Adamowicz wygra, bo sam zdobył 36% a Płażyński 33, ale Adamowicz będzie miał poparcie PO (Wałęsa miał 25%).

No i Słupsk.
Namaszczona przez Biedronia wygrała w pierwszej turze. :-\

Od początku było wiadomo, że w Gdyni i Sopocie zmian nie będzie. Chociaż zaskoczył mnie aż tak dobry wynik Szczurka. Ludzie głosowali chyba z przyzwyczajenia, bo przez ostatnie lata Gdynia pod rządami tego Pana zaczęła bardzo odstawać od Gdańska i Sopotu.

A co do Gdańska to gdyby Adamowicz nie zrobił skoku w bok z Platformy, to też wygrałby w pierwszej turze. Podzielili się z Wałęsą głosami. Płażyński i tak nie ma szans na wygranie u nas, więc jedyną szansą na zmianę na stanowisku prezydenta dawało wejście Wałęsy do II tury.

Chociaż szczerze mówiąc cała trójka jest siebie warta. Nawet programowo mało co się od siebie różnili. Wybór między dżumą a cholerą ;)
Liczyłem na lepszy wynik społeczników, ale cóż...
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Roszada w 24 Październik, 2018, 09:48
Adamowicz już ostatnio nie wygrał w pierwszej turze.
A Szczurek obniżył loty, kiedyś dostawał nawet 79 procent a teraz ledwie ponad 50.
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: RenlyB w 24 Październik, 2018, 12:01
Adamowicz już ostatnio nie wygrał w pierwszej turze.
To prawda, tylko wtedy była jeszcze Ewa Lieder z kilkunastoprocentowym poparciem. W tym roku jeśli nie byłoby Wałęsy, to myślę, że Adamowicz wygrałby w pierwszej turze. Chociaż teraz można tylko gdybać ;) Pis w Gdańsku ma małe szanse przebić 30% poparcia.
A Szczurek obniżył loty, kiedyś dostawał nawet 79 procent a teraz ledwie ponad 50.
Tyle mu dawały sondaże, a ostatecznie w tym roku miał 68%. Trochę mniej niż 4 lata temu, ale mimo wszystko dziwię się, że tak dużo.
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Roszada w 24 Październik, 2018, 12:52
A Karnowski w Sopocie po tylu walkach po prokuraturach i sądach i tak wypadł dobrze. :)
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Roszada w 25 Październik, 2018, 14:31
Może zna ktoś linka gdzie jest lista wybranych w I turze i niewybranych:

prezydentów, burmistrzów, wójtów.

Coś ponad 1800 wybrano, a ponad 600 jeszcze 2 tura. To wiem.

Proszę o wskazanie.
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Matylda w 25 Październik, 2018, 22:17
Nie on , nie on tylko pan Harnaś ;D
Kto idzie ze mną poharatać w gałę? :)

Łoj uprzejmnie przepraszam.Niech jego wysokość wybaczy,,,, :P
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Lechita w 28 Październik, 2018, 11:05
W moim mieście będzie druga runda, na głosowanie oczywiście idę , pierwszy raz w życiu!
W piątek 26.10 fotografowałem nawet debatę dwóch ubiegających się o urząd osób  ;)

Ależ "zeświedczałem" brrr... ;D
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Sebastian w 28 Październik, 2018, 11:18
w Karpaczu drugiej tury nie będzie, gdyż dotychczasowy burmistrz wygrał w pierwszej turze
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Trinity w 28 Październik, 2018, 11:23
W moim mieście będzie druga runda, na głosowanie oczywiście idę , pierwszy raz w życiu!
W piątek 26.10 fotografowałem nawet debatę dwóch ubiegających się o urząd osób  ;)

Ależ "zeświedczałem" brrr... ;D
o Lechita się przebudził jak miło
pokazałbyś te zdjęcia
co w tym dziwnego że chcesz wpływać na otaczającą cię rzeczywistość?

ja również idę na 2 turę
najbardziej się "boję" że spotkam przy urnie kogoś z braci 😄
u mnie w komisji była Murzynka ona wydawała mi karty 🤗

niestety musze wybrać mniejsze zło w mojej miejscowości

gdzieżeś się podziewał miłośniku wielkiej Lechii?
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Kerostat w 28 Październik, 2018, 13:52

...najbardziej się "boję" że spotkam przy urnie kogoś z braci 😄...

Ciekawe kto byłby bardziej zaskoczony.
Miała byś bratnią duszę w swym odstępstwie :)

Też idę na drugą turę.
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Lechita w 12 Listopad, 2018, 13:46
o Lechita się przebudził jak miło
pokazałbyś te zdjęcia
co w tym dziwnego że chcesz wpływać na otaczającą cię rzeczywistość?

ja również idę na 2 turę
najbardziej się "boję" że spotkam przy urnie kogoś z braci 😄
u mnie w komisji była Murzynka ona wydawała mi karty 🤗

niestety musze wybrać mniejsze zło w mojej miejscowości

gdzieżeś się podziewał miłośniku wielkiej Lechii?

Droga Trinity!
To prawda, przebudzam się coraz bardziej :)   Dla mnie udział w głosowaniu to rzecz na prawdę niezwykła. Teraz już się to zmieni. Zyskałem świadomość narodową.
Jestem to coraz rzadziej, z kilku powodów, brak czasu to główny powód.
Zdjęcia mogę wrzucić tylko nie bardzo potrafię. Tzn. wiem jak wrzucić zdjęcia zamieszczone w necie, ale nie wiem jak to zrobić jeśli mam je tylko na dysku, może ktoś pomoże?

Oczywiście pozdrawiam patriotycznie wszystkie Słowianki i wszystkich Słowian, a także każdego innego uczestnika forum ;)
Tytuł: Odp: Głosowanie w wyborach
Wiadomość wysłana przez: Kleryk w 11 Luty, 2019, 14:34
Droga Trinity!
Zdjęcia mogę wrzucić tylko nie bardzo potrafię. Tzn. wiem jak wrzucić zdjęcia zamieszczone w necie, ale nie wiem jak to zrobić jeśli mam je tylko na dysku, może ktoś pomoże?

Zdjecia wrzucasz na bezpłatny serwer https://i.imgur.com
Następnie umieszczasz je na forum :)