Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witam wszystkich, obecnych i byłych ŚJ - a ateistów w szczególności  (Przeczytany 15801 razy)

Offline dziewiatka

Odp: Witam wszystkich, obecnych i byłych ŚJ - a ateistów w szczególności
« Odpowiedź #45 dnia: 02 Lipiec, 2018, 20:50 »
Przez trzydzieści lat kariery świadkowskiej,przy tym intensywnej działalności głosicielskiej i starszego ,napatrzyłem się na wiele cudów.Tylko dzisiaj patrząc na tamte cuda ,wiem że wszystko zależy od interpretacji zjawiska a interpretacja od nastawienia i tak odwiedzenie kogoś w chwili gdy ten modli się o moje przyjście to cud i dowód na to ,że Jehowa wysłuchuje modlitwy i poprzez aniołów kieruje nas do modlących się.Można też inaczej ,to czysty przypadek na dodatek powtarzalny im częściej jesteś w służbie tym większe prawdopodobieństwo ,że on się powtórzy.Tak samo z wypędzaniem demonów,można wierzyć w cuda ale można też zweryfikować te cuda,większość z tego co pamiętamy z takich cudownych uzdrowień czy wypędzeń demonów jest interpretacją tego co oglądaliśmy.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 521
  • Polubień: 14357
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Witam wszystkich, obecnych i byłych ŚJ - a ateistów w szczególności
« Odpowiedź #46 dnia: 02 Lipiec, 2018, 21:07 »
Tak samo z wypędzaniem demonów,można wierzyć w cuda ale można też zweryfikować te cuda,większość z tego co pamiętamy z takich cudownych uzdrowień czy wypędzeń demonów jest interpretacją tego co oglądaliśmy.
Najważniejsze jednak, żeby ci co wierzą, nie poniżali tych co nie wierzą w rzeczy przypisywane nadludzkiej interwencji. To samo, rzecz jasna tyczy się też niewierzących. Niech każdy ma sobie, taki swój światopogląd jaki jest jemu wygodny. Jak nie wyrządza tym krzywdy innym, to jego wolna wola.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Witam wszystkich, obecnych i byłych ŚJ - a ateistów w szczególności
« Odpowiedź #47 dnia: 02 Lipiec, 2018, 21:23 »
Najlepiej by ateiści pisali w wątkach dla ateistów, a wierzący w wątkach dla wierzących. :)

Taka 'segregacja rasowa'. ;D
Wygląda na to, że nikt tak nie jest potrzebny ateistom jak wierzący aby przekonywać ich o ateizmie i nikt tak nie utwierdzi wierzących w wierze w Bogów jak ateiście.  ;)  Słusznie więc chyba napisano w Rzymian 7:7-13, gdzie odnajdujemy uniwersalną prawdę o współistnieniu przeciwieństw: "7 Cóż więc powiemy? Czy Prawo jest grzechem? Żadną miarą! Ale jedynie przez Prawo zdobyłem znajomość grzechu. Nie wiedziałbym bowiem, co to jest pożądanie, gdyby Prawo nie mówiło: Nie pożądaj! 8 Z przykazania tego czerpiąc podnietę, grzech wzbudził we mnie wszelakie pożądanie. Bo gdy nie ma Prawa, grzech jest w stanie śmierci. 9 Kiedyś i ja prowadziłem życie bez Prawa. Gdy jednak zjawiło się przykazanie - grzech ożył, 10 ja zaś umarłem. I przekonałem się, że przykazanie, które miało prowadzić do życia, zawiodło mnie ku śmierci. 11 Albowiem grzech, czerpiąc podnietę z przykazania, uwiódł mnie i przez nie zadał mi śmierć. 12 Prawo samo jest bezsprzecznie święte; święte, sprawiedliwe i dobre jest też przykazanie. 13 A więc to, co dobre, stało się dla mnie przyczyną śmierci? Żadną miarą! Ale to właśnie grzech, by okazać się grzechem, przez to, co dobre, sprowadził na mnie śmierć, aby przez związek z przykazaniem grzech ujawnił nadmierną swą grzeszność."


