Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Formularz s-147 Sierpień.  (Przeczytany 12091 razy)

Offline Roszada

Odp: Formularz s-147 Sierpień.
« Odpowiedź #30 dnia: 18 Sierpień, 2018, 20:23 »
Wszystkie rezolucje opisane w publikacjach są:

jednomyślne
jednogłośne

O innych nie wspominają. :-\
Pewnie nie ma takich. ;)


Offline Walt Kowalski

Odp: Formularz s-147 Sierpień.
« Odpowiedź #31 dnia: 18 Sierpień, 2018, 21:04 »
Jakiś czas temu byli wyznaczani porządkowi albo bracia z nagłośnienia żeby liczyć głosy. Teraz nawet nie tworzy się pozorów. Wiadomo że na nie nikt się nie odważy. Coś jak aktualnie w sejmie. Z resztą odnoszę wrażenie że tych listów na koniec zebrania mało kto słucha.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Formularz s-147 Sierpień.
« Odpowiedź #32 dnia: 18 Sierpień, 2018, 21:55 »
W zborze, do którego kiedyś uczęszczałem na zebrania, podczas jedne z rezolucji nie było jednomyślności. Pewien brat (co ciekawy będący jeszcze kilka lat wcześniej) nie poparł rezolucji. Zgłosił się natomiast jako sprzeciw lub wstrzymanie się od głosu (tego nie pamiętam). Miał po tym zebraniu "prostującą" rozmowę z duchownym  ;) przeprowadzającym głosowanie. Zbył go stwierdzeniem, że jeśli, jak twierdził tamten duchowny, nie jest budujące takie niejednomyślne oddanie głosu to jego zdaniem nie mniej niebudujące jest odstawianie takiej szopki ala głosowanie.


Offline jankowalski82

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 191
  • Polubień: 454
  • Każdy ma to, na co się odważył.
Odp: Formularz s-147 Sierpień.
« Odpowiedź #33 dnia: 19 Sierpień, 2018, 16:20 »
W zborze, do którego kiedyś uczęszczałem na zebrania, podczas jedne z rezolucji nie było jednomyślności. Pewien brat (co ciekawy będący jeszcze kilka lat wcześniej) nie poparł rezolucji. Zgłosił się natomiast jako sprzeciw lub wstrzymanie się od głosu (tego nie pamiętam). Miał po tym zebraniu "prostującą" rozmowę z duchownym  ;) przeprowadzającym głosowanie. Zbył go stwierdzeniem, że jeśli, jak twierdził tamten duchowny, nie jest budujące takie niejednomyślne oddanie głosu to jego zdaniem nie mniej niebudujące jest odstawianie takiej szopki ala głosowanie.


   W zborze do którego jeszcze formalnie należę kilka lat temu była rezolucja dotycząca oczywiście zbierania kasy. Nie pamiętam już na co miała być zbiórka ale o nie ważne.
Brat prowadzący po zadaniu pytania kto jest za, sam policzył głosy a potem dodał że ,, za ,, jest zdecydowana większość i nie ma sensu pytać kto się wstrzymał lub jest przeciw. Oczywiście rezolucja została przyjęta i zbór kolejny raz robił jako dojna krowa.
  Taki sprytny sposób na uniknięcie niekomfortowej sytuacji opisanej powyżej.


Offline Gregoria

Odp: Formularz s-147 Sierpień.
« Odpowiedź #34 dnia: 19 Sierpień, 2018, 16:33 »
Jeny, tyle lat minęło a niesmak taki sam.


Offline miranda

Odp: Formularz s-147 Sierpień.
« Odpowiedź #35 dnia: 20 Sierpień, 2018, 11:44 »
Pytanie: skąd świadkowie znają te ulotki? Czyżbyś dostarczała im pokarm na czas słuszny z tego forum? :)

My nie wiemy co świadkowie znają. Faktem jest, ze jak ktoś czyta te ulotki to zaczyna pytać kim są świadkowie. Więc im to wyjaśniamy.


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Formularz s-147 Sierpień.
« Odpowiedź #36 dnia: 21 Sierpień, 2018, 09:28 »
My nie wiemy co świadkowie znają. Faktem jest, ze jak ktoś czyta te ulotki to zaczyna pytać kim są świadkowie. Więc im to wyjaśniamy.
zaznaczenie dodałem

      Kto w Polsce nie wie kim są Świadkowie Jehowy? Kim jesteś że możesz odpowiedzieć na pytania związane ze doktrynami Świadków Jehowy, tak zawiłymi i co więcej by odpowiedzieć by pytający zrozumiał?
W zborze jest wielu, którzy gdyby im zadać pytanie o pokoleniu roku 1914, to nie są w stanie sensownie odpowiedzieć takich pytań zresztą jest wiele. Gdzie przebywałeś(łaś) na wygnaniu, że o tak oczywistych faktach nie wiesz? ;)


