Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Otworzyłam oczy  (Przeczytany 36141 razy)

Offline Roszada

Odp: Otworzyłam oczy
« Odpowiedź #150 dnia: 19 Lipiec, 2018, 13:46 »
Mam werset. :)
Ale ze Strażnicy. ;D

*** w16 czerwiec s. 5 ***
Dzięki temu możemy pozostawać przyjaciółmi Jehowy


No to jak my nie jesteśmy przyjaciółmi, to nie możemy nazywać go Jehowa.
Oni mogą.
Niech się kumplują. ;)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Otworzyłam oczy
« Odpowiedź #151 dnia: 19 Lipiec, 2018, 13:56 »
Zaczynam chyba rozumieć mirandę  ;) ten jego koleś Jehowa, prawdopodobnie w prywatnej rozmowie, kazał mu odrzucić Nowy Testament. To dlatego nie uznaje boskości Pana Jezusa i odrzuca Jego nauki wraz z Nowym Przymierzem.  ;)


Offline Sebastian

Odp: Otworzyłam oczy
« Odpowiedź #152 dnia: 19 Lipiec, 2018, 14:29 »
zaczynam rozumieć: koleś Mirandy ma na imię Jehowa i tak ogólnie to jest bardzo dumny ze swego imienia, ale na kilkanaście stuleci postanowił "je(s)hować" aż zostało zupełnie zapomniane ;)

ale dzięki Mirandzie poznajemy majestat bożka "chowającego literki" ;)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Otworzyłam oczy
« Odpowiedź #153 dnia: 19 Lipiec, 2018, 14:36 »
Mało tego, ten Jehowa powiedział mirandzie, podobnie jak Bóg powiedział o Abrahamie (bo przecież Abraham jeśli nie znał żadnego boskiego imienia typu HWHJ, Jahwe a tym bardziej Jehowa), że jest jego przyjacielem. Pewnie teraz wywiedzie z niego naród, może nawet 144 000  ;) Szkoda mi tylko tego mirandowego potomstwa bo będzie bite jak zadeklarował w innym wątku ;)


Offline Agnesja

Odp: Otworzyłam oczy
« Odpowiedź #154 dnia: 19 Lipiec, 2018, 15:05 »
A kiedy to Bóg zabronił zwracać się do niego jego wyznawcom per ty ? Jahwe sam nazywa Abrahama swoim przyjacielem :  Ty zaś, Izraelu, mój sługo, Jakubie, którego wybrałem sobie, potomstwo Abrahama, mego przyjaciela! Iz 41,8

Do przyjaciela nie wolno mi się zwracac po imieniu ?

Miranda powiedz nam prawdę i napisz ; Cz Ty czasami nie jesteś wcieleniem TRAMPKA? - taki gościu co bronił, broni i będzie bronić zaciekle uciśnionych ŚJ. Mnie się to kupy nie trzyma. Co Ty w ogóle robisz na tym forum gdzie są sami odstępcy?
CHCESZ NAS NAWRACAĆ ? Nie wierz, że się nie wchodzi dwa razy do tej samej rzeki:
Gdzie większość nas stamtąd uciekła i nie wróci znając PRAWDĘ o pseudo" prawdzie" i o przekręcaniu nauk biblijnych na domiar złego napisali swoją biblię , która zawiera zwroty jakimi posługują się  ŚJ.

A pro po twojego pytania cytuję;
A kiedy to Bóg zabronił zwracać się do niego jego wyznawcom per ty

Ten werset z dziesięciorga przykazań tego zabrania.Jaki/a z ciebie ŚJ jak ty tego nie wiesz? Ale możesz nie wiedzieć skoro korzystasz z PNŚ tam napisali  jak im pasuje.
Biblia Wa-ska  2 Moj. 20:7
7.Nie nadużywaj imienia Pana,Boga twojego, gdyż Pan nie zostawi bez kary tego, który nadużywa imienia jego.
Biblia Tysiąc. 2 Moj. 20:7
7. Nie będziesz wzywał imienia Pana, Boga twego, w błahych rzeczach, bo nie pozwoli Pan, by pozostał bezkarny ten, kto wzywa Jego Imienia w błahych rzeczach.
Biblia Wujka
7 Nie będziesz brał imienia Pana, Boga twego, nadaremno; bo nie będzie miał Pan za niewinnego tego, który by wziął imię Pana, Boga swego, nadaremno.

