Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Oszustwa finansowe kochanych braci  (Przeczytany 11611 razy)

Offline Estera

Odp: Oszustwa finansowe kochanych braci
« Odpowiedź #30 dnia: 10 Czerwiec, 2018, 20:46 »
Naciągacze,  krętacze i szuje są wszędzie.
ŚJ nie są tu ani lepsi ani gorsi. Kto się wróblem urodził, kanarkiem nie zdechnie.
   Tak i owszem, tylko ci "wszędzie", nie robią z siebie kryształowo czystych i idealnych.
   I to jest zasadnicza różnica.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Oszustwa finansowe kochanych braci
« Odpowiedź #31 dnia: 10 Czerwiec, 2018, 20:51 »
   Tak i owszem, tylko ci "wszędzie", nie robią z siebie kryształowo czystych i idealnych.
   I to jest zasadnicza różnica.

   Estera, nie zapominaj, że też tam byliśmy ( lub nadal jesteśmy)  i za takich się uważaliśmy.
Kryształowych, idealnych, poprawnych wybrańców Boga.

Kto twierdzi inaczej, kłamie w żywe oczy.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Estera

Odp: Oszustwa finansowe kochanych braci
« Odpowiedź #32 dnia: 10 Czerwiec, 2018, 21:16 »
Estera, nie zapominaj, że też tam byliśmy ( lub nadal jesteśmy)  i za takich się uważaliśmy.
Kryształowych, idealnych, poprawnych wybrańców Boga.
Kto twierdzi inaczej, kłamie w żywe oczy.
   Tak Tazła, oczywiście, słusznie zauważyłaś, że ... BYLIŚMY ...
   I uważaliśmy się za lepszych, w głębi duszy, niż ... CI ZE "ŚWIATA" ...
   Prawdą jest, że było u mnie to poczucie, że czułam się lepszą i wybraną przez Boga, tak chyba ma każdy śj.
   Z ODWAGĄ I WIELKĄ DUMĄ PRZYZNAJĘ, ŻE TO BYŁO ZŁE, CHOĆ LUDZI DO KTÓRYCH SZŁAM, ZAWSZE TRAKTOWAŁAM Z WIELKIM SZACUNKIEM.
   Niestety, nie było, nie jest i nie będzie w moim wnętrzu przyzwolenia na krętactwa, machloje i oszustwa, często z wyzyskiwaniem braci w tle.
   Zawsze mnie to bulwersowało, gdy takie sytuacje obserwowałam w zborach.

   I bardzo cieszy mnie fakt, że mogę o tej organizacji, na szczęście, mówić w czasie ... PRZESZŁYM ..., choć oficjalnie w papierach jeszcze tam tkwię.
   Co absolutnie nie zmienia faktu, że wielu w zborach tylko udaje kryształowych.
   Czego opowieści z tego forum i nie tylko, są dobitnym, jasnym dowodem na to.

   Faryzejstwa nienawidzę i nigdy nie poprę go w żadnej formie.
   A to, że tam byłam, nie jest dla mnie żadnym hamulcem, żeby mówić o faktach, jakie tam istnieją.
   A które mnie tylko utwierdzają w tym, że świetnie zrobiłam, odcinając się od nich.
   I NAPEWO NIGDY TAM NIE POWRÓCĘ, NIGDY!!
 
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Oszustwa finansowe kochanych braci
« Odpowiedź #33 dnia: 10 Czerwiec, 2018, 21:36 »
     Nigdy nie mów nigdy, Bogowie uwielbiają bawić się ludźmi, którzy używają wielkich słów.

  Josephine Angelini ''Spętani przez bogów''
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Estera

Odp: Oszustwa finansowe kochanych braci
« Odpowiedź #34 dnia: 10 Czerwiec, 2018, 21:53 »
Nigdy nie mów nigdy, Bogowie uwielbiają bawić się ludźmi, którzy używają wielkich słów.
Josephine Angelini ''Spętani przez bogów''
   Tazła.
   NIE MA TAKIEJ SIŁY, KTÓRA BY MNIE TAM ZAWIODŁA!!
   Chyba, że psychicznie zachoruję i nie będę świadoma tego, co robię.

