Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Świadkowie Jehowy sprzedają Sale Królestwa Kościołowi Baptystow  (Przeczytany 8308 razy)

Offline ZłoteDziecko

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 158
  • Polubień: 640
  • "Jestem wierzący, wierzę w siebie"
Wiadomość z Jefferson City w USA, 24 lipca 2018:
http://www.newstribune.com/news/news/story/2018/jul/24/spanish-speaking-baptist-congregation-buys-new-home/735867



No to jak to jest?
Ja nie mogę zrobic remontu kościoła jako firma budowlana, nie mogę wykonywać dla innych religii usług zawodowych, bo to wspieranie religii fałszywej, a wybudowanie i sprzedanie Sali Królestwa innemu kościołowi, aby służył jako świątynia dla religii fałszywej jest OK?

Wody Babilonu maja odpływać a tu pozbywamy się Sali, za to obiekt spotkań zyskują babtysci.

Cytat z artykułu:
Cytuj
Pastor Noah Angel powiedział, że on i jego 60-osobowy zbór nie mogą się już doczekać, aby mieć własne miejsce kultu.

Brawo! Dlaczego nie ma tego jeszcze na jw.org?
« Ostatnia zmiana: 25 Lipiec, 2018, 18:08 wysłana przez mav »
Panie Boże daj mi nowy software..


Offline Salome

Odp: Świadkowie Jehowy sprzedają Sale Królestwa Kościołowi Baptystow
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Lipiec, 2018, 23:30 »
Jestem zgorszona.  :o :o :o
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Świadkowie Jehowy sprzedają Sale Królestwa Kościołowi Baptystow
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Lipiec, 2018, 23:39 »
System naczyń połączonych. Przepływ pieniądza generuje pieniądz. I odwrotnie: pieniądz generuje przepływ pieniądza. Na fizyce tego uczą. Tylko przez te gimnazja to, nie pamiętam czy w podstawówce, czy w średniej.


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Świadkowie Jehowy sprzedają Sale Królestwa Kościołowi Baptystow
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Lipiec, 2018, 00:08 »
Podupadanie lub sprzedawanie świątyń to najwidoczniejsze i najdobitniejsze świadectwo upadku danej religii.


Offline HARNAŚ

Odp: Świadkowie Jehowy sprzedają Sale Królestwa Kościołowi Baptystow
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Lipiec, 2018, 06:20 »
Miranda , Miranda gdzie jesteś , choć poczytać i opowiedz innym w zborze. ::)


Offline PoProstuJa

Odp: Świadkowie Jehowy sprzedają Sale Królestwa Kościołowi Baptystow
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Lipiec, 2018, 09:19 »
Wiadomość z Jefferson City w USA, 24 lipca 2018:
http://www.newstribune.com/news/news/story/2018/jul/24/spanish-speaking-baptist-congregation-buys-new-home/735867



No to jak to jest?
Ja nie mogę zrobic remontu kościoła jako firma budowlana, nie mogę wykonywać dla innych religii usług zawodowych, bo to wspieranie religii fałszywej, a wybudowanie i sprzedanie Sali Królestwa innemu kościołowi, aby służył jako świątynia dla religii fałszywej jest OK?

Wody Babilonu maja odpływać a tu pozbywamy się Sali, za to obiekt spotkań zyskują babtysci.

Cytat z artykułu:
Brawo! Dlaczego nie ma tego jeszcze na jw.org?

Zacytuję dwóch klasyków:

1. Piniondze nie śmierdzom!  ;D

2. Co wolno wojewodzie, to nie Tobie smrodzie!   ;D


Offline Fantom

Odp: Świadkowie Jehowy sprzedają Sale Królestwa Kościołowi Baptystow
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Lipiec, 2018, 10:08 »
to pieniądze od Babilonu Wielkiego nie są brudne,splugawione?Przecież w ten sposób CK ułatwia Babilonowi rozwój w krzewieniu fałszywych nauk. Czy widzicie jak podczas podpisania umowy kupna-sprzedaży ci z ludu Bożego ściskali dłonie tych z Babilonu?
 Może dla niektórych ŚJ czytających ten temat będzie to kubłem zimnej wody.Wasz wysiłek drodzy ŚJ nie idzie na marne.Ci z Babilonu Wielkiego chętnie z tego skorzystają.Teraz biegnijcie budować kolejną SK. Być może kolejny ''Babilon'' czeka na waszą SK.
 CK ma w dupie nie splamienie się z tym światem.No właśnie,czy będzie o tym wspaniałym wydarzeniu mowa na kongresie lub w literaturze?Przecież jest się czym pochwalić, czyż nie?:)))
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Roszada

