Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witam wszystkich, obecnych i byłych ŚJ - a ateistów w szczególności  (Przeczytany 15752 razy)

Offline Wmordepchaj Szekiel

Mam 66 lat i nieźle przez życie "skopany" zad... Jako że w pewnym zwrotnym momencie życia dane mi było "poznać prawdę" (która podobno w szerokim znaczeniu słowa człowieka wyzwala) - od ~40 lat funkcjonuję jako szczęśliwy Racjonalista, Realista oraz Ateista czego wszystkim, a na pewno lwiej części społeczności ludzkiej życzę.
                            Życzę dlatego, ponieważ jedynie Ateizm zapewnia człowiekowi "równy emocjonalny odstęp" od wszystkich religijnych denominacji i związanych z nimi aberracji-swoistego "kręgosłupa-statusu założycielskiego" bez którego żadna religia nie miałaby dziejotwórczej kontynuacji i imprimatur dzierżenia potężnej kopyści którą miesza w ludzkich mózgownicach  z wiernych bezwarunkowo poddanych czyniąc łatwowiernych, dla wąskiej grupki religijnych hochsztaplerów obróconych w ten prostacki sposób w "korzyść nieustającą" od wieków aż na wieki na złotej tacy profit przynoszącą.
Nie Ateizmu a'la sowiecki, prymitywno-komunistyczny, ciemny i nienawistny ateizm ale Ateizmu światłego, humanistycznego, niemniej wobec celowo nam komplikowanych realiów życia codziennego - twardo stąpającego po niemieszalnych realiach Ziemi.
Ateizmu mającemu na względzie kardynalną, odwieczną, zapewne grubo przedbiblijną (kiedy nie wymyślono jeszcze żadnego boga na nasze nieszczęście, zanim urodził się nam gdzieś na pustyni JHWH-"Bóg wichrów i trzęsień ziemi" i jego alter ego - All'Jah czyli... "Bóg Jah"!) zasadę "odrobina kwasu całe ciasto zakwasza". O której to zasadzie pamiętają piekarze ale cóż nam po tym skoro polityczni przywódcy tego nie najszczęśliwszego ze światów niestety dla nas wszystkich zupełnie o niej zapomnieli fundując nam multikulturalizm jako przyszłego życia zaczyn i krwawy realizm, o ile jakiekolwiek życie oparte na irracjonalnych przesłankach multikulti jeszcze wonczas będzie, wcześniej głowy pod kindżał nie położy a czego przedsmak mamy co rusz w każdym World News...


Offline Roszada

Odp: Witam wszystkich, obecnych i byłych ŚJ - a ateistów w szczególności
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Czerwiec, 2018, 14:39 »
To nie jest typowo ateistyczne forum.
Tu się ateiści nie zwołują, lecz exŚJ. A czy są wierzącymi czy ateistami to ich prywatna sprawa. :-\


Offline dezet70

Odp: Witam wszystkich, obecnych i byłych ŚJ - a ateistów w szczególności
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Czerwiec, 2018, 14:57 »
Witaj ,  dobrze gadasz,  mam takie same przekonania a byłem SJ prawie 30 lat . ...


Offline Wmordepchaj Szekiel

Odp: Witam wszystkich, obecnych i byłych ŚJ - a ateistów w szczególności
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Czerwiec, 2018, 15:46 »
Witaj ,  dobrze gadasz,  mam takie same przekonania a byłem SJ prawie 30 lat . ...
Wychodzi, że "takich trzech jak nas dwóch nie ma tu ani jednego" - a może się mylę? :) :)
ps. pewnie powinienem zedytować tytuł postu "Witam wszystkich, obecnych i byłych ŚJ - a ateistów w szczególności", niestety opcji "zmień", "edytuj" itp. pod treścią postu nie znajduję... :( :(
« Ostatnia zmiana: 30 Czerwiec, 2018, 15:50 wysłana przez Wmordepchaj Szekiel »


Offline Estera

Odp: Witam wszystkich, obecnych i byłych ŚJ - a ateistów w szczególności
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Czerwiec, 2018, 15:57 »
Wychodzi, że "takich trzech jak nas dwóch nie ma tu ani jednego" - a może się mylę? :) :)
ps. pewnie powinienem zedytować tytuł postu "Witam wszystkich, obecnych i byłych ŚJ - a ateistów w szczególności", niestety opcji "zmień", "edytuj" itp. pod treścią postu nie znajduję... :( :(
   Poproś moderatorów, to Ci tytuł zmienią :)
   Ateistką nie jestem, ale witaj.
   :D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Witam wszystkich, obecnych i byłych ŚJ - a ateistów w szczególności
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Czerwiec, 2018, 20:26 »
  Witaj i nie ściemniaj. :D

Ateista też wierzy, np w to że nie ma Boga.  ;D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline sawaszi

Odp: Witam wszystkich, obecnych i byłych ŚJ - a ateistów w szczególności
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Czerwiec, 2018, 21:18 »
Tak - ateizm jest także formą wiary .
- i nawet posiada pewną formę religii np. - rytuały , oddawanie czci , hymny , zgromadzenia i apele -itp, itd..
Ciekawie piszesz "Wmordepchaj" - a czy się nam bliżej określisz ? .


