Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pedofilia w kościele w USA - porównanie liczb  (Przeczytany 52601 razy)

Offline PoProstuJa

Odp: Pedofilia w kościele w USA - porównanie liczb
« Odpowiedź #105 dnia: 27 Sierpień, 2018, 22:37 »
Musicie Kobiety poszukać mocniejszych przeciwników.

Ja nie dość że bronię pedofilów,
to jeszcze akceptuję,
a wręcz propaguję to,
i to dzięki Wam. :)

Trzeba tu więcej krzykaczy zebrać, by nagłośnić temat. :)

Spoko, nie trzeba już nagłaśniać. Już huczy!
Dzisiaj jak weszłam na onet, to na pierwszej stronie 3 artykuły o pedofilii się pokazały, z czego linki do dwóch już tu wkleiłam.
Temat zrobił się gorący - obserwuję też posty znajomych na Facebooku - w sensie co wklejają na swoje tablice.

Jak znam życie, to temat za jakiś czas przycichnie. Zawsze przycicha. Ale pewnie jakaś część wiernych odejdzie, a pozostali przestaną rzucać na tacę lub będą rzucać mniej.
Zaczną sprzedawać kościoły żeby jakoś wyjść z tych swoich długów... zresztą już sprzedają na zachodzie.


Offline Roszada

Odp: Pedofilia w kościele w USA - porównanie liczb
« Odpowiedź #106 dnia: 27 Sierpień, 2018, 22:39 »
Powodzenia w temacie.
Cytuj
P.S. Roszada - sam zajmujesz się dziećmi. Gdyby pod Twoją nieobecność ktoś je skrzywdził, to rozumiem, że słowo "przepraszam" od zboczeńca wystarczyło by Ci jako zadośćuczynienie ich krzywd?!
Jako katol mogę być tylko oskarżonym i winowajcą.


Offline PoProstuJa

Odp: Pedofilia w kościele w USA - porównanie liczb
« Odpowiedź #107 dnia: 27 Sierpień, 2018, 22:46 »
Powodzenia w temacie.Jako katol mogę być tylko oskarżonym i winowajcą.

A czy ja Ciebie kiedykolwiek nazwałam katolem?
Jestem tolerancyjna i uważam, że każdy może wierzyć w co tylko zechce.
Tylko pedofilii nie trawię.

Myślę, że coraz lepiej możesz wczuć się w sytuację Świadków, którzy z jednej strony wierzą CK jakby to sam Bóg do nich przemawiał, a z drugiej strony muszą sobie jakoś wytłumaczyć jakim cudem CK przez 60 lat zamiatało pod dywan informacje o grasujących w zborach pedofilach.
W kościele jest to samo, tylko zamiast CK trzeba wstawić wyraz: papież.

A tymczasem jest wieczorek, napiję się herbatki i idę spać :)
Aha... zanim pójdę spać, to jeszcze mam jedno zadanie... muszę czegoś poszukać....

....takich małych haków na Roszadę!  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D


Offline Roszada

Odp: Pedofilia w kościele w USA - porównanie liczb
« Odpowiedź #108 dnia: 27 Sierpień, 2018, 22:52 »
I tak pójdziesz do piachu za kilkanaście lat, a ten marny kościółek jakoś przetrwa.
Na razie póki co jest rozwój w Afryce i Azji.
To nie mój optymizm tylko fakty.

Kościół istniał bez majątków i żył.
Istniał też w Turcji. gdzie go dziś nie ma, a jest tam, gdzie go nie było kiedyś.

Tak więc nie bój żaby.
Na razie jesteś młoda to wojownicza, ale przyjdzie czas kostuchy to inaczej będziesz patrzeć.
Też byłem 20 lat temu inny. :)

A lubiki dam ci za wojowniczość, jak Moyses. ;D
« Ostatnia zmiana: 27 Sierpień, 2018, 22:53 wysłana przez Roszada »


