Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy Jezus to Michał?  (Przeczytany 13540 razy)

Offline ewa11

Odp: Czy Jezus to Michał?
« Odpowiedź #30 dnia: 24 Sierpień, 2018, 12:10 »
„Wszystko to dowodzi, że Syn Boży był znany jako Michał, zanim przyszedł na ziemię, i że jest znany pod tym imieniem po powrocie do nieba, gdzie przebywa jako wyniesiony do chwały duchowy Syn Boży” (Prowadzenie rozmów na podstawie Pism 2001 s. 132).
Organizacja przeoczyła, że kamienowany Szczepan zobaczył w niebie Jezusa, a nie Michała (Dz 7:55). I modlił się: "Panie Jezu, przyjmij ducha mego", a nie "Panie Michale, przyjmij ducha mego" (Dz 7:59).


Tusia

  • Gość
Odp: Czy Jezus to Michał?
« Odpowiedź #31 dnia: 24 Sierpień, 2018, 12:18 »
Organizacja przeoczyła, że kamienowany Szczepan zobaczył w niebie Jezusa, a nie Michała (Dz 7:55). I modlił się: "Panie Jezu, przyjmij ducha mego", a nie "Panie Michale, przyjmij ducha mego" (Dz 7:59).

Ale Jezus jest znany w niebie jako Michał. Szczepan nic o tym nie wiedział, bo przecież był na ziemi. Nikt nie stał jeszcze ze stojakiem i Strażnicą w ręce. Po śmierci dusza Szczepana poszła do nieba, a tam Jezus powiedział; "Szczepan! Dlaczego Mnie nie przywołałeś: Michał?. Jak mogłeś Mi to zrobić?"


Offline Kerostat

Odp: Czy Jezus to Michał?
« Odpowiedź #32 dnia: 24 Sierpień, 2018, 12:26 »
..."Panie Michale, przyjmij ducha mego" (Dz 7:59)...

Przyjmuję :)
Ateizm to postawa, że zaprezentowane dowody za istnieniem boga są za słabe aby uznać istnienie takiego bytu za realne.


Offline ihtis

Odp: Czy Jezus to Michał?
« Odpowiedź #33 dnia: 24 Sierpień, 2018, 12:45 »
Oczywiście, ze archanioł Michał istnieje.
Dla mnie ciekawszym wersetem potwierdzającym ,że Michał to jednak Jezus jest tu :

7 I nastąpiła walka6 na niebie:
Michał6 i jego aniołowie mieli walczyć ze Smokiem.
I wystąpił do walki Smok i jego aniołowie,
8 ale nie przemógł,
i już się miejsce dla nich w niebie nie znalazło. Obj 12.

Zgodzisz  się chyba z tym, ze to Jezus będzie toczył te wojnę ?

1. Nie ma mniej lub bardziej ciekawych wersetów. Każdy werset zawiera prawdę, i jak mi się coś nie podoba, to go nie odrzucam i nie ignoruje, i nie znajduję innego ciekawszego.
Dlatego przyznaj konkretnie i powiedz TAK czy NIE Biblia w wersie przytoczonym prze zemnie Archaniołowi nadaje imię Michał! i nie łączy tego tytułu z nikim innym, z żadnym innym imieniem? TAK czy NIE

2. Czy istnieje w Biblii choć jeden wers, jedno sformułowanie „Archanioł Jezus”? TAK czy NIE

3. Czy istnieje w Biblii choć jeden wers, jedno sformułowanie, że Jezus to Michał? lub że Michał to Jezus? TAK czy NIE

4! Wers który przytoczyłaś, jako ciekawy i przekonujący Ap 12 .... wczytuje się..... i nie dostrzegam tam nic, o tym, jakoby to:
1. Jezus toczył opisaną walkę
2. Ani, że Michał to Jezus

Znajduję natomiast proste i jasne sformułowanie, że Michał i jego aniołowie toczyli walkę ze Smokiem. Tak, więc, co w tym wersecie jest przekonującego, że Michał to Jezus, tego nie wiem :(




Offline Roszada

Odp: Czy Jezus to Michał?
« Odpowiedź #34 dnia: 24 Sierpień, 2018, 13:12 »
Organizacja przeoczyła, że kamienowany Szczepan zobaczył w niebie Jezusa, a nie Michała (Dz 7:55). I modlił się: "Panie Jezu, przyjmij ducha mego", a nie "Panie Michale, przyjmij ducha mego" (Dz 7:59).
Ostatnie słowa z Biblii ŚJ z 2018:

„„Ten, który oznajmia te rzeczy, mówi: ‚Tak, przyjdę szybko’”. Amen! Przyjdź, Panie Jezusie. Niech Pan Jezus okazuje świętym niezasłużoną życzliwość.” (Obj 22:20, 21)


A tu z Biblii ŚJ na 2028 r. ;D

„„Ten, który oznajmia te rzeczy, mówi: ‚Tak, przyjdę szybko’”. Amen! Przyjdź, Panie Michale. Niech Pan Michał okazuje świętym niezasłużoną życzliwość.” (Obj 22:20, 21).


