Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Otworzyłam oczy  (Przeczytany 36069 razy)

Offline miranda

Odp: Otworzyłam oczy
« Odpowiedź #180 dnia: 24 Lipiec, 2018, 16:55 »

Nie rozumiem po co podajesz mi nauki Kościoła Katolickiego ? Nas interesuje tylko Biblia a nie nauki twojego kościoła . Poza tym na tym forum podobno nie wolno narzucać komuś czyjejś ideologi a Ty i Roszada cały czas próbujecie narzucać innym rozumienie Biblii przez pryzmat nauk Kościoła Katolickiego. Uważasz , ze to fair ?
Oczywiście, ze w Kościele Katolickim głoszą , ze jest jeden Bóg. Problem zaczyna się dalej bo ten Bóg to Trójca czyli jeden Bóg w trzech osobach. Osoby te, w/g nauk m in Kościoła Katolickiego,  są sobie równe czyli Ojciec Syn i Duch Święty. Nikt nie znajduje potwierdzenia tej nauki  w Biblii i nawet Twój ksiądz powie ci, ze Trójca to wielka tajemnica wiary. Tymczasem Bóg nie ukrywa sie przed swoimi wyznawcami jak wiesz. Oznajmia swoje imię, mówi o swoich zamiarach .
Może skup się na tym co jest w Biblii a nie we mszałach rzymskich.
« Ostatnia zmiana: 24 Lipiec, 2018, 17:37 wysłana przez miranda »


Tusia

  • Gość
Odp: Otworzyłam oczy
« Odpowiedź #181 dnia: 24 Lipiec, 2018, 22:01 »
Nie rozumiem po co podajesz mi nauki Kościoła Katolickiego ? Nas interesuje tylko Biblia a nie nauki twojego kościoła .

Podaję wyznanie wiary Kościoła, iż wierzymy w jednego Boga, a Twoja strażniczenka twierdzi, że wierzymy w trzech bogów w jednej osobie. Sam napisałeś iż "Tyle, ze w Biblii jest jeden Bóg", więc zacytowałem, że katolicy wierzą tak samo.


Offline ewa11

Odp: Otworzyłam oczy
« Odpowiedź #182 dnia: 31 Lipiec, 2018, 20:02 »
W wątku też pojawiła się dyskusja kiedy się chrzcić. Kiedyś przeszło mi przez myśl, że chyba najlepszym momentem jest to jak już wyjdziesz z domu rodzinnego. Sam się utrzymujesz, sam decydujesz.

Kiedyś w wątku o bracie Bogumile napisałam, że odpowiedni wiek do chrztu to dopiero trzydziestka. Jednak tak dokładniej to uważam - podobnie jak Ty - że najwcześniejszy moment, to kiedy ktoś jest w stanie wyprowadzić się od rodziców/opiekunów, sam się utrzymać, sam wziąć za siebie odpowiedzialność. Wtedy niech decyduje, w jakim kościele się ochrzcić i czy w ogóle się ochrzcić. Absolutnie nie wcześniej.


Offline miranda

Odp: Otworzyłam oczy
« Odpowiedź #183 dnia: 20 Sierpień, 2018, 12:02 »
Podaję wyznanie wiary Kościoła, iż wierzymy w jednego Boga, a Twoja strażniczenka twierdzi, że wierzymy w trzech bogów w jednej osobie. Sam napisałeś iż "Tyle, ze w Biblii jest jeden Bóg", więc zacytowałem, że katolicy wierzą tak samo.

Biblia mówi o tym, ze jest jeden Bóg jako jedna osoba  a nie jeden Bóg , którego tworzą trzy osoby. Katolicy wierzą więc inaczej niż podaje Biblia.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Otworzyłam oczy
« Odpowiedź #184 dnia: 20 Sierpień, 2018, 12:20 »
Kiedyś w wątku o bracie Bogumile napisałam, że odpowiedni wiek do chrztu to dopiero trzydziestka. Jednak tak dokładniej to uważam - podobnie jak Ty - że najwcześniejszy moment, to kiedy ktoś jest w stanie wyprowadzić się od rodziców/opiekunów, sam się utrzymać, sam wziąć za siebie odpowiedzialność. Wtedy niech decyduje, w jakim kościele się ochrzcić i czy w ogóle się ochrzcić. Absolutnie nie wcześniej.
[/b][/size]

Oh! niektórzy mają 50 na karku i w dalszym ciągu siedzą na garnuszku u swojej 70 letniej schorowanej rodzicielki:)
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline julia7

Odp: Otworzyłam oczy
« Odpowiedź #185 dnia: 20 Sierpień, 2018, 14:03 »
Biblia mówi o tym, ze jest jeden Bóg jako jedna osoba  a nie jeden Bóg , którego tworzą trzy osoby. Katolicy wierzą więc inaczej niż podaje Biblia.

