Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witam i od razu pytam  (Przeczytany 6743 razy)

Offline Borelioza2

Witam i od razu pytam
« dnia: 26 Wrzesień, 2018, 05:22 »
Hejka, właśnie w trzy siostry umawiamy się, że w tym roku odejdziemy, jedna od razu pognała na spotkania innych wyznań ale w domu ma lęki i napady drgawek, jedna nie śpi i zalewa  się łzami non stop, trzecia nie śpi i ma objawy załamania nerwowego oraz wściekła się na całego, robi awanturę na cały zbór i Nadarzyn....  tymczasem, gdy odchodził mój mąż ( dawno temu) napisał list co mu się nie zgadza, rozsiadł się w fotelu, napił piwka i spokojnie żyje sobie do dzisiaj... Mam teorię, że kobietom jest trudniej odejść niż facetom


Offline Safari

Odp: Witam i od razu pytam
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Wrzesień, 2018, 07:56 »
Hmmm.... Chyba wszystko zalezy, na pewno kobietom, ktore znasz jest odejsc trudniej niz bylo twojemu mezowi (przynajmniej z tego co piszesz).

Witaj na forum 😄
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline HARNAŚ

Odp: Witam i od razu pytam
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Wrzesień, 2018, 07:59 »
Nie ma co oglądać się na innych , wszak Biblia wyraźnie mówi :Wyjdźcie z niej mój ludu  :)
« Ostatnia zmiana: 26 Wrzesień, 2018, 08:01 wysłana przez HARNAŚ »


Offline Roszada

Odp: Witam i od razu pytam
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Wrzesień, 2018, 09:51 »
A ja myślałem, że kobietom łatwiej odejść. :-\
Myślałem, że faceci uwikłani są w różne pomocniczo-starszeńskie i pracownicze układy i im trudniej.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 008
  • Polubień: 8494
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Witam i od razu pytam
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Wrzesień, 2018, 12:37 »
Witaj-BORELIOZA2
cytat:''Najtrudniejsza rzecz w życiu to nauczyć się, które mosty przekraczać a które palić''
Jak dobrze, że uciekłasz z tego szatańskiego siedliska i możesz spojrzeć realnie na życie, nie przez gusła (Ww)


Offline Agnesja

Odp: Witam i od razu pytam
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Wrzesień, 2018, 13:59 »
Witaj - Borelioza2 fajny nick 😆
Wcale się wam nie dziwie waszych emocji i reakcji,bo ja sama wyłam chyba przez dwa tyg.byłam tak w k-wiona ,że szkoda gadać.

Przede wszystkim dlatego jak byłam nieczynna to odwiedzające mnie siostrzyczki bardziej mnie przygnębiły swoim gadaniem. Wzbudzały we mnie poczucie winy.
Że robię krzywdę dziecku i wyrośnie na nie wiadomo kogo, popadnie w złe towarzystwo itd.
Guzik prawda, młody ma 20 lat i jest fajnym rozsądnym mądrym chłopakiem. Właśnie dostał się na studia chce się kształcić.
 I jak już ze mnie zeszło całe powietrze, to napisałam list na osiem stron co mi leży na wątrobie i koniec tematu. Teraz gdyby nawet któryś ŚJ zaczepił mnie i zacząłby dyskusję, to by się bardzo zdziwił jaką teraz mam wiedzę. Obecnie nikt nie jest w stanie mnie wpędzić w poczucie winy, raczej ja mogę. 

Także dziewczyny nie dajcie się zwariować szkoda życia marnować.


Aby oszukać kobietę, potrzebny był wąż, ale aby oszukać mężczyznę, wystarczyła kobieta.
                              Św. Ambroży


Offline Trinity

Odp: Witam i od razu pytam
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Wrzesień, 2018, 14:20 »
witaj Borelio
hmm
również miałam takie stany, na szczęście to mija
niektórzy lubią ostre cięcia
inni wolą obniżać loty
ja wybrałam to drugie bo mam całą rodzinę w orgu swoją

nie wiem komu jest łatwiej
myślałam że facetom
bo oni wg nie lubią się przyznawać że wtopili.
ty będziesz miała wsparcie w swoim ślubnym.
zawsze jak ktoś nowy loguje się na forum to łudzę się
że go znam i będę mogła bez schizofrenii ale
chyba nie znam tak barwnych sióstr



Offline zaocznie wywalony

Odp: Witam i od razu pytam
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Wrzesień, 2018, 14:50 »
Witaj "Boreliozo2"
Nie wiem jak jest w innych przypadkach, mogę opowiedzieć to co działo się w moim najbliższym otoczeniu.
Gdy została wykluczona bardzo dobrze mi znana "siostra', to mimo że spodziewała się tego, była świadoma krętactw "niewolnika" i spory czas nie chodziła na zebrania - to zaraz po komitecie zadzwoniła do mnie załamana, i ona przepłakała całą noc, a ja z jej dziećmi próbowaliśmy ją pocieszać (szkoda że nie widzieliście miny jej syna, i nie słyszeliście słów jakie mówił o starszych, wkrótce po tym obydwoje jej dzieci przestalo być głosicielami).
Gdy dość spory czas później ja zostałem wykluczony - to wróciłem do domu, powiedziałem o tym żonie, otworzyłem piwo(potem drugie i trzecie, co mi się rzadko zdarza), włączyłem telewizor , otworzyłem laptopa i zacząłem czytać zaczętą niedawno książkę na pdf.
Oczywiście dwie czy trzy noce nie przespałem - po prostu wcześniej bardzo dużo poświęcałem się dla orga, i poczułem się jak zużyta wyrzucona szmata, może dlatego, że zarzuty były mocno naciągane.
Czułem się tak pomimo mojej świadomości i braku chęci dalszej przynależności.
Po dłuższym czasie śmiać mi się chce z całego tego wykluczenia, jak i z unikania mnie przez dawnych fałszywych "przyjaciół"