Offline ewa11

Odp: Czy Jezus to Michał?
« Odpowiedź #35 dnia: 24 Sierpień, 2018, 13:28 »
Przyjdź, Panie Michale.
Albo: Przyjdź, Misiek.


Offline ewa11

Odp: Czy Jezus to Michał?
« Odpowiedź #36 dnia: 24 Sierpień, 2018, 14:04 »
Albo: Przyjdź, Misiek.
To będzie w polskiej wersji PNŚ na 2058 r.

W angielskiej będzie: Come over, Micky (Wpadaj, Micky)!


Offline Światus

Odp: Czy Jezus to Michał?
« Odpowiedź #37 dnia: 24 Sierpień, 2018, 16:12 »
Cytujesz materiały z XIX wieku ? Czy ziemia jest jednak płaska  albo może to Słońce krąży wokół ziemi ?

To kim jest archanioł Michał jeśli nie Jezusem ?

Mirando, ponownie uważaj na argumenty  :)
DZISIEJSZE publikacje, też kiedyś będą STARE.
A mówiąc wprost, dzisiejsza prawda, za naście lat, okaże się starym kłamstwem.
Mam pytanie: Czy informacje zawarte w XIX-wiecznych publikacjach Strażnicy, przytoczonych przez Tusię, są PRAWDZIWE CZY NIEPRAWDZIWE?
************

Pytasz kim jest Michał. A ja zapytam Ciebie; Kim jest Jan Chrzciciel?  :)

Mt 11:12 Od dni Jana Chrzciciela Królestwo Niebios jest celem, do którego ludzie wytrwale dążą, a ci, którzy się nie poddają, otrzymują je*+.13 Bo wszędzie, w pismach proroków i w Prawie, prorokowano aż do Jana+. 14 I czy chcecie to uznać, czy nie, to on jest Eliaszem, który miał przyjść+.
**************

A tak już na marginesie, zobacz, że w wersecie 12 jest napisane, że od czasu Jana Chrzciciela, ludzie wytrwale dążą do Królestwa Niebios, a nie do Raju na ziemi...
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Roszada

Odp: Czy Jezus to Michał?
« Odpowiedź #38 dnia: 24 Sierpień, 2018, 16:26 »
Cytuj
Cytat: miranda w Dzisiaj o 09:40

    Cytujesz materiały z XIX wieku ?
A z XX wieku można?

   „I stała się bitwa na niebie. [Ap 12:7] – Pomiędzy dwiema kościelnymi władzami, pogańskim Rzymem i papieskim Rzymem.
   Michał. – »Który jako Bóg«, papież. – (...).
   I Aniołowie jego. – Biskupi...” (Dokonana Tajemnica 1925 [ang. 1917, 1927] s. 225). Por. The Revelation of Jesus Christ – According to the Sinaitic Text 1918 s. 114.

A z XXI wieku można?

w Biblii nie powiedziano wprost, iż archanioł Michał to Jezus...” (Przebudźcie się! Nr 3, 2002 s. 17).


Offline ihtis

Odp: Czy Jezus to Michał?
« Odpowiedź #39 dnia: 24 Sierpień, 2018, 16:39 »
A z XXI wieku można?

w Biblii nie powiedziano wprost, iż archanioł Michał to Jezus...” (Przebudźcie się! Nr 3, 2002 s. 17).

Nawet nie-wprost tak nie powiedziano.



Offline John

Odp: Czy Jezus to Michał?
« Odpowiedź #40 dnia: 24 Sierpień, 2018, 17:07 »
zgadzam się z tym, że następują ciągłe zmiany w tzw. zrozumieniu dlatego CK ciągle wyjaśnia, że to nowe światło a żeby się ich nie czepiać to napisali, że są omylni i że mogą podjąć mylne decyzje / pomazańcy "chrystusy" napędzani duchem świętym mylą się / dla mnie to szokujące oświadczenie. Przez wiele dziesięcioleci uważałem, że to wszystko jest prawdą. Głoszenie, że w 1975 roku będzie Armagedon było wykonywane z gorliwością. Mówienie o końcu przeplatało się w każdym zdaniu i komentarzu. A teraz po wielu dziesięcioleciach patrzysz prawdzie w oczy. Wszystko było naciągane do granic możliwości.

A ja nie wiem kim jestem ani SJ ani Ex-SJ .... jestem nieczynny ... co za wygoda  ;D ;D ;D ;D ;D ;D

A o Michale pisał Daniel w 10 : 13 ... Michał, jeden z najprzedniejszych książąt ...

To znaczy, że są też inni "najprzedniejsi" .... ilu ich jest?

w 9 rozdz. jest mowa o Gabrielu w 10 nie wymieniono z imienia anioła który dotknął Daniela i wzmocnił go a potem jest mowa o Michale ...