PNŚ - 2 Moj. 20:7 - oczywiście w ich przekładzie musi być inaczej, bo w przeciwnym razie wierni mogliby się połapać i co potem?
7."Nie wolno ci używać imienia Jehowy, twego Boga,w sposób niegodny,bo Jehowa nie pozostawi bez ukarania tego,kto używa jego imienia w sposób niegodny. "

Wyrażenie "nie nadużywaj" zamienili na  "w sposób niegodny".

Jest różnica w znaczeniu nie nadużywać znaczy nie używać czegoś w nadmiernych ilościach i oznaczać nie tylko „beztroskie używanie” imienia Bożego, ale też „wypowiadanie nieuzasadnionego błogosławieństwa.”

Kiedyś policzyłam ile razy było zawarte imię Boże w jednej strażnicy aż 156 razy. To w Piśmie Świętym nie ma tyle razy.
Powiedz czy to nie jest nadużycie?

Po za tym obecnie mam wątpliwości co do tej formy imienia Jehowa, że jest poprawna. Skoro mamy do dyspozycji tylko tetragram JHWH to po co kombinować i dodawać jakieś nie trafione samogłoski z czego może wyjść coś przewrotnego albo uwłaczającego świętość imienia Bożego.
 Pan Jezus dał nam wzorcową modlitwę do samego Stwórcy.
Dlaczego w tak ważnej kwestii jak modlitwa Pan Jezus zwraca się w niej; Ojcze nasz a nie po imieniu.
Jezus znaczy -  „Jahwe jest zbawieniem”.

2 Kor.4:1-6
4. Dlatego, mając tę służbę, która nam została poruczona z miłosierdzia, nie upadamy na duchu,
2. lecz wyrzekliśmy się tego, co ludzie wstydliwie ukrywają, i nie postępujemy przebiegle ani nie fałszujemy Słowa Bożego, ale przez składanie dowodu prawdy polecamy siebie samych sumieniu wszystkich ludzi przed Bogiem.
 3. A jeśli nawet ewangelia nasza jest zasłonięta, zasłonięta jest dla tych, którzy giną,
4. w których bóg świata tego zaślepił umysły niewierzących, aby im nie świeciło światło ewangelii o chwale Chrystusa, który jest obrazem Boga.
5. Albowiem nie siebie samych głosimy, lecz Chrystusa Jezusa, że jest Panem, o sobie zaś, żeśmy sługami waszymi dla Jezusa.
6. Bo Bóg, który rzekł: Z ciemności niech światłość zaświeci, rozświecił serca nasze, aby zajaśniało poznanie chwały Bożej, która jest na obliczu Chrystusowym.


Mam nadzieję, że kiedyś zaświeci Ci się czerwona lampka i dotrze do Ciebie, że ŚJ jest to tylko sekta a nie prawdziwa organizacja boża która gwarantuje zbawienie.
Zbawić może nas tylko Pan Jezus nic i nikt inny.
Mat. 19:29
29. I każdy, kto by opuścił domy albo braci, albo siostry, albo ojca, albo matkę, albo dzieci, albo rolę dla imienia mego, stokroć tyle otrzyma i odziedziczy żywot wieczny.
« Ostatnia zmiana: 19 Lipiec, 2018, 15:07 wysłana przez Agnesja »
Aby oszukać kobietę, potrzebny był wąż, ale aby oszukać mężczyznę, wystarczyła kobieta.
                              Św. Ambroży


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Otworzyłam oczy
« Odpowiedź #155 dnia: 19 Lipiec, 2018, 15:17 »
 :) Tylko zapominasz Agnesjo, że trampka (przepraszam mirandy) nie dotyczy dekalog, który był dany ludziom.
Miranda i jego Jehowa to koledzy, ba przyjaciele nawet.
Do przyjaciela nie wolno mi się zwracac po imieniu ?
Miranda może wszystko.


