Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Broadcasting sierpien 2018  (Przeczytany 14818 razy)

Offline Estera

Odp: Broadcasting sierpien 2018
« Odpowiedź #45 dnia: 28 Sierpień, 2018, 15:30 »
Natomiast tak ogólnie, to wypad amerykańska korporacjo biznesowa, jadąca na emocjach Polaków, żerująca na ich niewiedzy z Polski.
http://sj23.blox.pl/2014/04/Swiadkowie-Jehowy-amerykanska-religia-Czesc-2.html
                                    WARTO POCZYTAĆ, JEST TEGO CAŁA SERIA
Fajnie opisane mechanizmy marketingu, stosowane przez tą sektę, na podobieństwo firmy choćby dla przykładu AMWAY, czy Mag Donald's.
Marketing wielopoziomowy, wszelkie sposoby dotarcia do klienta. Przy drzwiach, na chodnikach, w centrach handlowych, listy, telefony, stojaki. Brak tylko Bilbordów i Reklam w telewizji publicznej, ale tu mają swoją, szatańską, bo przecież internetowa, to szatańska.
   KTO ROZUMIE JAK DZIAŁA KORPORACJA, TO ZROZUMIE JAK DZIAŁA "STRAŻNICA".
   Opis sj23, podany w Twoim linku bardzo dobrze to pokazuje.
   Co do tego, nie mam żadnej wątpliwości, że jako długoletni śj, dostaliśmy bardzo dobre wykształcenie w tej kwestii.
   I co bardzo dobrze się przydaje do walki z nią samą.
   Ja przynajmniej tak robię.
   I są efekty, tylko że w anty-strażnicową stronę.
   :D :D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline ewa11

Odp: Broadcasting sierpien 2018
« Odpowiedź #46 dnia: 28 Sierpień, 2018, 15:45 »
Podobny przykład był na kogresie- starsi często muszą podejmujmować decyzje, które nie są dla nich łatwe,np podział głosicieli do dwóch rożnych zborów podczas reorganizacji. I nie jest im łatwo np  przydzielając babcię do innego, a jej dzieci z wnukami do innego, ale decyzja była taka np ze względu na równomierny podział "sił" w zborach.
A tak z ciekawości, to był tylko przykład, czy faktycznie zdarzają się sytuacje, gdy trzeba dzielić zbór? Bo wydawało mi się, że dzisiaj reorganizacja polega już tylko na łączeniu zborów, przynajmniej w Polsce. Z góry dzięki za odpowiedź ☺ Pozdrawiam.


Offline zaocznie wywalony

Odp: Broadcasting sierpien 2018
« Odpowiedź #47 dnia: 28 Sierpień, 2018, 15:55 »
A tak z ciekawości, to był tylko przykład, czy faktycznie zdarzają się sytuacje, gdy trzeba dzielić zbór? Bo wydawało mi się, że dzisiaj reorganizacja polega już tylko na łączeniu zborów, przynajmniej w Polsce. Z góry dzięki za odpowiedź ☺ Pozdrawiam.
Teraz w Polsce często zdarzają się takie sytuacje. W mojej najbliższej okolicy były ostatnio dwa takie przypadki.
Jednak - całe szczęście - nie z powodu zakładania nowych zborów, tylko likwidowania istniejących, z których to braci rozdzielano do sąsiednich, zależnie do którego mieli najbliżej i pomieściliby się na sali.
Po prostu (na terenach "wiejskich") po prostym dołączeniu zboru "B" do zboru "A" część braci miałaby powiedzmy na salę 50 km, a na salę do zboru "C" ma 20


Offline ewa11

Odp: Broadcasting sierpien 2018
« Odpowiedź #48 dnia: 28 Sierpień, 2018, 15:56 »
Ach tak.


Offline Technolog

Odp: Broadcasting sierpien 2018
« Odpowiedź #49 dnia: 28 Sierpień, 2018, 16:49 »
   Cytat z komentarza z pod tego filmu na You Tube.

  "Przekład jehowych: Przeto mówi:Wstąpiwszy na wysokości uprowadził jeńców, dał dary (w) ludziach Ef 4.8
   BZTB : Dlatego powiedziano: Wstąpiwszy na wysokości, powiódł za sobą jeńców i ludzi darami obdarzył. Ef 4.8
   Poznańska: Wstępując na wysokości, powiódł za sobą jeńców, rozdał ludziom dary. Ef 4.8

   Także w innych przekładach nie pisze że dał dary w ludziach, a dał dary ludziom, a to całkowita różnica.
   Przekład świadków j, jest absolutnie zakłamany i przeinaczony tak aby Słowo Boże pasowało do ich doktryny."

