Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy Jezus to Michał?  (Przeczytany 13538 razy)

Offline ihtis

Odp: Czy Jezus to Michał?
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Sierpień, 2018, 10:06 »
To kim jest archanioł Michał jeśli nie Jezusem ?

Jest jak sama podajesz powyżej, a co potwierdza Biblia Archaniołem Michałem :)


Offline miranda

Odp: Czy Jezus to Michał?
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Sierpień, 2018, 10:10 »
Jest jak sama podajesz powyżej, a co potwierdza Biblia Archaniołem Michałem :)

Możesz to uzasadnić Biblią ?


Offline Salome

Odp: Czy Jezus to Michał?
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Sierpień, 2018, 10:13 »
Michał to Michał, Jezus to Jezus, a Świadkowie Jehowy to zwodziciele. Potrafią zaciemnić i skomplikować najprostsze sprawy.
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline ihtis

Odp: Czy Jezus to Michał?
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Sierpień, 2018, 10:13 »
.... tak samo ja mogę powołać się na nauki kościoła, ze ziemia jest płaska ...
polecam na początek przeczytać
https://www.pch24.pl/kto-tak-naprawde-wierzyl-w-plaska-ziemie-,25602,i.html


Offline zaocznie wywalony

Odp: Czy Jezus to Michał?
« Odpowiedź #19 dnia: 24 Sierpień, 2018, 10:13 »
Szkoda , ze rozumiesz tego co piszę. Skoro ktoś powołuje się na materiały świadków z XIX wieku to tak samo ja mogę powołać się na nauki kościoła, ze ziemia jest płaska, że słońce krąży wokół ziemi ( z tego powodu przez dwa wieki na indeksie książek zakazanych przez kościół było dzieło Kopernika) czy , że rzekome czarownice nadal należy palić na stosach .
...
Powtórzę pytanie, tylko dokładnie w temacie: pokażesz mi oficjalne dane na temat tego że kościół katolicki w XIX w. "palił czarownice", nauczał ze "ziemia jest płaska", albo "że słońce krąży wokół ziemi" ?
Bo jeśli Ci się to nie uda, to Twoja poprzednia wypowiedź jest czystą, prymitywną manipulacją, bo zmiany w naukach "świadkowskich" w ciągu około stu lat, porównujesz do kilkusetletnich zmian w innej religii, wynikających z kolosalnego rozwoju nauki.


Offline miranda

Odp: Czy Jezus to Michał?
« Odpowiedź #20 dnia: 24 Sierpień, 2018, 10:18 »
Powtórzę pytanie, tylko dokładnie w temacie: pokażesz mi oficjalne dane na temat tego że kościół katolicki w XIX w. "palił czarownice", nauczał ze "ziemia jest płaska", albo "że słońce krąży wokół ziemi" ?


Kościół Katolicki nie istnieje od XIX wieku. Jeśli Wy powołujecie się na nauki świadków głoszone w XIX wieku to tak samo ja mogę powołać się na nauki głoszone przez kościół z 500 lat temu. 

Gdyby katolicy znali Biblię to nigdy nie mówiliby  np tego, że ziemia jest płaska.


Offline ihtis

Odp: Czy Jezus to Michał?
« Odpowiedź #21 dnia: 24 Sierpień, 2018, 10:23 »
Możesz to uzasadnić Biblią ?
Tak
Najlepiej znaleźć fragment w Biblii, gdzie słowo Archanioł połączone jest z imieniem Jezus, Michał, lub innym, np. Piotrem, Wojciechem, itp. Jeżeli znajdziemy fragment mówiący o Archaniele Wojciechu, stwierdzę, że taki archanioł istnieje. Jeżeli znajdę frazę Archanioł Jezus, podobnie uznam, że istnieje Archanioł Jezus.
I ostatecznie znajduję:
 „archanioł Michał, tocząc rozprawę z diabłem spierał się o ciało Mojżesza” (Jud 9).