   Ale jakby co, to powiem dzieciom, żeby przypilnowały mnie, bym nigdy tam nie trafiła.
   Na szczęście, one też się od tej "świętej", trzymają bardzo z daleka.
   Ale polecaną przez Ciebie pozycję przeczytam, bo zapewne jest ciekawa.
   ;D ;D ;D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Dianne

Odp: Oszustwa finansowe kochanych braci
« Odpowiedź #35 dnia: 10 Czerwiec, 2018, 22:28 »
Dziwne by było, gdyby wybudzali się tylko uczciwi ludzie, a złodzieje i szuje nie, prawda? ;)

Znam przynajmniej jednego złodzieja który się wybudził. Taki Tomek, ukradł moje serduszko.
Biegała dziewczynka po polu minowym i machała rączkami na pięć kilometrów.


Offline Martin

Odp: Oszustwa finansowe kochanych braci
« Odpowiedź #36 dnia: 10 Czerwiec, 2018, 22:34 »
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Oszustwa finansowe kochanych braci
« Odpowiedź #37 dnia: 10 Czerwiec, 2018, 22:38 »
Dziwne by było, gdyby wybudzali się tylko uczciwi ludzie, a złodzieje i szuje nie, prawda? ;)

Szkoda że nikt nie podłapał mojego komentarza.
Jesteśmy bardzo szybcy w osądzaniu SJ. Pisaliśmy o alkoholizmie, o kłamstwach zdaje się, teraz o przekrętach finansowych.

Czekam z niecierpliwością na wątek "patologie wśród odstępców". Może któryś były SJ bije żonę? A może uprawia hazard? Może komuś nie poszło w interesach i ogłosił upadłość, nie oddając kasy? Że nie wspomnę o "cudzołożnikach" i innych "niemoralnych" ludziach.

Tak łatwo przychodzi nam (wam?) ocena byłych/aktualnych "braci" i uogólnianie jednostkowych postaw na całą społeczność.

   Tak i owszem, tylko ci "wszędzie", nie robią z siebie kryształowo czystych i idealnych.
   I to jest zasadnicza różnica.

Gdyby powyższe było prawdą, to nie byłyby potrzebne komitety sądownicze, co nie?

Nudzą mnie te hejty na osoby. My tu zwalczamy system, a nie jednostki, pamiętacie?


Offline Estera

Odp: Oszustwa finansowe kochanych braci
« Odpowiedź #38 dnia: 10 Czerwiec, 2018, 23:03 »
(...) Nudzą mnie te hejty na osoby. My tu zwalczamy system, a nie jednostki, pamiętacie?
   Dobrze, że to przyznajesz, Kaiser.
   Bo od dawna uważam, że powinna być dyskusja na temat określony w wątku, a nie hejt określonej osoby.
   I walka z systemem, a nie z jednostką.
   Daj dobry przykład.
   ;) ;)
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline salvat

Odp: Oszustwa finansowe kochanych braci
« Odpowiedź #39 dnia: 10 Czerwiec, 2018, 23:10 »
W każdym zbiorowisku ludzkim są oszuści finansowi. W końcu żaden pieniądz nie śmierdzi.
Aldous Huxley powiedział:
Żaden instynkt, nawet płciowy, nie ulega tak łatwo zboczeniom jak instynkt posiadania.

Świadkowie tylko dobrze się maskują na zewnątrz jacy to są uczciwi, ale często ci najbardziej "święci" są największymi krętaczami. To tylko śmiertelni ludzie, którzy jak każdy normalny człowiek, chcą mieć najczęściej właśnie pieniądze, cudze pieniądze.
Jak nazwać człowieka, który mając trochę władzy mówi jedno, a robi coś co tym słowom zaprzecza?

https://www.youtube.com/watch?v=cZMCsCO9hYw


Offline lukier

Odp: Oszustwa finansowe kochanych braci
« Odpowiedź #40 dnia: 11 Czerwiec, 2018, 07:49 »
Ok, ok, to, że w każdym środowisku znajdzie się ktoś nieuczciwy to raczej truizm. Szczególnie mieszkając w naszym kraju, zatrudnianie na czarno, czy oszukiwanie US to dość często spotykane zjawisko, stąd może to oburzenie, że to nic takiego, każdy tak robi, sj, światus, odstępca.

Już tłumaczyłam po co ten wątek, zrobię to jeszcze raz.