   Bez komentarza.
   ;D ;D ;D
Słaby ten komentarz z YT. Wystarczy rzucić okiem na Ps 68:18-19.
https://biblia.apologetyka.com/read?utf8=%E2%9C%93&q=Ps+68%3A18-19&bible%5B%5D=bb&bible%5B%5D=eib&bible%5B%5D=bg&bible%5B%5D=lub&bible%5B%5D=pau&bible%5B%5D=bp&bible%5B%5D=rak&bible%5B%5D=bt2&bible%5B%5D=bt4&bible%5B%5D=bt5&bible%5B%5D=bw&bible%5B%5D=br&bible%5B%5D=wuj&bible%5B%5D=pec&bible%5B%5D=kul&bible%5B%5D=bgn&bible%5B%5D=kow&bible%5B%5D=dos&bible%5B%5D=pop&bible%5B%5D=dab&bible%5B%5D=mieses&bible%5B%5D=eku&bible%5B%5D=nwt-pl&bible%5B%5D=tpnt&bible%5B%5D=stern&bible%5B%5D=cyl&bible%5B%5D=psz&bible%5B%5D=ubg&bible%5B%5D=wsp&fmt=&num=&codes=1


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Broadcasting sierpien 2018
« Odpowiedź #50 dnia: 28 Sierpień, 2018, 17:07 »
Słaby ten komentarz z YT. Wystarczy rzucić okiem na Ps 68:18-19.
https://biblia.apologetyka.com/read?utf8=%E2%9C%93&q=Ps+68%3A18-19&bible%5B%5D=bb&bible%5B%5D=eib&bible%5B%5D=bg&bible%5B%5D=lub&bible%5B%5D=pau&bible%5B%5D=bp&bible%5B%5D=rak&bible%5B%5D=bt2&bible%5B%5D=bt4&bible%5B%5D=bt5&bible%5B%5D=bw&bible%5B%5D=br&bible%5B%5D=wuj&bible%5B%5D=pec&bible%5B%5D=kul&bible%5B%5D=bgn&bible%5B%5D=kow&bible%5B%5D=dos&bible%5B%5D=pop&bible%5B%5D=dab&bible%5B%5D=mieses&bible%5B%5D=eku&bible%5B%5D=nwt-pl&bible%5B%5D=tpnt&bible%5B%5D=stern&bible%5B%5D=cyl&bible%5B%5D=psz&bible%5B%5D=ubg&bible%5B%5D=wsp&fmt=&num=&codes=1
zaznaczenie dodałem

Jeżeli jesteśmy przy słabych komentarzach.
Co w sile swego przekazu z ORGA, napiszesz o pedofilii, ukrywanej zresztą latami, w swych archiwach. Barbara Anderson, wieloletni pracownik działu pisania w Brooklynie, za ujawnienie tych ohydnych praktyk wyleciała z Centrali. Co napiszesz o konszachtach z ONZ, tak te typy przez 10 lat bratali się z BESTIĄ z Księgi Objawienia, już nie są? To co robią na spotkaniach OBWE, wysyłając swych delegatów.

Te i wiele innych wstrętnych praktyk należy z całą mocą upubliczniać, wszelkimi możliwymi sposobami. Mamy telefony komórkowe, co ciekawe, bez limitu rozmów, wiem wymaga to zaangażowania, ale, czyż nie warto? :), wykorzystajmy swą wiedzę i umiejętności by obnażać OHYDĘ W MIEJSCU ŚWIĘTYM. 
Teraz mamy świetne ulotki, jeszcze nie mam, ale myślę że za kilka chwil, przybędą do mnie. 
Pozdrawiam


Offline Technolog

Odp: Broadcasting sierpien 2018
« Odpowiedź #51 dnia: 28 Sierpień, 2018, 17:18 »
zaznaczenie dodałem

Jeżeli jesteśmy przy słabych komentarzach.
Co w sile swego przekazu z ORGA, napiszesz o pedofilii...
Nic, bo to nie jest tematem tej dyskusji.
Odniosłem się tylko do tego jednego komentarza z YT, że jest słaby merytorycznie.
« Ostatnia zmiana: 28 Sierpień, 2018, 17:21 wysłana przez Technolog »


Offline Estera

Odp: Broadcasting sierpien 2018
« Odpowiedź #52 dnia: 28 Sierpień, 2018, 20:45 »
Słaby ten komentarz z YT. Wystarczy rzucić okiem na Ps 68:18-19.
   Technolog.
   Ale ogólnie wiadomo jest, że śj tłumaczenie Biblii robią pod swoją doktrynę, tak jak inne wyznania.
   A tak krytykowali przekład BT katolicki, zawsze i wyśmiewali się, że to Biblia "tysiąca" błędów, bo pod katolicką doktrynę.

                                              - rozdał ludziom dary ...
                                              - dał dary w ludziach ...

