Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy Jezus to Michał?  (Przeczytany 13537 razy)

Offline miranda

Czy Jezus to Michał?
« dnia: 23 Sierpień, 2018, 09:10 »
Dyskusja wydzielona z tego wątku:

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/informacje-prosto-z-kanalu/formularz-s-147-sierpien/msg149985/#msg149985



Z drugiej strony, poznałam niedawno byłego świadka, byłą pionierkę stałą, która dopiero ode mnie się dowiedziała, że dla świadków Jezus i archanioł Michał to ta sama osoba. Jako świadek nie miała o tym bladego pojęcia.

Ktoś zaprzecza , ze Archanioł Michał to ktoś inny niż Jezus ?
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpień, 2018, 08:00 wysłana przez Nemo »


Offline matus

Odp: Czy Jezus to Michał?
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Sierpień, 2018, 13:53 »
Ktoś zaprzecza , ze Archanioł Michał to ktoś inny niż Jezus ?
Ja.
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Tusia

  • Gość
Odp: Czy Jezus to Michał?
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Sierpień, 2018, 14:14 »
Ktoś zaprzecza , ze Archanioł Michał to ktoś inny niż Jezus ?

Sama Strażnica zaprzeczała:






str.9

Tłum.: "Ale spodobało się Ojcu, aby w Chrystusie zamieszkała cała pełność" - "Cała pełność Boskości w ciele" - Kol 1:19 i 2:9. On jest Słowem, Prawdą, osobowym ucieleśnieniem wszystkiego, co dobre i prawdziwe i z całą pewnością Objawieniem Boga. "Słowo było z Bogiem i Słowo było Bogiem". "Słowo stało się ciałem". On przyjął naszą naturę, "postać sługi i został uczyniony na podobieństwo ludzi" Flp 2:7. Ten, o którym powiedziano: "Niech wszyscy aniołowie Boży oddają mu cześć" [co musi obejmować Michała] i "Tron Twój, o Boże, jest na wieki wieków" (Hbr 1:6.8), "pozbył się chwały, którą miał z Ojcem zanim powstał świat"; "ogołocił samego siebie"; "został uczyniony mniejszym od aniołów"; "za cierpienie śmierci, ukoronowany chwałą i czcią, aby, dzięki łasce Boga, zakosztował śmierci za każdego człowieka". Hbr 2:9" (podkr.moje)


Strażnica, Listopad 1879 Nr 5


str.4

Tłum.: "Niech wszyscy aniołowie Boga uwielbiają go' [które musi obejmować Michała wodza aniołów, stąd Michał nie jest Synem Boga]"



"Michał nie jest Synem Boga"



Offline Roszada

Odp: Czy Jezus to Michał?
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Sierpień, 2018, 14:24 »
Cytuj
Cytat: miranda w Dzisiaj o 09:10

    Ktoś zaprzecza , ze Archanioł Michał to ktoś inny niż Jezus ?
Przecież pisali i uczyli przez lata, że Michał to papież. :)
Nie wiesz o tym?


Offline Światus

Odp: Czy Jezus to Michał?
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Sierpień, 2018, 15:02 »
Najnowsza (bo moja) rewizja PNŚ  :)

J 1:1 Na początku był Michał +. Michał był u Boga+ i Michał był bogiem*+. 2 Właśnie Michał był na początku u Boga. 3 Wszystko zaczęło istnieć poprzez Michała +. Bez udziału Michała nic nie zaczęło istnieć.

No proszę, i wszystko jasne  ;D
Gdzie indziej, Miranda napisała, że dla niej, JEZUS jest Panem Panów i Królem Królów.
A tymczasem to Michał dzierży te tytuły, bo jak czytamy we "Wnikliwym...";

"Z Pisma Świętego wynika, że imię Michał nosił Syn Boży, zanim opuścił niebiosa, by zostać Jezusem Chrystusem, a także gdy tam powrócił."
« Ostatnia zmiana: 23 Sierpień, 2018, 15:03 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Czy Jezus to Michał?
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Sierpień, 2018, 15:20 »
Miranda przecież nie wie, dlatego pyta  ;)
Problem natomiast jest taki, że bez względy czy odpowiedź otrzyma czy nie to nadal nic nie wie  ;) to tak jakby patrzeć na tekst biblijny przez gęsty papierosowy dym  ;)


Offline John

Odp: Czy Jezus to Michał?
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Sierpień, 2018, 17:29 »
skoro Michałowi i Gabrielowi odmawia się miana bycia synem Bożym to o kim jest mowa w księdze Hioba 38 ???

"wszyscy synowie Boży"

38 A Jehowa odezwał się z wichru do Hioba i powiedział:
 2 „Któż to zaciemnia radę
słowami pozbawionymi wiedzy?
 3 Proszę, przepasz swe lędźwie jak krzepki mężczyzna
i pozwól, że będę cię pytał, a ty mnie poucz.
 4 Gdzieżeś był, gdy zakładałem ziemię?
Powiedz mi, jeśli znasz zrozumienie.
 5 Kto ustanowił jej wymiary, jeśli to wiesz,
albo kto nad nią rozciągnął sznur mierniczy?
 6 W co wpuszczono jej podstawy
albo kto położył jej kamień narożny,
 7 gdy wespół radośnie wołały gwiazdy poranne
i zaczęli z uznaniem wykrzykiwać wszyscy synowie Boży?