Czyli istnieje archanioł Michał! :)

Nie znajduję wersu, mówiącego, że Archanioł Michał jest Jezusem, lub Wojciechem. Pozostaję więc przy nauce Biblijnej. W innym wypadku, narażam się na śmieszność, i wnioskowania Strażnicy, np. STrażnica raz na podstawie zestawianych wersetów uważała że Michał to papież, innym że Jezus. Ja obstawiam że Michał to Michał, Marek to Marek, chyb, że Biblia WYRAŹNIE stwierdza! że ktoś ma drugie imię, tak jak dowód osobisty w którym może być wpisane Jan Maria Rokita :)



Offline Roszada

Odp: Czy Jezus to Michał?
« Odpowiedź #22 dnia: 24 Sierpień, 2018, 10:29 »
Cytuj
Jeżeli znajdę frazę Archanioł Jezus, podobnie uznam, że istnieje Archanioł Jezus.

Taka fraza jest, ale w Strażnicy. :)

„Jehowa Zastępów wyśle największego ze swoich aniołów, Archanioła Jezusa Chrystusa, aby rozbił napastnicze siły...” (Strażnica Rok XCVII [1976] Nr 16 s. 16).

*** w95 1.11 s. 8 Prawda o aniołach ***
Najpotężniejszym aniołem pod względem mocy i władzy jest archanioł, Jezus Chrystus, zwany też Michałem

Kpina: archanioł "zwany też Michałem"

Tylko i wyłącznie tak nazwany, a nie "też".


Offline miranda

Odp: Czy Jezus to Michał?
« Odpowiedź #23 dnia: 24 Sierpień, 2018, 10:30 »

I ostatecznie znajduję:
 „archanioł Michał, tocząc rozprawę z diabłem spierał się o ciało Mojżesza” (Jud 9).

Czyli istnieje archanioł Michał! :)


Oczywiście, ze archanioł Michał istnieje.
Dla mnie ciekawszym wersetem potwierdzającym ,że Michał to jednak Jezus jest tu :

7 I nastąpiła walka6 na niebie:
Michał6 i jego aniołowie mieli walczyć ze Smokiem.
I wystąpił do walki Smok i jego aniołowie,
8 ale nie przemógł,
i już się miejsce dla nich w niebie nie znalazło. Obj 12.

Zgodzisz  się chyba z tym, ze to Jezus będzie toczył te wojnę ?


Offline Roszada

Odp: Czy Jezus to Michał?
« Odpowiedź #24 dnia: 24 Sierpień, 2018, 10:59 »
Towarzystwo miało kiedyś dwóch Michałów.

Ten z Judy to był Jezus
A ten z Ap 12 to był papież. :)

O tym miranda nie wie. ;D


Offline ewa11

Odp: Czy Jezus to Michał?
« Odpowiedź #25 dnia: 24 Sierpień, 2018, 11:26 »
Możesz to uzasadnić Biblią ?
Świadkowie opierają się na 1 Tes 4:16. W PNŚ tam stoi, że Jezus schodząc z nieba, zawoła archanielskim głosem. Skoro zawoła archanielskim głosem, to jest archaniołem, skoro archanioł to Michał, to znaczy, że Jezus i Michał to ta sama osoba.
Ale oczywiście tłumaczenie 1 Tes 4:16 jest naciągnięte jak guma od majtek. W innych przekładach jest, że Jezus zejdzie na głos archanioła. W greckim tekście przed słowem "głos" jest w tym wersecie słowo en - w, do, na.


Offline miranda

Odp: Czy Jezus to Michał?
« Odpowiedź #26 dnia: 24 Sierpień, 2018, 11:28 »
Świadkowie opierają się na 1 Tes 4:16. W PNŚ tam stoi, że Jezus schodząc z nieba, zawoła archanielskim głosem. Skoro zawoła archanielskim głosem, to jest archaniołem, skoro archanioł to Michał, to znaczy, że Jezus i Michał to ta sama osoba.
Ale oczywiście tłumaczenie 1 Tes 4:16 jest naciągnięte jak guma od majtek. W innych przekładach jest, że Jezus zejdzie na głos archanioła. W greckim tekście przed słowem "głos" jest w tym wersecie słowo en - w, do, na.

Podałam inny werset na potwierdzenie tego, ze archanioł Michał i Jezus to ta sama osoba.


Offline ewa11

Odp: Czy Jezus to Michał?
« Odpowiedź #27 dnia: 24 Sierpień, 2018, 11:36 »
Oczywiście, ze archanioł Michał istnieje.
Dla mnie ciekawszym wersetem potwierdzającym ,że Michał to jednak Jezus jest tu :

7 I nastąpiła walka6 na niebie:
Michał6 i jego aniołowie mieli walczyć ze Smokiem.
I wystąpił do walki Smok i jego aniołowie,
8 ale nie przemógł,
i już się miejsce dla nich w niebie nie znalazło. Obj 12.