Odp: Świadkowie Jehowy sprzedają Sale Królestwa Kościołowi Baptystow
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Lipiec, 2018, 10:09 »
Kiedyś Towarzystwo kupowało od protestantów, a teraz im sprzedaje. :)

*** jv rozdz. 5 s. 59 ak. 2 Obwieszczanie powrotu Pana (1870-1914) ***
 Zakupiono więc stary „Plymouth Bethel” przy Hicks Street 13-17 w Brooklynie, służący przedtem jako dom misyjny pobliskiego Kościoła kongregacjonalistów, w którym pastorem był swego czasu Henry Ward Beecher.


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Świadkowie Jehowy sprzedają Sale Królestwa Kościołowi Baptystow
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Lipiec, 2018, 10:36 »
Gdzieś już pisałem o tzw 'poświęcaniu' SK i innych obiektów. Wszystko co zostanie wybudowane (ewentualnie nabyte) zostaje 'poświęcone' Jehowie. Czyli rozumowanie jest takie, że Jehowa jest teraz właścicielem danego obiektu. Dla niewtajemniczonych - akt 'poświęcenia', to uroczysta mowa nuncjusza orgowego z okazji oddania do użytku np. SK
Mała wstawka:
Pewien obwodnik świeżo po kursie dla NO we wszystkich 20 zborach swojego obwodu, w przemówieniach wspominał o tym, że sale po wybudowaniu są własnością Jehowy. I nie wolno szemrać w stylu: to nasze pieniądze, myśmy budowali tę salę własnymi rękoma, a teraz dlaczego jest własnością Towarzystwa!?. Bracia nie szemrajcie tak - Niewolnik W i R zarządza mieniem Jehowy.
Najdziwniejsze, że w tym obwodzie od lat nic nie wybudowano, więc i nie było o czym szemrać. Zwyczajnie pajac chciał się pochwalić czego to na kursie się nauczył. Tak jak inny, który wszystkie przymierza opisane w Biblii omawiał na zbiórkach :o.

I tu zachodzi pytanie: jak sprzedać na Ziemi nieruchomość, której właścicielem jest Jehowa?
W tym wypadku nie ma uroczystego 'odświęcenia'. Zatem jak Jehowa zbywa swoje prawa własności? Może w jakąś magiczną środę w BO lub nawet w samym headquarters rozmawiają z Jehową i pytają go o zgodę na sprzedaż. Tylko jak? Mają urim i tummim? Czy wystarczy rzut monetą? A może robią to za plecami Jehowy? W sumie, to temat dla dziennikarzy śledczych.


Offline Roszada

Odp: Świadkowie Jehowy sprzedają Sale Królestwa Kościołowi Baptystow
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Lipiec, 2018, 10:46 »
Dwa cytaty.

*** km 1/98 s. 1 ak. 1 Okazuj szacunek dla miejsca wielbienia Jehowy ***
Bez względu na to, czy spotykamy się w Sali Królestwa, domu prywatnym czy też w obiektach użyteczności publicznej, zdecydowana większość z nas szanuje miejsca wielbienia Jehowy, traktując je niczym Jego dom, którego „dostojeństwo (...) przewyższa ziemię i niebo” (Ps. 148:13).

*** w15 15.7 ss. 27-28 ak. 2 To jest nasze miejsce wielbienia Boga ***
Co prawda żadnej Sali Królestwa nie możemy nazwać „domem Jehowy” w takim sensie, w jakim określenia tego używano w stosunku do świątyni w Jerozolimie (2 Kron. 5:13; 33:4). Niemniej Biblia zawiera zasady, które wskazują, jak należy wykorzystywać współczesne miejsca wielbienia Boga i odnosić się do nich z szacunkiem.




Offline Dietrich

Odp: Świadkowie Jehowy sprzedają Sale Królestwa Kościołowi Baptystow
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Lipiec, 2018, 11:01 »
Ciekaw jestem jak zareagowałby zbór, gdyby okazało się, że brat Iksiński opchnął swój budynek np. zborowi Zieloświątkowemu z przeznaczeniem na hostel dla walczących z uzależnieniami?  Czy powyższy artykuł byłby argumentem w rozmowie?
Jeden brat szczycił się w wywiadzie, jak to taka renowacja dachu kaplicy lub wstawienie stolarki okiennej na plebanii to "wspieranie Babilonu" (przykład z mojej okolicy). A tu proszę. Opchnięto Jehowie jego własność i jest cacy.