Offline lukier

Odp: Witam i od razu pytam
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Wrzesień, 2018, 15:21 »
Coś chyba jest na rzeczy, ja przed odejściem strasznie się męczyłam, potem już było ok, ale fakt, bardzo to przeżyłam, natomiast mój mąż jak otworzyły mu się oczy nie przechodził żadnych traum i załamań nerwowych jak ja, po prostu wyszedł z tego i się cieszył. To mój przypadek który potwierdza to co piszesz, ale nie wiem czy to reguła.

Witaj na forum i czuj się tu dobrze


BetMen

  • Gość
Odp: Witam i od razu pytam
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Wrzesień, 2018, 15:27 »
Myślę,że z tym się zgodzę że "kobietom jest trudniej odejść od tej jedynej(świętej) organizacji"...
Ja zrobiłbym podobnie jak Twój były mąż! A moja żona,widzę jak się mota  :-[
Jednak jest postęp od prawie miesiąca nie byliśmy na zebraniu i cisza!  ;)


Offline Ruda woda

Odp: Witam i od razu pytam
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Wrzesień, 2018, 16:37 »
bo prawda jest taka, ze faceci częściej kierują się rozsądkiem, a baby głównie uczuciami. wiem wiem stereotyp, ale tak to jest często w przypadku wyjścia z org.
mamy ten babski guzik wrażliwości i niestety albo ryczymy albo nie śpimy po nocach albo wszystko na raz. bardziej przeżywamy.
i nie ma to nic wspólnego z piastowanymi stanowiskami w org
"Nigdy nie próbuj upodobnić kogoś do siebie. Ty wiesz - i Bóg wie to również - że jeden taki egzemplarz jak ty zupełnie wystarczy"  Ralph Waldo Emerson


Offline Safari

Odp: Witam i od razu pytam
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Wrzesień, 2018, 17:40 »
A mnie sie mimo wszystko wydaje ze to zalezy od osoby. Nie wiem. Byc moze mozna taki wniosek wyciagnac ze kobietom ciezej... Bo przyklad wieksza wage do relacji z ludzmi? Ale ale moze nasza BoleriozaDwa cos wiecej opowiesz?
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Agnesja

Odp: Witam i od razu pytam
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Wrzesień, 2018, 19:33 »
Moim zdaniem jest wiele czynników w których każdego z nas emocje będą różne.
Weźmy pod uwagę osobę/y, która głęboko wieży,że to jedyna droga do zbawienia, ale popełniła grzech i całą winę bierze na siebie ma wyrzuty sumienia bo zawiodła Jehowę. Zostaje wykluczona . I wszystko zrobi by wrócić do org. inaczej zginie w armagedonie.

Wiele osób znam, które ze względu na poświęcony czas dla "Jehowy" nie weszły w związek małżeński albo pary które nie zdecydowały się na dzieci. Po odkryciu prawdy można naprawdę się załamać.

Inne emocje będą targały osobą, która odkryła kłamstwa w tej organizacji,że tak została oszukana. Gniew,żal,wściekłość,rozpacz,depresja itp.,że tak dała się oszukać.
 Co za tym idzie wiele lat zmarnowanych , bo można było ten czas poświęcić  dla rodziny albo chociażby na swoje pasje.

Uważam, że trudniej jest osobom , które były bardzo zaangażowane w życie tzw. teokratyczne tym żyły widziały się już w królestwie bożym.
Jeśli chodzi o mnie to, gdy mój mąż pokazał mi to forum i okazało się  że jest to sekta to kamień z serca mi spadł .
Jako jeszcze młoda osoba zawsze myślałam ,że ze mną jest coś nie tak, bo nie umiem być tak gorliwa jak wielu młodych pionierek w tym moja siostra.
A ja się cholernie tam męczyłam dlatego myślę, że mi łatwiej było wyjść z orga.
I takie FORUM jest potrzebne, bo nie wiadomo kiedy i jak można na nie natrafić nawet zwykły przypadek.
 
Aby oszukać kobietę, potrzebny był wąż, ale aby oszukać mężczyznę, wystarczyła kobieta.
                              Św. Ambroży


Offline Borelioza2

Odp: Witam i od razu pytam
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Wrzesień, 2018, 20:04 »
Ogromnie pomaga mi czytanie tego forum, mam dziwny stan bo ogarniam co sekta wyprawia, jakich ludzi produkuje: donosicieli i bez serca ale szczerych przyjaciół też zostawiam..... Musi się dokonać kilka spraw, zapewne w ciągu miesiąca i jak już będzie po wszystkim to opowiem co się stało,  najlepsze, że to starszym zawdzięczam wejście tu na forum i otwarcie oczu, i to zaledwie od maja, dlatego piszcie dla następnych bo warto, pozdrawiam wszystkich


Offline Roszada

Odp: Witam i od razu pytam
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Wrzesień, 2018, 20:10 »
A ja się bałem, że Twój nick taki może być agresywny. :)