Sj szczycą się swoimi wysokimi miernikami moralnymi, podobno nie piją w nadmiarze, nie przeklinają, nie molestują dzieci, nie kradną. Gdy ktoś chce być z tego znany, wtedy każdy przypadek, który świadczy o tym, ze jednak tak nie jest i nie trzymają się zasad, a bracia nic z tym nie robią obala ich mit.

Jak chcesz walczyć z systemem Kaiser jak nie na podstawie naszych indywidualnych przeżyć i przypadków? To tak jak ja bym Ci zarzuciła, ze hejtujesz braci którzy przeprowadzali Twój komitet. To są Twoje własne przeżycia z nimi, które pokazują pewna obłudę. Być może więcej osób ma takie przeżycia po komitecie jak Ty i Ci to pisze.

To samo tutaj, temat nieuczciwości, napisałam o swoich przeżyciach i obserwacjach chcąc sprawdzić, czy jest więcej takich przypadków, czy rzeczywiście jest to problem u świadków, czy bracia coś z tym robią. I tyle.


Offline HARNAŚ

Odp: Oszustwa finansowe kochanych braci
« Odpowiedź #41 dnia: 11 Czerwiec, 2018, 08:45 »
Ja bardziej skupiłem się na tym nie oddawaniu pieniędzy . To się zdarza , nie pochwalam tego ale nie sądzę żeby to były tak nagminne przypadki . Spotkało Cię to , współczuję. Ktoś perfidnie Cię wykorzystał . Czy bracia reagują? Owszem choć woleli by nie brać udziału w takim sporze. Zalecą zachowanie w tej kwestii trzech kroków. Kiedyś jeden brat pożyczył drugiemu na gębę 40tys. Długo nie mógł wyegzekwować tego długu , chodził i żalił się na dłużnika. Zrobili starsi konfrontację i okazało się , że faktycznie pieniądze pożyczył ale dłużnik nie miał możliwości spłaty , tak przynajmniej zapewniał. Jednocześnie udowodnił, że dług to już tylko jakieś 15 tys. bo płacił VAT gdyż ten co był poszkodowany nie miał zarejestrowanej działalności i wystawiał faktury na dane dłużnika ;D W tej sytuacji ten co miał dług względem brata płacił od każdej fv vat i podatek . Zatem starsi zainteresowali sie tematem gdy do nich trafił.


Offline ogórek kiszony

Odp: Oszustwa finansowe kochanych braci
« Odpowiedź #42 dnia: 11 Czerwiec, 2018, 09:13 »
Sam swego czasu pożyczyłem pieniądze od starszego na studia. Oddałem. Znam jeszcze jedną osobę, która też czasem pożyczała, ale oddawała.
Znam też przykład jak jedna osoba, dała namiar starszemu mającemu firmę, na pewne ogłoszenie, w wyniku czego ten starszy miał robotę, za co ta osoba została zabrana na ośrodek pionierski nad morze, w podzięce.
Byłem w 3 zborach (4tego nie liczę, bo byłem na jednym zebraniu) i w tych zborach akurat finansowo przekrętów nie było.


Offline lukier

Odp: Oszustwa finansowe kochanych braci
« Odpowiedź #43 dnia: 11 Czerwiec, 2018, 09:14 »
No i chwała im za to harnaś, tak powinno być jeśli nadal chcą mieć opinię uczciwych.

Ludzie zwracają na to uwagę. Pamiętam, że w pracy kiedyś temat zszedł na świadków i koleżanka mówiła że ma o nich jak najgorszą opinię. Opowiadała, że jej znajomi maja babcię sj i ktoś z braci wyłudził od niej mieszkanie. Mówiła, ze to bardzo nieuczciwe wykorzystać tak starszą osobę. Nie przyznałam się, ze jestem świadkiem, bo było mi autentycznie wstyd. Wierzyłam jeszcze wtedy, ale mimo to taki scenariusz wydał mi się prawdopodobny...


Offline HARNAŚ

Odp: Oszustwa finansowe kochanych braci
« Odpowiedź #44 dnia: 11 Czerwiec, 2018, 09:36 »

. Nie przyznałam się, ze jestem świadkiem, bo było mi autentycznie wstyd.
;D Teraz gdy nim nie jestem to częściej mówię , że nim byłem . Wtedy gdy nim byłem rzadko mówiłem , że nim byłem ;D