Sorki, ale chyba nie rozumiesz w co wierzą katolicy.


Offline franki

Odp: Otworzyłam oczy
« Odpowiedź #186 dnia: 20 Sierpień, 2018, 14:29 »
Biblia mówi o tym, ze jest jeden Bóg jako jedna osoba  a nie jeden Bóg , którego tworzą trzy osoby. Katolicy wierzą więc inaczej niż podaje Biblia.
TO tak jak z Tobą, niby jest jedna Miranda ale w kilku osobach, bo ciągle czytamy MY, Nasze itd. Katolicy wierzą jak im się chce i co Ci do tego.


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Otworzyłam oczy
« Odpowiedź #187 dnia: 20 Sierpień, 2018, 23:26 »
No ale widzę skupia ten user atencję, a był nawet apel, aby go nią nie karmić.
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline bene

Odp: Otworzyłam oczy
« Odpowiedź #188 dnia: 20 Sierpień, 2018, 23:28 »
Biblia mówi o tym, ze jest jeden Bóg jako jedna osoba
Jeden werset na potwierdzenie tego że Bóg jest osobą się znajdzie. Bo ja jakoś nigdzie tego nie znalazłem. Nie chodzi mi o wersety mówiące o przymiotach osoby ale o tym że Bóg jest jedną osobą. Jeśli nie to twoje stwierdzenie może okazać się fałszywe.
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


Offline Sebastian

Odp: Otworzyłam oczy
« Odpowiedź #189 dnia: 20 Sierpień, 2018, 23:36 »
Jeden werset na potwierdzenie tego że Bóg jest osobą się znajdzie. Bo ja jakoś nigdzie tego nie znalazłem. Nie chodzi mi o wersety mówiące o przymiotach osoby ale o tym że Bóg jest jedną osobą. Jeśli nie to twoje stwierdzenie może okazać się fałszywe.
a co powiesz o tzw. "szema izraelu"?!

Żydzi klepią ją jak katolicy zdrowaśkę, a chodzi o słowa "pamiętaj Izraelu, Jahwe, Twój Bóg to JEDEN Jahwe!"

tradycja rabiniczna widzi tutaj dokładnie jedną osobę...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline miranda

Odp: Otworzyłam oczy
« Odpowiedź #190 dnia: 23 Sierpień, 2018, 08:55 »
Katolicy wierzą jak im się chce i co Ci do tego.

Niech wierzą w co chcą ale niech nie mówią, ze wierzą w to co jest napisane w Biblii.

Sorki, ale chyba nie rozumiesz w co wierzą katolicy.

Doskonale rozumiem w co wierzą katolicy.


Tusia

  • Gość
Odp: Otworzyłam oczy
« Odpowiedź #191 dnia: 23 Sierpień, 2018, 14:05 »
Doskonale rozumiem w co wierzą katolicy.

Jestem przekonany, że nie masz pojęcia, w co wierzą katolicy. Wynika to z Twojej pisaniny.


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Otworzyłam oczy
« Odpowiedź #192 dnia: 23 Sierpień, 2018, 16:54 »
Organizacja nie jest w stanie utrzymać przy sobie młodych kobiet. W tych czasach mają tyle na wyciągnięcie ręki, że pozostawanie w systemie konserwatywnym i (pseudo)patriarchalnym ( żadną miarą patriarchatem de facto) jest dla nich stratą czasu i możliwości, zwłaszcza jeśli otaczający świat jest liberalny. Organizacja jest za to znakomita dla kobiet 40+ zarówno wdów jak i tych co mieszkają z kotami, bo daje im towarzystwo, zainteresowanie, nadzieję na poprawę losu, odzyskanie młodości i spotkanie ze zmarłymi w życiu przyszłym.