Offline Bruner

Odp: Czy Jezus to Michał?
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Sierpień, 2018, 20:11 »
Fajne te ogłoszenia parafialne ;d pobrechtać można ze znajomymi co juz odeszli z jworg ;d bo na inna reakcję to raczej szkoda czasu, życie jest krótkie


Offline ewa11

Odp: Czy Jezus to Michał?
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Sierpień, 2018, 21:44 »
skoro Michałowi i Gabrielowi odmawia się miana bycia synem Bożym to o kim jest mowa w księdze Hioba 38 ???
Nie, no Michałowi na pewno nie odmawia się bycia synem Bożym. W końcu Michał to Jezus, według świadków.

PS. Poza tym z tego, co pamiętam, WTS zawsze nauczał, że wszyscy aniołowie to synowie Boży. Jedni mniej ważni, drudzy bardziej. Niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę.
« Ostatnia zmiana: 23 Sierpień, 2018, 21:48 wysłana przez ewa11 »


Offline Roszada

Odp: Czy Jezus to Michał?
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Sierpień, 2018, 21:53 »
Gabrielowi odmawiają bycia archaniołem, ale synem Bożym jest, jak inni aniowie


Offline ewa11

Odp: Czy Jezus to Michał?
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Sierpień, 2018, 21:59 »
Gabrielowi odmawiają bycia archaniołem, ale synem Bożym jest, jak inni aniowie
Ech, nie wiem, czy John jest SJ, czy ex-SJ. Ale jeśli jest nadal SJ, to jego wpis potwierdza to, co napisał Widzę Mroki, że gros świadków nie łapie nauk WTS-u.
No chyba, że John od dawna nie jest już SJ, to wtedy naturalne, że mógł to i owo zapomnieć.


Tusia

  • Gość
Odp: Czy Jezus to Michał?
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Sierpień, 2018, 22:01 »
Najnowsza (bo moja) rewizja PNŚ  :)

J 1:1 Na początku był Michał +. Michał był u Boga+ i Michał był bogiem*+. 2 Właśnie Michał był na początku u Boga. 3 Wszystko zaczęło istnieć poprzez Michała +. Bez udziału Michała nic nie zaczęło istnieć.

Oni w Słowie mają ukrytego Michała, stąd zamiast "Słowo było u Boga", to mają "Słowo był u Boga".


Offline miranda

Odp: Czy Jezus to Michał?
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Sierpień, 2018, 09:40 »
Sama Strażnica zaprzeczała:


Tłum.: "Ale spodobało się Ojcu, aby w Chrystusie zamieszkała cała pełność" - "Cała pełność Boskości w ciele" - Kol 1:19 i 2:9. On jest Słowem, Prawdą, osobowym ucieleśnieniem wszystkiego, co dobre i prawdziwe i z całą pewnością Objawieniem Boga. "Słowo było z Bogiem i Słowo było Bogiem". "Słowo stało się ciałem". On przyjął naszą naturę, "postać sługi i został uczyniony na podobieństwo ludzi" Flp 2:7. Ten, o którym powiedziano: "Niech wszyscy aniołowie Boży oddają mu cześć" [co musi obejmować Michała] i "Tron Twój, o Boże, jest na wieki wieków" (Hbr 1:6.8), "pozbył się chwały, którą miał z Ojcem zanim powstał świat"; "ogołocił samego siebie"; "został uczyniony mniejszym od aniołów"; "za cierpienie śmierci, ukoronowany chwałą i czcią, aby, dzięki łasce Boga, zakosztował śmierci za każdego człowieka". Hbr 2:9" (podkr.moje)



Cytujesz materiały z XIX wieku ? Czy ziemia jest jednak płaska  albo może to Słońce krąży wokół ziemi ?

To kim jest archanioł Michał jeśli nie Jezusem ?


Offline zaocznie wywalony

Odp: Czy Jezus to Michał?
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Sierpień, 2018, 10:02 »
Cytujesz materiały z XIX wieku ? Czy ziemia jest jednak płaska  albo może to Słońce krąży wokół ziemi ?
...
Historię to ty miałeś/aś z woźnym na korytarzu ?
Kto w XIX w. wierzył w płaską ziemię, albo geocentryzm ?



Offline miranda

Odp: Czy Jezus to Michał?
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Sierpień, 2018, 10:06 »
Historię to ty miałeś/aś z woźnym na korytarzu ?
Kto w XIX w. wierzył w płaską ziemię, albo geocentryzm ?

Szkoda , ze rozumiesz tego co piszę. Skoro ktoś powołuje się na materiały świadków z XIX wieku to tak samo ja mogę powołać się na nauki kościoła, ze ziemia jest płaska, że słońce krąży wokół ziemi ( z tego powodu przez dwa wieki na indeksie książek zakazanych przez kościół było dzieło Kopernika) czy , że rzekome czarownice nadal należy palić na stosach .

Pytam kogo symbolizuje Michał jeśli nie Jezusa ?