Offline ewa11

Odp: Formularz s-147 Sierpień.
« Odpowiedź #37 dnia: 21 Sierpień, 2018, 10:31 »
      Kto w Polsce nie wie kim są Świadkowie Jehowy? Kim jesteś że możesz odpowiedzieć na pytania związane ze doktrynami Świadków Jehowy, tak zawiłymi i co więcej by odpowiedzieć by pytający zrozumiał?
W zborze jest wielu, którzy gdyby im zadać pytanie o pokoleniu roku 1914, to nie są w stanie sensownie odpowiedzieć takich pytań zresztą jest wiele.
Fakt. Ja też nigdy nie mogłam zapamiętać, jak sen o drzewie prowadzi do roku 1914. Przyjęłam na wiarę, że tak po prostu jest, ale gdybym komuś miała powtórzyć to tłumaczenie, to chyba wcześniej musiałabym je wykuć na pamięć.
Z drugiej strony, poznałam niedawno byłego świadka, byłą pionierkę stałą, która dopiero ode mnie się dowiedziała, że dla świadków Jezus i archanioł Michał to ta sama osoba. Jako świadek nie miała o tym bladego pojęcia.


Offline salvat

Odp: Formularz s-147 Sierpień.
« Odpowiedź #38 dnia: 21 Sierpień, 2018, 17:59 »
Serio o tym nie wiedziała?
Na zebraniach słyszała, ale nie słuchała.
Jak nazwać człowieka, który mając trochę władzy mówi jedno, a robi coś co tym słowom zaprzecza?

https://www.youtube.com/watch?v=cZMCsCO9hYw


Offline Roszada

Odp: Formularz s-147 Sierpień.
« Odpowiedź #39 dnia: 21 Sierpień, 2018, 18:05 »
Kiedyś byłem w Gdańsku na wykładzie ks. Posackiego o sektach.
Przyszła tam pewna pani będąca ŚJ.
Mówca powiedział, że różne sekty różnie widzą Jezusa. Że to dla nich:

prorok
bóg
wysłannik dla danego obszaru geograficznego
wysłannik dla danej epoki
wysłannik dla danego narodu
archanioł Michał

Powiedział, że tak wierzą ŚJ, co do Michała.

Ta pani wstała i powiedziała, że ona jest ŚJ i że to nieprawda. :)
Mówca, zamiast pokazać jej w jakiejś publikacji (ale nie miał), to wspomniał, że wiele naukowych opracowań mówi o tym, :-\


Offline ewa11

Odp: Formularz s-147 Sierpień.
« Odpowiedź #40 dnia: 21 Sierpień, 2018, 18:08 »
Serio o tym nie wiedziała?
Serio.


Offline Technolog

Odp: Formularz s-147 Sierpień.
« Odpowiedź #41 dnia: 21 Sierpień, 2018, 21:50 »
Cytuj
Zgodnie z ogłoszeniem dla zboru, prosimy przeprowadzić w zborze rezolucję zatwierdzającą, że poniższe środki będą wysyłane każdego miesiąca przez okres 12 miesięcy...
No to chyba nie ma innego wyjścia. Czy jest dostępna instrukcja rezolucji?
Poza tym u mnie przeczytali z podium również ogłoszenia z części "tylko dla starszych". Co zbór to obyczaj.


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Formularz s-147 Sierpień.
« Odpowiedź #42 dnia: 22 Sierpień, 2018, 09:48 »
No to chyba nie ma innego wyjścia. Czy jest dostępna instrukcja rezolucji?
Poza tym u mnie przeczytali z podium również ogłoszenia z części "tylko dla starszych". Co zbór to obyczaj.

Kiedy to było czytane, źródło proszę, czy ktoś ma do niego dostęp?
HIENY, przez rezolucję gwarantują sobie zobowiązanie do dodatkowego łożenia, przez 12 miesięcy. Jadą po bandzie.
Co tam ciemny lud, najwyżej wyślą INSTRUKCJĘ, jak planować wydatki domowe, zrobili to już przecież wysyłając taką do zboru w BOLIWII.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Formularz s-147 Sierpień.
« Odpowiedź #43 dnia: 24 Sierpień, 2018, 07:58 »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline vincent

Odp: Formularz s-147 Sierpień.
« Odpowiedź #44 dnia: 24 Sierpień, 2018, 10:05 »
Kiedy to było czytane, źródło proszę, czy ktoś ma do niego dostęp?
HIENY, przez rezolucję gwarantują sobie zobowiązanie do dodatkowego łożenia, przez 12 miesięcy. Jadą po bandzie.
Co tam ciemny lud, najwyżej wyślą INSTRUKCJĘ, jak planować wydatki domowe, zrobili to już przecież wysyłając taką do zboru w BOLIWII.
W Boliwii serio cos takiego bylo? Dysponuje ktos informacjami na ten temat?