Jeśli nie pedofilia i skandale z odszkodowaniami nie dobiją tej organizacji, to na pewno zrobią to podwójne odważniki. Tego naprawdę za wiele się już zbiera.
« Ostatnia zmiana: 25 Lipiec, 2018, 11:06 wysłana przez Dietrich »


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Świadkowie Jehowy sprzedają Sale Królestwa Kościołowi Baptystow
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Lipiec, 2018, 12:00 »
  I w tym jest cała rzecz, chodzące manekiny, bez szemrania mają naganiać roboli, a o kwestiach finansowych, 'to tylko my do was' władcy dusz powiadają. Śmiać mi się chce, i nie jest to bynajmniej śmiech złości, nie dalej jak trzy lata, dyskutowaliśmy z takim jednym co to zasiada w Komitecie do Spraw Budów Sal Królestwa, na temat pracy i różnych usług, zadał pytanie, a gdybyś prowadził firmę budowlaną, to czy było by właściwym abyś wykonywał jakieś remonty w kościele Katolickim? Odpowiedział: "absolutnie, wspierasz wyznawców szatana" heh a tu takie klocki. Zakłamanie, zakłamanie, fałsz i obłuda. Tylko mamona, nic po za tym. Wybudowana sala za środki zboru, za środki zboru powtórzę, ale wy morda w kubeł, nawet ich o tym nie poinformują bo i po co. Gdzie rozliczenie z majątku który zebrali ze sprzedaży nieruchomości w Brooklynie? Dobrze że takie informacje wychodzą na światło dzienne. :) Dzisiaj w nocy czytałem na blogu: sj-23 Blog - czyli Świadkowie Jehowy od wewnątrz Tytuł zasadniczy: Świadkowie Jehowy - amerykańska religia. Część druga: Korporacja Opis wstawiony Piątek 18 Kwiecień 2014
Zaczyna się słowami: "Jak zarabiają pieniądze? Na wiele sposobów; Dobrowolne datki od wiernych. Sprzedaż nieruchomości, które Ci sami wierni za własne pieniądze wybudowali............."warto. Opisuje jak świadkowie Jehowy wykorzystują WIEDZĘ MARKETINGOWĄ DO ZBIJANIA kasy. Aby to bardziej unaocznić robi zestawienie, w jaki sposób prezentuje  się NOWY PRODUKT, to jest biblie w przekładzie nowego świata prezentowana przez jednego z członków CK z Stevem Jobsem prezentującym jako prezes zarządu i przewodnim rady nadzorczej Apple inc który również prezentuje NOWY PRODUKT, Iphona. Coaching to normal we wszystkich zborach, na cóż i skąd wzięty . To tyle polecam.


Offline PoProstuJa

Odp: Świadkowie Jehowy sprzedają Sale Królestwa Kościołowi Baptystow
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Lipiec, 2018, 12:09 »
To dopiero smutek. Bracia budują "dla Jehowy", a później korzystają z tego Baptyści.

Zauważyliście jaką marną kwotę dostali? 98 tysiaków. Chociaż może to dużo kasy jak na tamte okolice? Nie wiem...
I ten baptysta pisze, że ŚJ chcieli więcej kasy, ale on cierpliwie czekał :D Widoczne sale Świadków nie są rozrywane na rynku nieruchomości :)
W sumie to są sale praktyczne tylko do celów zebrań. Ewentualnie może to być jakiś mały sklep. Bo na co więcej to się przyda?


Offline Roszada

Odp: Świadkowie Jehowy sprzedają Sale Królestwa Kościołowi Baptystow
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Lipiec, 2018, 13:13 »
No proszę:

*** yb13 s. 124 Birma ***
Po jakimś czasie w Mongpaw, małej wiosce niedaleko granicy z Chinami, rozjuszony motłoch baptystów spalił Salę Królestwa :-\

A oni im sprzedają?
Biznes jest biznes. ;)


Offline Dietrich

Odp: Świadkowie Jehowy sprzedają Sale Królestwa Kościołowi Baptystow
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Lipiec, 2018, 13:15 »
No proszę:

*** yb13 s. 124 Birma ***
Po jakimś czasie w Mongpaw, małej wiosce niedaleko granicy z Chinami, rozjuszony motłoch baptystów spalił Salę Królestwa :-\

A oni im sprzedają?
Biznes jest biznes. ;)

Wygląda na to, że "miłują swoich nieprzyjaciół"  ;D