Offline HARNAŚ

Odp: Otworzyłam oczy
« Odpowiedź #156 dnia: 19 Lipiec, 2018, 16:19 »
Pamiętam jak zawsze szczyciłem się wersetem Wyjścia 6:3
3 Ja objawiłem się Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi jako Bóg Wszechmocny, ale imienia mego, Jahwe, nie objawiłem im.
Pomyśl , skoro Bóg objawił to imię Mojżeszowi i wcześniej nikomu innemu , to dlaczego w strażnicach , W Mój Zbiór i wszystkich innych publikacjach wstawione jest to imię jakoby wcześniej urodzeni ludzie przed Mojżeszem  się nim posługiwali ? Przecież nie znali tego imienia , zapewnia o tym sama wypowiedź prawdomównego Boga  a strażnica pisze, że np. Abraham był przyjacielem Jehowy. Nonsens ,  skoro Bóg objawił to imię setki lat później dopiero Mojżeszowi .Teraz to wiem.  Jest to wyraźna manipulacja i przekłamanie CK. Wstawili nawet to imię  w swojej Biblii jakoby mężowie wiary  żyjący przed Mojżeszem modlili się do Jehowy . Jeden z dziesiątków przykładów
Rodzaju 24:12
Pismo Święte w Przekładzie Nowego Świata
12 I zaczął mówić: „Jehowo, Boże mego pana, Abrahama, racz to dzisiaj sprawić przede mną i okaż lojalną życzliwość+ panu mojemu, Abrahamowi.
Potrafię zrozumieć , że modlił się do Boga .Ale nie mógł używać on i jemu współcześni imienia Jehowa , bo Bóg sam przyznał , że go nie objawił wcześniejszym ludziom
« Ostatnia zmiana: 19 Lipiec, 2018, 16:42 wysłana przez HARNAŚ »


Apostates

  • Gość
Odp: Otworzyłam oczy
« Odpowiedź #157 dnia: 19 Lipiec, 2018, 17:16 »
Pamiętam jak zawsze szczyciłem się wersetem Wyjścia 6:3
3 Ja objawiłem się Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi jako Bóg Wszechmocny, ale imienia mego, Jahwe, nie objawiłem im.
Pomyśl , skoro Bóg objawił to imię Mojżeszowi i wcześniej nikomu innemu , to dlaczego w strażnicach , W Mój Zbiór i wszystkich innych publikacjach wstawione jest to imię jakoby wcześniej urodzeni ludzie przed Mojżeszem  się nim posługiwali ? Przecież nie znali tego imienia , zapewnia o tym sama wypowiedź prawdomównego Boga  a strażnica pisze, że np. Abraham był przyjacielem Jehowy. Nonsens ,  skoro Bóg objawił to imię setki lat później dopiero Mojżeszowi .Teraz to wiem.  Jest to wyraźna manipulacja i przekłamanie CK. Wstawili nawet to imię  w swojej Biblii jakoby mężowie wiary  żyjący przed Mojżeszem modlili się do Jehowy . Jeden z dziesiątków przykładów
Rodzaju 24:12
Pismo Święte w Przekładzie Nowego Świata
12 I zaczął mówić: „Jehowo, Boże
mego pana, Abrahama, racz to dzisiaj sprawić przede mną i okaż lojalną życzliwość+ panu mojemu, Abrahamowi.
Potrafię zrozumieć , że modlił się do Boga .Ale nie mógł używać on i jemu współcześni imienia Jehowa , bo Bóg sam przyznał , że go nie objawił wcześniejszym ludziom
Pogrubienie moje.
Harnaś , obawiam się,  że nie masz racji bo nie tylko w PNŚ mamy JHWH w tym wersecie ale i w tekście masoreckim z którego został przetłumaczony ST.