Offline Sebastian

Odp: Witam wszystkich, obecnych i byłych ŚJ - a ateistów w szczególności
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Czerwiec, 2018, 22:40 »
Ateista też wierzy, np w to że nie ma Boga.  ;D
bzdura;
równie dobrze można napisać że sportowcami są nie tylko piłkarze ale także nie-piłkarze i wmawiać komuś że nie-piłkarstwo jest sportem (dojdziemy wtedy do bzdur w stylu spanie do południa jest sportem, siedzenie na sedesie jest sportem itd.)

istotą ateizmu nie jest wiara ze znakiem ujemnym ale brak jakiejkolwiek wiary religijnej
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: Witam wszystkich, obecnych i byłych ŚJ - a ateistów w szczególności
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Czerwiec, 2018, 22:44 »
Cytuj
istotą ateizmu nie jest wiara ze znakiem ujemnym ale brak jakiejkolwiek wiary religijnej
Bzdura. Kult przodków choć minimalny, zawsze istnieje.
Czy przodków rodzinnych czy ateistycznych.
A to element religijny.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Witam wszystkich, obecnych i byłych ŚJ - a ateistów w szczególności
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Czerwiec, 2018, 23:04 »
Słyszałem o ateistach, którzy na łożu śmierci wzywali Boga.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline sawaszi

Odp: Witam wszystkich, obecnych i byłych ŚJ - a ateistów w szczególności
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Czerwiec, 2018, 23:27 »
Wedle najnowszych badań naukowych - człowiek posiada płaty czołowe (w mózgu) - i tam w badaniach EEG - jest największa aktywność neuronów -
- na zapytania o wiarę w Boga - dziwne ? - prawda ? - ale do tej pory jeszcze nie odkryto takich 'zjawisk' w mózgach innych zwierząt, bo nie odkryto  (nawet u naczelnych) .
Ps. - to tylko są badania i nowe odkrycia obecnej nauki .
Nie można tego definiować .
« Ostatnia zmiana: 30 Czerwiec, 2018, 23:45 wysłana przez sawaszi »


Offline Sebastian

Odp: Witam wszystkich, obecnych i byłych ŚJ - a ateistów w szczególności
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Czerwiec, 2018, 23:40 »
Bzdura. Kult przodków choć minimalny, zawsze istnieje.
Czy przodków rodzinnych czy ateistycznych.
A to element religijny.
jak ktoś wywołuje duchy albo prosi o pomoc dawno temu zmarłego Włodzimierza Lenina to z samej definicji nie jest ateistą :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline sawaszi

Odp: Witam wszystkich, obecnych i byłych ŚJ - a ateistów w szczególności
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Czerwiec, 2018, 23:55 »
- komuniści nie wierzyli w Ducha - ale wierzyli w "sprawę i ducha rewolucji" - i byli o tym 'święcie przekonani" ..


Offline Sebastian

Odp: Witam wszystkich, obecnych i byłych ŚJ - a ateistów w szczególności
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Lipiec, 2018, 00:06 »
Słyszałem o ateistach, którzy na łożu śmierci wzywali Boga.
mówiąc pół żartem pół serio byli to ateiści "słabi w niewierze" ;)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 001
  • Polubień: 8492
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Witam wszystkich, obecnych i byłych ŚJ - a ateistów w szczególności
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Lipiec, 2018, 00:11 »
 Witaj - WMORDEPCHAJSZEKIEL

Przybyłeś do Nas z wielką fascynacją, Twój Nick jest niesamowicie interesujący robi wielkie wrażenie (jeżeli chodzi o moją osobę).
Czytaj i wypowiedz się  względem opisanych historii z życia przedstawionych tu na Forum.
Przypuszczam, że wiele będziesz miał "Wmordepchaj Szekiel'' do przedstawienia z Swojej perspektywy i doznanego doświadczenia z życia, Naszemu szerokiemu audytorium zgromadzonego w tym miejscu.
Dyskutuj, czytaj, pisz i dziel się swoimi przeżyciami, które uważać będziesz za stosowne - jeszcze raz WITAJ u NAS.  :) :)
Mam takie skromne do Ciebie zapytanie jeżeli pozwolisz.
Jak ustosunkować się do przesłanego tekstu- może odpowiesz  ;)







« Ostatnia zmiana: 01 Lipiec, 2018, 00:16 wysłana przez Nadaszyniak »