To dlatego opowieści pt. "Poznałam kogoś z kim uprawiam seks, niech ta religia idzie do diabła!" są tak powszechne. Nic nie może obecnie stanąć na drodze podświadomych potrzeb genetycznych. Jeśli religia jest w tych czasach ofertą marketingową, to dla młodych to antyoferta, chyba że załapią się na bardzo dobrą, dominującą partię w ORGu ( a o to bardzo ciężko), wtedy jest zupełnie inaczej. Zresztą tak samo jest z islamem - najpierw zauroczenie facetem, następnie zauroczenie religią; przypadek?

Wystarczy poczytać trochę psychologii ewolucyjnej, a na dosłownie wszystkie wybory i decyzje ludzkie zaczyna się patrzeć z innej perspektywy. 
« Ostatnia zmiana: 23 Sierpień, 2018, 17:03 wysłana przez Ekskluzywna Inkluzywność »


Apostates

  • Gość
Odp: Otworzyłam oczy
« Odpowiedź #193 dnia: 23 Sierpień, 2018, 18:05 »
Organizacja nie jest w stanie utrzymać przy sobie młodych kobiet. W tych czasach mają tyle na wyciągnięcie ręki, że pozostawanie w systemie konserwatywnym i (pseudo)patriarchalnym ( żadną miarą patriarchatem de facto) jest dla nich stratą czasu i możliwości, zwłaszcza jeśli otaczający świat jest liberalny. Organizacja jest za to znakomita dla kobiet 40+ zarówno wdów jak i tych co mieszkają z kotami, bo daje im towarzystwo, zainteresowanie, nadzieję na poprawę losu, odzyskanie młodości i spotkanie ze zmarłymi w życiu przyszłym.

To dlatego opowieści pt. "Poznałam kogoś z kim uprawiam seks, niech ta religia idzie do diabła!" są tak powszechne. Nic nie może obecnie stanąć na drodze podświadomych potrzeb genetycznych. Jeśli religia jest w tych czasach ofertą marketingową, to dla młodych to antyoferta, chyba że załapią się na bardzo dobrą, dominującą partię w ORGu ( a o to bardzo ciężko), wtedy jest zupełnie inaczej. Zresztą tak samo jest z islamem - najpierw zauroczenie facetem, następnie zauroczenie religią; przypadek?

Wystarczy poczytać trochę psychologii ewolucyjnej, a na dosłownie wszystkie wybory i decyzje ludzkie zaczyna się patrzeć z innej perspektywy.

Pogrubienia druku moje.

Witaj Ekskluzywna Inkluzywność.
Zapachniało mi trochę moim zdaniem stereotypem :D
Kobiety 40 + też są / czują się  młodo - ba.... niektóre  wyglądają nawet lepiej niż nie jedna  20 - latka , bez żadnych botoxów i innych "upiększaczy"  :D ,  te samotne (często też z własnego wyboru) również mają swoje pasje , zainteresowania i temperament itp. :D więc organizacja nie koniecznie może być znakomita a towarzystwo może okazać się nudne i zgorzkniałe....

Kobiety mojego pokolenia są najlepsze. To tyle. Teraz mają po czterdzieści lat, są piękne, bardzo piękne, lecz spokojne, wyrozumiałe, wrażliwe i przede wszystkim diabelnie uwodzicielskie. Wszystko to mimo pojawiających się z wolna kurzych łapek, czy cellulitu na boczkach. To jednak czyni je tak bardzo ludzkimi, tak prawdziwymi…

Pięknie prawdziwymi.


-Sharone Stone w wieku 48 lat-

O sobie : Mam wystarczająco lat, by wyzbyć się strachu i robić to co chcę i to co czuję więc organizacja świadków Jehowy już dawno mnie nie interesuje  :D

Pozdrawiam wszystkie kobietki  :D
« Ostatnia zmiana: 23 Sierpień, 2018, 18:07 wysłana przez Apostates »


Offline zenobia

Odp: Otworzyłam oczy
« Odpowiedź #194 dnia: 23 Sierpień, 2018, 21:34 »
Apostates jak Ty to pięknie napisałaś
ps. nie lubię słowa, kobietki'