Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witam i od razu pytam  (Przeczytany 6741 razy)

Offline WhySoLate

Odp: Witam i od razu pytam
« Odpowiedź #30 dnia: 01 Listopad, 2018, 22:57 »
Po ostatnich rozmowach z żoną nadzieja we mnie maleje :(


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Witam i od razu pytam
« Odpowiedź #31 dnia: 01 Listopad, 2018, 23:04 »
Po ostatnich rozmowach z żoną nadzieja we mnie maleje :(

Nadzieja podobno umiera ostatnia. Więc nie zabijaj jej na starcie. Jakby co, to powodzonka!


puma

  • Gość
Odp: Witam i od razu pytam
« Odpowiedź #32 dnia: 02 Listopad, 2018, 09:33 »
Mi dużo pomógł film Eldy o modelu Bita.Polecam obejrzeć.O przyjaciołach ze świadków prawdziwych czy nie się nie wypowiadam bo sama też dużo zawaliłam.U mnie na początku była wściekłość co jest zresztą widoczne nawet na tym forum.No cóż każdy inaczej to przechodzi myślę że najważniejsze jest to aby nie potępiać siebie za żadne  emocje.Ja nie byłam nawet w środku a i tak jestem poraniona to co dopiero ktoś kto spędził w grajdołku org całe lata. Bądźcie dla siebie samych dziewczyny i chłopaki wyrozumiali i współczujący.Najtrudniej wyzbyć się poczucia winy, które jest wbite w Ciebie jak pieczątka, później już może będzie z górki chociaż niektóre rany mogą tylko przyschnąć a nie zagoją się nigdy.Zobaczymy co będzie... jeszcze nie wiem...nadal tęsknie za niektórymi osobami chociaż zdaje sobie sprawę że to mogło być udawane...nie potrafię ich przekreślić... naiwna jestem...


Offline Borelioza2

Odp: Witam i od razu pytam
« Odpowiedź #33 dnia: 04 Listopad, 2018, 05:50 »
Jak wyciągnąć kobietę z SJ? - po wielu rozmowach wyszło mi, że u nas ważne są emocje- krzywda dzieci/pedofilia, zerwane więzi, relacje w zborze, i jak mantra powtarzane przez braci, że nie ma dokąd iść a świat jest zły, mężczyźni zaś toczą boje o wersety i zrozumienie


puma

  • Gość
Odp: Witam i od razu pytam
« Odpowiedź #34 dnia: 04 Listopad, 2018, 10:34 »
Bolerioza 2 zaproponuj żonie czytanie samej biblii.W końcu Twoim obowiązkiem jako głowy domu jest kierować nią również duchowo.Zrób to na zasadzie studium biblijnego lecz użyj samej biblii, może zadziała.


Offline WhySoLate

Odp: Witam i od razu pytam
« Odpowiedź #35 dnia: 06 Listopad, 2018, 06:55 »
Mi dużo pomógł film Eldy o modelu Bita.

Puma możesz wrzucić link? Jakoś wyszukiwarki mine nie lubią chyba