Offline gangas

Odp: Witam wszystkich, obecnych i byłych ŚJ - a ateistów w szczególności
« Odpowiedź #48 dnia: 02 Lipiec, 2018, 21:35 »
Milutko tu widzę. Czyżby wszechwiedzący ateiści swoimi wzniosłymi dyskusjami, jak to nauka potrafi wszystko wyjaśnić a teiści jakimi są tępakami, chcieli to forum także skierować na tory watchtower.forum ?
A...zanim zacznie się kreować na wszechmądrego i  bębnić w tryumfalne bębny nauce, warto liznąć trochę o prawidłowej pisowni języka polskiego. W szczególności pisowni "nie" z przymiotnikami

To jest kwintesencja wątku. Autor musi być światłą personą. Nieznajomość pisowni "nie" z przymiotnikami wyklucza dalszą dyskusję. Czekam zatem na zamknięcie kolejnego wątku wierzący - ateiści. Nie podam paragrafu ale to jest dyskryminacja, ośmieszanie, poniżanie a przede wszystkim wycieczka personalna ( all inclusive) w stronę konkretnej osoby. Hańba, Targowica beee fuj :-[ :-[
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline bene

Odp: Witam wszystkich, obecnych i byłych ŚJ - a ateistów w szczególności
« Odpowiedź #49 dnia: 02 Lipiec, 2018, 21:37 »
PS; Opinia pana profesora z filmu nie robi na mnie większego wrażenia. Powiela argumenty grupy osób o podobnym jemu poglądzie. kolejne przypuszczenia
A szkoda bo to jeden z największych autorytetów w Polsce jeżeli chodzi o fizykę kwantową no ale zapewne do pięt ci nie dorasta w kwesti poznania otaczającego świata za pomocą nauki.
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 521
  • Polubień: 14357
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Witam wszystkich, obecnych i byłych ŚJ - a ateistów w szczególności
« Odpowiedź #50 dnia: 02 Lipiec, 2018, 21:54 »
Ponownie proszę o zaprzestanie personalnych wycieczek. 
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline gangas

Odp: Witam wszystkich, obecnych i byłych ŚJ - a ateistów w szczególności
« Odpowiedź #51 dnia: 02 Lipiec, 2018, 21:57 »
A szkoda bo to jeden z największych autorytetów w Polsce jeżeli chodzi o fizykę kwantową no ale zapewne do pięt ci nie dorasta w kwesti poznania otaczającego świata za pomocą nauki.
Nie interesuje mnie fizyka kwantowa ale mieszanie do tego wszystkiego ideologii istnienia bądz nie istoty boskiej to absurd. Jego osobiste odczucia mnie nie przekonują, bo niby czemu miały by.
Jeśli jakiś profesor ( jeden z największych autorytetów) powie, że jego zdaniem Ziemia jest płaska i podeprze to swoimi odczuciami też niestety nie przekona mnie :o :o
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Sebastian

Odp: Witam wszystkich, obecnych i byłych ŚJ - a ateistów w szczególności
« Odpowiedź #52 dnia: 02 Lipiec, 2018, 22:56 »
Cytat: ANTYKIERAT
Milutko tu widzę. Czyżby wszechwiedzący ateiści swoimi wzniosłymi dyskusjami, jak to nauka potrafi wszystko wyjaśnić a teiści jakimi są tępakami, chcieli to forum także skierować na tory watchtower.forum ?
szanowny kolega Antykierat zarejestrował się tutaj bardzo dawno temu, ale nic nie pisał na żaden temat aż do dzisiaj mimo że forum istnieje około 3 lat.o

pierwszy raz odzywa się i robi to co umie najlepiej - narzeka narzeka narzeka

a tak przy okazji: kopę lat, "boski" antykieracie ;)

Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Trinity

Odp: Witam wszystkich, obecnych i byłych ŚJ - a ateistów w szczególności
« Odpowiedź #53 dnia: 02 Lipiec, 2018, 23:12 »
nie wiem czy człowiek z krwi i kości ma potrzeby duchowe jak je wykreował org
nie wiem nie znam sie, czy wolimy być czy mieć
jesteśmy zwyczajnie narazie na końcu ewolucji i jak narazie rządzimy
nie jesteśmy drapieżnikami a jemy mięso
niepotrzebnie zresztą
czy mamy potrzebę duchową czy tylko się na nią silimy ?
czytając to forum widzę ile dzieci zostało wylanych z kąpielą

mieszkałam kiedyś w domu w którym straszyło
oczywiście w rozmowach było: no no yhm tak mama kupi berecik
trinity musisz więcej czytać strażnic i głosić a straszenie ci bokiem wyjdzie
myślałam że będąc świadkiem mam moc
że ,elektryka prąd nie tyka'
i co? tego strachu nie można porównać     
myśle tak jak cegła że współżyjemy z innym wymiarem równolegle
a ktoś powie że mam kuku namuniu
cóż...




Nabot

  • Gość
Odp: Witam wszystkich, obecnych i byłych ŚJ - a ateistów w szczególności
« Odpowiedź #54 dnia: 02 Lipiec, 2018, 23:15 »
Zapraszam na cmentarz bo moja wypowiedz została skasowana. Nie wiem jak określić kogos kto twierdzi ze profesor podaje swoje odczucia kiedy on mowi o fizyce kwantowej która nie mogła by istnieć gdyby nie było Boga/projektanta/stworcy/programisty czy jak to określić.

Zachęcam do zgłębienia tematu.
Nemo: Została skasowana, ponieważ dwukrotnie prosiłem żeby w tym powitalnym wątku pewnego forumowicza, powstrzymywać się od wycieczek personalnych.
« Ostatnia zmiana: 02 Lipiec, 2018, 23:28 wysłana przez Nemo »


Offline bene

Odp: Witam wszystkich, obecnych i byłych ŚJ - a ateistów w szczególności
« Odpowiedź #55 dnia: 03 Lipiec, 2018, 08:20 »
Nie interesuje mnie fizyka kwantowa ale mieszanie do tego wszystkiego ideologii istnienia bądz nie istoty boskiej to absurd. Jego osobiste odczucia mnie nie przekonują, bo niby czemu miały by.
Jeśli jakiś profesor ( jeden z największych autorytetów) powie, że jego zdaniem Ziemia jest płaska i podeprze to swoimi odczuciami też niestety nie przekona mnie :o :o
A szkoda bowiem fizyka kwantowa o czym zresztą wspomina w tym krótkim wystąpieniu Meissner nie wyklucza istnienia czegoś ponad to co możemy zmierzyć i dotknąć. Przypomina to trochę sytuację gdy za pomocą wagi chciałbym zmierzyć ogarnąć Twój rozum. Wiem że taki masz na 100% ale za pomocą takich samych kryteriów jakie stosujesz względem Boga przeprowadź dowód na to że on istnieje. Moje przekonanie o tym że takowy posiadasz przyjąłem a priori i na podstawie twojej aktywności tutaj. Jednak teraz odrzucam dotychczasowe założenia i przynajmniej spróbuj przeprowadzić dowód na istnienie Twojego rozumu. To że podeprzesz to swoimi odczuciami i twierdzeniem że to jest oczywiste mnie nie interesuje.
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Witam wszystkich, obecnych i byłych ŚJ - a ateistów w szczególności
« Odpowiedź #56 dnia: 03 Lipiec, 2018, 08:43 »
A szkoda bowiem fizyka kwantowa o czym zresztą wspomina w tym krótkim wystąpieniu Meissner nie wyklucza istnienia czegoś ponad to co możemy zmierzyć i dotknąć. Przypomina to trochę sytuację gdy za pomocą wagi chciałbym zmierzyć ogarnąć Twój rozum. Wiem że taki masz na 100% ale za pomocą takich samych kryteriów jakie stosujesz względem Boga przeprowadź dowód na to że on istnieje. Moje przekonanie o tym że takowy posiadasz przyjąłem a priori i na podstawie twojej aktywności tutaj. Jednak teraz odrzucam dotychczasowe założenia i przynajmniej spróbuj przeprowadzić dowód na istnienie Twojego rozumu. To że podeprzesz to swoimi odczuciami i twierdzeniem że to jest oczywiste mnie nie interesuje.
Kim jest Rozum i czym jest Bóg?  ;)