Gabriel ... 9 : 21 ... był wyczerpany ze zmęczenia a Michał ... 10 : 13 ... 21 dni się zmagał ....

zabrakło dopalaczy :D :D :D :D :D

John
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpień, 2018, 17:13 wysłana przez John »


Offline Roszada

Odp: Czy Jezus to Michał?
« Odpowiedź #41 dnia: 24 Sierpień, 2018, 18:34 »
Książęta anielscy czyli archaniołowie
Cytuj
To znaczy, że są też inni "najprzedniejsi" .... ilu ich jest?

Towarzystwo było kiedy świadome tego, że tych archaniołów jest więcej.
Tak wierzono do roku 1942:

   „(...) podobieństwo do gwiazd wyobraża wierność dla wszystkich niebiańskich istot – aniołów, archaniołów i wielkiej kompanii” (Dokonana Tajemnica 1925 [ang. 1917] s. 386).

   „Czy aniołowie dąsają się lub obrażają? Czy żalą się, że nie są archaniołami? Wątpliwe. Oni »okazują wdzięczność«...” (ang. Strażnica 01.08 1920 s. 234).

   „Archanioł jest to imię dane niektórym z duchowych istot Bożych (...). Ten tytuł, czyli to imię archanioł, było także w niektórych wypadkach stosowane i do Logosa, kiedy ten służył Jehowie w pewnej lub szczególnej mierze” (Stworzenie 1928 [ang. 1927] s. 17).

   „Jehowa Bóg miał cudowną i możną organizację, składającą się z chórów duchowych stworzeń, między nimi byli piękni aniołowie, archaniołowie, serafini, cherubini, Lucyfer i możny Logos, ci dwaj ostatnio wspomniani byli nazwani »gwiazdami zarannemi«” (jw. s. 21).

„Imię Archanioł dane jest niektórym z duchowych stworzeń Bożych (...) Znamienność tego tytułu włączającego imię Archanioł w niektórych wypadkach otrzymywał także i Logos (...) Wiele wieków temu wstecz, zanim rozpoczął się ziemski czas, wielki Jehowa Bóg miał cudowną i możną organizację, składającą się z licznych zastępów duchowych stworzeń. Między temi stworzeniami znajdowali się piękni aniołowie, archaniołowie, serafiny, cherubiny, Lucyfer i możny Logos, którzy to dwaj ostatnio wspomniani byli nazwani »gwiazdami zarannemi«” (Strażnica 01.06 1932 s. 173-174).

   „»Archanioł« jest to imię dane niektórym z duchowych istot Bożych (...) Wiele wieków temu wstecz, przed rozpoczęciem czasu ziemskiego, wielki Jehowa Bóg posiadał cudowną i możną organizację, składającą się z chórów duchowych stworzeń. Byli między nimi piękni aniołowie, archaniołowie, serafini, cherubini, Lucyfer i możny Logos. Ci dwaj wspomniani ostatnio byli zwani »gwiazdami zarannymi«” (ang. Strażnica 01.02 1940 s. 46).

   Ostatnią publikacją, która wymieniała „archaniołów”, była książka wydana w roku 1942 zatytułowana The New World:

   „Niektórym dano stanowiska i służbę jako serafinom, innym jako cherubinom, a innym jako archaniołom, innym jako aniołom, przy czym ta ostatnia nazwa oznacza »posłańców«” (The New World 1942 s. 18).


Offline John

Odp: Czy Jezus to Michał?
« Odpowiedź #42 dnia: 24 Sierpień, 2018, 19:45 »
jakież to wszystko jest popieprzone ...

lata miną i znów nowe światło w tunelu ...


Offline Roszada

Odp: Czy Jezus to Michał?
« Odpowiedź #43 dnia: 24 Sierpień, 2018, 20:04 »
John nie bądź taki zniechęcony.

To są ciekawe cytaty:

„(...) możemy wiedzieć bez powątpiewania, że ludzie, aniołowie, archaniołowie, a nawet Syn Boży – zanim »stał się ciałem i mieszkał między nami« (...) wszyscy byli śmiertelni” (Pojednanie pomiędzy Bogiem i człowiekiem 1920, 1925 [ang. 1899, 1927] s. 458).

„(...) śmierć aniołów czy archaniołów nie mogłaby zdjąć nigdy grzechu Adamowego” (jw. s. 503-504).

Z tych fragmentów wynika jakby odróżniali Syna Bożego od archaniołów. :)


Offline ihtis

Odp: Czy Jezus to Michał?
« Odpowiedź #44 dnia: 25 Sierpień, 2018, 00:58 »
Ja myślę, że Biblia jasno uczy kim jest Michał, kim Jezus. Jeśli ktoś chce wierzyć że Jezus to Michał, to jego sprawa. Biblia go nie przekona.
Cóż, jeśli ktoś woli teorie Strażnice, to choćby 1000 wersów podawać z niej, to i tak dyrdymały anonimowych redaktorów Strażnicy będą ważniejsze. Szkoda czasu...