Zgodzisz  się chyba z tym, ze to Jezus będzie toczył te wojnę ?
Skoro pisze, że Michał, to Michał. Można jeszcze sprawdzić, co na temat tych wersetów mówią komentarze nieświadkowskie.


Offline Roszada

Odp: Czy Jezus to Michał?
« Odpowiedź #28 dnia: 24 Sierpień, 2018, 11:39 »
Jeśli Jezus tylko przez 33 lata używał to imię, to po co mówić w ogóle Jezus.

Lepiej jak Straznica pisać wprost:

„Wszystko to dowodzi, że Syn Boży był znany jako Michał, zanim przyszedł na ziemię, i że jest znany pod tym imieniem po powrocie do nieba, gdzie przebywa jako wyniesiony do chwały duchowy Syn Boży” (Prowadzenie rozmów na podstawie Pism 2001 s. 132).

Czyli imię Jezus przeszło do lamusa historii.
Teraz jest Michał, a nie Jezus.

W tym fragmencie nawet nie ma słowa Jezus. :)


Tusia

  • Gość
Odp: Czy Jezus to Michał?
« Odpowiedź #29 dnia: 24 Sierpień, 2018, 11:44 »
Podałam inny werset na potwierdzenie tego, ze archanioł Michał i Jezus to ta sama osoba.

Żaden werset nie popiera strażnicowej tezy. To nowy wymysł Strażnicy.
Głosząc innego Jezusa, głosisz inną Ewangelię, a więc ściągasz na siebie przekleństwo św. Pawła:

"Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść do innej Ewangelii. 7 Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową.  Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty! (Ga 1, 6-9).

„Wkradli się bowiem pomiędzy was jacyś ludzie (...), a nawet wypierają się jedynego Władcy i Pana naszego Jezusa Chrystusa” (Jud 4), „Gdy zaś archanioł Michał tocząc sprawę z diabłem o ciało Mojżesza” (Jud 9). Archanioł Michał według Jud 9 nie mógł samodzielnie rzucić wyroku potępiającego na szatana, a mógł to zrobić Jezus (Mt 4:10, 25:41, Dz 10:38, Hbr 2:14, 1J 3:8). Patrz Ap 12:7, 10, gdzie obie osoby są odróżnione.

Nigdy Żydzi nie uczyli, że Michał archanioł będzie Mesjaszem. Wyparli się później Jezusa, a nie Michała. Nawracający się Paweł, pytając, wziętego do nieba Pana o Jego imię, otrzymuje odpowiedź, że Jezus (Dz 9:5), a nie Michał.

Nigdy żaden z uczniów nie zwracał się do Jezusa „Michale” lub „aniele”, lecz „Pan mój i Bóg mój” J 20:28.

Imię Jezusa pozostaje niezmienne: „Posadził po swojej prawicy na wyżynach niebieskich (...), i ponad wszelkim innym imieniem, wzywanym nie tylko w tym wieku, ale i w przyszłym” (Ef 1:20n.), „Jezus Chrystus wczoraj i dziś ten sam także na wieki” (Hbr 13:8).

2Kor 11:4 przestrzega nas przed ludźmi głoszącymi innego Jezusa: „Jeśli bowiem przychodzi ktoś i głosi wam innego Jezusa jakiegośmy wam nie głosili (...), znosicie to spokojnie”.

Jezus zaś nie jest aniołem (Hbr 1:5, 7n., 2:5).

ezus nie jest aniołem bo:

„w nim bowiem mieszka cała Pełnia: Bóstwo na sposób ciała” (Kol 2:9);

Ap 14:10 odróżnia aniołów od Jezusa - „wobec świętych aniołów i wobec Baranka”;

Chrystus przyjdzie sądzić świat nie jako anioł, lecz jako Bóg-człowiek, „dlatego, że wyznaczył dzień, w którym sprawiedliwie będzie sądzić świat przez Człowieka” Dz 17:31; por. 7:56, 1Tm 2:5.

Wskrzeszać będzie nas Chrystus-człowiek, a nie archanioł: „przez człowieka dokona się zmartwychwstanie. (...) w Chrystusie wszyscy ożywieni będą” 1Kor 15:22n.