Offline Startek

Odp: Witam wszystkich, obecnych i byłych ŚJ - a ateistów w szczególności
« Odpowiedź #57 dnia: 03 Lipiec, 2018, 10:43 »
Kim jest Bóg ? Otwórz pierwszy rozdział Genesis w Biblii i już tam przeczytasz kim jest Bóg ;)
Czym jest rozum ? To, ze dałeś radę napisać swoje pytanie dowodzi , ze nawet ty masz rozum. Pytanie tylko czy potrafisz dobrze go wykorzystać. mam duuuże wątpliwości co do tego ;)
. 1 List Jana 5 : 20  Wiemy też jednak , że Syn Boży przyszedł i dał nam rozum , abyśmy poznawali  Tego , który jest Prawdziwy - i jesteśmy w tym Prawdziwym , w Jego Synu , Jezusie Chrystusie .On jest prawdziwym Bogiem  i życiem wiecznym .  Więc Imam nie czepiaj  się ludzi i nie oskarżaj tu innych o brak rozumu , jeśli masz rozum uznaj że Chrystus jest prawdziwym Bogiem i życiem wiecznym .


Nabot

  • Gość
Odp: Witam wszystkich, obecnych i byłych ŚJ - a ateistów w szczególności
« Odpowiedź #58 dnia: 03 Lipiec, 2018, 11:35 »
Kochani wierzący, przypominam, że jeśli ktoś nie wierzy w Boga to raczej w Biblię też nie, dlatego argumentowanie na podstawie Biblii nie ma najmniejszego sensu. Biblia dla tych ludzi jest zwykłą książką a wasze argumenty do tych osób, równie dobrze możecie oprzeć na harym poterze.

Zachęcam jednak do zbadania tematu fizyki kwantowej, która jest możliwa tylko dzięki komuś kto coś zaprojektował o czym osoby badające tę dziedzinę doskonale wiedzą. Dlatego profesor, który jest osobą wierzącą, nie powołuje się na Biblię tylko właśnie na fizykę kwantową ponieważ dowodzi ona bez sprzecznie, że MUSI być jakiś "byt" "Bóg" "projektant" "stwórca" "inteligentny konstruktor".

Dla mnie ateiści wierzący w wielki wybuch mają dokładnie ten sam dylemat co osoby wierzące, mianowicie: co było przed materią zgromadzoną w wielkim wybuchu albo skąd się ona wzięła itp. itd. Zresztą uważam, że to pytanie nie ma sensu: "co było wcześniej" bo jesteśmy tylko ludźmi. To tak jak by małpy miały wymyślić i zrozumieć matematykę lub chemię. Nie wykonalne mimo najszczerszych chęci. Dlatego Bóg jest tak niezwykły i godny uwielbienia bo nie jesteśmy wstanie zgłębić wiedzy o nim. Dodatkowo osoby wierzące w wielki wybuch powinny się zastanowić czy mając nieskończenie wiele prób mogą pobudować dom za pomocą materiałów potrzebnych do postawienia domu i granatu. Powodzenia życzę


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Witam wszystkich, obecnych i byłych ŚJ - a ateistów w szczególności
« Odpowiedź #59 dnia: 03 Lipiec, 2018, 12:14 »
Kim jest Bóg ? Otwórz pierwszy rozdział Genesis w Biblii i już tam przeczytasz kim jest Bóg ;)
Czym jest rozum ? To, ze dałeś radę napisać swoje pytanie dowodzi , ze nawet ty masz rozum. Pytanie tylko czy potrafisz dobrze go wykorzystać. mam duuuże wątpliwości co do tego ;)
Może nie potrafię wykorzystywać rozumu, ale po czym wnioskujesz?  ;) Zadałem pytanie na które nie odpowiadasz a brzmi ono: Kim jest Rozum i czym jest Bóg?  Wcześniejsza dyskusja dotyczyła dowodów na istnienie lub nieistnienie Boga. Bene użył porównania Boga do rozumu gangasa. Co jeśli gangas udowodni, że ma rozum? co to zmieni w temacie Jego czy kogokolwiek wiary w Boga? A treść księgę rodzaju znam i uwierz, że wielu ateistów i agnostyków zna ją lepiej niż większość wierzących w Boga.  ;)