Offline gangas

Odp: Pedofilia w kościele w USA - porównanie liczb
« Odpowiedź #109 dnia: 27 Sierpień, 2018, 23:02 »
 Mądre to i pouczające co pisze Roszada. Od wieków KK zachęcał swoich adoratorów mieczem a oni chętnie przyjmowali chrześcijaństwo i istnieli bez majątków. Nie wiadomo czemu nasrane wszędzie kościołami, skoro można istnieć bez majuntków.
 Przychodzi widać na niego czas kostuchy i po prostu chłopak dziwaczeje, bo może szykuje się na spotkanie z szefem?
Jutro to dziś tyle że jutro.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Pedofilia w kościele w USA - porównanie liczb
« Odpowiedź #110 dnia: 27 Sierpień, 2018, 23:04 »
Zrobiło się tu jakoś strasznie niesmacznie... choć to nic w sumie dziwnego, bo temat niesmacznie obrzydliwy... w sensie obrzydliwości procederu, którego dopuszcza się część duchownych. Emocji niektórych zupełnie nie rozumiem, a zwłaszcza wkładania w usta rozmówcy przerysowanych wyolbrzymień. Kaczyński by powiedział "nikt nam nie powie, że czarne jest czarne a białe jest białe". Fakty są bardzo przykre... ale czyż nie bardziej przykre jest położenie ofiar nadużyć i molestowania? Nie lubię umoralniać... ale czy tragedia dzieci to dobre narzędzie do walk religijnych? Kto lepszy ŚJ czy KK? ... hmm....

a zaczynało się tak spokojnie:
- Roszada - "Piszą, że w USA do 2009 r. KK wypłacił 2,6 miliarda dolarów odszkodowań.
W Bostonie musiano sprzedać pałac arcybiskupi. Niektóre diecezje ogłosiły bankructwo. Nie ma zmiłuj się. :-\"

- PoProstuJa - "Roszada powiedz mi jak katolicy sobie te afery tłumaczą? Bo jak wiem jak sobie tłumaczą Świadkowie - tacy jak Trampek czy miranda. Ja sobie tego wytłumaczyć nie potrafiłam, dlatego odeszłam od Świadków."
- Roszada - "Tak tłumaczą, jak wspomniałem. Opisano to i widać czarno na białym. Nie jest to dziś ukrywane. Właśnie ten art. opisuje że wyszła stara sprawa 87 letniego arcybiskupa, którego papież zawiesił co do kontaktów z wiernymi do momentu zakończenia śledztwa."

Wydaje mi się, że przy tak brudnych tematach jak pedofilia to warto by starać się ograniczać do faktów. Wrzucanie do jednego wora z dewiantami przedstawicieli KK czy ŚJ jest nadużyciem jak dorzucanie tam niewierzących, bo i w tej grupie pedofilów znajdziemy.
« Ostatnia zmiana: 27 Sierpień, 2018, 23:08 wysłana przez DeepPinkTool »


Offline Safari

Odp: Pedofilia w kościele w USA - porównanie liczb
« Odpowiedź #111 dnia: 28 Sierpień, 2018, 10:23 »
Jeszcze trochę, a każdy katolik to pedofil, bo albo nim jest albo popiera. ;D
Kobiety znajdźcie sobie inne hobby, ciekawsze. :-\

Czy mój świat, to świat pedofilii u ŚJ? :(

Eh, Roszado, a gdzie ja to napisalam? Mowie caly czas o INSTYTUCJONALNYCH I strukturalnych bledach KK! Nie oskarzam parafian o bycie pedofilami. Oskarzam wielka organizacje religijna, ktorej wysocy hierarchowie ukrywali/ukrywaja pedofiow (nie wiem dlaczego, zeby nie zniszczyc reputacji KK?... Tylko teraz wyszlo jeszcze gorzej.)

Ja sie staram nikogo nie obrazac. Temat jest trudny ale uwazam, ze trzeba o tym rozmawiac. Wlasnie tak. Bo przez wiele lat byla zmowa milczenia. Trzeba to przerwac. Ludzie musza byc swiadomi, ze takie sytuacje sie zdarzaja, I nawet "maz Bozy" moze sie okazac pedofilem! A co gorsza, moze sie okazac, ze rodzice napotkaja na INSTYTUCJONALNe naciski by NIC z tym nie robic. I wlasnie dlatego nalezy w moim rozumieniu mowic o tym, ujawniac, uswiadamiac, by tacy rodzice mieli sile psychiczna, by zglosic sie po pomoc do wykwalifikowanych sluzb.