http://tanach.leszek-kwiatkowski.eu/index-1-24-12.htm

וַיֹּאמַר יְהוָה אֱלֹהֵי אֲדֹנִי אַבְרָהָם הַקְרֵה־נָא לְפָנַי הַיּוֹם וַעֲשֵׂה־חֶסֶד עִם אֲדֹנִי אַבְרָהָם׃

Myślę, że nie koniecznie musi tu chodzić o imię w dosłownym tego słowa znaczeniu a o cechy charakteru o czym pisałam wcześniej w innym wątku - zaraz znajdę i wkleję.

Masz tu moje dwa wpisy oparte o materiały ekspertów  :D

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/biblia-dyskusje/imie-boze/195/

W Biblii Jakuba Wujka mamy taki komentarz przy wersecie 27:
[komentarz AS: zastępowanie tetragramu JHWH słowem PAN szczególnie mocno razi w sąsiedztwie wyrazów "Pan", "pan"] 
http://biblia-online.pl/Biblia/JakubaWujka/Ksiega-Rodzaju/24/1
« Ostatnia zmiana: 19 Lipiec, 2018, 17:40 wysłana przez Apostates »


Offline miranda

Odp: Otworzyłam oczy
« Odpowiedź #158 dnia: 20 Lipiec, 2018, 09:59 »
No to pan miranda wytoczył ciężkie działa... mamy do czynienia z wielce szanownym przyjacielem Jehowy... a masz na to werset ?
Może to ty mirando jesteś tym Abrahamem, którego to potomstwo było sługami Boga.
Potwierdza się to co już wielokrotnie napisałem Świadkowie nie wierzą w Boga, oni mają Jehowę - kolesia (przyjaciela) na posyłki. ;)

Świadkowie Jehowy wierzą w Boga, który ma na imię Jahwe/Jehowa. Nie jest to żaden Bóg na posyłki ale Bóg, który posyła swoich świadków aby głosili o Nim o o jego Królestwie Bożym ludziom na całej ziemi.
To, ze Jahwe jest dla mnie i dla każdego kto go słucha przyjacielem jest chyba zrozumiałe chociażby z tego względu, że w nim pokładamy największą ufność. Dlaczego nie można więc Boga nazwać naszym największym przyjacielem ?

Agnesja, księga Wyjścia, II wydanie katolickiego przekładu Biblii Tysiąclecia :  7 Nie będziesz wzywał imienia Boga twego, Jahwe, do czczych rzeczy, gdyż Jahwe nie pozostawi bezkarnie tego, który wzywa Jego imienia do czczych rzeczy.

A czym są czcze rzeczy sądzę, ze każdy wie o tym. Na pewno głoszenie innym ludziom o tym imieniu nie zalicza się do tego. 
 


Offline Kerostat

Odp: Otworzyłam oczy
« Odpowiedź #159 dnia: 20 Lipiec, 2018, 10:12 »
...Czasem po prostu jak coś mi mówicie to powoli przestawiam się na inne tory myślowe...

Doskonale rozumiem, że trzeba czasu.
Mi zajęło kilka lat zanim odeszły resztki prania mózgu organizacji.
Mam nadzieję, że mnie jeszcze nie zablokowałaś :)
Ateizm to postawa, że zaprezentowane dowody za istnieniem boga są za słabe aby uznać istnienie takiego bytu za realne.


Tusia

  • Gość
Odp: Otworzyłam oczy
« Odpowiedź #160 dnia: 20 Lipiec, 2018, 10:13 »
Świadkowie Jehowy wierzą w Boga, który ma na imię Jahwe/Jehowa. Nie jest to żaden Bóg na posyłki ale Bóg, który posyła swoich świadków aby głosili o Nim o o jego Królestwie Bożym ludziom na całej ziemi.