   To jednak spora różnica w tłumaczeniu.
   A w strażnicy zawsze chodzi o absolutne posłuszeństwo wobec starszych, więc wybrali to, co im bardziej przypasowało.
   Nie moja to rzecz rozliczać tych co tłumaczą raz tak, a raz tak, jakoś tak mało konsekwentnie.
   Może i słaby ten komentarz, ale przynajmniej dla wnikliwych, daje do myślenia i sprawdzenia, jak jest w innych przekładach.
   No i bardzo dobrze.
   Bo dzięki temu wychodzimy bogatsi o jakiś przekręcony szczegół.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Vilgefortz

Odp: Broadcasting sierpien 2018
« Odpowiedź #53 dnia: 28 Sierpień, 2018, 20:45 »
Przesłuchałem tylko wypowiedź samozwańczego boskiego wybrańca. Tak sobie skojarzyłem, że skoro oni cały czas nadają o posłuszeństwie wobec elderów, to muszą mieć z tym olbrzymi problem. Zobaczcie, że nawet na kongresie dali to w tym, zakłamującym realia, filmiku o podziale zboru.

Ponieważ przenajświętsza tak lubuje się w odniesieniach do pierwszych chrześcijan, to mamy tu taką samą sytuację jak w początkach chrześcijaństwa. Zainteresowanych odsyłam do Didache 15:2 "Nie gardźcie więc nimi, gdyż należy im się wśród was to samo poważanie, co prorokom i nauczycielom". (Pierwsi Świadkowie Pisma ojców apostolskich, s.40, wydanie II)

Mowa tu jest rzecz jasna o biskupach i diakonach.

V.


Offline gerontas

Odp: Broadcasting sierpien 2018
« Odpowiedź #54 dnia: 28 Sierpień, 2018, 21:09 »
Jeszcze ja się nie wypowiedziałem w sprawie pięciocentymetrowego pędzla.
Organizacja zachęca na przykład rodziców, aby wyjaśniali swoim dzieciom, dlaczego warto zastosować się do ich rad -bo to jest dobre, korzystne, itd...
Jest to wyrazem szacunku i miłości. Po prostu ktoś może nie rozumieć dlaczego należy malować salę tak małym pędzlem i czuje się z tym źle, bo zwyczajnie dla niego to bez sensu.
Nie ma czegoś takiego jak bezwzględne podporządkowanie drugiemu człowiekowi, nawet berejczycy sprawdzali apostoła Pawła, czy rzeczywiście tak się sprawy miały jak im przedstawiał. Postawa berejczyków i innych, którzy sprawdzali intencje tak zwanych apostołów - została pochwalona w Biblii.
Zatem starszy, który nakazuje i nie tłumaczy dlaczego to jest dobre, to zwyczajny wilk w owczej skórze.
« Ostatnia zmiana: 28 Sierpień, 2018, 21:15 wysłana przez gerontas »


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Broadcasting sierpien 2018
« Odpowiedź #55 dnia: 28 Sierpień, 2018, 21:27 »
Hmm. 5-cio cm pędzel na ściany o pow. pewnie ze 200 m. kw. albo i lepiej. No fakt można, tylko po co? Można też zamiatać schody pod górę, można czyścić podium szczoteczkami do zębów... itd. Tylko po co? Nasz miś Fazi chyba zapomniał o tym, że jest takie coś, jak logika i rozsądek.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Estera

Odp: Broadcasting sierpien 2018
« Odpowiedź #56 dnia: 28 Sierpień, 2018, 21:53 »
Hmm. 5-cio cm pędzel na ściany o pow. pewnie ze 200 m. kw. albo i lepiej. No fakt można, tylko po co? Można też zamiatać schody pod górę, można czyścić podium szczoteczkami do zębów... itd. Tylko po co? Nasz miś Fazi chyba zapomniał o tym, że jest takie coś, jak logika i rozsądek.
   Pewnie powiedział, to co kazali mu powiedzieć.
   Zawsze wkurzały mnie debilne decyzje w zborze.
   :'( :'(
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline zaocznie wywalony

Odp: Broadcasting sierpien 2018
« Odpowiedź #57 dnia: 28 Sierpień, 2018, 22:10 »
  ...
   Zawsze wkurzały mnie debilne decyzje w zborze.
   :'( :'(
Mnie też.
Dodatkowo nie raz jawnie i głośno nie zgadzałem się z "wycieraniem gęby" i zganianiem wszystkiego na "Jehowę", czyli tłumaczeniem że to decyzje Boga, i musimy je popierać.


Offline salvat

Odp: Broadcasting sierpien 2018
« Odpowiedź #58 dnia: 29 Sierpień, 2018, 13:14 »
Starsi....
Schronienie przed nawałnicą...
Czuli pasterze...

Bardzo chciałbym w to wierzyć.
Jak nazwać człowieka, który mając trochę władzy mówi jedno, a robi coś co tym słowom zaprzecza?

https://www.youtube.com/watch?v=cZMCsCO9hYw


Offline Światus

Odp: Broadcasting sierpien 2018
« Odpowiedź #59 dnia: 29 Sierpień, 2018, 13:31 »
Prezentem miał być piękny, jedwabny krawat, a okazało się, że to krótka smycz i długi bat  :D
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?