Ciepienie dziecka jest ogrome ale rowniez calej rodziny. Tym wieksze, jesli byli wierzacy. To jest ogromny bol I nalezy mowic Roszado o pedofili w KK, czy ci sie to podoba czy nie. A dlaczego? Poniewaz jest to religia wiodaca w naszym kraju! Uwazam, ze powinno sie dac Glos ofiarom - by opowiedzialy o swoich doswiadczeniach w TV, przydalaby sie kampania spoleczena, informujaca o tym zjawisku. Moglby KK zasponsorowac I przeprowadzic, czemu nie? I  naprawde, nie rozumiem czemu atakujesz PoProstuja... A I mnie powolutku.

Mam swoje hobby.
A temat naduzyc duchowych, fizycznych, emocjonalnych, psychicznych I finansowych dokonywanych przez rozne organizacja religijne jest ostatnio obiektem mojego zainteresowania. Aktualnie poznaje organizacje scjentologow. Takze, Bede sobie Sama wybierac moje zainteresowania (jak to czynié do tej pory)😆😆😆

 P.S. Tu jeszcze raz zareklamuje przeswietna serie "Leah Remini Scientology and the aftermath." Dodam, ze w sezonie 3 jeden epizod bedzie poswiecony swiadkom Jehowy!
« Ostatnia zmiana: 28 Sierpień, 2018, 10:25 wysłana przez Safari »
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 858
  • Polubień: 648
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Pedofilia w kościele w USA - porównanie liczb
« Odpowiedź #112 dnia: 28 Sierpień, 2018, 11:13 »
Przeczytałem dzisiaj rano ten list bp Vigano w sprawie tuszowania skali homoseksualizmu w Kościele Katolickim.


https://www.pch24.pl/tylko-u-nas--pelny-tekst-listu-ksiedza-arcybiskupa-vigano,62424,i.html

Przyznam, że jest to szokujące. Zwłaszcza, że dotyka samego wierzchołka hierarchii, z najważniejszymi jego przywódcami na czele, nawet z samym Franciszkiem, do którego trudno nie czuc sympatii.


I okazuje się, że podobnie jak w różnego rodzaju sektach - również ŚJ - itd hierarchia ukrywa, tuszuje i pomniejsza znaczenie problemu.
Jak się poczyta niektóre portale katolickie to widać jak dyskredytują autora tego listu.
Czy nie jest to podobne do tego jak dyskredytuje się oskarżycieli u ŚJ?


Jest takie stare powiedzenie "Każda władza demoralizuje - władza absolutna demoralizuje absolutnie". Przykre to :(
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Pedofilia w kościele w USA - porównanie liczb
« Odpowiedź #113 dnia: 28 Sierpień, 2018, 12:12 »
Również moim zdaniem problemem wszelkich religii jest ta usilna chęć ukazania świętości hierarchów. Niestety zinstytucjonalizowanie wiary pociąga za sobą tworzenie hierarchii. Zwykli ludzie z tak zwanym powołaniem dostają pewien wymiar władzy. Obdarza się ich też swoistym kredytem zaufania publicznego. A przecież to zwykli grzesznicy (jak ja i ty) zamiast skupić się na doskonaleniu siebie udają, że można doskonalić innych pośrednicząc ich drodze do Boga. Wg mnie idea Jezusa czyniła zbędnym takie ludzkie hierarchizowanie. Skutek jest taki, że przez nieprzyzwoitość tych "świętych" patałachów, do jednego worka pakuje się ludzi, którzy wierzą w to co tamci głoszą. I faktycznie słusznym bywa wybuch emocji obserwatorów, którzy widzą, że Biskup Rzymu potrafi ceremonialnie umyć nogi duchownym a trudniej wyprać mu ich zaplamione i noszone latami majtki.
« Ostatnia zmiana: 28 Sierpień, 2018, 12:16 wysłana przez DeepPinkTool »


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 858
  • Polubień: 648
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Pedofilia w kościele w USA - porównanie liczb
« Odpowiedź #114 dnia: 28 Sierpień, 2018, 12:42 »
Tylko, że nie powinnismy tłumaczyć przestępstw duchownych (jakiejkolwiek denominacji - czy ŚJ czy Katolików) stwierdzeniem, że "to tacy sami grzesznicy jak i my".
Nie ma usprawiedliwienia dla przestepstw, dla demoralizacji młodzieży, dla produkowania zaburzeń seksualnych młodych chłopaków - kleryków - na całe życie.
Zbyt długo trwa publiczne przyzwolenie na patologię w tym obszarze.
W trosce o przyszłe pokolenia, o nasze dzieci, o dzieci naszych dzieci należy to wyplenić.



Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Pedofilia w kościele w USA - porównanie liczb
« Odpowiedź #115 dnia: 28 Sierpień, 2018, 13:02 »
Ja stwierdzeniem, że duchowni "to tacy sami grzesznicy jak my" nie tłumaczę przestępstw przedstawicieli tych gron. Mówiąc o grzeszności spłaszczam hierarchię. W moim rozumieniu idei Jezusa duchowni nie istnieją. W tym, że są ludzie, którym potrzebna jest bardziej wiara zinstytucjonalizowana niż wiara duchowa dopatruję się pewnej miary różnorakich wynaturzeń, czym jest dla mnie choćby hierarchia i jej usilne, sztuczne uświęcanie.


Offline PoProstuJa

Odp: Pedofilia w kościele w USA - porównanie liczb
« Odpowiedź #116 dnia: 28 Sierpień, 2018, 14:46 »
I tak pójdziesz do piachu za kilkanaście lat

Na razie jesteś młoda to wojownicza, ale przyjdzie czas kostuchy to inaczej będziesz patrzeć.

Jako młodej osobie, to wróżysz mi Roszada jak widzę długie życie...

Też byłem 20 lat temu inny. :)

Sugerujesz, że za 20 lat będę inna ?! - zmienią się moje poglądy i napiszę tu posta:
"pedofilia jest dobra"
oraz
"Kościół od zawsze chronił dzieci! I to nie wina księży, że dzieci SAME wchodzą im na kolana i do łóżka"!

I tak pójdziesz do piachu za kilkanaście lat, a ten marny kościółek jakoś przetrwa.
Na razie póki co jest rozwój w Afryce i Azji.
To nie mój optymizm tylko fakty.

Kościół istniał bez majątków i żył.
Istniał też w Turcji. gdzie go dziś nie ma, a jest tam, gdzie go nie było kiedyś.

Gratuluję rozwoju kościoła w Afryce i w Azji.
W krajach, w których prawa dziecka i kobiet są czymś abstrakcyjnym i prawie nie istnieją. W krajach, gdzie można kupić kilkuletnią żonę za jedną kozę lub kupić dziewczynkę do burdelu za paczkę papierosów.
W tych krajach pewnie niewiele osób przejmie się pedofilią w kościele.

Roszada... przemawia przez Ciebie fanatyzm.
W tych postach widzę w Tobie katolickiego Trampka.

Chwała Bogu, że nie przynależę do żadnej religii, bo musiałabym teraz fanatycznie udowadniać, że moja religia splamiona zbrodniami jest dobra.
Zostawiam ten "przywilej" Tobie Roszada.
I życzę Ci dłuższego życia niż kilkanaście lat.



Offline Roszada

Odp: Pedofilia w kościele w USA - porównanie liczb
« Odpowiedź #117 dnia: 28 Sierpień, 2018, 17:54 »
Już nawet nie czytam. :-\
Ale lubika jak Matus dam za wojowniczość i bezskuteczną walkę z katolicyzmem. :(
« Ostatnia zmiana: 28 Sierpień, 2018, 18:27 wysłana przez Roszada »


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 001
  • Polubień: 8492
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Pedofilia w kościele w USA - porównanie liczb
« Odpowiedź #118 dnia: 28 Sierpień, 2018, 18:24 »
Smutna prawda


Offline julia7

Odp: Pedofilia w kościele w USA - porównanie liczb
« Odpowiedź #119 dnia: 28 Sierpień, 2018, 19:37 »
Już nawet nie czytam. :-\
Ale lubika jak Matus dam za wojowniczość i bezskuteczną walkę z katolicyzmem. :(

Czemu bezskuteczną? I czemu z katolicyzmem. To walka z pedofilami wśród duchownych. Coś w tym zdrożnego?