Jezus do uczniów przed wniebowstąpieniem:

"ale gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc
i będziecie moimi świadkami
w Jerozolimie i w całej Judei,
i w Samarii, i aż po krańce ziemi»." (Dz 1,8)

Cieszę się, że w Jezusie dojrzałeś Boga.



Offline julia7

Odp: Otworzyłam oczy
« Odpowiedź #161 dnia: 20 Lipiec, 2018, 11:45 »
Świadkowie Jehowy wierzą w Boga, który ma na imię Jahwe/Jehowa.

To czemu nigdy nie słyszałam od ŚJ słowa Jahwe, a tylko Jehowa?


Offline Roszada

Odp: Otworzyłam oczy
« Odpowiedź #162 dnia: 20 Lipiec, 2018, 11:53 »
Cytuj
Cytat: miranda w Dzisiaj o 09:59

    Świadkowie Jehowy wierzą w Boga, który ma na imię Jahwe/Jehowa.
Po co on to pisze ex Świadkom Jehowy?
To zwykła paplanina. Przecież exŚJ wiedzą w co wierzyli. ;D

To tak jakby złodziej mówił byłym złodziejom, że zajmuje się kradzieżą.
Czy ex złodzieje o tym nie wiedzą? :-\


Offline Safari

Odp: Otworzyłam oczy
« Odpowiedź #163 dnia: 20 Lipiec, 2018, 14:57 »
Miranda 😁

Wierz w to, co jest Tobie bliskie.

Jesli chcesz byc swiadkiem Jehowy I jest to DLA ciebie najwazniejsza sprawach zycia, to czemu nie?

Po prostu nam juz nie sprzedasz swojej wiary 😂 Bo my to wszystko wiemy 😂
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline lukasz84gl

Odp: Otworzyłam oczy
« Odpowiedź #164 dnia: 20 Lipiec, 2018, 18:58 »
@redaleks
Ciekawie się czyta Twoją historię, bo i jest podobna do mojej. Życzę powodzenia w życiu po wyjściu i jak najwięcej szczęścia.

Jeśli chodzi o mirandę, to zupełnie nie słuchaj jej. Już pokazała swoją klasę, że twój związek na pewno będzie porażką i wszystko się rozpadnie. Ona nie jest wyrocznią i nie zna przyszłości. Przemawiają przez nią strażnicowe brednie, mówiące o tym, że każdy kto odejdzie będzie mógł spodziewać się mnóstwa nieszczęść, nie wspominając o tym, że jeśli już są jakieś niepowodzenia, to dlatego, że ORG odrealnia od życia w zwykłym świecie. Jednak muszę przyznać, że nutka prawdy w wypowiedzi mirandy jest. Odeszłaś pod wypływem tego co napisał do Ciebie twój obecny przyszły mąż. Nie jest to tak do końca to na co sama wpadłaś, a jedynie czyjaś wypowiedź, która do Ciebie trafiła. Nigdy nie miałaś czasu na to, żeby wyjść, przeorganizować swoje życie, odpowiedzieć sobie co Ty chcesz (bo jak do tej pory robiłaś to co ORG kazał). Poznać ludzi w świecie i sprawdzić jak to wszystko wygląda. ALE pomimo tego, że zwracam na to uwagę i tak jestem świadomy, że Twoja obecna droga może być słuszna i będziesz szczęśliwa, po prostu uważam, że ryzyko jest większe.

W wątku też pojawiła się dyskusja kiedy się chrzcić. Kiedyś przeszło mi przez myśl, że chyba najlepszym momentem jest to jak już wyjdziesz z domu rodzinnego. Sam się utrzymujesz, sam decydujesz.

A co do wierzeń ŚJ. Przede wszystkim wierzą w jak najlepsze utrzymanie dobrej opinii oraz niczym nieograniczoną jednomyślność. Wszystko inne jest poniżej tego.
„Nikt nie jest bardziej beznadziejnie zniewolony, niż ci którzy fałszywie wierzą że są wolni." Georg Wilhelm Hegel